Content

Filmy

The Mandalorian

Re: The Mandalorian

Postprzez Daesha'Rha » 13 Lis 2020, o 22:25

Odcinek pierwszy: Dawno Temu w Dzikiej Galaktyce. Odwołania do klasycznych westernowych toposów aż biły po oczach. Miłe zaskoczenie z pojawieniem się zbroi Bobby. Smok Kraty wymiata. Nie umywa się zupełnie do tych wiedźmińskich. No i klasyczny sposób "na Dratewkę", jak to się mówi - stare, ale jare. Mando ogólnie jest westernowy, nie widzę problemu w tym, że odcinek niewiele rusza główną fabułę do przodu. W ogóle serial jest jak taka kampania RPG - mamy główny quest kampanijny i poboczne, które małymi kroczkami nas zbliżają do głównego wątku. Nienachalnie, z wyczuciem, bardzo przyjemnie.
Odcinek drugi: nadal rpgowo, musimy zrobić poboczne zlecenie, żeby pchnąć fabułę. Biedny Mando robi za Ubiera. Mały Joda mocno mnie zaskoczył, jak wepchnął sobie "kawior" do ust. Szczęka mi opadała, chociaż pamiętam, że młody jest mięsożerny. Później takie mocne -1/10 za pieprzone pająki z Rebelsów. Joda wcinający niewyklutego pajęczaka - odłożyłam na chwilę śniadanie na bok. Mocne, starszne, bardzo mi się podobało. No i Dave Filoni w myśliwcu, złoto.
Odcinek trzeci: oglądam z bratem. Robimy sobie wcześniej kolację. Mówię mu "oby była Sabin". On mówi mi: "oby była Sabin". Jak zbierałam się z podłogi po gwałtownym wyrzuceniu młodego do morza, to wpada Bo-katan. Coś pięknego, rzadko w serialach albo filmach takie nagłe twisty mnie zaskakują tak bardzo, jak to. Akcja na imperialnym frachtowcu pierwsza klasa, wszyscy mandalorianie pokazali klasę, naprawdę. A potem bomba z wiadomością, że w serialu spotykamy Ahsokę. Mało żeśmy z bratem nie roznieśli stołu. Wspólne krzyczenie do ekranu komputera - coś pięknego. Chyba od czasu oglądania Rebelsów i wojen klonów (kilka tygodni temu właściwie skończeni) nie miałam takiego zacieszu przy kompie. Pierwszorzędna robota, a komu się nie podoba, nie w siebie rzuci kamieniem, amen.
Na koniec relacja z mojej i brata reakcji: https://youtu.be/BIVF286mKfM Totalnie my. Pozdrawiam cieplutko.
Image
Awatar użytkownika
Daesha'Rha
Mistrz Gry

Postprzez David Turoug » 14 Lis 2020, o 11:56

III albo 11

Ciekawy odcinek, znowu nie zabrakło mrugnięć okiem Disneya to innych produkcji. Tym razem motyw facehaggera był wręcz oczywisty, natomiast na Trask poczuliśmy nieco klimat z Piratów z Karaibów i nawiązanie jakby do Davy'ego Jonesa oraz Mamacore niczym Kraken.
Akcja zaczyna się rozkręcać, bo mieliśmy Mandalorian, był Moff Gideon i wspomnienie "darksabera", a na koniec wisienka na torcie. Na lesistej planecie Corvus, w mieście Calodan ma przebywać sama Ahsoka Tano. Kto wie kogo my tam jeszcze zobaczymy. Moim zdaniem ten odcinek wypadł lepiej niż poprzedni :)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Gracz

Postprzez Nantel Grimisdal » 14 Lis 2020, o 15:25

Ja ze zrozumiałych powodów czekam na kolejny :) W sumie cieszy mnie też to, ze cały czas w cieniu pozostaje jakaś tajemnica, nic nie jest rzucone wszystko od razu.
Image

Piękno tkwi w oku patrzącego. Strach też...
00
+++++ ++++
Awatar użytkownika
Nantel Grimisdal
Mistrz Gry

