Content

Pozostali

[Biografia] Teddy Daniels

[Biografia] Teddy Daniels

Postprzez Jack Welles » 14 Kwi 2010, o 00:52

Image

1. Nazwa postaci: Teddy Daniels

2. Rasa: człowiek

3. Profesja: funkcjonariusz CSF

4. Stopień: detektyw

5. Data urodzenia: 13 BBY

6. Lokalizacja: Coruscant

6. Usposobienie:
Teddiego można najtrafniej określić jako zgorzkniałego samotnika. Pomimo tego jego znajomi wysoko cenią sobie jego towarzystwo i choć na prawdę trudno zaskarbić sobie jego zaufanie czy sympatie to wiedzą, że mogą zawsze liczyć na jego wsparcie i pomoc. Bardzo ważną cechą charakteryzującą Teddiego jest jego pracoholizm - praktycznie nie posiada życia prywatnego i znakomita większość jego znajomych jest w ten czy inny sposób powiązana z działalnością CSF. Ważna jest również jego niechęć do zabijania- Teddy zazwyczaj stara się obezwładniać i jedynie w ostateczności strzela by zabić. Z powodu jego problemów z alkoholem i związanych z tym wizyt na spotkaniach AA, czuje się dosyć nieswojo gdy ktoś pije w jego obecności. Niestety jego praca wiąże się z dosyć częstymi wizytami w różnego rodzaju pubach czy barach, podczas których to traci swój zwyczajny spokój. Starał się również parokrotnie rzucić palenie, lecz zazwyczaj szybko wracał do tego nałogu i często zdarza mu się dobić do 80 papierosów dziennie.

7. Wygląd:
Dosyć wysoki mężczyzna o jasnych, krótkich włosach. Jego wzrok charakteryzuje się dużą przenikliwością i wyraźnie bijącą z oczu inteligencją. Zazwyczaj chodzi ubrany w szarawy, znoszony garnitur o dawno już niemodnym kroju oraz sięgający mu do kostek płaszcz. Jego ubiór maskuje dosyć nieźle rozwiniętą muskulaturę, którą się zbytnio nie obnosi. Generalnie rzecz ujmując Teddy wyglądałby na akwizytora lub urzędnika niższego szczebla, gdyby nie przypięty do pasa pokaźnych rozmiarów blaster oraz odznaka.

8. Umiejętności:
Podczas pobytu w wojsku nabył spore umiejętności posługiwania się bronią krótką oraz niezbyt skomplikowanymi karabinami. Poza tym dzięki armii potrafi działać w zespole, choć ostatnio pracuje samotnie. Z kolei w trakcie pracy w CSF wykształcił oraz rozwinął umiejętności związane z jego zawodem- choćby na przykład zdolność wyciągania zeznań od podejrzanego.

9. Historia:
Dzieciństwo i wczesna młodość (13 BBY- 5 ABY)
Teddy urodził się w niczym nie wyróżniającej się coruscanckiej rodzinie. Jego matka pracowała jako sprzedawczyni w sklepie odzieżowym, a ojciec był urzędnikiem pocztowym. W szkole radził sobie raczej przeciętnie, choć jak wielokrotnie zaznaczała jego wychowawczyni mógł mieć o wiele wyższe wyniki w nauce. On jednak wolał poświęcać swój czas na grze w gry komputerowe oraz spotykanie się z kolegami. Największa zmiana na tym etapie jego życia nastąpiła gdy zaraz po wyzwoleniu Coruscant w 4 ABY wstąpił do nowo powstającej armii Nowej Republiki. Sprzeciwił się tym samym swoim rodzicom, którzy chcieli wysłać go po szkole średniej na studia techniczne.

