Content

Środkowe Rubieże

[Naboo] Mafijne porachunki

Image

[Naboo] Mafijne porachunki

Postprzez Mistrz Gry » 21 Sty 2018, o 15:12

Akcja przenosi sie z [Naboo Ohma-D'un] Śmierć lub Chwała

Położony w malowniczej krainie Jezior, dawny pałacyk Vestibora Rothala, był obecnie na wpół zruinowanym gruzowiskiem. Regularna bitwa którą właściciel stoczył z bandytami oraz późniejsza interwencja sił porządkowych pozostawiły ślady nie tylko w budynku ale i w jego okolicach. Na lądowisku stał uzbrojony po zęby Patrolowiec Firespray. Na pierwszy rzut oka było widać że jego właściciel zamontował na kadłubie tyle dodatkowego uzbrojenia ile tylko się dało. Działka zostały zmienione na poczwórne, zaś pod kokpitem znajdowały się spore narośle w których najpewniej ukryto wyrzutnie rakiet. Maszyna była solidnie okopcona i wyglądała na weterana niejednej walki. Za nią nieco z tyłu, stał znacznie większy YV-330. Maszyna była częściowo ukryta pod płachtami materiału czy siatki maskującej. Reszta lądowiska ukryta była za ruinami budynku, lecz na pewno nie było tam żadnej dużej jednostki. Speedery zatrzymały się na dziedzińcu przed wejściem. Tu i ówdzie widać było ślady walki, zniszczone marmury i popalone blasterami ozdobne balustrady. Przed schodami prowadzącymi do środka czekał sporych rozmiarów gunganin. Wokół kręciło się kilku uzbrojonych zbirów. Nie było ich jednak wielu. Z powitania można było wywnioskować że dziesiątka która przyleciała najemnikami stanowiła główną siłę uderzeniową mafijnego Bossa. Kilka minut później pojawił się on sam.

- Zapraszam na pokoje, dostaniecie osobną sypialnię, i będziecie mogli tam rozłożyć swoje rzeczy. Jeśli potrzebujecie skorzystać z medyka dajcie znać. Żywność i całą resztę załatwi wam obecny tu Fok Wundo. Z nim kontaktujcie się we wszystkim. I zapraszam na kolację dziś wieczorem, omówimy na niej szczegóły naszego przedsięwzięcia.

Skończył i ruszył w kierunku wejścia a za nim Gunganin prowadzący mandalorian, Hol i wejście były zdemolowane za nimi znajdowały się nieco postrzelane schody po których weszli na górę. Chwilę później znaleźli się w dużym ładnie urządzonym apartamencie z wielkim łożem w sypialni oraz kanapą w pokoju dziennym. Na łożu leżały dwie suknie wieczorowe, oraz trochę cywilnych ubrań. Z pokoju można było wyjść na taras górujący nad lądowiskiem. Na tarasie znajdował się wartownik. Taras ciągnął się wzdłuż całego budynku, zatem można było na niego wejść z sąsiednich pomieszczeń. Całości dopełniała wielka łazienka z gigantyczna wanna oraz lustrami i osobna toaleta.

- Rozgośćcie się, Messa niedługo przyśle jedzenie, jeśli chcecie może obejrzeć was nasz konował, nic specjalnego.
Gunganin mówił płynnie z lekkim akcentem, wskazując im na pomieszczenia w których mieli spać.
- Szef zaprasza na kolacje, dokładnie o 20:00 postarajcie się być na czas. Gdybyście mnie potrzebowali.

Położył na szafce niewielki komunikator. Po czym wyszedł zostawiając niewielką grupę samą sobie.
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 5534
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Re: [Naboo] Mafijne porachunki

