Content

Opowieści Tom II

Nikt nie żyje wiecznie - sesja specjalna

Image

Re: Nikt nie żyje wiecznie - sesja specjalna

Postprzez Nantel Grimisdal » 23 Cze 2018, o 19:18

- Dobra, podoba mi się ten plan - zgodził się Marcello ze słowami zmiennokształtnego.
Jednocześnie w oczekiwaniu na dogodny moment do działania obserwował przy pracy Trishę. Szkoda, że ich piąty członek grupy był tak mało wygadany, ale przynajmjiej Mirt nadrabiał go swoją elokwencją. Sam Marcello nie znał się znytnio na niczym, co pomogło by im w podłożeniu przygotowanych ładunków, ale miał chociaż nadzieję, że maszynownia i rdzeń reaktora mimo swojego ogromu będą coś znanego w swojej konstrukcji miały. Wtedy mógłby wskazać reszcie dogodne miejsca na "wielkie bum".
Byli gotowi do ruszenia dalej. W ostatniej jednak chwili przypomniał sobie o planie, jaki miał na ten moment z Noldo. Na chwilę poluzował pancerz na klacie, by małe zwierzątko było w stanie wyjść na zewnątrz. Porg podleciał i usiadł mu na wyciągniętej ręce. Mimo hełmu, który miał na głowie, obydwaj spojrzeli sobie w oczy. Na jego twarzy i na pyszczku zwierzęcia malowała się nić porozumienia i braterstwa. Każdy z nich doskonale wiedział, co musi teraz zrobić, by plan się udał.
- Idź i zrób im sieczkę z tego statku, Noldo - powiedział na odchodne do przyjaciela.
Porg ruszył skrzydełkiem tak, jakby chciał zasalutować i odleciał wgłąb ogromnej komory hangaru. Umówili się już dawno temu, że kiedy Marcello zajmie się reaktorem, Noldo wyrządzi tyle chaosu, ile tylko zdoła. Jego małe rozmiary pozwolą dostać mu się do szybów, niezauważenie uszkodzić bezpieczniki przy amunicji okrętowej w arsenałach i poprzegryzać kable jak na gryzonia przystało. Kiedy robota obydwu się skończy, spotkają się w punkcie ucieczki. To był plan na miarę takiego zespołu, jak oni. Gdy porg zniknął w tłumie, Marcello ruszył razem z resztą ekipy wykonać swoją część zadania.
Image

Piękno tkwi w oku patrzącego. Strach też...
0000000
+++
Awatar użytkownika
Nantel Grimisdal
Mistrz Gry
 
Posty: 280
Rejestracja: 26 Kwi 2016, o 19:55
Miejscowość: Koszalin

Re: Nikt nie żyje wiecznie - sesja specjalna

Postprzez Opliko » 7 Lip 2018, o 23:09

Yuu po cichu podążał za innymi starając się głównie nie rzucać w oczy.
Jednak idąc szukał dogodnego miejsca na termodetonator. Ostatecznie je znalazł: w hangarze przechodzili obok niewielkiego otworu wentylacyjnego. Projektanci byli sprytni - był za mały dla jakiegokolwiek człowieka... Ale termodetonator jest znacznie, znacznie mniejszy od człowieka i wszedł tam bez problemu.
Był już wcześniej powiązany ze zdalnym detonatorem i teraz wystarczyło naciśnięcie przycisku by go uzbroić. A kolejne naciśniecie przycisku - tym razem na detonatorze - mogło go wysadzić, lecz oczywiście umbaranin czekał z tym na odpowiedni model.
Jednak podczas podróży okazało się, że praktycznie każdy pomyślał o stworzeniu dywersji. No cóż - im więcej tym lepiej, nie?
Jednak teraz już przyszedł czas na kontynuowanie z głównym zadaniem, które może nawet nie jest niemożliwe.
Będąc tutaj bowiem Yuu nie był zbyt optymistyczny - żadne hologramy czy dane techniczne nie mogły bowiem oddać rozmiaru okrętu. Czy kilka bomb naprawdę mogło by to zniszczyć? W teorii tak, ale w praktyce? Zwykle termodetonatory nawet rozmieszczone losowo mogły poważnie uszkodzić, lub nawet zniszczyć okręt. Tutaj co najwyżej wywołały by wtedy zamęt i trochę spowolniły konstrukcję. Byłoby to jak atak bombowy w dużym mieście - tak, powoduje duże szkody, ale nie jest nawet bliski zniszczeniu miasta.
Rozmieszczając je w odpowiednich miejscach oczywiście można by naprawdę zaszkodzić nawet takiemu gigantowi. Ale czy to wystarczy? Być może. A przynajmniej umbaranin miał taką nadzieję...
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#0909
Awatar użytkownika
Opliko
Mistrz Gry
 
Posty: 214
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Re: Nikt nie żyje wiecznie - sesja specjalna

