Content

Pozostali

[Biografia] Pertian Johann Sertyński

[Biografia] Pertian Johann Sertyński

Postprzez Mistrz Ind'yk » 5 Sie 2012, o 00:10

1. Nazwa postaci: Pertian Johann Sertyński


2. Lokalizacja: Najczęściej Stacja Zordo lub apartamenty na Coruscant


3. Rasa: Człowiek, coruscantianin


4. Profesja: Poszukiwacz artefaktów


5. Data urodzenia: 40 BBY


6. Usposobienie:
Pertian na każdym kroku pokazuje swoje pochodzenie z jednego z bogatszych rodów Coruscant. Jego wywyższanie się ponad innych i legendarna już opryskliwość znajdują miejsce w prawie połowie historii, które snują znudzeni łowcy
artefaktów pomiędzy kolejnymi zleceniami. Każdy, kto miał nieszczęście z nim pracować lub chociaż posiedzieć przy jednym stoliku, od razu znajdował w sobie pokłady nieznanej przedtem nienawiści, która kumulowała się na tym mężczyźnie ubranym w starą kurtkę. Na pierwszy rzut oka Sertyński pełen jest sprzeczności, które wywołuje głównie połączenie awanturniczego zawodu, starych ubrań i olbrzymiej sumy pieniędzy, spoczywającej na kontach Johanna i jego rodu, jednak nikomu nie starczyło cierpliwości, by rozwiązać tę osobliwą zagadkę. Zazwyczaj znajomości starego poszukiwacza opierają się na wypełnieniu zadania, odebraniu nagrody i kilku wyzwiskach przy czułym pożegnaniu. Choć prawie zawsze jest chętny na zabranie kogoś do pomocy, prawie nigdy nie potrafi wytrzymać z taką osobą więcej niż lot "gdzieś tam" i z powrotem.


7. Wygląd: Większość cynizmu i negatywnego podejścia do życia Sertyńskiego wzięła się z prostego faktu. Właściwie każdy, kto dopiero zaczyna z nim rozmowę, pyta o podobieństwo do Hana Solo, a niejedna z tych osób określiła go nawet jako ojca tego niesfornego generała Republiki. Siwe włosy, niezbyt wysportowana sylwetka, a do tego taki sam, charakterystyczny nos, znakomicie wpasowują Pertiana w tę rolę. Niektórzy po prostu mają pecha wyglądać tak podobnie do znanych w całej galaktyce osobistości, a Johanna gnębi ten fakt od jakiś dwudziestu lat.


8. Umiejętności: Długie lata spędzone w zawodzie urobiły Pertiana na doskonałego poszukiwacza artefaktów. Jego rozległa wiedza na temat historii, starych cywilizacji i wielu języków przydają mu się prawie codziennie w tym zawodzie, co mężczyzna potrafi skrzętnie wykorzystywać. Na skuteczność Sertyńskiego wpływa idealne połączenie doświadczenia tysięcy przebytych parseków z wciąż sprawnym i spostrzegawczym umysłem, dzięki czemu stary zgred, pomimo swojego charakteru, cały czas ma niezłe powodzenie u szukających towarzysza poszukiwaczy artefaktów.


9. Historia: Opowieść o życiu Partiana wydaje się być przepełniona niesamowitościami i niezwykłymi wydarzeniami, lecz dla samego staruszka wszystko to zlało się już w jedną całość. Każde następne zlecenie, odkryty artefakt i zdobyta historia są dla niego sumą doświadczeń, które wyciągnął z życia. Ostatnio pamięta już tylko, że zaczynał jakoś rządny wiedzy student, którego zawsze pociągały odległe czasy i pozostałości po nich. Wtedy jeszcze nie zdawał sobie sprawy, że jego wiedza może nabrać wymiaru praktycznego, więc siedział z nosem w cyfronotesach i pochłaniał kolejne pliki. Jego rodzice zapewniali mu wszystko, więc zajmował się tylko wiedzą, aż w końcu się nią zakrztusił.
Pewnego dnia uciekł z biblioteki, w której zazwyczaj przesiadywał. Nie wiedział, co ze sobą zrobić, więc ruszył do najbliższego kosmoportu i poleciał na spotkanie przygody. Kilka dni później natknął się na zlecenie w HoloNecie. Dotyczyło czegoś, o czym niedawno przeczytał kilka długich plików, więc postanowił sprawdzić się w roli poszukiwacza artefaktów. Po tym pierwszym zleceniu przychodziły następne, następne i jeszcze następne, aż w końcu skończył za stolikiem na Stacji Zorda ponad czterdzieści lat później.
Teraz, chociaż mało pamięta z tych lat przygód, przeplatanych wycieczkami do bogatych apartamentów, nadal poszukuje ciekawostek, starych historii i przedmiotów, które powinny według niego zobaczyć światło galaktyki.
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Wróć do Pozostali