Postprzez Lilith Blindshoter » 4 Mar 2018, o 23:46

Uśmiech mężczyzny nie uspokoił jej, podobnie jak jego słodszy ton. Ta zmiana wywołała w niej niepokój o to co mu chodzi po głowie i to co mógł zrobić jej kuzynce. A ona musiała się z nim układać. Stłumiła w sobie złość. Jeśli skrzywdził Gall, to zemsta należała do jej kuzynki, nie do niej - Aaryi. Ale jeszcze nie teraz.
Gdy mężczyzna wyciągnął do niej rękę zawahała się, nie tylko z powodu konsternacji jaką wywołał fakt, iż w jedynej ręce trzymała zdjęty z głowy hełm. Nie ufała temu człowiekowi. Ale niestety w tej chwili był ich jedyną szansa na przetrwanie. Cóż los bywa przewrotny prawda?
- Zgoda – odparła, gdy w końcu uścisnęła jego dłoń. – Pójdziemy z tobą. – przytaknęła – Bieganie w samopas po powierzchni imperialnego świata, nie było by mądre.
- A zapomniała bym. – powiedziała - Ten cały Bor, wziął od nas zapłatę za dowiezienie nas do innego systemu. Częściowo w sprzęcie i uzbrojeniu. Daj nam chwilkę żebyśmy wzięli sobie z powrotem kilka co po bardziej potrzebnych rzeczy. W końcu drań nie wywiązał się z umowy. – dodała Jej rozmówca nieznacznie kiwnął głową. Chyba było mu wszystko jedno nawet gdyby postanowili rozmontować rozklekotany prom na części. Najwyraźniej nie przepadał za Borem. Ale ich wzajemne relacje nie były już jej zmartwieniem. Pozwoliła mężczyźnie opuścić pokład frachtowca, za nim podążył lamentujący nad swoim losem pilot tej rozklekotanej jednostki – Dobra ludzie, weźcie z naszych rzeczy to co się komu najbardziej przyda. – rzuciła swoim ludziom po czym na chwilę zatrzymała Dratiina. – Wybierz też coś dla Ola rzuciła cicho.
- Chcesz z niego zrobić jednego z nas? – zapytał a w jego głosie dziewczyna rozpoznała cień jakiejś urazy, choć może było to po prostu niedowierzanie.
- Nie wiem. Ale jestem mów winna życie. – odparła – Więc przynajmniej postaram mu się zapewnić lepszy start w nowym jego życiu. – dodała. Czekała aż jej ludzie wybiorą to co im na ten moment przyda się najbardziej, sama wzięła tylko kilka dodatkowych zasobników do swojej broni. Nie minęło wiele czasu, gdy Mandalorianie również opuścili prom. Aaraya pospiesznie włożyła na głowę hełm, w głośniczkach komunikatora doskonale słyszała przyspieszony oddech Gal. Spojrzała w jej stronę. I choć hełm skrywał twarz jej kuzynki, dla Aarayi nie było tajemnicą, iż dziewczyna ledwo trzymałą nerwy na wodzy. Wiedziała, iż będzie musiała z nią porozmawiać. A nie była najlepszym rozmówcą. Na szczęście Gal już wykazała się i zdrowym rozsądkiem i żelazną wolą ze od razu nie powaliła tego człowieka na miejscu, ale na ile starczy jej sił? Doskonale wiedział ze to mogło okazać się w końcu ponad siły jej kuzynki. Dla tego choć rozmowy nigdy nie były jej mocną stroną, będzie musiała znaleźć właściwe słowa by dodać jej otuchy. Rozmyślania Aaryayi przerwał głos Olo’a. Mandalorianka spojrzała w stronę ich gungańskiego towarzysza. Dopiero teraz zdała sobie sprawę, iż większość zbirów patrzy się na niego jak drapieżniki na ofiarę. Nie spodobało jej się to. Zwolniła tak by zrównać się z Gunganiem.
- Oczywiście, że lecisz z nami. – powiedział uspokajająco – Dałam ci słowo i zamierzam go dotrzymać. – poklepała Olla po plecach – Będzie dobrze. – dodała, gdy wsiadali do jednego z dwóch dużych speederów. Rzuciła przelotne spojrzenie w stronę, z której dochodziły jęki okładanego Gunganina. To było niepotrzebne, w końcu już i tak uszczuplili jego zapłatę. Speedre jednak już ruszył by powieźć ich w nieznane, ku ich przeznaczeniu jakie by ono nie było.