Służba pod sztandarem armii Nowej Republiki (5 ABY- 12 ABY)
Życie w armii zupełnie się różniło od tego co sobie wyobrażał Teddy. Jego kompania nie uczestniczyła w żadnych znaczących bitwach i zazwyczaj była wysyłana drugim i dalszymi rzutami. Pomimo tego nie było wcale lżej. Całe dnie przypadały na marsze w potencjalnie wrogim terenie, a sfrustrowani kiepskim przydziałem dowódcy wyżywali się na swoich podwładnych. Tak czy inaczej służba Teddiego przebiegała nadzwyczaj spokojnie, jeśli wziąć pod uwagę wciąż trwające zmagania z Imperium. Trwało to tak do momentu gdy jego kompania została wysłana na [dane utajnione- wymagana autoryzacja]. Była to słabo broniona przez Imperium planeta, na której nie było zbyt dużo miast czy ciężkiego przemysłu. Znajdował się tu za to tajny obóz pracy, który przyszło Teddiemu i jego współtowarzyszom odbić. Imperialni strażnicy prawie od razu się poddali i wszystko szło po myśli wyzwolicieli do czasu gdy wkroczyli na teren właściwy obozu. Ich oczom ukazał się wstrząsający widok wyglądających jak żywe trupy więźni. Najgorsze jednak były wysokie na 5 metrów sterty ciał zabitych w wyniku prowadzonych na nich eksperymentów. Widząc to żołnierze zebrali byłych strażników i bezceremonalnie rozstrzelali. Po krótkim czasie nadeszła do Teddiego świadomość zła popełnionego czynu. Zaczęły go dręczyć przerażające nocne koszmary oraz pogłębiająca się depresja. Nie było trzeba długo czekać by Daniels zrezygnował ze służby w armii i wrócił na rodzinny Coruscant.

Praca w CSF (12 ABY- ...)
Po przejściu do cywila, Teddy przez dłuższy czas nie mógł się odnaleźć w społeczeństwie. Na szczęście od upadku uratował go ojciec i po niedługim czasie załatwił mu pracę w CSF. O przyjęciu zadecydowało głównie doświadczenie wojskowe Danielsa, które w tamtym czasie było potrzebne w Biurze. Po niecałym roku pracy Teddy poznał swoją przyszłą żonę. Wszystko zaczęło się powoli układać i nic nie zwiastowało kolejnego kryzysu. Danielsa ponownie zaczęły gnębić koszmary przez co zaczął się oddalać od wszystkich. Jego żona nie rozumiała zupełnie co się dzieje i po serii kłótni odeszła od niego, a on sam skupił się całkowicie na pracy. Sześć miesięcy po rozwodzie pierwszy raz upił się do utraty przytomności. To było jak zwolnienie jakiejś blokady chroniącej go przed samo zatraceniem, gdyż po tym incydencie najczęściej lądował po pracy w barze, gdzie wypijał ogromne ilości alkoholu. Pewnego razu nie pojawił się w biurze, co bardzo zaniepokoiło jego partnera, który postanowił go poszukać. Teddy odnalazł się u siebie w mieszkaniu, gdzie leżał nieprzytomny w kałuży wymiocin. Prawie się utopił w nich i jedynie sprawna interwencja jego partnera uratowała mu życie. Gdy Daniels wytrzeźwiał opowiedział mu swoją historię, a ten zaczął mu pomagać w powrocie do normalności. Pod jego naciskiem wstąpił do AA i z niemałym trudem przestał pić alkohol. Poza tym zaczął uczęszczać do psychologa, który pomógł mu zwalczyć nasilającą się depresję. Od tego czasu minęły trzy lata wzorowej służby w trakcie której Daniels wraz z partnerem zaliczyli parę udanych akcji.
Pewnego razu Teddie wraz ze swoim partnerem brał udział w rutynowej inspekcji ciężarówki. Okazało się, że była przewożona nią, pochodząca z czarnego rynku, broń. Aresztowali więc kierowcę i wezwali wsparcie. Niestety zanim się ono pojawiło, zostali zaatakowani przez członków gangu będącego właścicielem ciężarówki. Rozpoczęła się strzelanina, w trakcie której Daniels został ciężko ranny, a jego partner zabity. Był to ogromny cios dla Teddiego i o mało by co nie popadł ponownie w alkoholowy nałóg. Powstrzymał się jednak ze względu na pamięć o przyjacielu. Został za to pracoholikiem odrzucającym kolejnych przydzielonych mu partnerów.


Obrazek pochodzi z galerii użytkownika Gambear1er, z deviantart.com
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2522
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Wróć do Pozostali