Content

Filmy

Star Wars Episode IX - The Rise of Skywalker

Star Wars Episode IX - The Rise of Skywalker

Postprzez David Turoug » 12 Kwi 2019, o 19:41

Dzisiaj na Celebration Star Wars w Chicago w końcu ujawniono konkretne informacje dotyczące IX epizodu.

Image

Tytuł raczej nie zaskakujący, zważywszy że już od dłuższego czasu, oficjalnie JJ Abrams i producenci mówili, że będzie to zakończenie sagi Skywalkerów.

Poza tym w końcu mamy teaser:

Hmm na gorąco można powiedzieć, że dosyć słaby co akurat może być pozytywne. Na plus na pewno powrót Lando, no i ten charakterystyczny śmiech na końcu zajawki, który jest znany chyba w całej Galaktyce. Chyba będzie jakaś zahaczka fabularna związana z Obserwatoriami Palpatine'a rozsianymi po Galaktyce. Co Wy sądzicie o tym co zaproponował nam na razie Disney, w związku z IX epizodem?
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Gracz

Re: Star Wars Episode IX - The Rise of Skywalker

Postprzez Opliko » 12 Kwi 2019, o 20:05

Podzielam opinię, że teaser raczej nie jest najlepszy i też to, że to niekoniecznie negatywne. Ta pierwsza połowa na piasku (już nie wiem czy to Tatooine czy Jakku :) ) mnie nastawiła najpierw do tego bardzo negatywnie, ale to co dalej już nie jest złe.
Chyba dostaniemy historię Rycerzy Ren (1:16) i dostaniemy wytłumaczenie, dlaczego ich nie widzieliśmy w VII i VIII części (bunt przeciw Najwyższemu Porządkowi? Test dla Rena? W każdym razie wygląda na to, że Kylo i szturmisie się nimi zajęli).
Będzie Lando - to zawsze jakiś plus.
No i Palpatine. Bardzo mi się podoba pomysł, że możemy dostać coś związanego z Obserwatoriami i Planem Awaryjnym, ale widzę też spory problem dla twórców: jak to zrobić, by miało sens jako jedna całość, bez wiedzy spoza filmów? Bo oczywiście, to, że każdy kto śledził kanon rozpozna droidy dostarczające jego wolę, albo zrozumie o co chodzi z obserwatoriami, tak myślę że tłumaczenie planów Sidiousa tak, by nie wyglądało to na trochę... wymuszone i dołączone bez przemyślenia dla osoby która nie interesowała się książkami i grami raczej proste nie jest (zresztą przez to rozumiem też dlaczego Disney wolał resetować EU zamiast robić coś w środku - bo z książkami to później nawet dosłownie dodawali streszczenie historii uniwersum na początek każdej :D )
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Mistrz Gry

Postprzez David Turoug » 12 Kwi 2019, o 20:11

Też jestem ciekawy jak do tego podejdą. Ian McDiarmid na Celebration potwierdził, że wraca jako Palpatine, ale nie wiemy na razie w jakiej formie - został wskrzeszony, może będzie duchem mocy, a może po prostu jakąś retrospekcją albo hologramem?

Wydaje mi się, że pod koniec, większość głównych bohaterów zmierza ku resztkom Gwiazdy Śmierci. Pytanie czy to jest Endor? A może to nie jest DS tylko właśnie pozostałości po wspomnianych przez nas Obserwatorium?
Co do minusów to zdecydowanie przydługawy wstęp z Rey, na Tatooine/Jakku (stawiam jednak na pierwszą planetę). Myślę, że JJ Abrams będzie chciał znowu nawiązać bardziej do klasycznej Trylogii (może konkretnie do VI ROtJ) niż na siłę wprowadzać oryginalność jak Johnson w The Last Jedi.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Gracz

Postprzez Quorn » 12 Kwi 2019, o 20:14

Po tym co widziałem w poprzednich dwóch filmach tej nowej trylogii nie mam już zupełnie żadnych oczekiwań wobec "dziewiątki". Równie dobrze mogli by tego filmu nie robić i tyle samo by mnie to obeszło. Taki potencjał i tak zjebać. Powrót Landa (choć sentymentalnie fajny) i Palapatina (o zgrozo) to w moim odczuciu marna próba kupienia uwagi fanów starszej generacji po tym jak porgi się nie przyjęły.
Awatar użytkownika
Quorn

Miejscowość: Zakupane

Postprzez Saine Kela » 12 Kwi 2019, o 20:31

Nie daje się prosić o komentarz.
Ale komentarz będzie.
Wstęp z Rey trochę przydługawy, rzeczywiście, ale przyznam szczerze, że już mam hype. Przy VII byłam mega wkręcona, przy dwójce pierwsze tesery mnie nie poniosło, teraz znów poczułam to "coś". Jestem dobrej myśli :) Niewiele pokazali, ale pojawiło się kilka ciekawych smaczków, które pobudzają do myślenia.
Aaaa, do grudnia jeszcze 8 miesięcy ;-; prawie jak czekać na poród :P
Image

Image

GG: 6687478
Awatar użytkownika
Saine Kela
Gracz

Miejscowość: Pandarium/Ruda Śląska

Wróć do Filmy