Miejscowość: Koszalin

Postprzez Zulrok » 15 Lis 2020, o 14:12

s2e2 (bardzo chaotycznie)
Ja rozumiem poboczniak, ale to był bardzo słaby poboczniak, bardzo słaby. Obejrzenie "w poprzednim odcinku" przy odcinku 3 absolutnie wystarczyłoby. Tak był klimat, tak były nawiązania do obcego, był fan w x-wing, same x-wingi w atmosfeze to najlepsza rzcz tego odcinka i było nudno tak na prawdę. Wystarczyłby święcący nadajnik na zbroji po Bobba Fecie i już +1000 dla odcinka. Niestety był Din taksówkarz, Child skrzekożerca, mama żaba i pająki. Tak pająki były okej, ale no jakoś nie mogę znieśc tego odcinka. Stąd ta cała pseudorecenzja jest taka chaotyczna.

s2e3
Czyli jak zrobić epizod krótszy a milion razy lepszy. Oczekujemy Sabine Wren w wykonaniu Sashy Banks, a dostajemy Bo-Katan, gdzie pani Mando obok to właśnie Sasha Banks(jakby ktoś nie skojarzył). Od początku mamy Trask, a czujemy się prawie jak na Mon Cala. Jest typowa rpgowa tawerna, typowe zdobycie informacji, ale tak zrobione, że to gra i chce sie tej prostoty. Quarenni jak to oni są fałszywi i mamy krakena, gula w gardle idzie w górę jak Yodzik ląduję w paszczy. Są emocje, coś się dzieje. Jestesmy angażowani w seans. Potem nadlatuje kawaleria i po samym hełmie, wiemy: oho :D Dodatkowo wyjasnienie tematu jak to z tym ściąganiem hełmów u Mando jest, mamy jasnosć, mamy podział, rozwiązanie proste, ale jasne. Ten odcinek ma kojeny plus, jak Yodzik nie jest potrzebny, to by nie przeszkadzać, jest usunięty z ekranu, a nie pełni roli: jestem, bo jestem. Napad na imperialców zrealizownay po mistrzowsku. Inspiracje do stworzenia Imperium bazowane na nazistach podkreslone na maksa: elektryczny cyjanek oraz "ku chwale Imperium". Sceny akcji były bardzo dobrze zrealizowane. I dwie najważniejsze rzeczy: kwestia Darksabera oraz Ahsoka Tano.

Ino wytrzymać dwa tygodnie, a czemu dwa? Bo kolejny(13 chapter) odcinek reżyseruje Carl Weathers, a dopiero kolejny (14 chapter) rezyseruje i napisał scenariusz Filloni. Jeżeli za tydzień pojawi się Ahsoka to maksymalnie jako twarz/pokazanie jej z tyłu.

Moja przepowiedź na 4 odcinek:
1, 2, 3 Obejrzałem raz jeszcze wszystkie materiały o 2 sezonie Mando i "wiem" co będzie w kolejnym odcinku: Nevarro, Gref Karga, Cara Dune i te inne rzeczy z materiałów promocyjnych. A i przy researchu, dosłownie w tej chwili znalazłem to: Przetłumaczony fragment wywiadu z Carlem Weathers'em, a że reżyser 4 odcinku jest on to już "wszystko" wiadomo.
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz

Miejscowość: k. Lublina

Postprzez BZHYDACK » 16 Lis 2020, o 18:41

Odcinek 3 zapierał dech w piersiach, powodował szczękospad i oczowytrzeszcz. Dostaliśmy coś, na co wielu czekało od dawna, ale mimo wszystko zrobione tak, że nic tylko pozazdrościć. Nie ma co w zasadzie się rozwodzić nad fabułą, bo przedmówcy powiedzieli już wszystko, jednak trzeba podkreślić, że na pewno zobaczymy jeszcze wszystkich bohaterów. Osobiście mam tylko jedno zastrzeżenie, które zresztą miałem również w 1 sezonie a mianowicie DLACZEGO MANDO NIE MÓWIĄ W MANDO'A! Wystarczyło jedno zdanie typu:
Bo-Katan mówi że jest z klanu Kryze, pancerz jest jej klanu od 3 pokoleń. Wtedy Din mówi "I mam ci wierzyć?" a ona odpowiada: "Ibic bid goyust" (This is the way)
Awatar użytkownika
BZHYDACK
Gracz

