[Tatooine] Piach między koła zębate

Awatar użytkownika
Rogue Rushi
Gracz

Rogue trzymała swój blaster w dłoni, nadal wymierzony w stronę Jawów. Nie ufała im i w sumie trudno by było ją winić. Skubańce były zdecydowanie niebezpieczne. Kiedy jednak dołączyła do nich reszta grupy a Miya zdecydowała się zgodzić się na warunki litości, Rogue zerknęła za okno.
Piasek i pustynia, jak okiem sięgnąć. Jeśli ich tu wypuszczą, to umrą. To nie byłaby większa litość od zastrzelenia ich tu i teraz. Instynkt samozachowawczy Rogue mówił jej "zastrzelić ich i ruszajmy". Tymczasem jej moralność kategorycznie protestowała przeciwko temu planowi.
- Tsk... Dobra. W porządku. Ale macie się nigdzie nie rozchodzić. Zbierzcie się w jednym miejscu i zdajcie broń. Jeżeli natkniemy się na zasadzkę waszych ludzi, to was pozabijam pierwszych. - Wreszcie, Rogue zaoferowała coś pomiędzy bezpieczeństwem a moralnością.
Widząc zbliżającą się do niej Miyę, Rogue zaoferowała jej lekki uśmiech, ale zaraz spoważniała na jej pytanie. Zerknęła po reszcie szybko, starając się odczytać atmosferę pomieszczenia, po czym pokuśtykała przed Miyą. - Jasne. Chodźmy. - Stwierdziła, prowadząc ją wgłąb maszynerii, z dala od reszty drużyny.
Awatar użytkownika
Miya Kamari
Gracz
Kontakt:

Najemniczka podążyła za przemytniczką, zerkając na jej dolną część ciała, oczywiście na nogę, którą miała ranną. Zastanawiała się, czy nie przeszkodzi to jej w pilotowaniu statkiem, ale z tego co kojarzyła nogi nie są do tego specjalnie potrzebne. Wnętrze piaskoczołgu pozostawiało wiele do życzenia pod kątem oświetlenia, dlatego gdy dotarły do celu, oczy chissanki wyglądały, jak gdyby ta zaraz miała się rzucić Rogue do gardła, niczym drapieżnik.

- Mam dla ciebie robotę, potrzebuję transportu według instrukcji tego droida z którym wróciłam. Prosta robota, zwykły transport mnie i droida, chociaż nie mam pojęcia dokąd. Zapłacę ile trzeba, ale bez wygłupów. - ciężko było powiedzieć czy ostatnie zdanie było żartem, czy jednak mówiła na poważnie, gdyż jej twarz nie zmieniła wyrazu.

- Po za tym musimy stąd zniknąć jak najszybciej, dla dobra nas obojga. Zbyt wiele ścieku się wylało, a nie zabijając wszystkich tutaj jesteśmy obie w niebezpieczeństwie. Jak będziesz grzeczna, to w drodze ci wszystko wyjaśnię.

Dopiero teraz na jej twarzy zagościł lekki uśmiech, ale widocznie zamazany pod efektem zmęczenia i stresu. Nawet najtwardsi najemnicy mieli swoje granice, a od wielu godzin nie można było liczyć na odpoczynek.
Awatar użytkownika
Vacandder
Gracz

Vacandder zabrał droida medycznego i podążył za Miya i jego droidem Apfear, na pewno go nie opuści. Jeśli będzie musiał podaży wraz z droidem obronnym i jego nowa towarzyszką. Jego pomoc może być nieodzowna, zważywszy na umiejętności Gazowego Demona co do szpiegostwa i zbierania informacji.

Spojrzał na Javów, z ukrytymi oczami, nie ujawniając się. Latał między małymi skrzatami, część z nich była bardzo ranna i osłabiona.
- Przeprowadź podstawowe badania stanu zdrowia Javów i ich funkcje życiowe. by
Awatar użytkownika
Lee
Gracz