Postprzez Kelan Navarr » 10 Lip 2018, o 11:20

Platformy transportowe mknęły tunelem biegnącym wzdłuż kadłubu. Minęli jeszcze kilka hangarów, bliźniaczych do tego, w którym wylądowali, by po chwili ich oczom ukazały się masywne pomieszczenia wypełnione setkami myśliwców. Wszędzie biegały tysiące postaci w białych i czarnych uniformach. Mirt zaklął cicho, jakby przytłoczony tym, co widzi. Znajdowali się w latającej fortecy, która praktycznie samotnie mogła przesądzać o wynikach bitew. Wysadzenie tego molocha za pomocą kilkunastu termodetonatorów wydawało się równie prawdopodobne, co powalenie maszyny kroczącej za pomocą kija. Były imperialny postanowił się podzielić swymi obawami z najodpowiedniejszą do tego osobą.
- Te, gaduła... – zagadnął Umbaranina. – Znasz się na materiałach wybuchowych.
Szturmowiec stojący obok jedynie zwrócił wizjer w jego kierunku.
- Damy radę rozjebać to gówno tymi kilkoma termodetonatorami, które mamy?
- Teoretycznie... – lakonicznie odpowiedział obcy.
- Pierdoli mnie teoria, pytam kurwa o twoje zdanie.
- Przy sporej dawcze szczęścia – sprecyzował Yuu. – I to raczej uszkodzimy, niż zniszczymy.
- Kurwa...
Przez umysł Mirta przetoczyły się dziesiątki pomysłów, lecz żaden nie wydawał się choćby względnie sensowny. Ciszę niespodziewanie przerwał Marcello.
- Uszkodzenie może wystarczyć – stwierdził. – Możemy spróbować rozbić to ustrojstwo o powierzchnię Bastionu.
Trisha wyraźnie się ożywiła.
- To może się udać – powiedziała po chwili. - W odpowiedniej chwili musiałabym włamać się do systemu sterującego i skierować okręt na nowy kurs. Gdyby zsynchronizować to z eksplozją głównego komputera, nie będą w stanie wprowadzić korekt i zejść z kursu kolizyjnego.
Yuu skinął głową skrytą w hełmie szturmowca, na znak aprobaty.
- Nie-kurwa-głupie – przyznał Mirt. – Część personelu będzie starała się ewakuować, co daje nam dodatkową szansę.
Ledwo mężczyzna skończył wypowiadać to zdanie, podłoga zawibrowała w charakterystyczny sposób. Wskoczyli w nadświetlną.

***


- Kapitan na mostku! – oznajmił imperialny oficer w nienagannie czystym i wyprasowanym w kant mundurze, prężąc się z dłonią uniesioną do czoła.
Personel na mostku kapitańskim podniósł się, zwracając oczy na postać, która weszła do pomieszczenia. Wielki Admirał Beil Tozzar cieszył się ogromnym szacunkiem podwładnych, jak i ogromnym zaufaniem samego Imperatora. W strukturach marynarki imperialnej zajmował najwyższą pozycję, a jego wpływy znacząco wykraczały poza sfery militarne. Wysoki, o siwych włosach przeszedł pomiędzy podkomendnymi i zatrzymał się przed gigantyczną szybą mostku kapitańskiego Zwycięzcy. Dowództwo na najnowocześniejszej jednostce floty było zaszczytem, którego dostąpić mogli jedynie najlepsi. Choć rola Tozzara miała ograniczyć się jedynie do dostarczenia jednostki nad Bastion i przyjęcia na pokładzie śmietanki dowództwa imperialnego w celu prezentacji okrętu, wiedział że zadanie to było dowodem najwyższego uznania Imperatora. Jednak nie tylko z tego względu zdecydował się o kilka miesięcy odwlec zasłużoną emeryturę. Jego nazwisko zawsze robiło wrażenie, a cała parada miała cel głównie propagandowy. Poza tym, Imperatorowi się nie odmawiało.
- Obliczyć współrzędne do skoku nadświetlnego na Bastion – zarządził.

***


3310 nie potrafił zasnąć. Leżąc na swej przepisowo standardowej pryczy wpatrywał się w sufit i wytężał umysł. Zbliżał się już poranek, a jemu wciąż przed oczami stała twarz mężczyzny z transportowca. Skąd go znał? Ta myśl nie dawała mu spokoju, doprowadzając powoli do szału. Nie wiedział czemu, ale informacja ta zdawała się być wyjątkowo istotna. W przypływie złości uderzył się pięścią w czoło i momentalnie pożałował tego ruchu. Jęknął, pocierając obolałe miejsce, gdy nagle doznał oświecenia. Zeskoczył na ziemię i rzucił się do swojego holonotesu odłożonego na miniaturowym stoliku. Pospiesznie uruchomił urządzenie i gorączkowo zaczął przeglądać wiadomości imperialnego intranetu.
- Jest! – szepnął, widząc tytuł jednego z wpisów.
Kliknął w odnośnik i poczuł, jak robi mu się gorąco. Zapominając o ubraniu, w samej bieliźnie wybiegł na korytarz. Natychmiast musiał się zobaczyć z dowódcą. Na stoliku pozostawił włączony holonotes ze zdjęciami pięciu istot, nad którymi widniał przypis „Uciekinierzy z Kessel”.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2238
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Nikt nie żyje wiecznie - sesja specjalna

