Content

Hyde Park

Nasze dzieła : D

Dla wszystkich, o Wszystkim i o niczym. Przypominamy, że w tym dziale również obowiązują szeroko pojęte zasady kultury osobistej. ;)

Re: Nasze dzieła : D

Postprzez Opliko » 4 Lut 2019, o 01:37

Szybkie przejrzenie tematu wskazuje mi, że nikt nie wstawił tu żadnego kodu jako swoje dzieło. Sey Ivett był w okolicy z drukarką 3d i dronem, bo na pewno musiał coś tam programować, ale wstawił tylko zdjęcia drukarki, więc nie liczę tego i zajmuję miejsce pierwszego dzielącego się czymś takim w tym temacie!
A to co chcę tu wstawić, to stworzona na szybko (w zasadzie 2 dni) stroną do tajnego głosowania. Link do działającej strony (i tak nikt stąd nie może zagłosować :P):
https://glosowanie.tk/
Link do kodu na githubie:
https://github.com/opliko95/WZP-vote
Działa w dość prosty sposób - każdy uprawniony do głosowania dostaje indywidualne hasło i na stronie wpisuje swój login, głos, wspomniane hasło i do tego hasło do zaszyfrowania, które ma być ujawnione po zakończeniu głosowania.
Wtedy nie można już zapisywać, ale można wciąż odczytać głos jeśli się wpisze właściwe hasło (to którym głos jest zaszyfrowany).
Bawiłem się tu trochę Crypto-JS, korzystając z pbkdf2 do wygenerowania klucza aes z hasła i zaszyfrowania nim głosu. Sam nie mogę więc przeczytać kto na co głosował.
Strona serwerowa to bardzo prosty skrypt w Pythonie wykorzystujący Flask - ma w zasadzie mniej niż 50 linii kodu... I niestety nie ma masy komentarzy (nie tylko w main.py, ale także w samym pliku strony znajdującym się w templates) tłumaczących co się dzieje, bo chciałem to szybko zrobić. Pewnie to poprawię jak będę się nudzić, czy coś. Bo obecnie wydaje mi się to czytelne, ale wiem, że za jakbym chciał do tego wrócić za kilka miesięcy, to już to pewnie takie nie będzie :)

A i to kiedyś dawałem na czat, ale mogę dać i tu. Inna strona, też flask. Służyła do sprawdzania wiarygodności firmy na podstawie numery KRS, ale wyłączyli API, a nie zdobyła żadnej nagrody w konkursie do którego ją zgłosiłem, więc nie widziałem sensu w utrzymywaniu jej i zostaje tylko jako kod:
https://gitlab.com/opliko95/scam-o-meter
(A i tu już trochę komentowałem, ale nie w głównym pliku, a w pliku od sprawdzania API - KRS.py w folderze KRS)

No, ale zamiast zajmować się tym teraz muszę odpisać :P
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz
 
Posty: 241
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Poprzednia

Wróć do Hyde Park

cron