Content

Środkowe Rubieże

[Naboo] Zaginiona dziewczyna

Image

[Naboo] Zaginiona dziewczyna

Postprzez Mistrz Gry » 11 Lip 2018, o 20:03

Miasteczko Voo'nh Maas jest umiejscowione między Wielką Puszczą Gungańską, a metropolią Voo'nh Fosm. Daleko mu do największych miast na planecie, ale rozmiar nadrabia różnorodnością mieszkańców.
Jest to głównie miejsce turystyczne, przez swoją przyjazność dla wszystkich ras i praktycznie nieistniejącą przestępczość przyciągające każdego, kto chciałby mieć po prostu chwilę na odpoczynek i odstresowanie się. Nawet dla Imperium jest ono oazą spokoju i dla osób niemających specjalnych ambicji przydział tutaj może być idealną nagrodą.
Jest więc to wręcz idealne miejsce dla najemnika chcącego chwilę odpocząć po wykonanej robocie, z dala od środowiska przestępczego i stresu związanego z zawodem.

W małym porcie kosmicznym Astad Bat'rai lądował wiele razy w trakcie swojej znajomości z Alerą. Nawet mimo tego, że minęły już prawie dwa lata, odkąd tutaj był ostatnio, pamiętał dobrze drogę z portu do restauracji "Gungańska Sfera", w której pracowała Togrutanka.
Przechodząc przez znane sobie uliczki, obok niezmienionych od dawna budynków, Astad miał dobre podstawy by myśleć, że nic się nie zmieniło. Wrażenie to jednak się rozpadło, kiedy tylko wszedł do środka lokalu...

Nie tylko wystrój się zupełnie zmienił, ale także zmienił się chyba sam charakter restauracji. Najwięcej osób bowiem nie siedziało jedząc (choć było i kilka takich), a grając w jakąś z dostępnych gier hazardowych. Były tutaj stoły do sabaka i pazaaka, kilka maszyn do lugjacka, Jubilee Wheel oraz jeden stół do holoszachów. Do tego kelnerki były ubrane znacznie bardziej prowokacyjnie, choć nie na tyle by przekroczyć granicę przyzwoitości. Nie widział jednak wśród nich znajomej Togrutanki.

Chwilę po tym jak usiadł przy stole podeszła do niego Twi'lekańska kelnerka, Rabahtli’havoru. Najemnik znał ją - była ona przyjaciółką i współlokatorką Alery.
- Witam w "Gungańskiej Sferze", co podać? - powiedziała, ale zanim najemnik zdążył odpowiedzieć, coś u niej "zaskoczyło" i rozpoznała go - Astad! Dawno się nie widzieliśmy! W zasadzie spodziewałam się, że, kiedy już nie ma tu Alery, to nigdy nie wrócisz. Co cię tu sprowadza?

Kliknij, aby zobaczyć wiadomość od Mistrza Gry
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Re: [Naboo] Zaginiona dziewczyna

Postprzez Astad Bat'rai » 12 Lip 2018, o 14:48

Zmiana wystroju w równym stopniu zaciekawiła Astada, co go zirytowała. Lubił przychodzić tutaj głównie w celu zjedzenia posiłku i rozmowy z Alerą przy miłym dla ucha zgiełku, powodowanym przez innych gości. A nie przez rozemocjonowanych hazardzistów. I jeszcze te kelnerki. Chociaż, w zasadzie, to nie było aż takie złe. Bądź co bądź, przyzwoitość została jako tako zachowana.
Westchnął, siadając do stolika w swojej zbroi. Z broni miał przy sobie jedynie nóż, tkwił on bezpiecznie w pochwie przy pasie. Hełm zdjął, wchodząc do lokalu i teraz położył go między swoimi nogami, na podłodze. Po rozejrzeniu się, nie dostrzegł nigdzie Alery. Ciekawe, gdzie teraz jest – pomyślał. Jego rozważania nad tym, a także nad sprawą zamówienia, jakie chciałby dzisiaj złożyć przerwała młoda Twi'lekanka. Niemal od razu rozpoznał w niej przyjaciółkę Alery.
– Dzień dobry, Rabahtli'havoru – odpowiedział, skinąwszy głową na powitanie. – Jak mógłbym nie odwiedzić ulubionej restauracji? Chwila – zastanowił się – mówiłaś coś o tym, że nie ma już Alery? Właśnie to mnie sprowadza. Jej komunikator nie odpowiada od dłuższego czasu. Wiesz może, gdzie jest? Nie pracuje już tutaj?
Awatar użytkownika
Astad Bat'rai
Gracz

Postprzez Mistrz Gry » 14 Lip 2018, o 00:44

- Z tobą nikt się nie kontaktował? Myślałam, że ci powiedzą. Po tym jak mnie uratowała przed gangsterami, powiedziano mi, że zainteresowała kogoś wyżej w Imperium, więc najpewniej trafiła gdzieś na szkolenie czy coś takiego i na razie nie będzie mogła używać komunikatora. Nie dopytywałam się dalej, ona zawsze była wojownicza, więc więcej nie potrzebowałam wiedzieć. Ale w sumie dziwne, że nie pozwolili jej samemu to przekazać i powiedzieć tobie. Bo jak ją znam to gdyby mogła, by to zrobiła. - odpowiedziała, wyraźnie samemu się zastanawiając nad sprawą. Po chwili jednak zmieniła temat - A, bo jeszcze mnie wywalą z pracy: to co chcesz zamówić? - zapytała z uśmiechem.
Kliknij, aby zobaczyć wiadomość od Mistrza Gry
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Postprzez Astad Bat'rai » 14 Lip 2018, o 09:35

– Hmm... Dzisiaj poproszę klasycznie: pieczeń z nerfa z warzywami, oczywiście mocno przyprawiona, jak zawsze. I do tego... – zastanowił się. A, co mu tam. – Ciemne ale, jeśli jest. I jeszcze jedno, byłbym wdzięczny, gdybyś mogła po pracy pogadać ze mną chwilę o tym, co się stało z Alerą. Naprawdę nic o tym nie słyszałem. O której kończysz zmianę?
Przecież odpowiedziałem - w poście... Nie zauważyłeś?
Awatar użytkownika
Astad Bat'rai
Gracz

Wróć do Środkowe Rubieże