Content

Broń biała

Broń długa (kije, laski, piki, broń drzewcowa)

Broń długa (kije, laski, piki, broń drzewcowa)

Postprzez Oto'reekh » 20 Lut 2009, o 00:19

Kij wstrząsu
Była to zwykła kijopodobna broń, która przy kontakcie z przeciwnikiem odrzucała go do tyłu.

Kij z cortosis
Była to broń produkowana przez wojowników Morgukai – sekty Kajain'sa'Nikito – która służyła wyłącznie do walki z Jedi. Kij był pokryty rudą cortosis co zapewniało odporność na działanie miecza świetlnego. Górny wierzchołek emitował małe ostrze złożone z plazmy, podobne do tego, które emitował miecz świetlny. Dolna część zawierała mały, lecz potężny generator elektryczności, który nie tylko zasilał ostrze, ale był w stanie uwalniać spore porcje energii elektrycznej przy kontakcie z obiektem. Dzięki temu ta broń była jednocześnie elektrycznym kijem, świetlnym kijem i świetlną włócznią. Metrowej długości kij mógł być użyty zarówno jako śmiertelnie niebezpieczna włócznia jak i elektryczno-ogłuszający obezwładniacz, który był w stanie niwelować przewagę użycia miecza świetlnego podczas walki.

Elektryczna laska
Elektryczna laska ( nie mylić z elektrycznym kijem) była to broń do walki wręcz używana przez Gungan z Naboo oraz Swoków Swoków z Makem Te. Przypominała pikę mocy oraz pikę statyczną używaną przez pikadorów na Geonosis. Mogła być wykorzystywana do zadawania ciosów w walce bezpośredniej, jak i być rzucana niczym oszczep. Jak sama nazwa wskazuje, prócz zadawaniu ran, laska raziła również prądem.

Elektro-kij
Była to elektryczna broń używana w walce w zwarciu, skonstruowana z odpornego na miecze świetlne, stopu phirku i wyposażona w generator impulsów elektromagnetycznych, umieszczonych na obu końcach. Niektóre kije były w stanie przebić się i zneutralizować pola siłowe, jednak w większości przypadków były używane jako zwykłe, tępe oręże. Ich konstrukcja zakładała, aby kij był dłuższy od większości mieczy świetlnych, co pozwalało użytkownikowi trzymanie Jedi na dystans.

Broń ta zdobyła popularność podczas wojen klonów, gdzie używana była przez droidy bojowe IG-100 MagnaGuard, które często wchodziły w skład gwardii generała Grievousa.

Gaderffii
Tradycyjna broń, używana przez Ludzi Pustyni z Tatooine.

Była to bardzo skuteczna broń do walki w zwarciu która wykonana była z wszelkiego dostępnego materiału jaki udało się zdobyć. Praktycznie każdy z ludzi pustyni potrafił władać tą bronią , a przynajmniej większość wybierała Gaderffii, niż powtarzalną strzelbę Tuskenów.

Gaderffi przypominał kij i miał długość około 120 centymetrów, z obu stron był zakończony innym rodzajem głowicy. Pierwszy koniec przypominał archaiczne kryzowane buławy, kryz było cztery lub więcej i były zaostrzone w kształcie ostrza topora, a sama buława kończyła się ostrzem włóczni.
Głownia po przeciwnej stronie była najczęściej ukształtowana w literę L, na której znajdowała się ciężka i spora głowica maczugi, wykończona hakiem lub kolejnym ostrzem włóczni ( często były zatrute jadem pustynnego nietoperza), które miało zadawać jak najwięcej bólu. Podwójne wykończenie zapewniało użytkownikowi uniwersalność opcji ataku. Topór-buława mogła rąbać i siekać, włócznia pchać, maczuga tłuc i miażdżyć, natomiast hak rozrywał przeciwnika. Gaderffi służył też do bardziej przyziemnych rzeczy, pomocnych przy codziennym przeżyciu np. do polowania czy nawet kopania.

Ludzie pustyni wykonywali je z materiałów, które sami mogli znaleźć, jednak najczęściej wykorzystywali stal lub żelazo. Najlepsze egzemplarze, które należały do weteranów lub wodzów oznaczały status jakim cieszył się jego posiadacz i były wykonane z durastali, która pochodziła z rozbitych pojazdów i statków kosmicznych, które rozbiły się na pustyni.

Tuskeni bardzo sobie cenili Gaderffi, których kształt różnił się od pozostałych niezależnych plemion i nigdy nie rozstawali się z nimi. Między innymi dlatego zlecenia na Ludzi Pustyni, najczęściej wymagały, aby łowca głów powrócił z Gaderffi jako dowodem na wykonanie zadania.

Pika statyczna
Geonosiańska pika statyczna, znana również jako włócznia pikadora, była bronią do walki wręcz, produkowaną przez wytwórnie broni Gordarl. Była to zaawansowana wersja Geonosiańskiej włóczni i przypominała pikę mocy lub elektryczne laski.
Piki były tworzone z myślą o Geonosiańskich pikadorach, którzy dzięki nim kontrolowali zwierzęta i więźniów na gladiatorskich arenach. Oryginalna tradycyjna włócznia była skutecznym środkiem służącym do zaganiania bestii, jednak Gordarl dodał do statycznej piki naładowany elektrycznie czubek oraz przedłużył ją dwukrotnie. Wyładowanie elektryczne, pochodzące z czubka mogło razić układ nerwowy ofiary lub po prostu ją zabić. Anodowany trzon oraz izolowany uchwyt chronił pikadora przed przypadkowym porażeniem przez własną broń.


Tekst zaczerpnięto z Wookiepedii
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Gracz
 
Posty: 2705
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Wróć do Broń biała