Content

Pozostali

[Biografie] Znikacz

[Biografie] Znikacz

Postprzez Narik Nenu » 5 Gru 2012, o 00:00

1. Nazwa postaci: Znikacz. W kręgach łowców nagród nazywany też "przekleństwem zawodu" i innymi, bardziej dosadnymi, określeniami.

2. Lokalizacja:
Na chwilę obecną nieznana. Według źródeł nawet ze swoimi klientami nigdy nie spotyka się bezpośrednio, korzystając z pośredników lub dobrodziejstw techniki.

3. Rasa: Nie znalazło się żadne potwierdzenie jego przynależności gatunkowej. Nie ma nawet domniemań w tym kierunku.

4. Profesja: Cóż, Znikacz znika innych. Najłatwiej określić ją jako antytezę łowcy nagród. Ten ostatni robi wszystko, by daną osobę odszukać i doprowadzić do klienta, Znikacz zaś robi wszystko, by danej osoby nie można było odnaleźć i jak dotąd robi to perfekcyjnie. Żadnej z osób, które posądzano o kontakt z nim, nie odnaleziono, jakby wpadali w czarną dziurę. Ponoć często znika również tych, którzy o to nie proszą.

5. Data urodzenia: Nieznana, choć pierwsze wzmianki o nim pojawiły się około 50 roku BBY.

6. Usposobienie: Nie ma jakichkolwiek wiarygodnych danych na temat osobowości, zamiarów i motywów, jakimi kieruje się Znikacz. Jednak swego czasu znany psycholog, doktor Len Tavkin dla "czystej rozrywki", jak to sam ujął, stworzył rys psychologiczny osoby mogącej być Znikaczem. Praca doktora znajduje się w archiwach Instytutu Psychologii i Psychiatrii na Uniwersytecie Coruscant.

7. Wygląd: Brak danych na ten temat. Niektórzy uważają, że Znikacz to nie tyle jedna osoba, co cała organizacja. Zwolennicy tej teorii argumentują to tym, iż niemożliwym jest, by pojedyncza osoba uzyskała wpływy pozwalające jej na zwiedzenie w pole łowców nagród, detektywów i wywiadu. Dla innych z kolei Znikacz jest wytworem zbiorowej świadomości HoloNetu, niczym więcej i personalizowanie tego tworu jest zwyczajnie bez sensu. Światełkiem w tunelu tej sprawy było holonagranie z Telos, jednak nie ma nawet dowodów, że to on znajduje się na nim znajduje.

8. Umiejętności: Jedynym potwierdzonym talentem Znikacza jest talent do znikania innych, czyli usuwania ich poza zasięg wszelkich instytucji i osób indywidualnych oraz umiejętność pozostania w głębokiej konspiracji.

