Content

Filmy

Rebels

Re: Rebels

Postprzez David Turoug » 15 Kwi 2017, o 19:49

Zaryzykuję stwierdzenie, że zwiastun ostatniego, 4 sezonu Rebeliantów, jest lepszy niż pierwszy teaser The Last Jedi. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że finalne odcinki będą nieco poważniejsze, chociaż po tych dwóch minutach nie ma co folgować wyroków. Nie mniej na mnie wywarł pozytywne wrażenie ten trailer. Czyżby w końcu Hera i Kanan pozwolili sobie na coś więcej niż "tylko" przyjaźń?
Mam też wrażenie, że kogoś w Rebelsach pożegnamy, ale wątpię by było to coś w stylu Rogue One. W końcu serial jest raczej skierowany do młodszych odbiorców, a uśmiercenie wszystkich, głównych (pozytywnych) postaci mogłoby spotkać się z bardzo złym odbiorem.
Zobaczymy czym nas uraczą :)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Gracz

Postprzez Opliko » 15 Kwi 2017, o 19:57

Jeśli założymy że Rebelsy skończą się w momencie kiedy R1 się zaczyna to przynajmniej Hera i Chopper przeżyją. Pytanie czy przeżyją Scarif...
Nie spodziewam się że pozabijają ich. Najpewniej po prostu rozdzielą - Ezra i Kanan wyruszą gdzieś szukając przeznaczenia, balansu czy jakiejś innej duchowej pierdoły, Sabine zostanie Mandalorem, lub jakimś innym przywódcą i nie będzie mogła pomagać Rebelii przez sprawy Mando, a Hera i Chopper pozostaną wśród bojowników o wolność.
Nie mam tylko pojęcia co z Zebem. Może jakieś sprawy Lasatów, albo rzeczywiście on umrze. Chyba że zostanie z Herą.
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
"It is never wrong to be curious. But it can sometimes be dangerous" -Thrawn (Star Wars: Thrawn)
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz

Postprzez Rafael Rexwent » 17 Kwi 2017, o 14:45

Jest pewne, iż Hera przeżyje, ponieważ będzie we Freemakerach razem z Chopperem. Czyli Scarif też przeżyje. Pytanie - co z Kelanem.
Image

"Nie wahaj się powiedzieć ludziom na których ci zależy o uczuciach żywionych do nich. Bo jutro może ich tam nie być." ~ Akagi
Awatar użytkownika
Rafael Rexwent
Gracz

Postprzez Kelan Navarr » 17 Kwi 2017, o 15:33

Ja nie planuję zgonu w najbliższym czasie. Wszelkie Scarify na wszelki wypadek będę omijał szerokim łukiem.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Administrator

Postprzez Opliko » 17 Kwi 2017, o 16:08

Pewien Twardowski też chciał omijać Rzym...
Image
"It is never wrong to be curious. But it can sometimes be dangerous" -Thrawn (Star Wars: Thrawn)
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz

Postprzez David Turoug » 22 Kwi 2017, o 20:23

Patrząc przez pryzmat Łotra 1 i Nowej Nadziei, to taki Kanan i Ezra słabo pasują do linii fabularnej. Najprościej byłoby ich uśmiercić, ale tak jak mówiłem serial głównie skierowany do młodszych, więc pewnie wyślą ich gdzieś na odległe zakątki Zewnętrznych Rubieży albo np. ukatrupią Jarrusa, który poświęci swoje życie dzięki czemu Bridger będzie mógł uciec.
Z Zebem raczej nie ma większego problemu, czy zginie czy przeżyje - czort z nim. Zawsze może gdzieś tam sobie walczyć na trzecim planie. Z Sabine też mogą dosyć łatwo wybrnąć, ot wystarczy wysłać ją na Mandalore czy inny Dxun.
Hera i Chopper cóż, są tłem w Rogue One co wszystko wyjaśnia.

Ps. Kelan zdecydowanie odradzam dołączanie do Rebelii, a już na pewno omijanie takich planet jak Jedha czy Scarif :D Samobój będzie na Ciebie polował :D
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Gracz

Postprzez Opliko » 25 Lip 2017, o 18:41

Nikt tego tu jeszcze nie napisał, więc: już od czerwca wiadomo że Ahsoka nie jest wilkiem z trailera. Dokładniej, 7 czerwca Dave Filoni opublikował ten obrazek na Twitterze:
Image

Dodatkowo 17 lipca oficjalny profil Star Wars na twitterze to potwierdził dodając ten obrazek:
Image

Ale na szczęście marzenia fanów wizji Ahsoki jako zwierzę nie zostały przekreślone, bo nikt (jeszcze...) nie powiedział że nie jest sową!