Postprzez Saine Kela » 18 Lip 2018, o 20:23

Mieli już zarysowany plan działania. Mniej więcej. Był ryzykowny i szanse niepowodzenia były spore, ale jednak jakieś były. Oczywiście pod warunkiem, że nikt ich nie odkryje, inaczej cała misja spali na panewce i jedynie co zostanie zdezintegrowane to oni sami. Właśnie skoczyli w naświetlną, więc mieli czas na przygotowania, a także rozeznanie się w terenie, jednocześnie starając się rzucać jak najmniej w oczy. Ten statek był tak ogromny, że zapewne ich mała grupka nie zwróci większej uwagi przy tak dużej ilości załogi, ale uważać trzeba.
Wykorzystała chwilę, by zorientować się w logach i systemie, a także w tym, gdzie najlepiej się udać. Ponieważ statek był duży, samo dojście na miejsce trochę im zajmie. Ładunki wybuchowe to jedno, ale ona musiała postarać się o to, by zniszczenie statku było nie tylko możliwe, ale i by zakończyło się powodzeniem. Powiedzieć, że czuła presje to nie powiedzieć nic. O ile sam włam był dla niej pestką, o tyle konsekwencje tego czynu, a także fakt tego, gdzie się aktualnie znajdowała wcale nie nastrajały ją pozytywnie. Przywykła do działania za ekranem w zamkniętym pomieszczeniu, a nie akcjach szpiegowskich wyjętych z najbardziej rozsławionych holofilmów sensacyjnych. Ba. Jeżeli im się uda, może kiedyś zrobią o nich film.
Jej tok rozmyślań został przerwany przez nią samą, by zakomunikować coś istotnego.
- Trzeba się sprężać, mamy niewiele czasu. Lot na Bastion nie potrwa długo, a najlepszy moment będzie ten, krótko po wyskoku. Im mniej czasu tutaj spędzimy, tym lepiej, nie chcemy ryzykować ujawnienia, a nie wiemy czy nasza ucieczka nie została już odkryta.
Oczywiście nawet jeżeli stali się sławni, to raczej mało kto przypuszczałby, że mogą być akurat tutaj, mimo to lepiej dmuchać na zimne i Trisha nie chciała przeciągać misji bardziej niż to konieczne.

Zadania mieli rozdzielone i najbliższe godziny spędzili na wolnym przemierzaniu statku, kryciu się w jego zakamarkach, albo wtapianie się w inne oddziały, tylko po to, by systematycznie dążyć do celu ostatecznego. Podłożyć ładunki w konkretnych miejscach, jak również być w systemie o odpowiednim czasie. Innymi słowy trzeba było dość dobrej współgrania w czasie, a chodzenie grupą tylko zwiększyliby ryzyko. Poza tym wciąż mogli pozostać w kontakcie i monitorować swoje ruchy. Co do ewentualnej ucieczki, tak samo jak inni w trakcie zniszczenia będą udawać się do kapsuł ratunkowych i statków, które zaczną opuszczać tego molocha masowo, a co za tym idzie, idealnie wtopią się w tłum.
Mimo wszystko Trisha czuła się niekomfortowo szukając idealnego miejsca na przeczekanie i szybki dostęp do systemu. Wszystkie jej myśli powędrowały do czekającego ją zadania.
Image

