Content

Filmy

Han Solo. Gwiezdone Wojny - historie

Han Solo. Gwiezdone Wojny - historie

Postprzez David Turoug » 17 Sty 2018, o 18:53

Image

Do premiery Solo: A Star Wars Story pozostało nieco ponad 4 miesiące, więc chyba czas na założenie tematu dotyczącego kolejnego spin-offu z uniwersum Gwiezdnych Wojen.
Na chwilę obecną, w sieci niewiele jest informacji o fabule, więcej jest natomiast obaw i krytyki pod adresem filmu opowiadającego o Hanie Solo. Począwszy od zmiany reżyserów, przez liczne dokrętki (kolejne przed nami), po kontrowersyjny wybór głównego bohatera. Reżyser Ron Howard zapowiedział, że już niebawem dostaniemy pierwszy trailer filmu, a na chwilę obecną mamy oficjalny opis:

Wejdźcie na pokład Sokoła Millennium i udajcie się w podróż do Odległej Galaktyki. Han Solo. Gwiezdne Wojny Historie to nowa przygoda najbardziej lubianego łajdaka w galaktyce. Podczas szalonych eskapad po najciemniejszych i najniebezpieczniejszych zakątkach kryminalnego półświatka, Han Solo spotyka swego potężnego przyszłego drugiego pilota Chewbaccę, a także osławionego szulera Lando Calrissiana. Będzie to początek wędrówki jednego z największych i najniezwyklejszych bohaterów Sagi.

Z plotek wynika, że w filmie może będzie przedstawiony legendarny lot na Kessel w 12 parseków oraz nabycie Sokoła Millenium przez Hana. Przy okazji, Disney w końcu szerzej wróci do planet znanych z pierwszych dwóch trylogii i EU: Korelia, Kessel czy Iridium.

Premiera w Polsce 25 maja, światowa 23.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Gracz

Re: Han Solo. Gwiezdone Wojny - historie

Postprzez Opliko » 5 Lut 2018, o 15:47

Już jest teaser:
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
"There is no escape. Don't make me destroy you." ~Darth Vader
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz

Postprzez David Turoug » 6 Lut 2018, o 00:06

Teaser zdecydowanie bardziej w klimacie R1 niż jakiegokolwiek epizodu. Hmm, z czterech disneyowskich zapowiedzi chyba ta najmniej mnie urzekła, chociaż na pewno bardzo mocną stroną obecnie tworzonych filmów są efekty specjalne. Gwiezdny Niszczyciel wyłaniający się z cyklonu/burzy/chmur/etc robi na mnie wrażenie, podobnie jak sylwetka starego, dobrego Sokoła Millenium.
Niestety o ile ujęcia z tyłu/boku spoko, o tyle brak twarzy Harrisona Forda jakoś ciąży. Zobaczymy w maju jak wyjdzie całość. Ciekawy jestem postaci Woody'ego Harrelsona, może być z niego dobry szmugler/łajdak.
W plotkach pojawiało się, że w filmie ma gdzieś przemknąć stary czarny charakter. Ciekawe o kogo chodzi. Palpatine? Vader?
Ostatecznie wobec filmu oczekiwania są raczej niezbyt wygórowane, sam podchodzę do tego z dystansem, ale może właśnie dzięki temu w maju mile się rozczaruję. Może bliżej premiery dostaniemy kolejną zajawkę.

Image
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Gracz

Postprzez Saine Kela » 6 Lut 2018, o 10:48

Ja powiem, że od początku, tak samo pewnie jak wszyscy, byłam dość sceptycznie nastawiona do całej realizacji, ale po teaserze jestem mile zaskoczona. Nie oczekuje rewelacji i mi też brak Forda ciąży, ale zdecydowałam się podejść do tego filmu jak do każdego innego i nie porównywać go z niczym. Na pewno do kina zawitam i po seansie będę mogła w pełni ocenić film, bo teraz łatwo wszystkim go zjeżdżać, nawet go nie widząc (no wiadomo brak Forda, disney i pewnie masa innych rzeczy), więc wolę się wstrzymać. Chce do niego podejść na czysto.
Image

