Content

Przestrzeń Huttów

[Gamorra] - Gambit Knurów

Image

Re: [Gamorra] - Gambit Knurów

Postprzez Mistrz Gry » 8 Mar 2018, o 13:17

Image

1. Pola Śmierdzących Stóp
2. Grzybie Jezioro
3. Dom Pędraków
4. Miejsce w którym rozbiła się Mirax i Tori
5. Osada i most nad wąwozem.
6. Zakopane Zady - kurort leczniczy. Specjalność: Taplanie w błocie.
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 5521
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Re: [Gamorra] - Gambit Knurów

Postprzez Mistrz Gry » 9 Mar 2018, o 10:46

Kittani
Beji obserwowała frachtowiec rebelli aż do momentu, gdy stał się tylko kolejną kropką światła na tle gwieździstego nocnego nieba nad Ylesią.
- Odlecieli - usłyszała za sobą głos swego brata. Odwróciła się w jego stronę. Betto sunął w jej stronę i uśmiechał się tryumfalnie.
- Tak odlecieli. - Beji raz jeszcze spojrzała w niebo. - Czas teraz na drugą fazę prawda?
- Prawda, siostro. Prawda i myślę, że musimy przystąpić do jej wykonania od razu.
- Hmmm... Też tak myślę.
- Połknęli haczyk?
- Hmmmm... Tak... Myślę, że tak...
- Beji? Coś się stało?
- Nie, Betto. Nie. Po prostu dziwnie się czuję.
- Wiesz, że powinnaś odwiedzić skrzydło szpitalne już jakiś czas temu. Nie zaniedbuj tego.
- Nie. Tak. To znaczy. Masz rację, pójdę do skrzydła szpitalnego. Jutro. Ale teraz myślę, że potrzebuję spaceru i świeżego powietrza na wystudzenie emocji.
- Hmmm... - Betto przyjrzał się jej krytycznie. - Na pewno?
- Tak. Na pewno. Przypilnuj lepiej naszego Greya. Coś mi w nim nie pasuje.
- Grey'em się nie przejmuj. Swoje zrobi.
- Jasne.
- Nie siedź za długo na dworze. Przeziębisz się...

***

- Pytałaś o Stardusta. - Powiedziała Mai'fach. Zaskoczyło to Kittani bo przed chwilą dyskutowały o ukształtowaniu terenu w miejscu lądowania i warunkach w jakich mieli się wkrótce znaleźć. Brunetka oderwała wzrok od półprzezroczystej mapy taktycznej terenu i spojrzała na Mai'fach.
- Ano zapytałam. Co z nim?
Znajdowały się teraz w ładowni frachtowca, które przygotowane było jako centrum dowodzenia, punkt pierwszej pomocy i magazyn kwatermistrzowski. Niedostatek sprzętu rebelia nadrabiała pomysłowością i uczynienie z tego niepozornego starego frachtowca mobilnego centrum dowodzenia przy naprawdę minimalnych kosztach było tego najlepszym przejawem.
- Stardust jest ważny. Nawet bardzo. Wiesz... Jaina i ja to nie jedyne mocowładne w szeregach rebelii. Stardust jest jednym z nich i powiem Ci... Tak po cichu... że myślę, że gdyby Jainy nagle zabrakło to on stałby się liderem rebelii. Tak myślę. Choć najczęściej nie zawsze się zgadza z działaniami Jainy. Ale to nic. Właśnie dlatego jest tak cenny. Myślę, że Jaina też tak myśli. Ale co sam Stardust o tym myśli? Tego nie wiem. Jest trochę jak kot. Łazi swoim ścieżkami... Ale jest... Miły...
- Ale dlaczego mi o tym mówisz? Tak w sumie? - Zaciekawiła się Kittani i już całkowicie straciła zainteresowanie mapą taktyczną. Uśmiechnęła się, gdy zobaczyła, ze Mai'fach się rumieni.
- Mamy kontakt z Gamorrą. - Damon, dowódca oddziału rebelianckiego pojawił się przy kobietach. - Zwiad Besadi się zgłasza. Mówią, że przy wulkanie kręcą się patrole klanu Obrogga. Chcą rozmawiać z Kittani.
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 5521
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Re: [Gamorra] - Gambit Knurów

Postprzez Gweek » 9 Mar 2018, o 16:51

Jej oczy zrobiły się naprawdę ogromne. Z każdym krokiem Gweeka źrenice rozszerzały się coraz bardziej. Upływające nieubłaganie chwile mijały bezpowrotnie. Nie czekała długo, a to wystarczyło, by dać się pochwycić potężnym dłoniom gamorreanina. Złapał ją za ogon i przednie łapki, po czym rozciągał i zgniatał jej ciało niczym sprężynę. Gdzie się podziała ta Wiedźma - pytał sam siebie, próbując wydusić z oszołomionej Mirax resztki życia i chowający się gdzieś w jej ciele cień kobiety. I na tym skończyła się Gweekowa wizualizacja wydarzeń, gdyż podcięty, padł na ziemię. Po raz kolejny został wybity z równowagi oraz rytmu. Koncentracja i rozwinięcie pełni możliwości mentalnych zostało po raz kolejny zaburzone. Stracił z oka cel i jedyną szansę jego obezwładnienia.
Tym razem lądując przed siebie, zdążył zamortyzować uderzenie kłami o ubite podłoże, robiąc niejako rękami "pompkę". Wielce zdziwiony tym, że padł niespodziewanie, to w dodatku pluszak do niego gadał. NIE możliwe! Chciał się rozejrzeć i przekonać, czy to wymysł jego wyobraźni. Gdzie była reszta jego towarzyszy i czy słyszeli to samo co on. Przecież skutecznie przegonił głosy siedzące mu we łbie. Miał nadzieję, że raz na zawsze.
To, co chciał zrobić wcale nie musiało oznaczać, że mu się uda. Został natomiast uderzony w tył głowy, gdy się próbował podnieść. To mały, szary zwierz przycupnął mu na łbie i odskoczył daleko na bok, skutecznie unikając pochwycenia. Gweek zdążył się zsapać i nieco zmęczyć ciągłymi zwrotami na boki, nawrotami do przodu lub w tył, przy zachowaniu pełnej zwrotności i przyspieszania przy każdym starcie do ruchliwego celu. Zabawa w "złapanego" trwała dobrą minutę lub dwie, gdy Mirax wskoczyła widocznie znudzona na dach najbliższej z chat. Gweek stanął w miejscu zastanawiając się. Biegając, zdążył się nieco opanować i ukoić buzujące emocje. Coś go uspokajało przez ten cały czas. Nawet jeśli by złapał dziwne stworzonko, to nie wiedział w tej chwili, co by miał z nim zrobić i po co je ganiał. Skoro gadało do niego wcześniej we wspólnym i on ten przekaz zrozumiał, jego treść wreszcie przedarła się przez chmury nienawiści. Nie mogąc w żaden znajomy mu sposób sięgnąć kushibanki, odezwał się oburzony, ledwo sklecając kilka słów pytania w basicu. Odchrząknął najpierw głośno, przygotowując aparat gębowy do mowy w uciążliwym dlań języku.
- Cee-go oo-d nas hce ?