Image

GG: 6687478
Awatar użytkownika
Saine Kela
Gracz
 
Posty: 602
Rejestracja: 18 Cze 2013, o 13:04
Miejscowość: Pandarium/Ruda Śląska

Re: Nikt nie żyje wiecznie - sesja specjalna

Postprzez Nantel Grimisdal » 20 Lip 2018, o 20:07

- Dobra, to jedziemy z tym koksem - zgodził się z propozycją Trishy i podążył razem z nią w stronę miejsca, które uważała za najlepsze do wpięcia się do głównego komputera.
Podróż trochę im zajmowała, statek był naprawdę ogromny, a dodatkowo musieli też pilnować się, by nie wyjść z roli szturmowców i w razie czego kryć się po kątach. W miarę jak szli coraz dłużej, Marcella zaczęły nachodzić wątpliwości. Chciał przeżyć i do tego konieczne było rozwalenie tego okrętu, ale ile osób przy tym zginie? Coraz bardziej zaczynały go nachodzić wątpliwości, czy chce to zrobić. Nie był w końcu psychopatą.
Wtedy jednak w jednym z korytarzy trafili na robotników kończących jeszcze w tym miejscu podzespół wentylacji. Zrobiło się tam dziwne zbiegowisko. Wykorzystali to, by się przemknąć, ale gdy przechodzili, Marcello zauważył, co spowodowało zbiegowisko. Jeden z oficerów bezlitośnie katował robotnika, który czymś musiał mu zawinić. Marcello zacisnął pięści ze złości, a jego wzrok przysłoniła czerwona mgiełka gniewu. Przystanął w miejscu i patrzył, jak biedny człowiek jest katowany. W końcu ruszył dalej za Trishą. Tylko teraz już bez żadnych wątpliwości.
Postanowił się już nie rozpraszać. Wiedział, że musi dowalić Imperium za wszelką cenę. Miał nadzieję, że Noldo także pozostanie tak samo niezłomny, jak on sam.
Image

Piękno tkwi w oku patrzącego. Strach też...
0000000
+++
Awatar użytkownika
Nantel Grimisdal
Mistrz Gry
 
Posty: 280
Rejestracja: 26 Kwi 2016, o 19:55
Miejscowość: Koszalin

Re: Nikt nie żyje wiecznie - sesja specjalna

Postprzez Opliko » 22 Lip 2018, o 23:17

Pomysł Trishy był świetny. Znacznie lepszy niż trzymanie się nadziei, że małe eksplozje wystarczą by spowodować jakąś reakcję łańcuchową w silnikach, lub innym systemie, która mogła by naprawdę zniszczyć okręt.
Jednak zaraz jak się pojawił pomysł, Okręt skoczył. Od slicerki dowiedział się o kierunku: Bastion.
Umbaranin wiedział, że to nie jest zabawa od początku. Mieli zniszczyć gigantyczny meganiszczyciel Imperium. Najpewniej kosztujący biliony kredytów Okręt, na którego pokładzie znajdują się setki tysięcy, jeśli nie miliony, osób. Jeśli by się im udało, byłby to cios dla Imperium pod każdym względem.
Jednak teraz zamierzali go rozbić o planetę. Nie o jakąś prawie niezamieszkałą, pustynną planetę. Nie o jakiś nic nie znaczący świat na granicy znanej przestrzeni, a o BASTION. O PIEPRZONY BASTION.
Rozbicie się takiego okrętu o powierzchnie planety będzie dla Imperium katastrofą. Oznacza to przynajmniej miliony ofiar - a wśród nich wielu bogatych i/lub wysoko postawionych osób...
To co robili to nie był zwykły terroryzm. Zniszczenie Gwiazdy Śmierci było olbrzymim ciosem dla Imperium Palpatine'a, ale to się stało w nic nie znaczącej przestrzeni. Bastion nie był nic nie znaczącą przestrzenią. Wydarzenie będzie miało masę świadków - najpewniej będzie nawet transmitowane na żywo, skoro to ma być jakaś nowa jednostka. Pewnie lecą tam by ją zaprezentować.

To zdecydowanie nie była zabawa. Jak im się to uda, Imperium zrobi wszystko by ich dorwać. Nie da im nigdy spokoju...
Yuu jednak właśnie gdy o tym pomyślał wpadł na pomysł, jak się ukryć. Wciąż będzie potrzebował nowej tożsamości, ale jeśli wszystko się uda, to zagwarantuje sobie spokój. Będzie musiał jakoś dostać się do tego śledztwa. Samemu szukać siebie. Nikt nie mógł realistycznie się spodziewać, że ktokolwiek byłby tak szalony. I właśnie dlatego może to zadziałać.

No, ale na razie miał zadanie do wykonania. I choć mógł je wykonywać już planując przyszłość, to jednak skupienie się na teraźniejszości mogło by je ułatwić...
Wraz z resztą przekradał się w stronę celu: komputera głównego.
Yuu słyszał kiedyś historię o tym, jak to pewien kapitan Gwiezdnego Niszczyciela nie dopuścił do przejęcia swojego okrętu. Kiedy zawiodły już wszystkie metody na pozbycie się grupy abordażowej, a wszystkie mechanizmy samozniszczenia zostały wyłączone przez rebeliantów, zamknął się na mostku i zmienił kurs prosto w powierzchnie planety. To co zamierzali zrobić przypominało mu o tej jednej historii, tyle że w tym wypadku to cie "rebelianci" zmienią kurs, a zamiast zamknąć się na mostku wysadzą komputery.