Postprzez David Turoug » 21 Lis 2020, o 23:44

4 or 12

W internecie widziałem/słyszałem sporo negatywnych opinii na temat tego odcinka, a mnie się podobał. Dobrze było zobaczyć stare twarze w postaci Carasynthii Dune czy Greefa Kargi. Wątek z bazą imperialną, która okazała się być laboratorium ciekawy. Interesujące jest też to, czy funkcjonowało ono jako plan awaryjny Palpatine (osławione obserwatoria) czy może jest to niezależny projekt moffa Gideona? Przez moment myślałem nawet, że to może jakieś części Snoke'a się walają w tych kapsułach, ale potem wyszło że to przyszli/niedoszli dark trooperzy.
Czyżby w kolejny odcinku miało w końcu dojść do spotkania z Ahsoką Tano, która ponownie zmierzy się z Imperium? Połowa sezonu, a pytań więcej niż odpowiedzi. I o to chodziło.

Ps. Doczytałem też że jest afera z Giną Carano (w filmie Carasynthia Dune), która umieszcza jakieś kontrowersyjne treści na twitterze (mało polityczne) i ponoć fani domagają się zwolnienia jej z dalszego udziału przy Mandalorianinie. Ciekawe jak to się rozwinie i co postanowi 'Myszka Miki'.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Gracz

Postprzez Zulrok » 22 Lis 2020, o 00:59

s2e4
Dość specyficzny epizod. Kosntrukcja była mam wrażenie taka jakaś nieprecyzyjna. Początek ataku na bazę był bezproblemowy, a potem nagle x szturmowców i chyba ze 4 myśliwce. Troszkę dziwne, ale czepiam się może szczegółów. Na szczęście mimo misji pobocznej ala 2 odcinek, tutaj sproo wydarzyło się/pokazano dla fabuły całego serialu. Jakieś klony/produkty nie wiadomo jako, teoretyczne próby zaszczepienia Mocy, słowo midichloriany(przynajmnie w oficjalnych napisach PL), Dark trooperzy o których nic nie wiem i dobrze, że David skądś wie że to oni; Gideon móiacy ze 2 zdania, ale robiący wow. I lokalizator. Mam tylko nadziej, że Ahsoka nam nie deadnie w Mando, bardzo bym prosił. Jest fajnie, czekamy na przyszły piąteczek.
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz

Miejscowość: k. Lublina

Postprzez BZHYDACK » 22 Lis 2020, o 17:07

David Turoug napisał(a):4 or 12
W internecie widziałem/słyszałem sporo negatywnych opinii na temat tego odcinka, a mnie się podobał.

Osobiście widziałem większość pozytywnych opinii o tym odcinku, jeśli ktoś jest do niego negatywnie nastawiony, to pewnie przez teorię że to Snoke w zbiorniku a ludzie nie chcą związku Mando i Nowej Trylogii. Tyle że na razie to jedynie teoria, prawdopodobnie nieprawdziwa.

Zulrok napisał(a):Kosntrukcja była mam wrażenie taka jakaś nieprecyzyjna. Początek ataku na bazę był bezproblemowy, a potem nagle x szturmowców i chyba ze 4 myśliwce. Troszkę dziwne, ale czepiam się może szczegółów

To raczej nie było zaskakujące, bo przecież baza miała uchodzić za opuszczoną, więc nie mogło tam być za bardzo widocznych posterunków. Dziwniejsze jest raczej to, dlaczego Mando nie poszedł sam, wskoczył do szybu reaktora (czemu w SW każdy reaktor ma szyb?), wyłączył pola i nie odleciał jetpackiem? ;) Może to pole ogradzało nie tylko lawę od dołu, ale też i zamykało wlot od góry...
Pomijając parę małych dziur w fabule, odcinek był naprawdę fajny, i dobrze było zobaczyć starą ekipę znowu razem. Myślę, że Cara i Grief jeszcze pojawią się w tym sezonie.

P.S.
Zulrok napisał(a):Dark trooperzy o których nic nie wiem i dobrze, że David skądś wie że to oni;
Oficjalny dźwiękowy opis dla niedowidzących określa ich jako Dark Trooperów. Byli oni naprawdę wielką rzeczą w starym kanonie.
Awatar użytkownika
BZHYDACK
Gracz

Poprzednia

Wróć do Filmy