Dyskretnie rozejrzał się w sytuacji i kwicząco-chrumkającym gamorrese zganił Otta za bezczynność. - Co tak stoisz? Łap ją i zwiąż czymś! Bo zaraz nam spierdoli do lasu! - miał na myśli przyboczną staruchy, bo ona sama raczej nigdzie się nie wybierze. Najwyżej na tamten świat, o ile jakiś istniał po śmierci.

Był w impasie. Nie miał za bardzo możliwości podejść do Nurry, obracając się plecami do tego, tego, tego "czegoś?". Było groźne i chciało pogadać, miało przy sobie tą metalową, świecącą pałkę. Nie mógł Mirax po prostu zlekceważyć. Widocznie zależało jej na uratowaniu pozostałej przy życiu dwójki gamorreanek, toteż głupotą by było uwolnić i stracić z rąk tak cenne zakładniczki. Implikowałoby to tylko skomplikowaną sytuację, w jakiej się znalazł.
Broni przy sobie nie posiadał, a sięgając po nią, eskalowałby tylko gasnący konflikt między opętanym zwierzęciem, a nim samym. Już raz próbował atakować kushibankę i odczuł na własnej skórze efekty niewidzialnej energii. Sam jej na pewno nie podoła, a na wsparcie nie miał co liczyć.
Image

gg 5214304
Awatar użytkownika
Gweek
Gracz
 
Posty: 211
Rejestracja: 13 Sty 2016, o 15:10
Miejscowość: Wrocław

Re: [Gamorra] - Gambit Knurów

Postprzez Mistrz Gry » 12 Mar 2018, o 11:34

Palpoo
- Plan ma jedną dziurę. - Mruknął Guttor do Palpaa. Siedzieli w kępie bagiennych krzaków i obserwowali trójkę wrogich gamorrean, którzy szli przez bagna w stronę dżungli; i w stronę przygotowanej zasadzki. Toydarianie, Ashera i Mike byli ukryci wśród gałęzi i mieli zaskoczyć przeciwnika nagłym atakiem z góry natomiast Buj i Jub mieli zaatakować patrol z ziemi tuż po "desancie z drzew".
- Nie wiem czy mamy tyle czasu na czekanie tutaj. Gweek może niebawem pojawić się z powrotem w obozie nad "Grzybim Jeziorem". A przecież ktoś się mógł już zorientować, że jeden z obozów został zdobyty. Co jeżeli Ci ze "Pól Śmierdzących Stóp" będą na miejscu przed nami? Co? Gweek może mieć problemy...
Palpoo spojrzał na Guttora i ręką mu pokazał, żeby wódz był cicho. Doskonale wiedział jakie zagrożenia dla ogólnego planu Gweeka niósł ze sobą każdy dzień zwłoki. Nie trzeba mu było o tym przypominać.
Poza tym czuł się dziwnie i to zajmowało jego myśli znacznie bardziej niż mająca się wkrótce odbyć akcja z atakiem na wrogi patrol. Dziwność uderzała go właśnie w takich momentach gdy przez dłuższą chwilę musiał siedzieć cicho i w spokoju.
Przez całe swoje życie był popychadłem. Nic nie znaczącą zabawką i maskotką, która była tym zabawniejsza im więcej niecenzuralnych słów używał; a i tak przez większość czasu kazali mu zamykać mordę. Tymczasem na tej dziwnej planecie, jawiącej się w umyśle Palpoo jako senno-koszmarną wersję jego ojczystego Endoru, był kimś ważnym. Otaczająca go grupa dżentelistot traktowała go jak równego sobie i mało tego: oni wszyscy liczyli się z jego zdaniem.
- Palpoo nie jest stąd - miał powiedzieć Ghurk do Ortogga - ale na swojej planecie był na pewno wielkim wodzem.
- O, tak. To pewne. - Ortogg kiwał głową. - To pewne. A pomyśl jak bardzo jeden włochaty-ludzik-z-przepaską nam pomaga. A co by było jakby tu był cały klan włochatych-ludzików.
- Noooo... To byłby czad.
Palpoo lubił wracać w myślach do tej rozmowy. Powodowała u niego miłe uczucia w brzuchu. I dziwność. Co się zmieniło, że przestał być popychadłem?
***

Tymczasem patrol zbliżał się w ich stronę. Trójka łowców szła jeden za drugim i wkrótce mieli minąć stanowisko gdzie ukryci byli Palpoo i Guttor. Oni sami, przystrojeni w wiązki bagiennej trawy i wyglądali niczym stare zmurszałe pniaki; nawet doświadczone oko miałoby problem z wypatrzeniem dwójki obserwatorów. Guttor - co było miłym zaskoczeniem dla Palpoo - był całkiem sprawnym myśliwym i wiedział jak się zachowywać, maskować itp. Był najcichszym gamorreaninem jakiego poznał.
Uspokoili oddechy i przywarli mocniej do wilgotnej ziemi. Patrol był coraz bliżej i powoli zaczynali rozróżniać słowa, które między sobą wymieniali. Sądząc po swobodzie zachowania Łowcy z Domu Pędraków nie byli za bardzo świadomi czyhającego na nich zagrożenia.
- Nie... Nie wiadomo co tam się stało... Mówię Ci...
- Ponoć wrócił.. Ponoć widzieli go w Nielegalnym Mieście.
- I co... Nawet jak wrócił to co z tego? Jest sam. Jego kobiety i klanu nie ma. Mówię wam... To nie on. Nawet jak coś się stało na Grzybim Jeziorze to nie mógł być ten mały przybłęda.
- Ja nie wiem. Byłem tej nocy w Nielegalnym i widziałem walkę na Arenie... On... ten przybłęda.... szybki był. Nawet bardzo.
- No i co z tego... Teraz jest sam.
Patrol właśnie dotarł do punktu, w którym znajdował się najbliżej Palpoo i Guttora. I wtedy, zupełnie przez przypadek, dostrzegł ruch. Ruch, który wprawił go w przerażenie. Z dżungli wyleciały trzy śmigacze na których siedziało pełno gamorrean. Pojazdy leciały w stronę wyspy. Na ten widok patrol zatrzymał się i zaczął machać bronią w stronę nadlatujących towarzyszy broni.
- Coś się dzieje. Jak już przysłali tutaj posiłki to już na pewno...
- Niaaaaah... A może.. te... zapasy tylko, he?
- Nieee... Zapasy były jednym przywożone. Coś się dzieje.
- To co? Wracamy zobaczyć co się dzieje?
- Nie. Mamy rozkaz. I zbliżamy się teraz do dżungli. Zamknijcie dupy. Coś się święci czuję to.