Sam główny komputer jednak najpewniej nie będzie prostym celem. Wątpliwe jest, by był zupełnie niestrzeżony. A do tego patrząc na rozmiary Okrętu - najpewniej będzie za duży na jeden detonator, czy ładunek soniczny... Ale jak nie można wysadzić jednym, to wystarczy wrzucić dwa, trzy, może cztery. Zawsze znajdzie się sposób na wysadzenie czegoś.
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#0909
Awatar użytkownika
Opliko
Mistrz Gry
 
Posty: 214
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Re: Nikt nie żyje wiecznie - sesja specjalna

Postprzez Kelan Navarr » 27 Lip 2018, o 08:56

Szli szybko korytarzem oświetlonym białym światłem, które odbijało się w lśniącej posadzce.
- Laska, jesteś pewna, że potrafisz to zrobić? – Mirt zmierzył Trishę wzrokiem. – Jak spierdolisz, to albo wybuchną nam łby, albo posadzą nas tak że Kessel będzie się nam, kurwa wydawał pierodlonym ośrodkiem wypoczynkowym.
- Dam radę – odpowiedziała twardo. – Muszę mieć tylko możliwość bezpośredniego wpięcia do głównej jednostki.
- To jakoś postaramy się załatwić. Marcelino, daleko jeszcze?
- Jakieś pół godziny marszu.
- Ja pierdolę, nie mogli zrobić tego trochę mniejszego? – mruknął Mirton. – Wszyscy tu tak popierdalają na nogach?
Jakby w odpowiedzi przemknęła obok nich niewielka platforma transportowa pilotowana przez niewielkiego droida nieznanego modelu. Mirt jedynie westchnął i zaklął parszywie pod nosem.

***


Noldo wędrował kanałami wentylacyjnymi, przejściami technicznymi i wszelkimi drogami niedostępnymi dla przeciętnej istoty żywej. Pierzaste ciało sprawnie przeciskało się we wszystkie zakamarki, prąc do przodu ku nieznanemu nikomu celowi. Nagle ptak zatrzymał się i przekrzywił łepek, wydając podekscytowany pisk. Zwój kabli ciągnący się przy jednym z przewodów przekuł jego uwagę i zadziałał niczym promień ściągający. Stworzenie rozwarło dziób i ugryzło.

***


- Już prawie – Trisha zerknęła na wyświetlacz. – Za drzwiami na końcu tego korytarza.
Światła w korytarzu zamigotały na chwilę, by po chwili jakby nigdy nic powrócić do oryginalnego stanu. Grupa sabotażowa nie zwróciła na ten detal uwagi, skupiając się całkowicie na niedalekim celu. Gdy drzwi odsunęły się przed nimi z charakterystycznym sykiem, stanęli jak wryci, jakby nie dowierzając w to, co widzą. Po godzinach spędzonych w klaustrofobicznych korytarzach, ogrom przestrzeni uderzył ich ze zdwojoną siłą. Stali wewnątrz gigantycznej studni, której dno ginęło w ciemności. Kilkadziesiąt metrów nad nimi pulsowały niezliczone światła sklepienia. Po środku studni znajdował się masywny słup o średnicy kilkunastu metrów, rozciągający się na całej wysokości pomieszczenia. Z różnych poziomów biegły do niego wąskie kładki, ograniczone jedynie niewysokimi poręczami, zawieszonymi na wysokości bioder średnio wysokiego mężczyzny i pozwalające jedynie na niezbyt komfortowe wyminięcie się dwóch osób. Po każdym z chodników okalających słup spacerowała para szturmowców w nieskazitelnie białych pancerzach. Świst powietrza wprawianego w ruch przez gigantyczne wentylatory wypełniał pomieszczenie.
- Witajcie w rdzeniu centralnego komputera – szepnęła Trisha z nutką fascynacji w głosie.

***


Oliak Erd Eloon – dowódca placówki badawczej na Jedha wysłuchał uważnie rewelacji przedstawianych przez jednego ze swych podopiecznych. Początkowo przepełniała go furia, gdy w środku nocy zwleczono go z posłania, lecz teraz gniew stopniowo ustępował miejsca mieszance strachu i niedowierzania.
- Łączyć się ze Zwycięzcą! – krzyknął na pełniącego nocną zmianę oficera łącznościowego.
Jeśli coś stanie się ze statkiem i wyjdzie na jaw, że sabotażyści dostali się na pokład pod jego okiem, będzie skończony. W najlepszym wypadku skończy gdzieś na Zewnętrznych Rubieżach. W najgorszym... nie chciał nawet myślec co może oznaczać gniew Imperatora.
- Nie mamy odpowiedzi – odrzekł mężczyzna, śmigając palcami po panelu sterującym. – Burza osłabia nasz sygnał na tyle, że bezpośrednie połączenie jest niemożliwe. Wiadomość została wysłana, lecz nie jestem pewien w jakiej formie.
Erd Eloon zaklął siarczyście i opadł na fotel. Żołnierz, który przekazał mu te rewelacje prawdopodobnie zwyczajnie się mylił bądź przewidział. W końcu jak zbieg z Kessel miałby się znaleźć w jego bazie i niepostrzeżnie dostać na pokład najpilniej strzeżonego sekretu imeprialnej floty. Jak w ogóle mógłby dostać się na powierzchnię Kessel. Nie... to nie miało sensu. Jego człowiek musiał być w błędzie. A co jeśli nie? Jego kariera znalazłaby się na kursie kolizyjnym z supernową.

