Ogłoszenia administracyjne

Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
Posty: 158
Rejestracja: 26 sie 2021, 20:37
Lokalizacja: pod Poznaniem

Ogłoszenie #1

Moi Drodzy Parafianie,
Biorąc pod uwagę, że zwyczaj wyróżniania wypowiedzi postaci pogrubieniem jest wyjątkowo powszechny na polskich PBFach, Mgławica Mocy pozostawała jednym z ostatnich (albo ostatnim) forów wykluczających tego typu niepoprawność (podwójne wyróżnienie) językową, a sam zapis był - ogólnie rzecz ujmując - martwy i jego łamanie od dłuższego czasu nie skutkowało żadnymi konsekwencjami, po ponad dziesięciu latach zmienione zostaje jego brzmienie:
Dotychczasowe Zasady Gry pisze:Posty fabularne pisz w czasie przeszłym i trzeciej osobie.
Bez względu na to, do czego możesz być przyzwyczajonym, posty fabularne na Mgławicy Mocy pisać będziesz w czasie przeszłym i trzeciej osobie. To nie Ty strzelasz do tego Rodianina z paskudnym pyskiem, ale wykreowana przez Ciebie postać. Oprócz tego, wypowiedzi postaci pisz w nowej linii i rozpoczynając myślnikiem, nie oznaczaj ich kursywą, pogrubieniem, kolorem innym niż domyślny, serduszkami i innymi udziwniaczami. Jeśli nie wiesz o co nam chodzi, otwórz np. "Ogniem i mieczem" i zerknij jak tam pisane są dialogi. Widzisz? Sienkiewicz nie używa pogrubienia dla zaznaczenia, że dane zostało wypowiedziane przez jednego z bohaterów.
zmienia treść na:
Nowe Zasady Gry pisze:Posty fabularne pisz w czasie przeszłym i trzeciej osobie.
Bez względu na to, do czego możesz być przyzwyczajonym, posty fabularne na Mgławicy Mocy pisać będziesz w czasie przeszłym i trzeciej osobie. To nie Ty strzelasz do tego Rodianina z paskudnym pyskiem, ale wykreowana przez Ciebie postać. Oprócz tego, wypowiedzi postaci pisz w nowej linii i rozpoczynając myślnikiem, a jeśli chcesz to możesz wyróżnić je pogrubieniem w celu ułatwienia gry, ale już nie kursywą, kolorem innym niż domyślny, serduszkami i innymi udziwniaczami.
Dowolność w stosowaniu pogrubienia oznacza, że część dinozaurów najprawdopodobniej nie będzie go używać :) , ale jednocześnie rozumiemy, że ma ono na celu ułatwienie gry - szczególnie w sytuacjach, gdy wypowiedzi postaci w poście jest kilka i są one rozrzucone na całej jego "długości". W takim wypadku - rzeczywiście - łatwiej jest je odszukać, gdy są dodatkowo oznaczone.
Zakazu stosowania serduszek nie zmienimy.
Jason Covell - Karta Postaci
Tala Araluu - Karta Postaci

"Gotyckie odrzwia chylą się i skrzypiąc suną w bok
I biała pani płynie z nich w brylantowej mgle"


Discord: Peter Covell#0792
GG: 8933348
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
Posty: 158
Rejestracja: 26 sie 2021, 20:37
Lokalizacja: pod Poznaniem

Ogłoszenie #2

Walentynki za pasem!
Z okazji Święta Zakochanych mamy dla Was niespodziankę - Walentynki 2022 w stylu Mgławicy Mocy, czyli szukamy największych awanturników w galaktyce, zbieramy ich na planecie Zeltronów, a później wypuszczamy w Przestrzeń Huttów, by skopali kilka tyłków. Zapisy na sesję specjalną pt. "Piękna i Hutt" ruszają dzisiaj i potrwają do 14.02.2022.
Zwróćcie uwagę, że możecie zgłaszać istniejących już bohaterów i nie rezygnować przy tym z aktualnie toczących się przygód. Na czas sesji specjalnej otrzymują one magiczną moc multilokacji ;)

May the Love be with you!
Jason Covell - Karta Postaci
Tala Araluu - Karta Postaci

"Gotyckie odrzwia chylą się i skrzypiąc suną w bok
I biała pani płynie z nich w brylantowej mgle"


Discord: Peter Covell#0792
GG: 8933348
ODPOWIEDZ