Content

Pozostali

[Biografia] Melria Nael

[Biografia] Melria Nael

Postprzez Peter Covell » 15 Paź 2009, o 21:51

1. Nazwa postaci: Melria Nael

2. Lokalizacja: Najczęściej okolice portu kosmicznego na Nar Shaddaa, ale często bywa też na innych planetach.

3. Rasa: Arkanianka

4. Profesja: Przemytniczka

5. Data urodzenia: 3BBY

6. Usposobienie: Nieco pokręcona, ale pozytywnie nastawiona do życia, dwudziestosześcioletnia, dziewczyna której życiowym celem jest zarobienie pieniędzy wystarczających, by kupić sobie wygodny i zaopatrzony w najróżniejsze luksusy dom na spokojnej, niezbyt ludnej planecie. Sama o sobie mówi, że przyciąga kłopoty, choć jej przyjaciele twierdzą, iż jest dokładnie na odwrót - to właśnie Melria z podziwu godnym uporem pakuje się tam, gdzie normalny człowiek nie chciał się ładować, dopóki go nie zmuszą.
Choć lojalna jest tylko sobie i załodze swojego frachtowca, zdecydowanie większą sympatią darzy Nową Republikę, a nie zaś Imperium Galaktyczne. Nie zmienia to jednak nic w jej stosunku do pieniędzy - gdy trzeba wykonuje zlecenia dla obu stron. Na szczęście dla jej sumienia, częściej dla tych pierwszych, zwłaszcza dla Zakonu Jedi, gdy jego członkowie muszą działać incognito.
Melria jest osobą towarzyską, lubiącą żartować i spędzać czas na zabawie - przede wszystkim wydawaniu zarobionych pieniędzy. Godziny spędzone za sterami jej frachtowca również należą do najprzyjemniejszych chwil w jej życiu.

7. Wygląd: Najbardziej charakterystyczne w wyglądzie Melrii są czteropalczaste dłonie, długie białe włosy i, przede wszystkim, całkowicie białe oczy, co jest cechą charakterystyczną Arkanian. Jest wyjątkowo atrakcyjną kobietą, również według norm ludzkich - poza wspomnianymi wyjątkami niczym więcej nie różni się od człowieka. Mierzy 176 centymetrów wzrostu, zaś praktycznie wszystkie ubrania, jakie nosi, doskonale podkreślają jej, przyciągające spojrzenia mężczyzn, kształty.

8. Umiejętności: Podobnie jak pozostali przedstawiciele jej rasy, Melria jest bardzo inteligentną osobą. Perfekcyjnie włada kilkoma językami, których nauczyła się w czasie licznych podróży po galaktyce, jest świetnym pilotem małych jednostek transportowych i całkiem niezłym strzelcem, gdy dochodzi do użycia pistoletu blasterowego. Zna podstawy mechaniki i elektroniki niezbędne do najczęstszych napraw na jej statku, ale nie zajmuje się bardziej skomplikowanymi awariami.
Ze względu na swoje cechy rasowe, bardzo dobrze widzi również w słabo oświetlonych pomieszczeniach, gdyż jej oczy są czułe na podczerwień.

9. Historia: W całym życiu Melrii miały miejsce tylko dwa naprawdę ważne dla niej wydarzenia. Pierwszym z nich były narodziny na planecie Arkania na trzy lata przed Bitwą o Yavin, zaś drugim zakup "Białego Snu", koreliańskiego lekkiego frachtowca w roku 19 ABY. Jej kartoteki pełne są luk, których ona sama nie chce wypełniać, zaś wszystkich za bardzo interesujących się czarnymi plamami w jej życiorysie odsyła z kwitkiem - nierzadko z użyciem blastera w kierunku "Na Tamten Świat".
Nie wiadomo kim byli jej rodzice, gdyż w roku 18 ABY wszystkie ich akta zaginęły w tajemniczych okolicznościach.
Niektórzy podejrzewają, że córka zabiła ich, a następnie próbowała zatrzeć ślady po zbrodni, ale każdy, kto poznał Melrię wie, że nie byłaby zdolna do takiego czynu. Bardziej prawdopodobna wydaje się wersja, według której żyli oni nieco na bakier z prawem i sami zatroszczyli się o wymazanie ich życiorysów z oficjalnych banków danych.
Swoje przemytnicze życie Melria zaczęła wcześnie - mając szesnaście lat znalazła się na frachtowcu należącym do jej ówczesnej miłości - dwadzieścia lat starszego awanturnika z Nar Shaddaa. Właśnie na Księżycu Przemytników poznała wszystkich członków załogi swojego obecnego statku, zaś przedstawił ich jej, o ironio, jej pierwszy mężczyzna. Wielka miłość skończyła się dwa lata później, w roku 15 ABY, gdy tylko Melria poczuła się pewniej w nieznanym dotychczas świecie. Przez następne trzy lata standardowe pracowała jako najemny pilot frachtowców najróżniejszych huttów rozwożąc nielegalne towary po planetach całej galaktyki. Kiedy udało jej się uzbierać odpowiednio dużo kredytów, wydała wszystkie na swój własny statek, koreliański frachtowiec YT-2400, który przechrzciła na "Biały Sen". Wielu uważa, że część pieniędzy na ten zakup zarobiła przemycając na statkach huttów różne dodatkowe towary, o których właściciele nie mieli pojęcia.
Od tego czasu chwyta się najróżniejszych zleceń umiejętnie unikając przyłapania na gorącym uczynku przez służby republikańskie i imperialne. Dla tego szczęścia nie bez znaczenia jest fakt, że często wykonuje prace zlecone przez rządy obu tych państw, gdy potrzebują one ludzi z nimi niezwiązanych do wykonywania zadań leżących poza prawem. Od czasu do czasu przewozi też ludzi wskazanych przez Zakon Jedi - z reguły próbują oni ukryć się przed mackami gangów, zaś Melria jest osobą, która może zawieźć ich w dowolne miejsce w galaktyce. W czasie tych "ewakuacji" niejednokrotnie zmuszona była do użycia blastera.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Gracz
 
Posty: 4202
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56

Wróć do Pozostali

cron