Image

GG: 6687478
Awatar użytkownika
Saine Kela
Gracz

Miejscowość: Pandarium/Ruda Śląska

Postprzez Opliko » 6 Lut 2018, o 18:44

Mi się w tym teaserze bardzo podoba muzyka.
A jeśli chodzi o nadzieje co do filmu: mam nadzieję, że podejdą do tego jako "coś innego". Bez mocy, bez jedi, bez rebelii. Po prostu bohaterowie nie maja po drodze z prawem i ich konflikty z Imperium polegają tylko na tym, że to swoje prawo próbuje egzekwować. Czyli po porostu chcę by tutaj Solo jeszcze nie był rebeliantem i nie miał nic wspólnego z mocą...
Jeśli to zrobią, to już film dostanie u mnie bardzo dużego plusa. Bo tak jak R1 odszedł od klasycznego SW pokazując wojnę w innym świetle, tak Solo ma szansę odejść jeszcze bardziej nie pokazując w ogóle wojny. Miejmy więc nadzieję, że tego nie z*ebią, bo wówczas będzie szansa na więcej takich "odważnych" filmów i nie będziemy dostawać jedynie bezpiecznych sequeli...

EDIT:
ok. Znalazłem porządne wykonanie muzyki z trailera :)
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
"There is no escape. Don't make me destroy you." ~Darth Vader
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz

Postprzez Tarra Kayn » 6 Lut 2018, o 19:18

Oglądając teaser, od pierwszych sekund miałem wrażenie, że to tylko kolejny film akcji... głównie przez tą muzykę i pościgi śmigaczowe (samochodowe) co mi się defacto przejadło. Ale to moje osobne zdanie odnośnie filmów akcji.
Z fabuły nic nie wiemy szczególnego, a jednak mam wrażenie, że widziałem wystarczająco wiele, by ogarnąć całość.

Spekulacja:
Han chce zostać najlepszym pilotem i dołączy do jakiejś grupy przemytników gdzie wykonają akcje pokroju Mission Impossible (pierwsza część) by uzyskać cenny ładunek, należący do Imperium i tak zacznie się ucieczka przez galaktykę gdzie będą walczyć z tymi gościami na pustyni. W trakcie, ktoś z załogi zdradzi co będzie problemem i być może będzie dużo strat (materialnych). Ale końcem końców Han się wycwani pod koniec filmu i wraz z ładunkiem wartym ileś tam kredytów odleci z Chewbaccą w odległa galaktykę.

Wydaje mi się, że film Solo będzie takim filmem ala Piraci z Karaibów w kosmosie. Co chyba będzie fajne? Nie wiem, teaser nie przekonał mnie do niczego a pozostawił jedynie wątpliwości. Ale z drugiej strony, na pewno nie będzie gorszy niż Ostatni Jedi.
Awatar użytkownika
Tarra Kayn
Gracz

Postprzez Kittani Levfith » 6 Lut 2018, o 19:22

U mnie teaser nie wywołał jakiegokolwiek wrażenia. Obejrzę jeżeli znajdą się pozytywne recenzje po premierze ale szczerze mówiąc nawet mnie na obecną chwilę to zbytnio nie ciekawi...

... i ten główny aktor :?
Image
Awatar użytkownika
Kittani Levfith
Gracz

Miejscowość: Poznań

Postprzez David Turoug » 6 Lut 2018, o 19:23

Tarra Kayn napisał(a):
Wydaje mi się, że film Solo będzie takim filmem ala Piraci z Karaibów w kosmosie. Co chyba będzie fajne? Nie wiem, teaser nie przekonał mnie do niczego a pozostawił jedynie wątpliwości. Ale z drugiej strony, na pewno nie będzie gorszy niż Ostatni Jedi.

Nie widzę tego porównania Piraci a Gwiezdne Wojny. Że niby Jack Sparrow to taki Han Solo? Niby obaj zabawni, z charakterem, mający własne plany, ale jednak nie przerzuciłbym tego na całe filmy. Hmm nie będzie gorszy niż The Last Jedi? Na chwilę obecną, jeżeli miałbym to oceniać, to "Solo" widzę w ciemnych barwach - dokrętki, zmiana reżysera, nie do końca udany dobór aktora jeśli chodzi o Hana.

Nie mniej chyba warto podejść do tego jak wspomniała Saine. Niewiele oczekiwać i dać szansę na miłe zaskoczenie. A czy w filmie nie będzie Mocy? Hmm wydaje mi się, że jednak coś przemycą. Na pewno czekam na zobaczenie Koreli, Mimban i Kessel ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Gracz

Wróć do Filmy