Content

Książki

Nowości wydawnicze, wznowienia

Nowości wydawnicze, wznowienia

Postprzez Peter Covell » 8 Gru 2011, o 10:38

Na to, o czym temat ma być jasno wskazuje nazwa, więc nie będę się specjalnie rozwodził ;)

Na początek dobra wiadomość prosto z SW-Extreme ;) Oby okazała się prawdziwa, bo wznowień ze strony Amberu oczekujemy od bardzo, bardzo dawna ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Gracz

Re: Nowości wydawnicze, wznowienia

Postprzez Oto'reekh » 8 Gru 2011, o 13:42

Oczekujemy ? To nawet nie wiedziałem :P
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Gracz

Postprzez Mistrz Ind'yk » 8 Gru 2011, o 16:47

Miejmy nadzieję, że kolekcjonerzy rzucą się na to, a swoje stare oddadzą do antykwariatów :D . Na to mogę czekać :twisted: .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz

Postprzez David Turoug » 19 Mar 2012, o 23:59

Korzystacie ze wznowień? Prawdę mówiąc książki są trochę zmodyfikowane (mniejsze rozmiary, mniejsza czcionka, pominięta chronologia wydawnictw), ale ja się skusiłem i skompletowałem sobie trylogię o Darth Bane'ie. Do tej pory wyłapywałem książki na allegro tudzież wypożyczałem, ale przy tych 14 złotych, to ciężko znaleźć coś nowego na w/w portalu czy innych księgarniach.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Gracz

Postprzez Mistrz Ind'yk » 20 Mar 2012, o 00:18

Dla tych, którzy nie chcą walczyć o książki w kioskach, warto wspomnieć o prenumeratach. Przy zamówieniu stałym książki są po 11 zeta, a wspólny koszt nie wygląda aż tak źle, bo można płacić w dwóch ratach. Z drugiej strony większość książek w tej serii mieści się fabularnie w okresie Wojen Klonów - to może być plus albo minus, zależy pewnie os gustów, nie mniej dostawanie dwóch książek miesięcznie prosto do domu jest zachęcające :D .

Dla niewiedzących, w kioskach pojawia się cała seria: klik ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz

Postprzez David Turoug » 19 Mar 2015, o 01:00

Del Rey zapowiedział pierwszą książkę łączącą niejako epizody VI i nadchodzący VII. Mianowicie chodzi o powieść Chucka Wendinga - "Aftermath". Wrzucam okładkę oraz translację opisu:

Image

"Druga Gwiazda Śmierci została zniszczona. Imperator i jego potężny pomocnik, Darth Vader, według pogłosek są martwi. Galaktyczne Imperium pogrążyło się w chaosie.
W całej galaktyce niektóre systemy świętują, podczas gdy inne imperialne frakcje zaciskają swój uścisk. Optymizm i reżim strachu stoją obok siebie.
Podczas gdy Sojusz Rebeliantów angażuje przełamane siły Imperium, samotny rebeliancki zwiadowca odkrywa tajne spotkanie Imperialnych..."

Tematyka ciekawa, bo porusza w ogóle nie ruszony rozdział w nowym kanonie Star Wars, czyli okres po "Powrocie Jedi", a przed "Przebudzeniem Mocy". Ciekawe co takiego wymyślą i kto będzie głównym bohaterem (tudzież głównymi bohaterami) owej pozycji.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Gracz

Postprzez David Turoug » 31 Gru 2016, o 19:38

Na starwars.pl niedawno wrzucili zdjęcie ze wzniowieniem Trylogii Thrawna przez Del Rey. Nie da się ukryć, że sporo osób i w Polsce chętnie sięgnęłoby po taką reedycję, opatrzoną już "wstążką" z napisem Legends.

Z inicjatywy starwars.pl (które patronuje nasz konkurs), powstała też petycja, którą mają zamiar przesłać Uroboros.
Tutaj: link do petycji
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Gracz

Postprzez David Turoug » 16 Lut 2018, o 21:07

Ponad rok temu wrzucałem info, że Del Rey wznawia legendarną Trylogię Thrawna. Dzisiaj gruchnął news, że w Polsce Uroboros też bierze się za wznowienia Legend i od lipca do grudnia 2018 mają wydać owe opus magnum, jeżeli chodzi o starwarsowe książki z dawnego Expanded Universe.

Z racji tego, że w mojej kolekcji brakuje "Ostatniego Rozkazu" to na pewno się skuszę. Chyba nikt by się nie pogniewał jakby w 2019 dorzucili Dylogię "Ręka Thrawna". Minus taki, że obecna powieść "Thrawn" (gdzie w USA za parę miesięcy wyjdzie jej kontynuacja) dopiero w 2019.

Ktoś się skusi na reedycje legend?
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Gracz

Postprzez Saine Kela » 16 Lut 2018, o 21:15

A mnie właśnie ta legendarna trylogia kompletnie ominęła, więc też się cieszę, bo będę miała jak nadrobić ;)
Image

Image

GG: 6687478
Awatar użytkownika
Saine Kela
Gracz

Miejscowość: Pandarium/Ruda Śląska

Postprzez Nantel Grimisdal » 16 Lut 2018, o 21:17

Ja kiedyś miałem okazję kupienia większości pozycji i z ciężkim sercem zrezygnowałem, bo w tamtym momencie musiałbym przez to głodować. Teraz żałuję i pewnie będę czekał na info na temat legend.
Image

Piękno tkwi w oku patrzącego. Strach też...
000000
+++
Awatar użytkownika
Nantel Grimisdal
Mistrz Gry

Miejscowość: Koszalin

Wróć do Książki