Kliknij, aby zobaczyć wiadomość od Mistrza Gry

Gweek i Mirax

Wszyscy wpatrywali się w Gweeka i niewielką istotę, która potrafiła mówić. Thurg Mniejszy i wsparta na nim Nurra, dwie ocalałe matrony i Utto i Thurg, którzy je pilnowali i trzymali ostrza broni przy ich brzuchach. Nawet sześcionogi jaszczur wpatrywał się w scenę i z zaciekawieniem przekręcał swoją głowę raz w lewo a raz w prawo.
Nad osadą zawisła złowroga i przeciągająca się cisza, która w dodatku była oblepiona ciepłym i wilgotnym powietrzem.
Gweek i Mirax byli zmęczeń a ich emocje powoli zaczynały się studzić. Wzajemne powiązanie w mocy sprawiało, że każda ze stron zaczynała rozumieć drugą. Gweek zaznał niepojętego do tej pory dla niego szacunku dla życia. Zabijał do tej pory wiele razy, ale dopiero teraz poczuł jak bardzo każde, nawet najmniejsze, życie jest cenne. Do tej pory wiedział, że zabijanie nie jest dobre. Teraz to poczuł. Zrozumiał więcej. Doświadczył swoistego otworzenia na Jasną Stronę.
Mirax z kolei poznała głęboką pasję i siłę emocji wiodącą ku Ciemnej Stronie. Jednak tym razem czuła to odmiennie niż na Taris. Moc jaka emanowała od Gamorreanina była inna. Pierwotna. Nieokrzesana. I szczera. I to odróżniało go od tego co przeżywała na Taris. Tam czuła, że Ciemna strona pchała ją do czynienia Zła. W przypadku Jednookiego Knura czuła, że jest zupełnie na odwrót. To czyny rozbudzały w nim taki potencjał w mocy; czyny, które powodowane były szlachetnymi przesłankami. Nigdy nie sądziła, że przyjdzie jej uznać, że Ciemna Strona może mieć różne odcienie.
- Szefie... Ta istota - Rzucił Thurg Utopiec. - Wygląda trochę jak samica dla Naszego Małego Patafiana, co? Może... Weźmy ją ze sobą, co? Palpoo by się ucieszył.
Gweek spojrzał na futrzastego zwierzaka z puchatym ogonem. A potem wyobraził sobie jak Palpoo zabiera się za męskie zabawy z jej zadkiem. To go rozbawiło. Poczuł mimowolną radość i chęć do wybuchnięcia śmiechem; na krótką chwilę wszystko było w porządku i czuł się tak, jakby nigdy nie opuścił Nurry.

Mirax nie spodobał się obrazek, który zobaczyła w myślach Gamorreanina.

Kliknij, aby zobaczyć wiadomość od Mistrza Gry
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 5521
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Re: [Gamorra] - Gambit Knurów

Postprzez Gweek » 12 Mar 2018, o 21:34

Napływające fale spokoju dostrajały się z częstotliwością na jakiej pracował mózg "cyklopa". Uświadomiły mu one, że bestialski samosąd nie cofnie czasu i czynów, których ofiarą padła Nurra. Pozbawienie życia matron jest najłagodniejszą z kar, jakie mógł im zafundować. Ba, nawet nie karą, a właściwie jej uniknięciem. Mirax nie znała przyczyny krwawego wybuchu nienawiści, a po przebiegu i konsekwencjach mogła odnieść mylne wnioski. Kierując jego świadomość na te tory, usłyszała odpowiedź, będąca niejako mglistym wyjaśnieniem takiego zachowania.

- Nurra stee-cytuu-je o ich szyciu. Bierrę je do obosu sa mosstem. - urwał, nie chcąc nawet myśleć o stracie potomka. Dał jej do zrozumienia, że nie pozbawi ich życia osobiście i w najbliższym czasie. Coś mu mówiło, że mogą się jeszcze przydać jako zakładniczki, a inne coś, że będzie mógł je katować przez głuuugi czas.

Słysząc słowa w rodzimej mowie, aż zębiska mu wyszły na wierzch. Susząc kły w szerokim uśmiechu, przytaknął słowom Thurga.
- Lepiej zabierz się za szukanie jedzenia. - obrócony bokiem do szarej kushibanki i do pobratymca, miał już zamienić myśli w słowa, lecz ubiegł do Utto.
- Duu huuu fielkiej fojofniczki. My rosumieć, dlaczemu je broni. Fyjaf sfe imie. My szanofać duu hyy pszotkóf. Dopry ty czy sły? - zaciekawiony wódz nie wiedział co ma zrobić. Wierzenia mieszkańców rodzimego świata nie zostały mu przekazane przez pobratymców żyjących na Tatooine. Widocznie zatarły się one przez lata spędzone na piaszczystej pustyni. Może Nurra coś więcej wie na ten temat i coś zaradzi na duchy i całych tych Jeedaai. Albo duchy potężnych przodków, przywiązane do miejsca i od czasu do czasu wcielające się w małe zwierzęta. Nawiedzały miejsca swojej śmierci, nie godząc się na przedwczesne rozstanie z życiem.
Image

gg 5214304
Awatar użytkownika
Gweek
Gracz
 
Posty: 211
Rejestracja: 13 Sty 2016, o 15:10
Miejscowość: Wrocław

Re: [Gamorra] - Gambit Knurów

Postprzez Kittani Levfith » 13 Mar 2018, o 13:48

Kittani przysłuchiwała się uważnie słowom swojej towarzyszki, jednocześnie spoglądając na mapę. Mało obchodziła ją wewnętrzna struktura Rebelii - najważniejsze dla niej było to, kto był przywódczynią i kto wydawał główne rozkazy. Ona sama nie uważała siebie za jakiegokolwiek dowódcę, pilota czy też nie wiadomo kogo. Była zwykłym człowiekiem w szeregach Rebelii, jednym z setek takich jak ona. Jeżeli miała dowodzić dowodzić oddziałem - robiła to. Jeżeli zabrakłoby pilota do eskadry - zostałaby w eskadrze. Jeżeli kazaliby jej wraz z innymi żołnierzami udać się na zwiady - poszłaby razem z nimi. Cały czas uważała siebie za jednego z wielu obecnych wojowników, który zależenie od okoliczności zajmował różne stanowiska.
- Ah... czyli jest Jedi - mruknęła przybliżając Nielegalne Miasto na mapie. Jeszcze kilka miesięcy temu byłaby zafascynowana tym, że jednak Jedi są obecni i miała okazję przebywać w ich towarzystwie. Teraz na wywierało to na niej aż takiego wpływu. - Widziałam kilku Jedi na podkładzie statku i jak dla mnie to każdy z nich chadza własnymi ścieżkami. A może tylko mi się tak wydaje... To pewnie przez te wasze samotne medytacje w Mocy. - machnęła ręką na znak, że nie ma co rozwodzić się dalej nad tym tematem. Zaskoczył ją rumieniec na twarzy Mai'fach. Orientowała się, kto z kim przebywa najczęściej i w jakie relacje wchodzi. Mai'fach i Telemachus byli chyba najbardziej znaną parą wśród całej załogi Ducha. Czyżby wolała jednak Stardusta? Niezbadane są ścieżki miłości... i Mocy.
- Będzie jeszcze okazja, żeby go poznać. Wtedy zweryfikuję Twoje słowa - uśmiechnęła się nadal widząc ślad rumieńców na jej twarzy. Na szczęście dla mocowładnej ich pogawędkę zaburzył Damon, który nagle wyrósł obok nich. - W takim razie porozmawiajmy.
Image
Awatar użytkownika
Kittani Levfith
Gracz
 