Słyszała pogłoski o malowniczym pięknie krainy Jezior i musiała przyznać, iż niebyły one przesadzone. Okolica była naprawdę piękna. Gdyby nie okoliczności mogła by się nią zachwycać, ale teraz musiała oderwać myśli od zapierającego dech piękna przyrody i wrócić do spraw bieżących. Miejsce, w którym się zatrzymali nosiło ślady długiej i wyczerpującej walki. Przejrzała się zniszczonemu budynkowi. Dratiin zaś uważnie przygląda się obu jednostkom stojącym na płycie lądowiska. Aaraya zastanowiła się co mu chodzi po głowie. Ale wypyta go dopiero gdy zostaną sami. Na razie wszyscy musieli mieć oczy szeroko otwarte.
- niema ich zbyt wielu – rzucił na wewnętrznym kanale Verd – Jedenastu razem z tym Dikutem z którym rozmawiała Porucznik Aaraya , teraz ten wielki Gunganin i tych kilku oprychów tutaj. Jakby przyszło co do czego…
- To mają nad nami tylko dwu może trzy krotna przewagę – skwitowała Aaraya – Tylko, że zawsze mogą powiadomić Imperium o naszej obecności. – odparła – A wtedy nawet jeśli przejmiemy którąś z ich jednostek nie wydostaniemy się z systemu.
- Porucznik ma rację, nie powinniśmy zaczynać rozróby – dodała Aden.
- Fierfek! – przeklął Verd – Nie podoba mi się to.
- Jak na razie nie mamy wyjścia. – usłyszała głos Dratiina – Ufać im nie możemy, ale jak na razie są nasza najlepszą szansą.
Tylko Gal milczała. Nie odezwała się od pojawienia się tego typa. Jej milczenie podobnie jak jej ciężki rwany oddech przerażały Aarayę. Nie podobał się jej stan psychiczny w jakim zdawała się być jej kuzynka. To wróżyło kłopoty. Będzie musiała z nią porozmawiać zanim zdecydują co dalej. Na razie jednak wszyscy zamilkli obżerając otoczenie. W między czasie podszedł do nich masywny Gunganin, pojawił się także Rad we własnej osobie. Znów przesadnie grzeczny. Aarayi nie podobało się to. Aruetii są grzeczni zazwyczaj wtedy, gdy próbują cię okantować, no albo jeśli akurat celujesz im w mózg.
- Po namyśle skorzystałabym z pomocy medyka – odezwała się Aaraya. W komunikatorze zabrzmiały zdziwione głosy jej towarzyszy, Aaraya szybko przełączyła się na kanał wewnętrzny – Jeśli mamy przeżyć tę akcję, wolała bym mieć obie ręce. – odparła krótko ucinając dalszą rozmowę, po czym znów przełączyła się na głośnik – Nie jestem nawykłą do aktualnego stanu rzeczy. – dodała wskazując nieznacznym ruchem głowy swój kikut.
Rad i towarzyszący im Gunganin o imieniu Fok poprowadzili ich przez zrujnowany hol i po schodach na piętro. Aaraya szła na przedzie grupy, za nią Dratiin i Gall a między nimi wystraszony Olo, Verd i Aden zamykali pochód. Dziwne było to że nie zauważyli, kiedy ich gospodarz ich opuścił. To musiała być wina zmęczenia. Aaraya zauważyła jego znikniecie ledwie na chwilę przedtem nim znaleźli się w przydzielonym im apartamencie.
- Jatne. – wymknęło się Verdowi na widok olbrzymiego łóżka – Całe wieki nie spałem w porządnym łóżku.
- Czy to na prawdę jest dla ciebie priorytet – rzucił mu kąśliwie Aden.
- Daj spokój ner Vod, każdy ma jakieś marzenia – odparł tamten
Ich sprzeczki działały kojąco na duszę Aarayi. Przypominały jej się sprzeczki jej rodzonych braci. Westchnęła.
- Tak jedzenie i medyk zdecydowanie się przydadzą. – odparła Gunganinowi, była zaskoczona jak płynnie mówił we wspólnym jego akcent był wręcz śladowy. – Dziękujemy za informację będziemy punktualni. – dodała
Chwilę później zostali pozostawieni sami sobie. Rozejrzeli się po pomieszczeniu.
- No dalej słyszeliście – rzuciła do swoich towarzyszy – wypocznijcie – Ale jak powiem, że macie włożyć kubły to wkładać je bez gadania, nawet jak będziecie w samych gaciach, to jedyny sposób na to by nikt nas nie podsłuchał. – dodała, gdy Verd po wydaniu z siebie dźwięku, który brzmiał „Naaareeeszczie” zaczął pozbywać się pancerza.
- Chyba że przechwycą sygnał naszych komunikatorów – mruknął Aden
- Zawsze możemy mówić w Manod’a – podsunął Verd
- Ja bym spróbował kodowania, a najlepiej w ogóle milczeć,
- Tak będzie najlepiej. – zgodziła się Aaraya pozostali zresztą też się z tym zgodzili. Od teraz wszystkie ich rozmowy były zakodowane W końcu ostrożności nigdy za wiele.
Gdy pozostali zaczęli ustalać kolejność wart i korzystania z łazienki, a Olo znalazł sobie jakieś nie grożące nikomu zajęcie, Aaraya skorzystała z okazji by podejść do Gal, teraz tylko one miały na głowach hełmy, więc mogły porozmawiać we własnym gronie. Ale mimo to Aaraya aktywowała rozmowę prywatną tylko między nimi dwiema. Na wszelki wypadek.
- Znasz go prawda? – Nie ulegało wątpliwości, że to pytanie retoryczne – A on zna ciebie. Mam rację. - znów wymowna cisza. – Gal wiem, że to może być ... trudne, ale musze wiedzieć jak bardzo… Co on Ci zrobił. – zamilkła na chwilę, ale Gal nadal milczała – Uwierz mi ze jestem ostatnią osobą, która chce z to z ciebie wyciągać, ale niemal czuję, jak reagujesz na tego Aruetii. Gdyby to chodziło tylko o nas dwie chodziło pozwoliłabym ci zrobić z nim co tylko uważasz…
- Tak wiem, nie jesteśmy tu tylko we dwie. – przerwała jej Gal – nie mów do mnie jak do dziecka.
- Wybacz nie chciałam. Wiesz lepiej niż kto inny, że gadanie to nie moja mocna strona. Zwłaszcza teraz. – odparła – Ale chwilowo ten dikut jest nasza najlepszą o ile nie jedyna szansą na wydostanie się stąd. – westchnęła – Wiem ze zdajesz sobie z tego sprawę, dla tego muszę wiedzieć, czy dasz rade dotrwać do końca tego „zadania”.
Czekając na odpowiedź gal sama biła się z własnymi myślami. Wspomnieniami własnego upokorzenia, z gniewem i lękiem, że jej kuzynkę spodlało coś podobnego. Własną niepewnością, czy jeśli pozna prawdę, sama będzie umiała słuchać dłużej gładkich słówek tego śliskiego gada. „Muszę, muszę” Powtarzała sobie. Przestrogi jakie dawała Gal, mogła by je równie dobrze dać samej sobie. Czy gdyby zamiast Rada stanął przed nią naczelnik Mafter, czy potrafiłaby się powstrzymać? Czuła w głębi duszy palący żywym ogniem wstyd, ponieważ nie umiała udzielić odpowiedzi…
Image