***


Bastion świętował. Przeważnie stroniąca od hucznych uroczystości - będących głównie domeną Coruscant - planeta, całkowicie zmieniła swe oblicze. Na ulice wyległy tłumy, spod łopoczących, purpurowych sztandarów wpatrując się w niebo i podziwiając popisy asów imperialnej floty.
Imperator Fen Daala siedział na wygodnym tronie w towarzystwie kilku wysoko postawionych oficjeli. Za jego plecami w bezrchu stało dwóch gwardzistów, gotowych w ułamku sekundy zareagować na jakiekolwiek zagrożenie. Daala splótł dłonie, śledząc holotransmisję i niecierpliwie wyczekując wielkiego finału, który miał zaskoczyć wszystkich. Informacje o pracach nad dwoma superniszczycielami nowej klasy były ściśle tajne i dopiero dziś opinia publiczna miała zostać zszokowana ogromem projektu. Projektu, który miał przywrócić niezachwianą wiarę i respekt należny Imperium Galaktycznemu i jemu samemu. Na lądowisku zbierała się już grupa generałów, mająca złożyć wizytę na pokładzie Zwycięzcy, gdy ten wyskoczy z nadświetlnej. Okręt miał dotrzeć na Bastion już niebawem.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2238
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Nikt nie żyje wiecznie - sesja specjalna

Postprzez Saine Kela » 29 Lip 2018, o 19:25

Znaleźli się na miejscu i Trishy aż zaparło dech w piersi. Robiło to ogromne wrażenie i paliła się do tego, by podpiąć się do systemu. Zastanawiało ją jednak jedno - dlaczego takie miejsca zawsze musiały tak wyglądać? Ogromne tunele i szalenie wąskie kładki... jakby nie mogli zrobić zwykłego pomieszczenia z wygodnymi fotelami. Imperium miało dziwne zwyczaje i jeszcze dziwną manierę, najwidoczniej lubowali się w wielkości i wydziwianiu. Opamiętała się i rozejrzała wokół, wodząc wzrokiem w górę i w dół.
- Muszę się podpiąć do głównego komputera, wejście do systemu i uruchomienie łańcucha zdarzeń potrwa kilka minut, ale... no cóż, nie wiem czy imperialni się nie skapną.
Wprawdzie nie zwracali na siebie uwagi, a żaden ze szturmowców nie patrzył w ich stronę, ale jak wszyscy władują się na kładkę i stłoczą przy słupie prędzej czy później przykuje czyjąś uwagę. Tutaj nikt nie sterczał bez ruchy, nieliczni szturmowcy wciąż się przemieszczali. Kobieta zagryzła wargę, choć spod hełmu nikt tego nie mógł dostrzec.
Byli szturmowcami, zostali spisani w rejestr i nie powinni wzbudzać podejrzeń, ale mimo to... mimo to Trisha się denerwowała, jednocześnie świerzbiły ją palce, by podpiąć się do tego megakomputera.
- Poruszają się parami... jedna osoba ze mną, trzeba iść do rdzenia tak, jak gdyby nigdy nic.
Byli coraz bliżej zrealizowania celu tej misji. Każdy kolejny krok był coraz trudniejszy, a jak sądziła, później nie będzie łatwiej. Weszli już na ten poziom, który można byłoby określić wóz, albo przewóz. Nie można się już wycofać i kobieta była gotowa podjąć się wysiłku i wykonać to zadanie. To będzie jej największe dzieło. Skinęła na towarzyszy i wykonała pierwszy krok.
Image

Image

GG: 6687478
Awatar użytkownika
Saine Kela
Gracz
 
Posty: 602
Rejestracja: 18 Cze 2013, o 13:04
Miejscowość: Pandarium/Ruda Śląska

Re: Nikt nie żyje wiecznie - sesja specjalna

Postprzez Nantel Grimisdal » 30 Lip 2018, o 23:38

Łaaał! Ale to wielkie! Te i podobne myśli kłębiły się po głowie Marcella, dopóki słowa Trishy nie obudziły go z pełnego zachwytu spojrzenia. Dobrze zauważyła, że bisłe kubły poruszały się dwójkami, więc nie pozostało im nic innego, jak się podzielić.
- Dobra, idę z tobą - rzucił w stronę kobiety. - A wy podzielcie się, jak chcecie. Jest was trzech, więc jeden i tak musi tu zostać i udawać głupiego. A druga dwójka niech chodzi tak, by w razie czego nas osłaniać.
Jeszcze raz rozejrzał się po całym pomieszczeniu, to znaczy całym, które mógł objąć wzrokiem i nie niknęło mu gdzieś u góry czy na dole. Było ogromne i aż przytłaczało. Znał się trochę na mechanice, ale to... Zamiast próbować to rozpracować, skupił się bardziej na maszerujących dwójkami Imperialnych i wszelkich czynnościach, które tu robili.
Image

