Content

Bastion

[Bastion]Orbita -Niszczyciel Gwiezdny "Dominator"

Image

[Bastion]Orbita -Niszczyciel Gwiezdny "Dominator"

Postprzez Torin Grave » 14 Wrz 2009, o 21:27

Image

Imperialny Niszczyciel Gwiezdny klasy Imperial-II "Dominator"
Orbita planety-stolicy Resztek Imperium Bastionu.


"Dominator" od jakiegoś już czasu unosił się majestatycznie na wyznaczonej orbicie. Stróż bezpieczeństwa oczekiwał nadejścia wroga, gotów odeprzeć każdy atak. 1600 metrowy okręt noszący oznaczenia Imperium z aktywnymi na 25% mocy tarczami pozostawał w pozornym uśpieniu ale to były jedynie pozory. Jeden z symboli Imperium pozostawał w najwyższej gotowości bojowej. Pilnowała tego zdyscyplinowana i oddana całkowicie swojemu kapitanowi Torinowi Grave załoga. Sam kapitan, nie młody już jegomość, noszący ślady długoletniej służby stał teraz na mostku swojego okrętu ubrany w idealnie uprasowany mundur stał przy głównym iluminatorze przyglądając się w milczeniu świetlistym punktom odcinającym się na czarnym tle, nazywanym potocznie przez wszystkich gwiazdami. Stał tak już dłuższą chwilę pozornie skupiony na swojej obserwacji ale prawda była inna. Kapitan stał tak rozmyślając na sytuacją panującą w Imperium. Od dłuższego czasu nie przydzielono mu żadnego zadania. No żadnego poza utrzymywaniem danej orbity i okrętu w gotowości bojowej. Było to... nużące nawet dla osobnika pokroju Grave'a. Torin przewidywał, że ta sytuacja niedługo zmieni się. Czuł, że "Dominator" znów wyruszy w bój aby walczyć... i zabijać. Kapitan przymknął oczy i westchnął. Następnie obrócił się i wolnym krokiem ruszył ku swojemu fotelowi kapitańskiemu. Usiadł na nim i przemówił do swojej załogi, zwracając się do każdego ze swoich oficerów:
- Panowie, proszę o raport na temat gotowości "Dominatora" do akcji.- wysłuchiwanie raportów było jednym z codziennych obowią­zków kapitana. "Dominator" utrzymywany był w najlepszym porządku co Torin zawdzięczał swojej załodze już od kilku lat służącej pod jego rozkazami.
Jak co dzień każdy z niższych stopniem oficerów przedstawił raport i jak zwykle wszystko było w jak najlepszym porządku. Uzbrojenie, generatory tarcz ochronnych, silniki, wszystkie eskadry myśliwskie i bombowe - 4 eskadry TIE Interceptorów i 2 eskadry TIE Bomberów. Nie były to najnowsze jednostki ale kapitan znał swoich ludzi i wiedział, że nawet na wiekowym sprzęcie potrafią oni dokonywać rzeczy czasem niemożliwych. Kapitan Grave kiwnął z zadowoleniem głową.
-Dziękuję panowie. Mam przeczucie, że już nie długo nasz okręt ruszy w bój...- powiedział i złączył palce dłoni w typowy dla siebie sposób i pogrążył się w przemyśleniach.
Torin Grave
New One
 
Posty: 12
Rejestracja: 13 Wrz 2009, o 16:32

Re: [Bastion]Orbita -Niszczyciel Gwiezdny "Dominator"

Postprzez Luk Seven » 16 Wrz 2009, o 15:50

W tym samym czasie kilkadziesiąt kilometrów niżej ważyły się losy tego ogromnego okrętu jak i całej jego załogi. Wielki admirał floty Dakarus Ardross wraz z kilkoma innymi wysoko postawionymi oficerami debatowali w jednym z budynków wojskowych w stolicy nad postępami operacji „Imperialny sztorm”, operacji która całkowicie zaskoczyła wojska Nowej Republiki. W czasie tej debaty dostali oni wysłaną z Niszczyciela Gwiezdnego „Old Roger” informację na temat zniszczenia przydzielonego do formacji kapitana Luka Sevena krążownika typu Vindicator nazwanego "Tarkin" – na cześć moffa który zginął w I Gwieździe Śmierci.
Po kilkudziesięciominutowej dyskusji na ten temat oficerowie zgodnie doszli do wniosku, że na pomoc „Old Rogerowi” zostanie wysłany Gwiezdny Niszczyciel klasy Imperial II „Dominator”, pod dowództwem doświadczonego kapitana Torina Grave. Natychmiast po skończeniu spotkania następująca informacja została wysłana do kapitana „Dominatora”:


Admiralicja Imperium Galaktycznego
do Kapitana Torina Grave:

Rozkazy:
1.Natychmiast udać się do wskazanych koordynatów, na wschód od Thisspias.
2.Połączyć się z flotą kapitana liniowego Luka Sevena.
3.Zameldować admiralicji połączenie z grupą kapitana liniowego Luka Sevena.
4.Czekać na dalsze rozkazy ze strony admiralicji lub kapitana liniowego Luka Sevena.Pozwoliłem sobie na napisanie tego posta bo i tak Torin ma dołączyć do mnie, a dwa Dakarus to mój BN : P
Nr GG: 4408680
Postać główna:
Image
Postacie poboczne:
Image
Image
Awatar użytkownika
Luk Seven
New One
 
Posty: 776
Rejestracja: 10 Sty 2009, o 23:19
Miejscowość: Wakefield

Re: [Bastion]Orbita -Niszczyciel Gwiezdny "Dominator"

Postprzez Torin Grave » 17 Wrz 2009, o 15:48

Gwiezdny Niszczyciel "Dominator"

- Sir! Pilna wiadomość z dowództwa! - wykrzyknął jeden z oficerów odpowiedzialnych za łączność. Grave uśmiechnął się z lekka i otworzył oczy.
- Proszę przekazać treść wiadomości na mój terminal. - odpowiedział spokojnie i odczekał chwilę zanim oficer wypełnił jego polecenie. Kapitan w milczeniu zapoznał się z rozkazami dowództwa i powstał z fotela.
- Panowie, proszę o przygotowanie "Dominatora" do opuszczenia orbity Bastionu. Otrzymaliśmy nowe rozkazy. Naszym zadaniem jest dołączenie do floty Kapitana Liniowego Luka Seven. - przerwał na moment i rozejrzał się po mostku. Po chwili kontynuował:
- Nawigator! Proszę przygotować koordynaty skoku w nadprzestrzeń. Kurs: na wschód od Thisspias! - powiedział i wrócił na swój fotel. Usiadł na nim i obserwował mostek na którym panowało ożywienie. Kapitan czuł pod podeszwami butów lekkie drżenie. Silniki pracował pełną mocą oddalając się od studni grawitacyjnej Bastionu.
- Sir, koordynaty skoku w nadprzestrzeń gotowe - usłyszał po jakimś czasie Grave.
- Doskonale. Na mój znak uruchomić silniki nadświetlne. 3,2,1... teraz! - powiedział kapitan gdy już "Dominator" był poza studnią grawitacyjną planety. Okręt rozpędził się do prędkości światła i zniknął w nadprzestrzeni.

Akcja przenosi się do tematu: [Imperialny Sztorm] Pozycje wyjściowe
Torin Grave
New One
 
Posty: 12
Rejestracja: 13 Wrz 2009, o 16:32


Wróć do Bastion