Content

Pozostali

[Biografia] Robert MacLowitsh

[Biografia] Robert MacLowitsh

Postprzez David Turoug » 29 Wrz 2011, o 13:32

Image


1. Nazwa Postaci: Robert MacLowitsh

2. Lokalizacja: Wszelakie bary, restauracje i lokale w Galaktyce

3. Rasa: Człowiek

4. Profesja: Robert jest jednym z najbardziej znanych znawców kuchni w Galaktyce. Oprócz samego gotowania, zajmuje się oblatywaniem licznych lokali gastronomicznych, które następnie ocenia w gazetach oraz HoloNecie.

4. Miejsce urodzenia: Coruscant

5. Data urodzenia: 20BBY

6. Usposobienie: Otwarty i zwykle uśmiechnięty człowiek, mający jednak bardzo wysokie mniemanie o własnym talencie kucharskim. Sam lubi oceniać to co je, jednak nie cierpi być krytykowany. Oprócz skłonności do zbytniego objadania się, ma tendencje do nadużywania alkoholu, co w połączeniu z niezbyt silną głową stanowi niezbyt korzystne połączenie. Warto zaznaczyć, że od dziecka towarzyszy mu... szczęście.

7. Wygląd: Niewysoki, dość pulchny mężczyzna, z czarnymi włosami i niebieskimi oczami. Ma charakterystyczne, grube brwi a'la dawny przywódca socjalistycznej planety Sierpcep - Brezh-Niev.

8. Umiejętności: Najlepiej opanowaną przez Roberta umiejętnością, jest oczywiście gotowanie. Oprócz tego jest także smakoszem wszelkiego rodzaju trunków. Zna się na prawie i historii, co jest wynikiem jego studiów na Coruscant. W przeszłości zrobił kurs na pilota klasy C, pozwalający pilotować mu niewielkie jednostki, o maksymalnej wartości hipernapędu 3.

9. Historia

Robert urodził się 20BBY na Coruscant, które jeszcze wtedy należało do Republiki. Jego rodzice nigdy nie interesowali się polityką, więc nie mieli żadnych problemów z przeobrażeniem dawnego systemu w Imperium. Nie zetknęli się też z jakimikolwiek represjami ze strony popleczników Palpatine'a. Mały MacLowitsh ukończył dwie szkoły pierwszego i drugiego stopnia, na stołecznej planecie. Choć nie był wybitnym, ani nawet dobrym uczniem zawsze uśmiechał się do niego łut szczęścia. Gdy wydawało się, iż młodzieniec nie zda ostatniej klasy z powodu negatywnej oceny z języka basick, na miesiąc przed zakończeniem roku zmarł nauczyciel tego przedmiotu. Innym razem oblał egzamin końcowy w drugiej placówce, jednak ówczesny minister edukacji wprowadził do dziś kwestionowaną amnezję. Już wtedy mimo słabych ocen, jego rodzice oraz znajomi dostrzegli w nim talent kulinarny. Choć nie był przystojny, to zawsze zapraszano go na różnego rodzaju imprezy, licząc na to, iż Robert uraczy ich własnymi wypiekami. Gdy pytali go gdzie nauczył się tak pichcić, zawsze pewnym tonem odpowiadał, że jest samoukiem.
Po perypetiach związanych ze szkolnictwem elementarnym oraz średnim, rozpoczął studia, na kierunku prawa. W trakcie kolejnych przemian politycznych i ponownego nastania Republiki, Robert zmienił kierunek na historię, który udało mu się ukończyć. Na uniwersytecie poznał swoją przyszłą żonę, założył też pierwsze "Kulinarne Koło Naukowe". Dzięki sporym dotacjom z wyższej szkoły, MacLowitsh mógł pozwolić sobie na liczne podróże po Światach Jądra oraz Wewnętrznych Rubieżach. Przeszedł też parę kursów językowych, pozwalających porozumieć mu się z przedstawicielami najróżniejszych ras Galaktyki, a także terminował u najznamienitszych kucharzy planety stołecznej czy Korelii.
Gdy zakończył studia, szybko założył niewielką knajpkę w centrum Coruscant. Jego wytworne i niezbyt drogie dania były recenzowane w niezliczonych ilościach czasopism oraz programaów. Około roku 7 ABY zaczął sam występować jako gość w telewizji. Przełomowy okazał się 11 ABY, kiedy otrzymał propozycję prowadzenia autorskiego programu kulinarnego. "Show MacLowitsha" było emitowane nieprzerwanie przez 10 lat. Wtedy też Robert osiągając szczyt popularności, postanowił zrezygnować z telewizji na rzecz częstszych prywatnych podróży po Galaktyce i recenzowania lokali.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Gracz
 
Posty: 5090
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Wróć do Pozostali