Posty: 240
Rejestracja: 12 Lut 2014, o 17:08
Miejscowość: Poznań

Re: [Gamorra] - Gambit Knurów

Postprzez Saine Kela » 13 Mar 2018, o 21:17

Cała ta sytuacja nie była normalna. Z boku pewnie wyglądało to komicznie, ale dla niej i pewnie i dla Gweeka było to coś więcej. Wyczuwali się w mocy i miało to zdecydowanie większe znaczenie niż cała reszta, a Mirax musiała przyznać, że pomyliła się w początkowym odbiorze Gamorreanina i choć nie wiedziała, o co tutaj chodziło, to wiedziała, że nie był on zły, a już na pewno ciemna strona, która w nim tkwiła nie była tak mroczna, jak ta, z którą zetknęła się na Taris. To było coś zdecydowanie innego - całkiem nowe doświadczenie. Niestety o Mocy nie wiedziała aż tak wiele, jej mistrz nie zdążył jej przekazać wszystkiego, zresztą zawsze w swoich naukach był bardzo ogólny i nakazywał jej samodzielnie wszystkiego się dowiadywać, niewiele jej wyjaśniając wprost. Wszystkiego sama musiała się dowiadywać.
Zagrożenie jednak minęło, a kobieta w ciele kushibanki mogła odetchnąć i się uspokoić. Udało się zaradzić najgorszemu i dobrze, była zmęczona tą gonitwą i on najwyraźniej również. Odezwał się do niej, jednak jego wspólny był mocno zniekształcony i Mirax musiała się mocno wysilić, żeby coś zrozumieć. Jednak jedno słowo przykuło jej uwagę: "Nurra". To przecież jej cały czas szukała! Wprawdzie teraz nie wiedziała już po co miała to zrobić, straciła swój cel po śmierci Tori, ale mimo wszystko była jedyna rzecz, która wciąż pchała ją do przodu.
- Nurra? Znaczy klan Nurry? To jej szukałam, przedzierając się przez tę dżunglę. Polecono mi jej odnalezienie.
Mogło to brzmieć dość tajemniczo, a patrząc na to, jak zaraz odezwali się do niej pozostali Gamorreanie, tym bardziej mogło to wywołać zdziwienie, a może nawet i coś więcej, patrząc na to, że wzięli ją za jakiegoś ducha czy bóstwo. Nie znała się na wierzeniach tutejszych ludów, ale nie miało to znaczenia. Spojrzała na nich, stojąc na dwóch łapkach. Jej futro zrobiło wróciło do bieli, co oznaczało, że była już spokojna, choć dla Gamorrean ta zmiana może wydać się niepojęta i niemożliwa do wytłumaczenia. Kushibanka jednak już tak miała - jej futro potrafiło zmieniać kolor w zależności od nastroju czy otoczenia, w którym się znajdowała.
- Mam na imię Mira i nie jestem duchem żadnych przodków. Rozbiłam się na Gamorr po tym, jak nasz statek został zaatakowany przez Imperium. Przeżyłam ja i moja towarzyszka... - ciężko było jej o tym mówić, ponieważ wywoływało to ból - nastolatka, Tori, córka doktora Rohlara, to on nas wysłał, każąc znaleźć klan Nurry.
Postarała się o jasne wyjaśnienie sytuacji, od razu podając nazwisko ojca Tori. Oczywiście nie wiedziała, że był on kiedyś niewolnikiem uwięzionym na Gamorr i uwolnionym właśnie przez Geweeka oraz klan Nurry. Nie wiedziała czy jej słowa dotrą do nich i właściwie co powinna dalej zrobić. Iść z nimi? Perspektywa, którą widziała w umyśle Gamorreanina nie bardzo jej się spodobała, ale z drugiej strony podróżowała przez dżunglę sama, nie miała celu, ani planu na to, co robić dalej. Jeżeli zostanie sama, prawdopodobnie prędzej czy później zginie, jak z nimi pójdzie, być może coś z tego wyniknie. Wiedziała, że Moc nie bez powodu popchnęła ją właśnie tutaj.
Image

Image

GG: 6687478
Awatar użytkownika
Saine Kela
Gracz
 
Posty: 552
Rejestracja: 18 Cze 2013, o 13:04
Miejscowość: Pandarium/Ruda Śląska

Re: [Gamorra] - Gambit Knurów

Postprzez Gweek » 14 Mar 2018, o 18:44

Dość podejrzliwe zagadanie teraz już białej istotki, a nie szarej jak miało to miejsce kilka chwil wcześniej, nie pomogło w zdobyciu zaufania większego, niż do tej pory odczuwał Gweek do podejrzanego i w dodatku gadającego "czegoś". Cuda nad dziwy, że takie maleństwo mogło wykrzesać z siebie tyle siły, ażeby powalić wielką górę tłuszczu i mięśni. Może chopoki mają rację co do tego ducha, ale ale. Skoro jest duchem to powinna poznać Nurrę od razu. Skoro tak nie było, to postanowił nieco nagiąć fakty do swej woli. Już raz, jeden taki szukał Gweeka i nie skończyło się to za dobrze. Też rzucał gamoreanami na prawo i lewo, że ho ho. Ślad na środku brzucha do dziś mu o tym przypomina. Nie skłamie, ani nie minie się z prawdą, jeśli odroczy spotkanie. Musiał jak najszybciej wrócić do "swoich". Razem będą mieli większe szanse na złapanie zwierzątka, bo sam nie dał rady. - Jes. Jes w obosie i ceka. Musimy fracać. - kiwał głową zapamiętale, że wie jak rozwiązać ten problem. Pośpiech jest wskazany z kilku powodów.

Wymienione imiona, a nawet jedno nazwisko nic mu nie mówiły. Podrapał się po głowie, między rogami. Zamieszał w pamięci i dalej nic. Dziwnie brzmiące wyrazy jakoś nie mogły znaleźć odpowiedniego połączenia. Coś chodziło mu po łbie, ale sam do końca nie wiedział co. Tak się zastanowił głębiej i znalazł to, czego szukał. Mira srira, Tori srori, Rohlara obciągara - nie, jednak to nie to.
- Gweek nie sna. - odparł nieco rozbawiony własnym skojarzeniem.

Pewnie ta cała Tori to jej pani i właścicielka udomowionej kushibanki. Ciekawe gdzie takie sprzedają. Kupiłby od razu parkę. Ciekawe jak one robią ten tego...

Imperium i jego podwładni byli najmniejszym problemem dla Gweeka i wzmianka o nich niewiele znaczyła. Byli zapewne traktowani na planecie jak niechciany gość czy nielubiany krewny. Musieli tolerować ich obecność na tyle, na ile nie ingerowali w sprawy huttów lub innego patatajstwa, panoszącego się po tym pięknym świecie. Sprawy obecnie się miały tak, jakby wetknąć kij w mrowisko. Ale wszystko po kolei.
Wódz-w-boju miał teraz inny priorytet. Wydostać się z tej koszmarnej planety i zwiać jak najdalej stąd. Musiał szybko przewartościować swoje cele. Najważniejsze, że odnalazł Nurrę i na tym się skupił. Zlekceważył puchatą kruszynę, która nie była już zagrożeniem. Rozwiązując jeden palący problem, podbiegł czmychem do swej Matrony nad Matronami, obejmując ją delikatnie pod ramię. - Nic nie mów, proszę. Wracamy do Kofburg i naszych. - oswobodzony knur zabrał się za przepatrywanie chat. Przeszukiwanie byłoby za dużym słowem na wetknięcie głowy między futryny lub wejście na kilka chwil do środka. Nie zajęło mu to długo, bo dołączył do niego jego imiennik. Wrócili ze sznurami wykonanymi z jakiejś lokalnej odmiany liany. Spętali przybocznej ręce, a zasuszoną staruchę Utto musiał przerzucić przez bark. Sędziwa musiała przeżyć bardzo długi czas, by zdążyć się tak pomarszczyć. Ślepa i w dodatku jej niemrawe ruchy spowalniałyby tylko cały przemarsz.

