Content

Nar Shaddaa

[Nar Shaddaa] Opis księżyca

Image

[Nar Shaddaa] Opis księżyca

Postprzez Mistrz Gry » 16 Paź 2011, o 01:44

Image

Nar Shaddaa jest największym księżycem Nal Hutty, który pierwotnie należał się Evociim. Jednak gdy handel między Nal Huttą, a resztą galaktyki rozkwitał, Huttowie nagięli przepisy i przywłaszczyli sobie prawo do księżyca. Evocii stali się wygodną, tanią siłą roboczą podczas, gdy na Nar Shaddaa kiełkowały sięgające orbity iglice do tankowania , a sama powierzchnia znikała pod warstwami wież dokujących, platform lądowniczych, magazynów towarowych i placów handlowych. Poprzez stulecia Nar Shaddaa byłą perłą w koronie Nal Hutty, udowadniającym bogactwo i siłę Huttów.

Image

Wraz z odcięciem się pierwotnego inwestora „Ootmian Pabol” legitymowani inwestorzy wycofali się z księżyca i zostali zastąpieni przez przemytników, łowców niewolników, handlarzy przyprawą czy bronią oraz motłochem. Dzięki temu Nar Shaddaa okryła się niesławą miejsca, w którym prawem są interesy, lufa blastera i strach przed Huttami. Przezorni zagłębiają się w ten labirynt wież tylko tak daleko, jak zmuszają ich interesy, bowiem na niższych poziomach czai się desperacja, zapomnienie i ostatni potomkowie zmutowanych i pechowych Evocii.
Obecnie Nar Shaddaa w dalszym ciągu pozostaje w rękach Huttów, którzy niewzruszeni umacniają swoją pozycję i to pomimo toczącej się wokół nich wojennej zawieruchy.

Image
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 6630
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Wróć do Nar Shaddaa

cron