Lee wzruszył ramionami i ruszył za swoją towarzyszką. Jawowie podążali przed nimi do momentu gdy obie grupy połączyły się.
- Connor, dobrze by było ich przypilnować w czasie podróży - tak na wszelki wypadek - rzekł gdy już ustalono, że zabiorą starych właścicieli ze sobą. Nie małym zaskoczeniem dla mechanika było pojawienie się nowej istoty - ni to dym, ni to gaz, z oczami okazał się być świadomy i nawet wydawał polecenia droidom! Łysol nie skomentował tego, ale przyjął, że stwór nie stanowi zagrożenia, skoro przebywał tutaj z jego towarzyszami.
Uwadze mężczyzny, nie umknął fakt, że kobiety odeszły na stronę. Przyglądał się im przez chwilę po czym pokręcił głową i odszedł do kokpitu. Jeśli obydwie szeptały po kontach na pewno chodziło o te ich sprawy Jedi czy coś w tym stylu. Czasami lepiej nie wiedzieć.
Sterówka była w bodaj najlepszym stanie. Walki akurat tutaj nie dotarły więc z zadowoleniem odkrył, że urządzenia sterownicze był w stanie nienaruszonym. Z zadowoleniem sprawdzał po kolei odczyty i przeglądał dostępne trasy. Nieodżałowany lider tejże ekspedycji - niech Banty szczają na jego szczątki - na szczęście zdradził lokalizację, gdzie mają dostarczyć piaskoczołg toteż Lee po prostu dopasował współrzędne do jednej z zaprogramowanych tras. Większość systemów miała status wyświetlany na zielono - a te czerwone i pomarańczowe na tym etapie, nie były niezbędne do jazdy stalowym gigantem. Piaskoczołg zadrżał cały, jakby się zawahał, ale z donośnym skrzypnięciem ruszył przed siebie, z każdą sekundą nabierając prędkości.
- Nie wiem ile wam tam zejdzie, ale dobrze by było pilnować skanerów i obserwować okolicę. Ktoś przed nami chciał zdobyć tego bydlaka, więc mam przeczucie, że to może nie być jeszcze koniec - rzekł przez komunikator do reszty.
Podróż powrotna właśnie się rozpoczęła.
Awatar użytkownika
Rogue Rushi
Gracz

Rogue zerknęła na droida, następnie na Miyę i gazowego stwora. Popatrzyła Kamari w oczy, krzyżując ramiona na piersiach. Uwadze Miyi mogło nie umknąć to, że dłoń przemytniczki znalazła się pod jej kurtką, choć całkiem dobrze to ukrywała w swojej pozycji. Miya widziała już ten gest wcześniej, kiedy Rogue była za jej plecami i przyciskała jej bliżej niezidentyfikowaną lufę do pleców.
Cała postawa Rogue była czymś co Miya już wcześniej u niej widziała. To wyglądało prawie jak rytuał. Najpierw oczy skanują otoczenie, odnotowując wszystkie potencjalne źródła zagrożenia. Ustawienie ciała tak, by wyglądać na zrelaksowaną, ale w rzeczywistości zawsze ustawia się tak, żeby mieć otwartą drogę do wyjścia i nie być otoczoną. Zawsze musi mieć wszystkich obecnych w zasięgu wzroku. Świadomość otoczenia. Następnie kolejny skan otoczenia, odnotowanie wszystkich broni, struktur które można wykorzystać do obrony, tras ucieczki. Korekcja postawy.
Rogue to osoba która wszędzie widzi zagrożenia, wręcz paranoicznie i nigdy nie opuszcza gardy jeżeli nie jest do tego zmuszona. Prawie jak osoba ścigana. Widać po niej ślady bólu i osłabienia które odciskają na przemytniczce swoje żniwo, ale nie ma wątpliwości - Rogue jest twardsza i bardziej gotowa niż daje po sobie poznać. Gdyby Miya dała jej powód do wypalenia z broni, przemytniczka nie zawahałaby się ułamka sekundy.
- Mmh. Rozumiem. A przeszło ci przez myśl, że ten droid może być powodem dlaczego Jabba chciał odzyskać piaskoczołg? I że zabranie droida skończy się kredytami za nasze głowy? Nie dość już kusiliśmy wszyscy los? - Spojrzenie głęboko w oczy. Następnie spojrzenie na wargi Kamari. Z powrotem na oczy. Poszukiwanie drżenia ust, albo odwrócenia wzroku, znaków że rozmówca kręci. - Gwoli ścisłości, nie mówię "nie", przynajmniej jeszcze. Pytam jaki jest twój plan, jeżeli sprawy pójdą nie po twojej myśli. A znając życie, pójdą.
Rogue wyjęła papierosa i wsunęła go pomiędzy wargi, po czym zapaliła. Zaczęła mówić bardzo cicho, tak żeby tylko Miya ją słyszała. - Po oskarżeniach posłanych w moją stronę, już teraz sram po gaciach na myśl o tym, kogo mi wyślą na kark. Na ile wiem, to nawet możesz to być ty. A nie podobają mi się moje szanse nawet jak mam cię w zasięgu wzroku i blastera, a co dopiero nie wiedząc z której strony nadchodzisz. Widziałam jak umiesz strzelać. Wiesz o czym myślę odkąd zabraliśmy się z tamtego miejsca zasadzki? Zaczynam układać plan zniknięcia. Myślę które przysługi muszę wyciągnąć i od kogo. Kogo muszę wyzerować a z kim wystarczy zerwać kontakt. Ty sugerujesz wejście w to bagno głębiej, potencjalnie wkurwienie Jabby. Mam do stracenia wszystko, z życiem włącznie. A jeżeli mam rację z moimi podejrzeniami, to sama strata życia jest opcją preferowaną do całkowicie możliwej i prawdopodobnej alternatywy. Chcę ci pomóc Miya, ale potrzebuję czegoś więcej niż "zapłacę ci". Skąd mam wiedzieć, że na statku, jak będziemy same, to nie postanowisz ogłuszyć mnie i nie przywieziesz Imperium za, jak być może uważasz, ładną sumkę którą z nikim nie musisz się dzielić? Zwłaszcza, że nie ukrywajmy. To twoja linia robocza.
Rogue wypuściła dym na bok, obserwując swoją rozmówczynię bardzo, bardzo uważnie. Następnie usłyszała głos Lee, na co uniosła komunikator i odpowiedziała mu. - Zaraz wrócimy, Lee. Poczekaj, jeszcze zakładamy majtki z powrotem. - Rzuciła wesołym i żartobliwym głosem, jakby na pokazanie że "wszystko jest okej". Miya mogła jednak widzieć, że Rogue nie miała nawet krzty uśmiechu, a jej wzrok był stalowy. Wyłączyła komunikator, po czym dodała. - Nigdy z nikim nie pracowałam. Ktoś doradził mi, żebym ufała tylko w... - Nie dokończyła. Zwilżyła dolną wargę. - Dobrze wiesz co na mnie czeka, jeżeli zaufam nieodpowiedniej osobie. Muszę wiedzieć, że jesteś odpowiednią osobą, Miya, zanim się zgodzę.
Awatar użytkownika
Lee
Gracz

