Mgławica Mocy OPOWIEŚCI

Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Administrator
Posty: 133
Rejestracja: 26 sie 2021, 21:38

Obrazek
Drogi czytelniku,

jeśli czytasz te słowa, Mgławica Mocy nie jest dla Ciebie obcym miejscem. W momencie, gdy powstaje ten wstęp, nasze forum działa już od ponad siedmiu lat i jak pokazuje choćby ta inicjatywa – ma się doskonale. Gdy zaczynaliśmy jako forum Akademia Jedi założone pod wpływem impulsu przez dwóch internetowych znajomych, nikt nie śmiał nawet przypuszczać, że zajdziemy tak daleko. Nie byłoby to możliwe bez wszystkich wyjątkowych ludzi, których Mgławica na przestrzeni lat zjednoczyła pod jednym, wirtualnym dachem i to właśnie im wszystkim chciałbym zadedykować tę książkę. Niniejszy zbiór opowiadań jest zaledwie namiastką historii, które odegrane zostały na forum od jego startu. Selekcja tekstów była chyba najtrudniejszą częścią zadania, gdyż nie było fizycznej możliwości, by w pojedynczej formie pisemnej zawrzeć wszystkie najciekawsze opowieści. W tym celu musiałby powstać kilkunastotomowy cykl. Mam jednak nadzieję, że zestaw, który przygotowaliśmy, spełni Twoje oczekiwania i dostarczy kilku godzin rozrywki. Jestem świadom, że wielu czytelników nie zgodzi się w pełni z wyborem i orzeknie, iż niektóre decyzje mogły być inne. Racja będzie również po ich stronie, lecz podczas selekcji mieliśmy konkretne powody, by wskazać akurat te a nie inne teksty. Dostęp do niniejszego zbioru jest publiczny, więc pozostaje mi mieć nadzieję, iż książka spotka się z tak ciepłym przyjęciem, że nie będzie ostatnią odsłoną cyklu.

W czterech przypadkach na warsztat wzięliśmy przygody, w których udział brali gracze i z formy postowej przekonwertowaliśmy je na standardowe opowiadania. Wymagało to korekt i drobnych zmian w samym tekście jak i jego układzie, lecz mam nadzieję, że uczestnicy przygód nie będą mieli nam tego za złe i po prostu odnajdą przyjemność w ponownym przeżyciu pewnych fabularnych wydarzeń. W przypadku Spuścizny dopisałem zakończenie historii, więc wszyscy zainteresowani mogą przeczytać, do czego doprowadziło śledztwo w sprawie śmierci zwierzchnika ISB. Poza tym opowiadania stworzyliśmy z ciepło wspominanych przez graczy przygód Echo strat i Zaginiony transportowiec oraz sporej części największego wydarzenia fabularnego w historii Mgławicy, czyli imperialnego ataku na Coruscant – Atak na Świątynię Jedi. Całość domyka pięć opowiadań, które zwyciężały w mgławicowych i pozamgławicowych konkursach, bądź po prostu cieszyły się Waszą sympatią i uznaniem. Na końcu książki umieściliśmy tło fabularne Mgławicy Mocy do roku 70 ABY. Jeśli zastanawiasz się nad dołączeniem do naszego grona, może pomóc ono w podjęciu decyzji.

Na koniec chciałem podziękować wszystkim graczom Mgławicy Mocy za cały czas, który spędzili w naszej „odległej galaktyce” i za setki fascynujących przygód, których byli i są autorami.
Szczególne podziękowania kieruję w stronę Davida Turouga i Tau, bez których zaangażowania ta odsłona Opowieści nigdy by nie powstała. Jesteście wielcy.

W imieniu całego składu administracyjnego
Kelan



PRZECZYTAJ
Obrazek
ODPOWIEDZ