- Wodzu, bierzemy gara potrawki? - Pewnie, że tak! - odchrząknął całkiem zadowolony ze znaleziska i swoich współplemieńców. Jak zdecydowano, tak zrobiono. Wielki gar miało nieść dwóch Thurgów. Gruba gałąź spoczęła na barkach odyńców, na jakiej wisiało naczynie przechodziło przez znacznych rozmiarów "ucho" adekwatne do rozmiarów naczynia. Huśtało się ono na boki, od czasu do czasu ulewając troszkę zawartości na ziemię.

- Icie s nami? - spojrzał na Mirę, zamierzając wreszcie opuścić ten kurwidołek. Nic tu po nich. Wypadało już wracać do obozu, bo jego nieludzie zaczną się martwić. Mieli też spory kawałek do przejścia, a sam most był tylko początkiem drogi. Lub jej końcem.
Image

gg 5214304
Awatar użytkownika
Gweek
Gracz
 
Posty: 211
Rejestracja: 13 Sty 2016, o 15:10
Miejscowość: Wrocław

Re: [Gamorra] - Gambit Knurów

Postprzez Saine Kela » 14 Mar 2018, o 20:12

Próbowała się czegoś dowiedzieć, ale niewiele jej to dało, poza faktem, że rzeczywiście kojarzą klan Nurry, choć Mirax miała wrażenie, że ten Gamorreanin coś kręci. Moc ją ostrzegała, choć niekoniecznie przed zagrożeniem życia, po prostu czuła, że nie mówi jej całej prawdy. Sprawa w sumie została zamknięta, a ona sama postanowiła ostatecznie pójść z nimi. Bo co miała zrobić? Iść dalej za sygnałem, nie wiedząc dokąd prowadzi? Oni niestety udawali się w kierunku, z którego przyszła, czyli będzie zawracać, ale był to kierunek równie dobry, co każdy inny, sama obrała ten konkretny bez jakiejś szczególnej przyczyny. Inna sprawa, że brali pozostałe kobiety w niewolę. Uratowała im życie i trochę obawiała, co będzie dalej. Mimo wszystko postanowiła zachować czujność. Była zmęczona, wręcz wyczerpana gonitwą, teraz jednak mogła nieco odsapnąć. Jedynie co, to podskoczyła do swoich rzeczy. Nie było tego wiele, ale nie chciała zostawiać swojego tobołka. To wszystko, co miała.
Zebranie się do drogi nie zabrało im wiele czasu. Grupa Gamorrean, jedna osłabiona i wyraźnie ranna kobieta, oraz dwie inne, które omal nie straciły życia oraz ona sama. Opuścili osadę, zostawiając po sobie puste chaty oraz rzeź na placu. Mirax żałowała, że nie dała rady temu zapobiec, ostatnio śmierci wokół niej było zdecydowanie zbyt wiele. Mimo to skupiła się na teraźniejszości. Choć była mała, nie było jej trudno dotrzymywać kroku zdecydowanie większym knurom. Trzymała się jednak na dystans, starając się wybadać sytuacje i każdego z osobna w tej grupie. Gweek pod tym względem był dla niej największą tajemnicą, choć połączenie w Mocy dało jej sporo informacji.
Przeszli przez most. Mirax miała nadzieje, że po raz ostatni tędy przechodzi. Potem ruszyli ścieżką nieopodal miejsca, gdzie obozowała z Tori. Znów kolejne bolesne wspomnienie. Potem szli już tylko w stronę obozu. Zajęło om to kilka godzin, a sama kushibanka przez cały ten czas starała się mieć na baczności. Wiedziała, że knury się jej obawiają, pomimo jej dość mikrego wzrostu i budowy ciała. Nie wiedziała jednak na jak długo tego starczy i czy przypadkiem nie zechcą znów spróbować ją dorwać. W końcu jednak dotarli do obozu, gdzie znajdować się miał klan Nurry, a kobieta cała się spięła, starając się wyczuć nastroje i dowiedzieć czegoś więcej poprzez Moc.
Image

Image

GG: 6687478
Awatar użytkownika
Saine Kela
Gracz
 
Posty: 552
Rejestracja: 18 Cze 2013, o 13:04
Miejscowość: Pandarium/Ruda Śląska

Re: [Gamorra] - Gambit Knurów

Postprzez BE3R » 15 Mar 2018, o 00:12

Ścigacze drastycznie zmieniły sytuację, teraz przeciwników będzie znacznie więcej a z całą pewnością lepiej uzbrojonych. Guttor nie zastanawiał się nawet przez chwilę, na pytające spojrzenie Palpoo skinął głową. Pętla zacisnęła się wokół niewielkiego patrolu. Prowadzący knur zaczął coś podejrzewać zbliżając się do dżungli. Najwyraźniej najemnicy z Domu pendraków, nie byli amatorami. Jego przeczucie się sprawdziło. Ledwie uszli kilkadziesiąt metrów w głąb bujnej roślinności zauważyli coś dziwnego. Na ziemi coś leżało. Prowadzący rozglądając się uważnie podszedł do leżącej na ziemi szmaty.
Z góry spadła na nich czarna śmierć, Mike i Ashera Spadli z góry na pierwszego i ostatniego Gammoreanina w niewielkiej kolumnie. Prowadzący miał nieszczęście zostać celem wojowniczki. Długi sztylet rozpłatał ryj i gardło knura powodując widowiskową fontannę krwi i zamieniając kwik bólu w chrapliwe gulgotanie. Drugi z wojowników rzucił się na napastniczkę, lecz z góry spadły na niego dziwne latające demony zaś z krzaków wyskoczyło dwóch wojowników, kwiczał przez chwilę z bólu padając pod razami toporów. Ostatni z członków patrolu nie zginął od razu. Mike nie był tak skuteczny jak Ashera i jedynie zranił wojownika. Chroniony przez twardą skórę knur widział jak jego towarzysze padają, przerażony odwrócił się i rzucił do ucieczki. Desperacki cios czarnoskórego mężczyzny drasnął jedynie zad uciekającego. Do otwartej przestrzeni było tylko kilka metrów. Guttor ze śmiertelną precyzją uderzył toporem trafiając centralnie w pierś biegnącego uderzenie było tak potężne, że obaj upadli. Zakrwawiony i przerażony zwiadowca zobaczył na swojej piersi małego włochatego demona. Chwilę później włócznia palpoo zagłębiła się w krtani ofiary docierając do mózgu. Było po walce.

