Content

Zewnętrzne Rubieże

Zewnętrzne Rubieże - Opis

Image

Zewnętrzne Rubieże - Opis

Postprzez Mistrz Gry » 31 Sie 2017, o 14:12

Olbrzymia wciąż zmieniająca się masa planet kontrolowanych w mniejszym lub większym stopniu przez Imperium. Bardzo często światy tylko formalnie wchodzą w skład Imperium Galaktycznego tak naprawdę zachowując sporą dozę niezależności. Zewnętrzne rubieże są najbardziej zróżnicowane zarówno militarnie jak i ekonomicznie. Można tu znaleźć niepokorne światy z silną Imperialną obecnością jak i zapomniane przez cywilizację i Imperium odludzia.

Siła militarna - Niska. Nie licząc ważniejszych węzłów szlaków Hiperprzestrzennych jak i skłonnych do buntów czy strategicznie położonych planet, ciężko spotkać tu stałe garnizony Imperium czy większe floty. Większa część sił pozostaje w ciągłym ruchu, by w ten sposób nadrabiać niedostatki w liczbie okrętów potrzebnych do pełnienia efektownej służby. Tam gdzie pojawią się eskadry Imperialnej floty tam natychmiast nastaje Imperialny Porządek i trwa do momentu ich odlotu. Jedynie w przypadku zaplanowanych akcji "oczyszczających" można się natknąć na szturmowców czy regularną armię. Zazwyczaj porządku pilnują siły planetarne stanowiące prywatną armię gubernatorów.

Ekonomia - Kulejąca. Podobnie jak w środkowych rubieżach, większość planet jest wyzyskiwana, jednak tutaj do wachlarzu nieszczęść trzeba dopisać kwitnące niewolnictwo. Bardzo często podstawowe prawa robotników nie są przestrzegane, a oszustwa w handlu zdarzają się nagminnie. Imperialna sprawiedliwość jest dość elastyczna a biznesy mogą prowadzić do szybkiej fortuny lub równie szybkiego bankructwa czy nawet zgonu.

Praworządność - Oczywiście zdecydowanie większa część planet przestrzega jakiegoś prawa. Czasem jest to nawet Prawo Imperialne, ale częściej Prawo Silniejszego. Blaster, szybki statek i dobre tarcze, są większymi gwarantami bezpieczeństwa niż dowolny kodeks. Handel niewolnikami, czy narkotykami jest na porządku dziennym a Imperialne służby biorą łapówki specjalnie się z tym nie kryjąc. Na planetach w pełni kontrolowanych przez Imperium Gubernator jest bogiem a jego wyroki są ostateczne. Zewnętrzne Rubieże to także naturalny kierunek ekspansji Huttyjskich rodzin, które szukają wszelkich możliwych źródeł dochodów a rozluźniona atmosfera prawa i większa swoboda w jego interpretacji doskonale sprzyja rozwojowi rozmaitych "inicjatyw".Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 6990
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Wróć do Zewnętrzne Rubieże

cron