Piękno tkwi w oku patrzącego. Strach też...
0000000
+++
Awatar użytkownika
Nantel Grimisdal
Mistrz Gry
 
Posty: 280
Rejestracja: 26 Kwi 2016, o 19:55
Miejscowość: Koszalin

Re: Nikt nie żyje wiecznie - sesja specjalna

Postprzez Kelan Navarr » 10 Sie 2018, o 04:04

Admirał siedział na swym fotelu na mostku kapitańskim, wpatrując się w płynące przed szybą niebieskie fale nadświetlnej. Pod jego prawą dłonią lśniła konsola dotykowa, pozwalająca na kontrolę większości systemów okrętu. Stwierdzenie, że jedna osoba mogła pilotować tego giganta byłoby sporym nadużyciem, jednak zintegrowane systemy sterujące potrafiły znacznie przyspieszyć pewne procesy. Tozzar spojrzał na wyświetlane holograficznie wskaźniki. Do wyjścia z nadświetlnej pozostało nieco ponad dziesięć standardowych minut. Odetchnął głęboko. Już niebawem mógł udać się na zasłużony odpoczynek.
Jeszcze tylko przyjąć grupę tych twardogłowych i zaprezentować im ten cud imperialnej myśli technologicznej – pomyślał.
Beil Tozzar nie darzył sympatią większości młodych, wysoko postawionych członków floty. Spora część z nich wspięła się na swoje stanowiska dzięki machlojkom i koneksjom, absolutnie nie prezentując wartości, którym służyli. Mężczyzna tęsknił za dawnymi dniami, gdy służba Imperium naprawdę coś znaczyła.
Jeszcze tylko jeden raz – uśmiechnął się do swych myśli. – Ku chwale imperium.
Z zadumy wyrwała go czerwona dioda, która rozbłysła wśród wskaźników.
- Co się dzieje? – podniósł się z miejsca i podszedł do jednego z oficerów, wpatrujących się w ekran.
- Sir, ktoś podłączył się do głównego komputera.
Tozzar uniósł brwi.
- Nieautoryzowanie?
- Tak – skinął głową mężczyzna. - Obszedł zabezpieczenia. Wygląda na to, że nie chciał, żeby go wykryto.
- Wysłać tam oddział żołnierzy i sprawdzić, co się dzieje – zarządził admirał. – Meldować mi na bieżąco.

***


Tymczasem kilka kilometrów dalej Trisha siedziała skulona w krótkim szybie serwisowym i w skupieniu uderzała palcami w ekran holonotesu. Była blisko celu, gdy usłyszała głos czekającego okalającej kolumnę kładce Marcello.
- Trisha! Mamy problem!
Usłyszała podniesione głosy, charakterystycznie zniekształcone przez wokabulatory hełmów szturmowców, po czym padły pierwsze strzały.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2238
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Nikt nie żyje wiecznie - sesja specjalna