- Szybko kurwa, zacieramy ślady. Więcej krwi się nie dało!
- Dzięki,

Rzucił krótko Mike do Guttora, najwyraźniej zawstydzony swoją nieefektywnością. Teraz pomagał aktywnie przysypywać ślady krwi piaskiem. Nie wyglądało to najlepiej, z pewnością zaczną szukać zaginionego patrolu, a ślady mimo wszystko zostaną. Mike zgłosił się na ochotnika, zostanie i będzie obserwował obóz, jeżeli knury rusza szukać patrolu, poinformuje resztę.
- Ciężko będzie ukryć stado przed nimi.
- tak, albo uderzymy teraz, albo...
- Spierdalamy.

Ruszyli szybkim tempem w kierunku bagna niosąc ze sobą zwłoki. Ciała zostały sprawnie utopione w znalezionej wcześniej bagiennej sadzawce zaś grupa uderzeniowa wróciła do obozu starannie zacierając za sobą ślady. Mimo zwycięstwa nastroje były dość podłe, Guttor i Palpoo przekazali informację o posiłkach, nie były to dobre informacje. Zanim zapadł zmrok odbyła się kolejna narada.
- Trzeba się wycofać, nie macie szans, atak na umocnione pozycje przy przewadze liczebnej wroga to pewna śmierć.
- My nie uciekamy, jesteśmy wojownikami.
- Nie uciekamy, przegrupujemy się żeby zaatakować kiedy będziemy mieli przewagę.

Palpoo milczał przysłuchując się wymianie zdań między Asherą a Guttorem, Lato wyjątkowo nie latał tylko siedział na pieńku z oklapniętymi skrzydłami, ta wyprawa zaczynała być coraz bardziej niebezpieczna i beznadziejna.
- Trzeba tam iść.
- Co!

Powiedzieli niemal równocześnie Guttor i Ashera. Ewok spokojnie pisnął co komunikator przetłumaczył jako "trzeba tam iść" Po prostu, żadnych bluzgów, motywatorów, nic.
- No co kurwa, czasami się zacina. Muszę tam iść, jeśli przyleciały posiłki na pewno będą balować i gadać, dowiem się czegoś ciekawego, jeśli to możliwe uderzymy nad ranem. Z tego co mówił patrol spodziewają się Gammorean nie ludzi i Ewoka.
- Złapią cie.
- Taa, oskubią i opierdolą na surowo. Będę kurwa udawał zwierzaka. Idę, Przygotujcie się na atak, jeśli nie wrócę do rana uciekajcie do Gweeka. I tak prędzej czy później nas wytropią.
- Racja, ale my nie uciekamy. Będziemy walczyć.
- Będziemy walczyć jak połączymy się z Gweekiem.
- Zgoda. Będziemy czekać sygnał.


Palpoo zdjął swój fartuszek, i pozostawił broń i ekwipunek pod opieką Ghurka, który był z tego bardzo niezadowolony z takiego obrotu sprawy. Całkowicie nagi zniknął w gąszczu, Po kilku metrach zaczął się zastanawiać. Co on właściwie robi, naraża życie dla jakiejś bandy świń, w imię czego. Zginie na bagnach walcząc w nieswojej wojnie. Kurwa. Wystarczy tego, może po prostu... Obejrzał się za siebie, tam gdzie było ukryte obozowisko. Kurwa... Ruszył przed siebie zanurzając się w zimną wodę. Szanowali go, pierwszy raz ktoś go szanował, to wystarczająco dobry powód by im pomóc. I nie dać się zabić.

Szybko przekradł się znajomą trasą podchodząc pod samą wyspę, tym razem z kawałka suchego lądu dobiegało znacznie więcej głosów. Niektóre śmiały się głośno, część rozmawiała, bystre oczka wypatrzyły strażnika, który czujnie wypatrywał co ciekawego dzieje się za jego plecami. W powietrzu czuć było pieczone mięso i jakiś bliżej nieznany zapach. Zmrok skrywał poczynania niewielkiego zwiadowcy a mokre futro ziębiło w dupę. Cicho i powoli starając się nie hałasować ruszył w kierunku ciemnej plamy, korzystając z nieuwagi wartowników zamierzał dostać się na wyspę. Jeżeli będzie miał wystarczająco dużo szczęścia być może dowie się czegoś ciekawego, jeśli będzie miał pecha. Lepiej nie mieć pecha. Konsekwentnie i ostrożnie dążył do celu, był nim dach niewielkiej chatki, jedynej na wyspie i z pewnością dającej najlepsze możliwości dowiedzenia się czegoś.
Awatar użytkownika
BE3R
Mistrz Gry
 
Posty: 1568
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: [Gamorra] - Gambit Knurów

Postprzez Mistrz Gry » Wczoraj, o 13:23

Kittani
Tym razem było inaczej. Kokpit nie eksplodował serią alarmów i różnokolorowych świateł. A sceneria przecież wyglądała niemalże identycznie. Lądowali po nocnej stronie planety, w dżungli i to w statku, który do złudzenia przypominał Skyrunnera. Kittani wręcz podświadomie wyczekiwała momentu w którym statek zwariuje i spadnie z nieba; mocniej zaciskała ręce na oparciach fotela.
Piloci byli przygotowani na pojawienia się sygnału zakłócającego i gdy taki dotarł do statku uruchomili program dostarczony przez ludzi Fenna, który obchodził identyfikację "swój-obcy" wymaganą do bezpiecznego wejścia w strefę wulkanu. Statkiem tylko lekko zakołysało i było już po wszystkim.
Lądowali na jednej z rozlicznych polan u podnóża wulkanu, jednak na tyle daleko by nie zaalarmować od razu ewentualnych gamorreańskich patroli. Miejsce to miało też kilka dodatkowych zalet. Kittani z łatwością mogła odszukać drogę do bocznego wejścia do wulkanu a to mogło przełożyć się później na uzyskanie przewagi nad przeciwnikiem. Wskazane lądowisko było też łatwo osiągalne dla członków oddziału Besadi, którzy mieli przybyć od strony nielegalnego miasta.
***

- Schodzimy do lądowania. - Głos pilota wyrwał Kittani z zamyślenia. Zdziwiła się gdy za sterami nie dostrzegła Garlla tylko jakiegoś młodego uśmiechniętego chłopaka. Zdziwiła się jeszcze bardziej gdy uzmysłowiła sobie, że chłopak się jej znajomy.
- Strefa lądowania czysta? - Zapytała Mai'
- Tak. - Rzucił Pilot.
- Drużyna desantowa gotowa do zabezpieczenia strefy lądowania?
- Tak, jest. - Odezwał się w Interkomie głos Damona.
- To nie ma za czym czekać. Lądujemy zakomunikowała Mai'fach.
***