Image
Awatar użytkownika
Lilith Blindshoter
Gracz
 
Posty: 299
Rejestracja: 3 Wrz 2011, o 01:33

Re: [Naboo] Mafijne porachunki

Postprzez Mistrz Gry » 7 Mar 2018, o 23:58

Mandalorianie czyścili broń, rozprostowywali kości czy zwyczajnie drzemali na prawdziwym łóżku korzystając z wolnego czasu i okazji. Dratiin zajął się ich nowym nabytkiem. Gunganin wydawał się być bardzo skorym do nauki, jednak jego chęci często nie wystarczały. Mando załamał się lekko patrząc jak jego podopieczny trzyma kolejny już karabin. Niezgrabny chwyt na zdecydowanie za małym dla łap obcego E-11 zwiastował jeszcze gorszą niż przeciętna skuteczność. Olo potrzebował czegoś większego. Takiego jak T-21, którą odzyskali z rzeczy szturmowców. Upewniwszy się że broń jest rozładowana i zabezpieczona, podał gruby przypominający rurę sprzęt Gunganinowi.
- Och och, gryfny wangzapper.
Uradwany Gunganin nie czuł zupełnie wagi broni, Verd spojrzał z ukontentowaniem połączonym z drobnym wyrazem przerażenia. Danie do ręki stosunkowo prymitywnemu obcemu szybkostrzelnego blastera nie było chyba najlepszym pomysłem. Mimo to wyraźnie widział że broń i gunganin pasują do siebie. Nie kwestionował więc decyzji swojego starszego kolegi.
- No dobra skoro masz już swój karabin, to teraz trzeba pomyśleć nad pancerzem. Być może nasz gospodarz będzie miał coś odpowiedniego.
Weteran zamierzał kontynuować przerabianie nowego na modłę mando. Olo jednak był zbyt zajęty swoją nową zabawką, zatem Dratiin westchnął i zaczął uczyć obcego obsługi śmiercionośnej broni. Był zaskoczony pojętnością swojego ucznia, z pewnością nie był to przeciętny przedstawiciel swojej rasy.