Postprzez Saine Kela » Wczoraj, o 18:51

Robiła co mogła. Ten interfejs był skomplikowany, a ona czuła się jak w istnym labiryncie i jak już zaczynała się odnajdować, nagle zaczęła się strzelanina. Zaklęła, czując jak pot spływa jej po plecach. Starała się włamać niezauważenie, ale coś nie wyszło. Najwyraźniej system był zabezpieczony lepiej niż sądziła, możliwe też, że ze stresu i pośpiechu popełniła jakiś błąd... to teraz nie było istotne. Miała mało czasu i wiedziała, że jak teraz jej się nie uda, to będzie totalny koniec. Zginą wszyscy, a ten kolos nadal będzie się unosił nad niebem Bastionu, a w przyszłości straszył obywateli. Nie mogła się teraz wycofać, bo nawet nie miała gdzie.
Nad jej głową latały bolty, ona sama tkwiła w niewielkiej przestrzeni, gdzie ledwo była w stanie się przekręcić, a należała raczej do dość drobnych kobiet. Spięła się i to mocno, a krzyki słyszane nad jej głową działały całkiem mocno jeżeli chodziło o motywacje. Zaczęła z jeszcze większą pasją działaś w systemie, choć boleśnie zdawała sobie sprawę z tego, że pewnych rzeczy nie przyspieszy.
- Dajcie mi kilka chwil, już prawie! - krzyknęła. - Przytrzymajcie ich, zatrzymam resztę!
Skoro się zorientowali, że się włamała, pewnie będą chcieli ją wykopać z systemu. A takiego wała, nie ma szans. Skoro nie musi się już chować i działać chyłkiem przyszedł czas na brutalne, szybkie i precyzyjne cięcie. Nie pozbierają się. Ba! Nie będą mogli powstrzymać reakcji łańcuchowej, którą wywoła. Ba! Będą mogli ją na bieżąco śledzić, mając świadomość, że nic z tym nie zrobią!
Usłyszała przekleństwo, to był chyba Mirt, ale pewności nie miała. Słyszała jakieś opadające ciała, a także krzyki, także bólu. Nie wątpiła, że jej towarzysze właśnie walczą na śmierć i życie, szkoda tylko, że to miejsce było tak bardzo niedogodne. Pomyślała, że być może właśnie ten statek stanie się jej grobem. Zagryzła wargę, wlepiając wzrok w ekran, po którym przesuwały się szybko różne znaki i symbole. Dla przeciętnej istoty mogły znaczyć wszystko i nic, dla niej była to najpiękniejsza kompozycja. Żeby wspomóc swoich towarzyszy, postanowiła jeszcze pomajstrować przy włazach i odciąć drogę szturmowcom do tej części statku i do samej centrali. Poza tym to był kolos! Zanim zbierze się tu więcej żołnierzy, minie trochę czasu, ale mogła ich wspomóc, skupić uwagę na innej części, niech myślą, że napastnicy są i gdzie indziej, to da jej czas na akcje, na dopięcie wszystkiego na ostatni guzik.
To pozwoli jej również na znalezienie najlepszego sposobu ucieczki. Nie wiedziała co będzie z jej kompanami, walczyli, ale ona też nie zamierzała się poddać. Myślą, że są cwani, skoro wykryli jej ingerencje? Jeszcze jej nie znają. Uśmiechnęła się pod nosem, czując, jak napełnia ją energia.
Na statku w losowych miejscach zaczęły włączać się alarmy, niektóre śluzy się otworzyły, a gdzie indziej zamknęły się włazy. Jednym słowem statek ożył i kompletnie nie chciał działać tak, jakby chcieli tego przebywający na nim żołnierze, oficerowie i całe mnóstwo innych pracowników. Nie miałaby takiej możliwości gdyby nie byłą tu, w sercu tego monstrum, sercu, które wszystko kontroluje. Trisha była w swoim żywiole, w tle trwała walka o przetrwanie. Los statku został już określony, tylko nie wszyscy jeszcze zdawali sobie z tego sprawy. Palce kobiety zgrabnie wydawały kolejne komendy, omijały zapory i próby przejęcia kontroli. Spięta czekała na ostatecznie potwierdzenie, by zaraz starać się ratować własne życie. Strój szturmowca, który miała na sobie zdawał się teraz o wiele ciaśniejszy niż wcześniej.
Image

Image

GG: 6687478
Awatar użytkownika
Saine Kela
Gracz
 
Posty: 602
Rejestracja: 18 Cze 2013, o 13:04
Miejscowość: Pandarium/Ruda Śląska

Re: Nikt nie żyje wiecznie - sesja specjalna

Postprzez Nantel Grimisdal » Wczoraj, o 22:37

Grupa żołnierzy w białych zbrojach, która pojawiła się w jednym z wejść na tym poziomie od razu zwróciła jego uwagę, a kiedy ci podnieśli broń w górę, stało się jasne, że zostali odkryci. Jak, to nie miało znaczenia. Może Trisha nie była aż taka dobra, a może te zabezpieczenia tutaj były nie do przejścia. Teraz nie miało to znaczenia.
- Trisha, uważaj! - wrzasnął w jej stronę.
Po tym nie pozostało mu nic innego, jak przyłączyć się do zaproszenia żołnierzy, a nawet wyprzedzić ich zamiary. Miał teraz lekką przewagę. Mógł schować się za kolumną, miał więcej kładki okalającej słup, a idący żołnierze mogli iść tylko w przód i tył, nie mając miejsca na odwrót, a jakikolwiek upadek, kończył się skokiem w przepaść okrętu.
Gdy tylko żołnierze zbliżyli się na odległość strzału, schował się za pobliski panel na kolumnie i bez opamiętania otworzył ogień. Strzelał ze swojego E-11 ile imperialna fabryka dała. Dokładna celność nie miała znaczenia, gdy strzelał w rządek żołnierzy idących wąską kładką. Nie mieli jak się uchylić. Z satysfakcją patrzył, jak kolejny znikają w trzewiach głównego rdzenia.
Z tego, co słyszał, Mirt i reszta chyba się przyłączyli do ogólnej kanonady, ale w tym momencie o to nie dbał. Strzelał bez opamiętania w każdy wojskowy kubeł. Za te wszystkie lata... Za ten ucisk wszystkich obywateli w Imperium, za Kessel, za to, że byli źródłem najgorszego cierpienia w galaktyce. Za Nolda...
Image

Piękno tkwi w oku patrzącego. Strach też...
0000000
+++
Awatar użytkownika
Nantel Grimisdal
Mistrz Gry
 
Posty: 280
Rejestracja: 26 Kwi 2016, o 19:55
Miejscowość: Koszalin

Poprzednia

Wróć do Opowieści Tom II