Żołnierze rebelii wyskoczyli na polanę i zajęci byli zabezpieczaniem terenu i szykowaniem prowizorycznej bazy. Ktoś rozstawiał antenę dalekiego zasięgu. Ktoś inny uruchamiał generator a kilka następnych osób sprawdzało broń. W całym tym nocnym gwarze Kittani czuła się trochę niepotrzebna i zapomniana. Każdy miał do wypełnienia jakąś rolę.
Gamorra pachniała wyglądała i brzmiała tak jak zawsze. W powietrzu czuć było wilgocią a nozdrza atakowała specyficzna woń brunatnej próchniczej gleby. Dżungla, która gęstą ścianą otaczała polanę, wydawała się Kittani osobliwie znajomą. Jej wygląd też się nie zmienił; nocny pejzaż dżungli ze swoimi dźwiękami odległej i skrytej wśród gałęzi fauny był identyczny jak wtedy gdy rozbiła się "Skyrunnerem". Ponad koronami drzew na tle gwieździstego nieba rysowała się ciemna i masywna sylwetka wulkanu. Ta, planeta wzbudzała w Kittani dziwne pokłady sentymentu.
- Hej, Kittani. Powiedz mi. - Mai' podeszła do brunetki i spojrzała razem z nią w kierunku wulkanu. - Czy Gweek poznał kogoś obeznanego w... mocy? Bo wiesz... Wyczuwam go. Jest względnie blisko nas. Ale jest też coś jeszcze. Czuję czyjąś obecność. Nienaturalną obecność. Pokraczny ślad w mocy... Nie wiem czy mnie rozumiesz... Ech.... Czy wiesz może coś by Gweek albo ktoś z jego klanu miał status szamana... na przykład?
- Poza tym. Damon chce byś poprowadziła patrol z rozpoznaniem w stronę wulkanu. Ja z kolei wolałbym zostawić Ciebie tutaj bo niebawem mają dotrzeć do nas ludzie Besadii i wydaje mi się, że byłabyś najlepszym łącznikiem.
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 5521
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Re: [Gamorra] - Gambit Knurów

Postprzez Mistrz Gry » Wczoraj, o 21:14

Gweek i Mirax

Wyruszyli w dziwacznym pochodzie. Otwierał je Utto, który czujnym okiem przepatrywał okolicę. Za nimi szły spętane gamorreańskie matrony ze spętanymi za plecami rękoma. Linę - niczym smycz - dzierżył Gweek na zmianę z Nurrą. Matrony potykały się co chwila i upadały na ziemię co ogólnie trochę spowalniało ich przemarsz, jednak nikt nie okazywał im specjalnej litości a już tym bardziej pomocy. Za Gweekiem szli Thurgowie niosący kocioł z potrawą z obozu Matron a całość pochodu zamykała Mirax i idący tuż za nią oswojony sześcionogi jaszczur, który mówił "Ej".

***

- Namierzyli nas. Wytropili. - Mówiła Nurra. - Łowcy z klanu Obrogga. Odszukali nas gdy zaczęliśmy ściągać w okolice wulkanu pozostałe części klanu. I naszych sojuszników. I wszystkich, którzy chcieli uciec przed łowcami niewolników. I to nas zgubiło. Za dużo różnych osób zaczęło się kręcić przy wyulkanie i tak nas znaleźli. A gdy przyszli Obroggowi to byli przygotowani i szukali zemsty. Walczyliśmy. Ale ich było więcej. I mieli lepszą broń. Pomimo to nim nas pokonali stracili dobrą połowę swoich sił. Tak, drogo sprzedaliśmy wtedy naszą skórę. Wiedzieli też, kiedy zaatakować, wiesz? Akurat wtedy gdy wysłałam większy oddział myśliwych na polowanie. Gdy przyszli Ci z klanu Obrogga nie miałam po prostu dość siły by dać im radę. Poległam. I nie wiem czy nadaję się jeszcze na liderkę tego klanu.
- Musieliśmy uciekać do dżungli, ale Obroggowe ścierwo bardzo szybko ruszyło za nami w pościg. Dopadli wtedy mnie i wielu innych, zarówno z klanu jak i z pośród więźniów. Części jednak udało się uciec tak myślę.
- Trafiłam z powrotem do Wulkanu, ale tym razem jako niewolnica. Ale nie na długo. Uciekłam bo znałam drogę, którą odnalazła wtedy Kittani. I tak trafiłam na nie... - Tutaj głową wskazała na dwie matrony. - I na moje nieszczęście. Obiecały mi pomóc, bo już wtedy było ze mną źle! - Powiedziała głośniej tak by tamte dwie ją usłyszały. - Ale oszukały mnie. Otruły mnie i nasz syn umarł pod moim sercem. Wyciągnęły go potem ze mnie. Ręką.
- Chciałyśmy Ci pomóc! Te zioła były na wzmocnienie ciała matki i płodu. Nie na jego zabicie! Ile razy mamy Ci to powtarzać?
- Łżecie! Oszukałyście mnie! Jesteście z klanu Obrogga! Chciałyście mnie zabić!
- Byłyśmy niewolnicami...
- Łżecie! Gweeku nie wierz im. Zabijmy je. Proszę Cię. Zabijmy je teraz. Nie chcę więcej słyszeć ich słów.

***

Mirax nic nie rozumiała z tego co mówiły do siebie Knury. Nie przeszkadzało jej to. Bo miała wrażenie, że w okolicy znalazł się jakiś mocowładny, który próbuje się z nią porozumieć.
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 5521
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Re: [Gamorra] - Gambit Knurów

Postprzez Gweek » 48 minuty temu

Odległość do przebycia między obozem, a mostem i dziwaczną osadą, choć ciężko nazwać pięć chat nawet osadą, nie była za specjalnie duża, więc i każde przeciwności w postaci przewracającego się co rusz, skrępowanego "balastu" nie mogło wydłużać podróży w nieskończoność. Tak samo, jak dwaj klanowi imiennicy niosący sporą porcję strawy. Czas poświęcony na zdobycie potrzebnych zapasów, ba niezbędnych do szybkiego opuszczenia górzystego terenu wokół jaskini tylko poprawiało sytuację. Gweekowi nie podobało się kilka składowych okoliczności, w jakiej się znalazł. Co by nie zrobił, może spowodować, że może znaleźć się w czarnej ... dżungli.

- Tak. Tak, słucham cały czas. - kiwnął rogatą, zieloną głową na znak, że pomimo lekkiego zamyślenia, nie odpłynął całkiem w inne miejsce, jak zdarzało się to co po niektórym mieszkańcom tego dusznego globu. Na potwierdzenie jego słów popołudniowe, wilgotne powietrze jakby pod specjalną szklaną kopułą, nie mogło oddać całej mokrości w jednym wielkim opadzie tropikalnego deszczu.
- Nie przejmuj się tym. Ważne, że żyjemy i mamy siebie. - chcąc dodać jej otuchy, troszkę mocniej przytulił do piersi niż było to konieczne. Słuchając dalszej części, co jakiś czas wtrącał coś, do wydawać by się mogło monologiem. Słysząc co jakiś czas ej! obracał się, mierząc okiem jaszczura. Za pierwszym razem myślał, że to Mira podsłuchuje i go woła, zła na to, że ją zrobił w bambuko i prowadzi do swoich, zamiast do Nurry, którą zresztą ma przed sobą i jej klanu.
- A my , wskazał głową na swoich kompanów - co jakiś czas znajdujemy ocalałych. - historia szybko zbliżała się do zakończenia w miejscu, które opuścili niedawno.

