Content

Archiwum

[Coruscant] Starzy znajomi

Re: [Coruscant] Starzy znajomi

Postprzez Mistrz Gry » 28 Sie 2018, o 06:56

Zastępca komendanta chwilowo odłożył trzymany raport na stół, oczywiście tak, że Isaac nie miał jak go przeczytać, nie wychylając się ponad biurko, co z pewnością zwróciłoby uwagę jego rozmówcy. Nie miał się jednak co nad tym zastanawiać, bo Smith zwrócił się do niego.
- Dobrze. W takim razie zrobię z pana jednoosobowy, przynajmniej na razie, zespół do zbierania informacji. Po swojej pracy w wywiadzie chyba będzie się pan w tym czuł jak ryba w wodzie, prawda? Zgłosi się pan do Benley'a, tego czarnoskórego z biurkiem po prawej od mojego gabinetu. Przekaże panu to, co na ten moment mamy. Oczywiście, jak pan na coś trafi, zgłasza się pan z tym do mnie. Jak potrzebuje pan jakiejś analizy, badań, może pan prosić o pomoc Benley'a. A co do polityków... Na początek przyjrzy się pan, czy Asto Karaghan i Otto Hin'daks nadają się do pańskiego planu. To byłoby wszystko na teraz.
Na tym spotkanie się skończyło. Smith dał do zrozumienia swojemu bądź co bądź nowemu podkomendnemu, że czas gadania się skończył i należy wziąć się do pracy. Cain od razu po wyjściu z pokoju zastępcy udał się do wskazanego mu człowieka. Benley zgodnie z poleceniem zgrał mu na datapad kolejne dane i Cain mógł nareszcie zacząć działać.
5 ostatnich ofiar:
Alan Creem – mężczyzna w wieku 32 standardowych lat, pracownik ministerstwa środowiska w dziale terrawormowania. Podejrzewany o korupcję, nieudowodnione. Zmarł w wyniku rany postrzałowej klatki piersiowej z blastera typu DL obok klubu ze striptizem „Księżycowa Laska” na niższym poziomie.
Iris McKling – kobieta w wieku 60 standardowych lat, pracownica ministerstwa finansów w dziale administracji – księgowa. Podejrzewana o korupcję, nieudowodnione. Zmarła 3 dni po postrzale otrzymanym podczas strzelaniny w centrum handlowym „Naboo Plaza” w sektorze 43. Postrzał z karabinu wojskowego typu E, który nie był na wyposażeniu walczących ze sobą grup.
Adelan Laaro – mężczyzna w wieku 29 standardowych lat. Pracownik Urzędu ds. Mediów. Podejrzewany o korupcję, nieudowodnione. Zabity strzałem w głowę z broni snajperskiej podczas festynu w parku miejskim w sektorze 14. Napastnika nie schwytano.
Kara Trace – kobieta w wieku 41 standardowych lat, kierownik Sekcji trzeciej Kosmoportu Coruscant. Podejrzewana o korupcję, nieudowodnione. Zabita przez zamaskowanego napastnika z karabinu E-11Ds w holu przeładunkowym. Napastnik zbiegł korzystając z pomocy wspólników, czekających ze ścigaczem przy szybie serwisowym.
Morgan Tacer – mężczyzna w wieku 19 standardowych lat, stażysta w ministerstwie transportu w dziale logistyki Coruscant. Przyjęty do pracy standardowy miesiąc przed zabójstwem. Ciało z raną postrzałową po pocisku karabinowym znalezione na Uczelni Administracyjnej przed gabinetem rektora w godzinach porannych po weekendzie.

Ostatnie miejsce zbrodni:
Opis zdarzenia: Mężczyzna w wieku 56 standardowych lat, z widoczną otyłością, pracownik ministerstwa transportu w dziale logistyki szlaków nadprzestrzennych. Zabity precyzyjnym strzałem w głowę podczas spotkania z Isaac’iem Cainem w restauracji „Złote Pożądanie”. Podejrzewany o korupcję. Nieudowodnione.
Analiza balistyczna: pocisk z broni snajperskiej, prawdopodobnie wojskowej. Strzał oddany z odległości ok. kilometra. Tor lotu ładunku wskazuje na biurowiec znajdujący się w linii prostej od celu, jednak brak uszkodzeń tamtego budynku i brak otworów okiennych bądź jakichkolwiek miejsc umożliwiających strzał sugeruje, że strzał oddano z pojazdu posiadającego silne stabilizatory dla zmniejszenia odrzutu.
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 6554
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Re: [Coruscant] Starzy znajomi

Postprzez Mistrz Gry » 14 Paź 2018, o 20:49

Isaac Caine leżał w skrzydle szpitalnym i kątem oka spoglądał na cieknącą z jego nosa po policzku krew. Jego organizm się poddawał, nie był już w stanie powstrzymać rozszerzających się w jego układach i organach zniszczeń. Trucizna sącząca się przez jego żyły wciąż drążyła swoje niszczycielskie dzieło. Stało się. Dopadli go. Po tylu latach powrócił i dał się złapać na metody rodem ze starożytności.
Rycyna. Substancja, na którą przez tysiąclecia całej cywilizacji nie znaleziono antidotum. Jednocześnie była skuteczna wobec około piędździesięciu procent ludzkiej populacji. Przez tylko tę jedną cechę została w końcu zapomniana. Niestety, jak się okazało nie przez wszystkich. A on był w tej części ludzi, na których działała całkowicie. Kiedy to się stało? Zemdlał tuż po tym, jak wyszedł od komendanta, ale zatruto go ju- wcześniej. Wystarczyła ukryta gdzieś igła z trucizną na powierzchni. Gdyby tylko...
Zaniósł się krwawym kaszlem, gdy kolejny z jego organów osmówił posłuszeństwa...
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 6554
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Poprzednia

Wróć do Archiwum