- Już ja bym wam założył... - mruknął do siebie łysol, upewniwszy się najsampierw, że wyłączył już nadawanie w komunikatorze. Oczywiście wyobraźnia podsunęła mu obrazy kuso odzianych najemniczki i pilotki w jednoznacznej sytuacji, ale odegnał od siebie te myśli. Ostatnim razem gdy wyobrażał sobie zbyt wiele, obiekt jego fantazji erotycznych skończył co prawda między jego nogami, ale z głową zmasakrowaną w wypadku grawiciężarówki. Wspomnienie tych tragicznych zdarzeń wywołało niemiły skurcz w żołądku. Mężczyzna pospiesznie łyknął z manierki odrobinę wody i na powrót skupił się na urządzeniach sterowniczych.
Awatar użytkownika
Miya Kamari
Gracz
Kontakt:

Wyczuła już wcześniej, że Rogue chociaż otwarta i niby luźno podchodząca do życia, za fasadą tego jest ostrożną kobietą. Kiedy spotkały się dawniej, nie przykładała do tego dużej wagi, teraz jednak razem spędziły więcej czasu i przeszły różne sytuacje, tak więc łatwiej jest poznać człowieka. Nie zdziwił jej więc fakt, że chciała ona konkretnego dowodu intencji od niej samej, jak w końcu wspomniała, chciała ją wymienić za ładną sumkę dla imperialnych. I miała rację, że zabierając kogoś takiego na pokład, prosiła się o czas sam na sam, kiedy mogłaby ją zgarnąć, logiczna ostrożność. Musiała więc wyłożyć karty na stół, zaryzykować. Mogła sobie na to pozwolić, szczególnie, że także miała na nią haka, więc obie byłyby stratne na zdradzie.