Intensywna dyskusja, a nawet kłótnia wynikła z dalszych słów małżonki Gweeka i pojmanej przybocznej. Starucha nie miała siły na jednoczesną wymianę zdań i utrzymywanie równowagi podczas marszu, ze skrępowanymi rękami. Nieszczęście spadło nie tylko na Nurrę, ale też i na Gweeka. Nie dało się ukryć i było upustem jego zniecierpliwienia, niemocy i tłumionego od dawna gniewu. Przysłuchiwał się i myślał, czy aby postąpił dobrze w tamtej chwili. Ubił trzy, wydawałoby się najważniejsze persony z całej piątki. Gdyby nie oswojone małe, białe czy szare stworzonko, nie musiałby wysłuchiwać tej części opowieści. Miał je dalej na głowie i nie mógł otwarcie działać, ani mówić do końca tego, co myślał. A myślał wiele i długo, co by tu zrobić.

- Masz zamknąć ryj! I to już! - krzyknął do niewolnicy, urywając kłótnię na dobre. Zganił sam siebie, że pomyślał tak o dwójce matron. Było to zdecydowanie złe słowo. Owszem, straciły wolność i zdolność decydowania o własnym losie, ale były jego jeńcami. Namowa Nurry, aby leczniczo upuścić im natychmiast krwi, mocno kusiła, tak samo jak opis tego, co jej zrobiły. Ale i jemu też! Gniewny stan powoli powracał. Usłyszawszy kolejne ej!, brzmiące zupełnie jak HEJ! z ust pyszczka Miry. Opanował z trudem emocje, targające jego osobą.

Ile racji miała przyboczna, a ile Nurra? Punkt widzenia lub obrana jedna ze stron konfliktu, mogła mieć wielkie znaczenie o dalszej egzystencji tej oto dwójki spętanych kobiet. Póki co mógł przeciwstawić słowo przeciwko słowie. Przychylał się bardziej do wersji o tym, że zabito z premedytacją mu syna. Przemawiało o tym kilka faktów. Wszystkie z nich wyglądały jak Obroggianki. Jedna z nich nosiła naszyjnik, ewidentnie nie będący jej własnością. Skoro były niewolnicami, to skąd ten oswojony jaszczur? Podążał za swoimi właścicielkami. Gotowały sobie w opuszczonej osadzie, jak gdyby nigdy nic. Być mogły u siebie, skoro nie zachowały podstawowych środków ostrożności. Wrogowie mogli być blisko lub oddalili się tylko na polowanie. Skoro rozpoznał je Utto, to i one poznały zapewne ich. Nie zaprzeczyły od razu słowom Nurry, gdy ledwo trzymała się o własnych siłach w futrynie jednej z chat. Osobnik z klanu Ha'an nie odróżnił przebierańców, jeśli w rzeczywistośni nimi były...

Wątpliwości było tyle samo co argumentów za tym, aby uwierzyć Nurze. Znalazły ubrania lub przebrały się, by uciec z niewoli. Chciały pomóc potrzebującej i dlatego zostały w obozie, próbując postawić ciężarną matronę na nogi i ruszyć w dalszą drogę. Podały jej jakieś zioła, bo było z nią niby źle. Jest do tej pory, co sam zdążył zauważyć. Mogły nie wiedzieć kim ona jest. Wyszły naprzeciw grupie, zupełnie bezbronne, rozpoznając barwy sojuszników. Nie miały broni, bo uciekały. Mira mogła bronić niewinne istoty przez rzeźnią, która ich czekała.

- I nie usłyszysz. Obiecuję! - zwrócił się do idących przed nim dwóch, jeszcze żywych istot. - Macie się zamknąć i nie odzywać w obecności mojej żony, bo was poubijam. Zrozumiano? - Tym sposobem załatwił jedną z próśb małżonki, o jakie go poprosiła. Innych niestety nie mógł zrealizować teraz, ale kto wie, czy w najbliższym czasie tego nie uczyni. Miał wielki plan. Niektóre z jego części właśnie się realizowały i dawały mocne podwaliny, fundamenty na których oprze całość konstrukcji.
- Nie martw się, nie wierzę im. Głupi nie jestem, przynajmniej aż tak. Zabić ich nie mogę. Przynajmniej tu i teraz, dopóki mają towarzystwo futrzanej ochroniarki z przypadku... Chyba widziałaś co potrafi ta cała Mira i dopóki jej się nie pozbędziemy, nie mogę za wiele zrobić. Poszedłem na kompromis. Mam związane ręce he he. Dlatego ruszamy do obozu. Na miejscu zdecydujesz co z nimi zrobić. - wiedział, że Nurra może przesądzić o ich losie, ale dopiero po dotarciu na miejsce. Widocznie w gniewie o tym zapomniała lub chciała przetestować Gweekową lojalność.
Nie poruszyła też tematu rzekomego doktorka Rohlara. Mogło to przeszkodzić w pozbyciu się niechcianego kompana. Ewentualnie zasili ona ich szereg lub zagęści potrawkę pichconą w garze.

Bardzo chciał znaleźć się już na miejscu. Tam zweryfikuje obie wersje wydarzeń i przesłucha na spokojnie staruchę. Popyta dokładnie o podane zioła, ich smak i inne szczegóły. Obozowicze mogą rozpoznać jeńców, uproszczając całą sprawę. Będą musieli przenocować i dopiero o świcie ruszyć w drogę powrotną na Cypel. Nie chciał dodatkowo narażać wątłego zdrowia pobratymców na kaprysy zabójczej planety i forsownego marszu. Biegu pewnych spraw nie przyspieszy niestety.

Idąc wzdłuż wąwozu, w skrócie wspomniało swoich przygodach podczas rozłąki. O tym, jak zdobyli prom i przy okazji zwęglił ucho i kły. Dobrze, że Nurra widziała dalej w nim swojego wodza-w-boju, a nie bezdusznego potwora z wyglądu, którym powoli się stawał. Kto niestety przedwcześnie opuścił ten świat i w jakich okolicznościach, przechodząc w lepsze miejsce niż to, w którym im przyszło żyć. Czym i z kim tu przyleciał, o odnalezieniu dziś Kofburg w jaskini, która wysłała wiadomość do okrętu rebeliantów wielkiego jak, jak wulkan.
O Guttorze i jego klanie Ha'an słów parę dorzucił i obecnej sytuacji nakreślonej przez niego. Z jego pomocą wspólnie wyczyścili Cypel z grupy Gorgunka, uwolnili kilku niewolników i gamorrean, zdobywając przyczółek do dalszej ekspansji. A to wszystko stało się za sprawą poszukiwań właśnie jej osoby. Gotów był przemierzyć wzdłuż i wszerz całą planetę, by ją odszukać. Wyrąbać sobie drogę przez każdą przeszkodę, która stanęłaby mu na przeszkodzie.

Aaaa i najważniejsze! Zapomniałby wspomnieć o Paploo, kim jest, jego wkładzie w rozliczne sukcesy ich grupy i to, że większość sił ruszyła na Dom Pędraków. Mają się spotkać znów w obozie na Cyplu. Czekają tam łodzie, którymi ruszą na Pola Czarnych Stóp. To tylko dzień drogi taflą wody. Tak jak i dzień drogi od jaskini do punktu zbiorczego.
Image

gg 5214304
Awatar użytkownika
Gweek
Gracz
 
Posty: 211
Rejestracja: 13 Sty 2016, o 15:10
Miejscowość: Wrocław

Poprzednia

Wróć do Przestrzeń Huttów