9. Historia: Pierwsze wzmianki o tajemniczej personie nazwanej później Znikaczem pojawiły się przy okazji Rewolucji Arkaniańskiej w 50 roku BBY, konfliktu, w którym grupka arkaniańskich naukowców zbuntowała się przeciwko niemoralnym praktykom swoich pobratymców na przedstawicielach rasy Yaka. Stali się renegatami, gromadząc przeciwko Dominium Arkaniańskiemu, organowi rządzącemu, armię wytworów biotechnologii i techniki. W konflikcie interweniowali Jedi oraz Republika. Przy ich poparciu strona rządowa zwyciężyła, zaś zbuntowani naukowcy zostali zmuszeni do ucieczki. Część z nich zniknęła w tajemniczych okolicznościach, mimo nieustannych wysiłków arkaniańskiego rządu mającego na celu ich odnalezienie. Potem cele kilku lukratywnych kontraktów dla łowców nagród tajemniczo wyparowały, podobnie jak parę innych person, które objęto śledztwem w sprawie korupcji w biurze gubernatora Galidraanu, doprowadzając całą sprawę do zamknięcia.
W 40 roku BBY nieznany mężczyzna rasy ludzkiej wdarł się na teren placówki dyplomatycznej Republiki na Procopii, błagając o ochronę przed kimś, kto "go zniknął". Po podaniu mieszanki leków na uspokojenie zamknięto go w pokoju do czasu powrotu ambasadora przebywającego na kolacji dyplomatycznej. Gdy jeden z pracowników chciał do niego zajrzeć, zastał puste pomieszczenie. Pomimo poszukiwań nie udało się go odnaleźć. Później po sprawdzeniu jego personaliów na podstawie zapisów z holokamer placówki ustalono jego tożsamość. Mężczyzna nazywał się Harek Talqus i był pracownikiem w biurze gubernatora na Galindraanie, tym samym, który zaginął kilka lat wcześniej wraz ze swoimi współpracownikami. Sprawa wbrew woli Republiki wypłynęła do świadomości publicznej. Ktoś w HoloNecie podchwycił ostatnie słowa zaginionego mężczyzny i tajemniczą osobę, której tak się obawiał, określił mianem Znikacza.
Od tamtego czasu osoba Znikacza zaczęła funkcjonować dwutorowo - jako nieznany osobnik z ostatnich słów Talqusa, jak i jako zjawisko społeczne, holonetowa legenda ze wszystkimi wadami i zaletami tego stanu. Od tamtego czasu wokół sprawcy zniknięcia Talqusa narosło tyle legend, że trudno oddzielić fakty od cudzych wymysłów.
Faktem jest jednak, że jego osoba lub ktoś zajmujący się bardzo podobnym procederem, ostro dał się we znaki wielu łowcom nagród - proceder znikania innych stał się zbyt powszechny, by być przypadkiem. Ustał jednak na krótko przed Wojnami Klonów i w samym ich trakcie, by znów przybrać na sile w okresie post-imperialnym. Znikacz podobno pomagał Bobie Fettowi w jego misji zniszczenia Gildii Łowców Nagród około roku 0 ABY. Podobno Znikacz uniemożliwił im wykonanie kilku bardzo lukratywnych zleceń, nakręcając spiralę wzajemnych podejrzeń, co skutkowało później wybuchem wewnętrznych walk. Nie wiadomo jednak, z jaki pobudek mógłby pomóc najbardziej znanemu łowcy nagród.
Później dla odmiany naprzykrzał się paru innym łowcom nagród różnego kalibru, w tym i samemu Bosskowi, synowi słynnego łowcy Cradosska. Kilku przywódców przegranej koalicji gangów z Nar Shaddaa również miało zostać jego klientami. W tym okresie grał jednak dość zachowawczo, nie na tyle jednak, by nie zwrócić na siebie uwagi najpotężniejszej ówcześnie siły w Galaktyce - Imperium. Ostatnie plotki odsłaniają kulisy nieudanej prowokacji mającej zmusić Znikacza do ujawnienia się. Ten jednak nie łyknął przynęty - ogromnej sumy nałożonej na głowę podstawionego figuranta - i operacja zakończyła się fiaskiem.
Od tamtej pory zmieniła się władza przechodziła z rąk do rąk, a legenda Znikacza nadal pojawia się w zakamarkach HoloNetu z różnym natężeniem, zaś każde zagadkowe znikniecie jest prędzej czy później wiązane przez różne grupy zapaleńców z jego osobą. Obecnie najbardziej znaną sprawa z nim związana jest tak zwane "holonagranie z Telos", które tchnęło nowego ducha w mocno już nadwątloną legendę. Zostało ono umieszczone w HoloNecie 22 ABY roku przez anonimowego użytkownika i przedstawiało spotkanie dwóch osób na parkingu dla speederów w telosjańskim mieście Thani. Jedną z tych osób miał być zaginiony w roku 20 ABY Muun, niejaki Tren Gunkin, poszukiwany przez CSF za defraudację ogromnej sumy pieniędzy, druga, zakapturzona i szczelnie opatulona płaszczem, to rzekomo sam Znikacz. Na forach zawrzało, zaś sprawą zainteresowały się same siły bezpieczeństwa. W dwa lata po publikacji nagrania potwierdzono tożsamość Gunkina, osobnik w czerni pozostał niezidentyfikowany. Znaleziono też dowody świadczące o tym, że przed publikacja ktoś starannie usunął ścieżkę dźwiękową, co dało tylko pole do popisu dla fanów teorii spiskowych. Kilku niezależnych detektywów podjęło wyzwanie, węsząc na Telos. Jak dotąd bez skutku. Podobnie bez odzewu pozostają listy gończe za Znikaczem rozwieszone u pośredników łowców nagród i w gildiach. Taka nowa, niepisana tradycja. Niemniej jednak do teraz nie wiadomo, kto tak naprawdę zniknął Hareka Talqusa i rzesze innych osób.
Nr GG: 12246614
Narik Nenu
Gracz
 
Posty: 21
Rejestracja: 3 Wrz 2012, o 21:38
Miejscowość: Poznań

Wróć do Pozostali