Nikt nie zwracał uwagi na dwie kobiety, które założyły hełmy i udały się do sąsiedniego pomieszczenia, będącego czymś na kształt małej sypialni czy też garderoby. Ponieważ obie miały zakryte twarze, odczytywanie emocji było zdecydowanie utrudnione, może dlatego Araya naciskała, nie widziała łez spływających po twarzy kuzynki. Milczenie trwało długo, w końcu Gal przemówiła nieco zniekształconym głosem.
- Nie wiem... Nie wiem czy dam radę... On...
Zaszlochała, jednak powstrzymała gestem Araye gdy ta chciała ją pocieszyć. Porucznik uszanowała decyzję, czekała.
- Kiedy byliśmy uwięzieni, oni nas bili, chcieli nas złamać. Standard, to czego nas uczyli na szkoleniu.
Głos dobiegający z głośników w hełmie był przerażająco spokojny. Zupełnie jakby dziewczyna opowiadała coś co jej nie dotyczyło.
- On był inny, inteligentny i okrutny, polował na kobiety, tylko czekał na okazję. A potem... kiedy nie mogłam się ruszyć, przyszedł do mnie... nic nie mogłam zrobić nic... Zabiję go Arayo, a on na pewno mnie pozna, jeżeli mnie pozna... obawiam się że narażam was wszystkich.
-Nie skrzywdzi Cię więcej. Nie możesz iść na kolację, zostaniesz razem z Olo.

Porucznik podjęła decyzję, było już za późno by zrezygnować z kolacji, jednak mogła jeszcze zmienić parę rzeczy.

Poszli w piątkę, Araya, Drattin, Verd i Aden. Poszli w pancerzach z bronią u boku, przy suto zastawionym stole czekał na nich gospodarz wraz ze służbą. Służbę stanowiły dwie młode i najwyraźniej zastraszone dziewczyny, podawały one do stołu i starały się nie zwracać na siebie uwagi mafijnego bossa. On sam przywitał Arayę, ubolewając nad tym że nie spodobała jej się żadna z kreacji które dla niej przygotował. Uszanował jednak tradycję nakazującą mandalorianom pozostawać w zbrojach. Na pytanie czemu nie przyszli wszyscy, Araya zgodnie z prawdą stwierdziła, że ich towarzysze dochodzą do siebie, oboje brali udział w ciężkiej walce i muszą odpocząć. Zatroskany Rob kazał wysłać jedzenie do ich apartamentu. Po czym skupił swoją uwagę na młodej i ładnej mandaloriance. Kobieta unikała jego uprzejmości, zwłaszcza po informacjach które uzyskała od Gall. Mężczyzna wyrażał zaniepokojenie z powodu urazu Arayi i szczerze ucieszył się kiedy dowiedział się że kobieta zamierza skorzystać z usług konowała.
Aden i Verd kojarzyli Roba, lecz byli na tyle krótko więźniami, że nie zdążyli poznać go bliżej. Najpewniej działało to w obie strony, bowiem mafiozo nie zachowywał się jakby znał któregokolwiek z Mandalorian. Rozmowy przy stole toczyły się głównie o niczym, zaś atmosfera była bardzo napięta. Z pewną ulgą więc powitali zakończenie kolacji.
- Przejdźmy do interesów. Mój oponent znajduje się w dość silnie strzeżonej willi. Oczywiście wejście do środka jest bardzo dużym problemem. Głównie dlatego że skurwiel zamontował wieżyczki basterowe. Ale wy jako niezależni najemnicy z pewnością zostaniecie wpuszczeni. Kiedy będziecie w środku, załatwienie kilku ochroniarzy i celu nie będzie problemem. Spacerek po parku. Jak tylko dostanę głowę Bugsyego wy dostaniecie frachtowiec i przepustkę do opuszczenia tego świata. Prosta i szybka robota, jakieś pytania?

***

Tymczasem pozostawieni w apartamencie Olo i Gall zjedli w samotności doniesione im jedzenie. Gunganin poczuł się senny i zwinięty w kłębek zachrapał w kącie. Gall została sama, w ciemności. Wróciły wspomnienia, które wojowniczka do tej pory ukrywała. Pozostawiona samej sobie mogła pozwolić sobie na chwilę słabości. Zgasiła światło i ukryła się w hełmie i zbroi. Po policzkach ciekły jej łzy. Nikt nie słyszał jej rozpaczliwego i stłumionego szlochu. Była sama, tak bardzo bardzo sama. W dłoniach ściskała blaster, po dłuższej chwili chłód broni uspokoił ją. I wiedziała już, że prędzej zginie niż pozwoli by drugi raz spotkał ją taki koszmar. Nagle hud jej hełmu ożył. Za oknem przeszedł powoli wartownik, mógł to być przypadek, a może... Wyostrzyła maksymalnie czujniki zbroi i do jej uszu dobiegły strzępy rozmowy strażników.
-... ciekawego, gówniana... by na dziewczyny...
- Hahahah... się ślini na nowy towar...
- ... też dostaniemy...
- Jak zawsze.

Głosy ucichły wraz z tym jak mężczyźni się oddalili. Gall słyszała tylko chrapanie Gunganina, i ciche kroki spacerującego po tarasie strażnika.
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 5534
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02


Wróć do Środkowe Rubieże