A i znów Dave Filoni opublikował dwa obrazki związane z relacjami Kanana i Ahoski. Po pierwsze, ten rysunek:
Image
I tekst do tego:
Image
Image
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz

Postprzez Opliko » 3 Wrz 2017, o 01:49

Image
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz

Postprzez Opliko » 31 Paź 2017, o 00:08

Wow. Nikt tu jeszcze nie napisał o tym, że premierę miał 4 sezon?
Dziś wyszedł chyba 5 odcinek. Ja widziałem na razie 3 i mam trochę zastrzeżeń, ale ogólnie były ok.
Sabine poza byciem wojowniczką i artystką jest też teraz geniuszem tworzącym niezrozumiałą dla imperialnych naukowców broń... I to w wieku poniżej 16 lat (wówczas dołączyła do Rebelii, a to zrobiła wcześniej). Przynajmniej nie została do tego jeszcze Mandalorem...
Ezra i Chopper wciąż są denerwujący, więc nic się tu nie zmieniło.
A Kanan i Hera ciekawie się rozwijają jako postaci (dość zdecydowanie jest to już coś więcej niż "tylko przyjaźń")
Do tego dostajemy więcej Saw'a i jego konflikt z Mon Mothmą, chyba będzie też coś z Kallusem. Wątek Mando w pierwszych 2 odcinkach był ciekawy, chyba już się skończył. Thrawn jak zwykle pojawił się i miał rację (i to chyba tyle na razie). Było więcej Defenderów. Wedge lata Y-Wingiem, tak jak teraz Hera. Imperialni wciąż są niekompetentni, a wytrzymałość statków znów zależy tylko od tego co akurat pasuje twórcom (lekki krążownik jest ciężko uszkodzony i traci tarcze po jednym strzale z U-Winga... Arquitens chyba nie powinien być aż tak delikatny...), a szturmowcy wciąż nie trafiają.
Czy zapomniałem o jakiejś ważnej dla historii postaci? Nie, to chyba wszyscy związani z Duchem mający jakieś znaczenie...
Image
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz

Postprzez David Turoug » 20 Lis 2017, o 20:50

Nadrobiłem pierwsze cztery odcinki. Szczerze mówiąc pierwszy i drugi odcinek nie bardzo mnie porwały. Ten czarny miecz świetlny jest irytujący i przekombinowany. O ile koniec trzeciego sezonu jakby wznosił serial na nieco dojrzalszy poziom, o tyle początkowe dwa odcinki znowu cofają nas do nieporadnego imperium, a sama opowieść o walce mando niezbyt do mnie trafia.
Natomiast kolejne dwa epizody (3 i 4) moim zdaniem były o wiele ciekawsze. Przede wszystkim dlatego, że nawiązują do głównej linii fabularnej, tj. Łotra Jeden i poniekąd Nowej Nadziei. Jest Saw Gerrera, postać zdecydowanie bardziej radykalna i nastawiona na typowo militarne działania, niż mon mothma. Pojawia się też kwestia kryształu kyber, który ma zostać wykorzystany do budowy pewnej (super)broni. Jeżeli sezon IV będzie się rozwijał w kierunku obranym w odcinkach trzecim i czwartym to myślę, że całość będzie bardzo fajnie wypełniała okres przed akcją z Rogue One. Powinno być tym ciekawiej, że producenci jakoś będą musieli rozwiązać kwestię załogi Ducha (przede wszystkim Ezry i Kanana), ciekawi mnie też zapowiedź pojawienia się Ahsoki, która zginęła w starciu z Darth Vaderem.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Gracz

Postprzez David Turoug » 14 Sty 2018, o 00:24

W końcu jestem na bieżącą z odcinkami Rebeliantów. Muszę przyznać, że odcinki 5-9 były jeszcze lepsze niż pierwsze cztery. Co prawda akcja ogranicza się przede wszystkim do działań na Lothal, ale jest naprawdę ciekawie. Po obejrzeniu 9 części aż żałowałem, że w takim momencie się skończyła. Niezwykle interesujące są te Loth-Wilki, zwierzęta które są silnie związane z Mocą i prawdopodobnie mają dar dowolnego przemieszczania się po planecie. Nawet romans Hery i Kanana nie przeszkadza, a w sumie wokół Jarrusa vel Caleba Dume wyczuwalna jest jakby atmosfera końca.
Do końca serii pozostało jeszcze 7 odcinków. Myślę, że jak na serial animowany finał może być zacny. Ktoś obejrzał już wszystkie dotychczasowe odcinki 4 sezonu? Jakieś spostrzeżenia?

Ps. No i pytanie jak ukaże się Ahsoka? W końcu był jakieś plotki, że jeszcze w Rebeliantach ją zobaczymy.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Gracz

Poprzednia

Wróć do Filmy