Książko-polecanki

Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
Posty: 170
Rejestracja: 26 sie 2021, 20:37
Lokalizacja: pod Poznaniem

Okay, są tytuły, które zapadają nam w pamięć na tyle, że z czystym sumieniem możemy je komuś polecić. Tak się składa, że ostatnio cierpię na nadmiar siedzenia w domu i zamiast tracić go na... ciul wie na co... łyknąłbym jakąś dobrą książkę. Jasne, czytnik i półki pełne są książek "na później", aczkolwiek aktualnie nie czuję do tych akurat tytułów specjalnego przyciągania. W związku z tym - mgławicowy hivemindzie - wpadłem na pomysł założenia tematu na teraz i na kiedyś, w którym będziemy mogli sobie nawzajem polecać perełki literatury do przeczytania w chłodne wieczory. Lub ciepłe dni. Lub ciepłe wieczory. Albo chłodne dni.
Nieważne.

Jak na autora dyskusji przystało, spróbuję zacząć i wszelakim fanom wampirów oraz książek grozy polecić cykl "Nekroskop" napisany przez Briana Lumleya - w przynajmniej pierwsze pięć tomów, których fabuła skupiona jest wokół losów tytułowego nekroskopa - Harry'ego Keogha, gościa który potrafi rozmawiać ze zmarłymi. Pech chce, że jego losy krzyżują się ze Wampirami - tutaj przedstawionymi kompletnie inaczej niż klasyczny Drakula. Generalnie - jest naprawdę dobrze - rywalizacja i walka pomiędzy brytyjskim Wydziałem E (taki wywiad nadprzyrodzony) i jego radzieckim odpowiednikiem, Cyganie w Karpatach, nekromanta, Wampiry, wyprawa do równoległego świata... Czytałem to dwa razy - za małolata i jakoś na studiach - i za drugim razem podobało mi się tak samo, jak za pierwszym.
Problemem są kolejne części, w których zmienia się główny bohater, a dopisane są chyba tylko dlatego, że dało się na nich zarobić. Dotarłem do -stej części i generalnie - im dalej - tym gorzej.
Jason Covell - Karta Postaci
Tala Araluu - Karta Postaci

"Gotyckie odrzwia chylą się i skrzypiąc suną w bok
I biała pani płynie z nich w brylantowej mgle"


Discord: Peter Covell#0792
GG: 8933348
Awatar użytkownika
Shin I'Gami
Gracz
Posty: 85
Rejestracja: 31 sie 2021, 18:43

Mi bardzo do gustu przypadła twórczość Petera V. Brett'a. Cykl demoniczny to opowieść podzielona na pięć tomów - w Polsce oczywiście każdy tom podzielony na dwie książki, aby hajs się zgadzał :P Tak czy inaczej - Cykl wydawany był od 2008 do 2018 roku i opowiadał o walce mocno przetrzebionej przez demony ludzkości. Otchłańce grasują w nocy, ludzie bronią się za pomocą magicznych runów, czekając aż pojawi się nowy Wybawiciel. Całkiem przyjemne w odbiorze fantasy, momentami brutalne i krwawe opisy, historia ciekawa, książki zawierają również tu i tam wciśnięte ilustracje Dominika Brońka. Dzięki ilustracjom łatwiej wyobrazić sobie ten mroczny świat. Cykl zyskał sporą sławę na całym świecie i właśnie we wrześniu premierę ma kontynuacja. Jeszcze w ręce mi nie wpadła ale pewnie dziś odwiedzę Empik :D
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
Posty: 57
Rejestracja: 26 sie 2021, 17:40

Ja moge gorąco polecić Peanatema - Neal Stephensona - genialna powieść, choć z poczatku troche utrudniajaca życie ze względu na słowniczek pojęć. ale po kiludziesięciu stronach wchodzi w krew, a sama ksiazka szturmem wbiła się na szczyt moich ulubionych ksiażek.
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Administrator
Posty: 133
Rejestracja: 26 sie 2021, 21:38

@Shin
Kontynuację tego napisał? A byłem przekonany, że to już zamknięta historia... Jest faktycznie całkiem ok, choć niektóre fragmenty mnie męczyły.
Awatar użytkownika
Shin I'Gami
Gracz
Posty: 85
Rejestracja: 31 sie 2021, 18:43

Yup, Pustynny Książę zadebiutował w księgarniach - I księga oczywiście. Druga księga planowana jest na styczeń 2022 przynajmniej w Polsce.
ODPOWIEDZ