- Moc. - dokończyła jej zdanie, a tuż po tym jednym słowie, spojrzała jej w oczy.
- Wiem kim jesteś... - chisska wyciągnęła dłoń w kierunku swojej broni i skupiła się dosłownie na sekundę, następnie coś cyknęło a zaokrąglona kopuła na jednym z cylindrów przy blasterze otworzyła się, a ze środka wyskoczył miecz świetlny, który momentalnie wylądował jej w dłoni. Z oczywistych względów nie uruchomiła go i zachowała wystarczająco środki ostrożności, aby nikt tego nie zauważył po za Rogue.
- ...ponieważ jestem taka jak ty. - dokończyła zdanie i uśmiechnęła się szczerze, z pewną empatią ale i ulgą. Rzeczywiście ją poczuła, mogąc po tylu latach przyznać się do tego, bez większego strachu, podzielić się tym z kimś takim jak ona.
- Nawet jeśli nie jesteś Jedi, to umiesz władać Mocą, nawet jeśli robisz to nieświadomie, ale sądzę, że dobrze o tym wiesz. Wszystko co mówiłam wcześniej to blef, chciałam cię chronić, ale nie wyszło to tak jak planowałam. Ten droid ma informacje, które mogą pomóc mi, tobie, wielu innym takich jak my. A tylko tobie mogę zaufać i tylko ty masz statek. Jeśli się nie zgodzisz trudno, znajdę inny środek transportu, ale nie martw się, nie zabiję cię. Teraz mamy ten sam problem, znamy swoją tajemnicę i mamy na siebie haka. - tym razem w uśmiechu pokazała lekko ząbki, chowając jednocześnie miecz do cylindra i zabezpieczając go.

Miya poczuła się jakoś lepiej w środku, po raz pierwszy czuła, że postąpiła prawidłowo w swoim życiu. Wyjawiła prawdę i wiedziała, że nie będzie musiała zabić osoby, której to ujawniła. Jednocześnie chciała jakoś pomóc Rogue, komuś takiemu jak ona sama. Po wielu latach czuła, że rodzice byliby z niej dumni, gdyż postąpiła dobrze, nie kierując się tylko swoim dobrem, ale także innych. Owszem, pomagała niejednokrotnie innym, ale nigdy nie miało to wiele wspólnego z Mocą, z Zakonem. Teraz było inaczej, miała cel, który nie był stricte powiązany z nią samą, ale mogło być to coś większego niż ona sama. Kto wie, może spotka innych Jedi? Takich jak ona sama? Może nie będzie już sama? Całe życie uciekała przed swoim przeznaczeniem, ale może czas przestać uciekać? Może jej życie zyska większy sens? Może zyska nową rodzinę? Nawet jeśli w przenośni, ale rodzice zawsze powtarzali jej, że Zakon był niczym duża rodzina, bracia i siostry, którzy zawsze mogli na sobie polegać.

Na jej twarzy malował się pewien spokój i poczucie szczęścia, radości. Przez moment przestała być najemniczką, zdradzał ją jedynie pancerz i wielki karabin wyborowy, ale na twarzy nie była zahartowaną zabijaką, a bardziej troskliwą osobą i przyjazną. A może było to związane z żartem skierowanym przez Rogue w stronę Lee? Ciężko powiedzieć, pewnie wiele rzeczy się na to złożyło.

- Więc?
Awatar użytkownika
Rogue Rushi
Gracz

Kiedy Miya ujawniła swoją broń, Rogue wyraźnie się zrelaksowała. Jej postawa stała się wyraźnie mniej spięta. Po chwili dodała do tego wyjaśnienie, cicho - tak żeby tylko Miya ją słyszała. - Przeszukałam cię jak byłaś ogłuszona. Wiedziałam kim jesteś. Sprawdzałam, czy mnie okłamiesz. Gdybyś teraz skłamała, prawdopodobnie spróbowałabym cię zabić przy najbliższej okazji. Musiałabym założyć, że pracujesz dla Inkwizycji. Więc, dziękuję za szczerość.
Odetchnęła, wyjmując powoli pustą dłoń spod kurtki. - Nie jestem taka jak ty. Byłam za stara. Nigdy mnie nie przyjęli. Może i lepiej dla mnie. Inkwizycja mnie nie goniła aż tak. Łatwiej było zniknąć. - Wypuściła dym z papierosa na bok, z dala od swojej rozmówczyni. - Wracajmy do Lee, zanim ktoś zacznie zadawać pytania. Ale zacznij myśleć jak wywinąć się od Jabby, preferowalnie bez strzelaniny. Bo on MOŻE chcieć tego droida. Sugerowałabym zrobić kopię danych. - I tym zdaniem, Rogue z grubsza potwierdziła: "Tak, pomogę ci". Teraz tylko musiały to rozsądnie rozegrać. - A nie wiem jak ty, ale ja niespecjalnie chcę mieć na karku Imperium ORAZ Huttów.
Odepchnęła się od kontenerów i przydeptała papierosa po rzuceniu go na metalowe podłoże i jeżeli Miya jej nie zatrzymywała, to Rogue poszła z powrotem do reszty.
ODPOWIEDZ