Content

R.I.P.

Lazad Jov

Postaci martwe.

Lazad Jov

Postprzez Lazad Jov » 16 Sty 2019, o 08:58

1. Nazwa postaci:
Lazad Jov

2. Rasa:
Człowiek

3. Profesja:
Szlachcic

4. Data i miejsce urodzenia:
Serenno 51 ABY

5. Usposobienie (ukryte przed resztą graczy):
Pogodny i wesoły chłopak. Wierny obywatel Imperium. Ciekawy innych ras. Gentleman lecz w towarzystwie kobiet łatwo się peszy. Uwielbia wszelkie kotowate. W życiu codziennym bardzo niepewny siebie. Łatwo daje się manipulować. W sytuacjach zagrożenia staje się poważny, przebiegły i niebezpieczny. Często opowiada nieśmieszne dowcipy. Uwielbia długie drzemki na słońcu. Fascynuje go sztuka, zwłaszcza poezja. Posiada ogromną empatię. Nie lubi zabijać acz nie zawaha się w obronie własnej lub przyjaciół. Pacyfista. Nie znosi blasterów. Zaskoczony reaguje agresją. Ma nocne koszmary związane ze śmiercią matki.

6. Wygląd:
Młody chłopak o blond włosach i zielonych oczach. Wysoki i szczupły. Zwykle lekko uśmiechnięty. Ubiera się elegancko. Nosi się na czarno z elementami srebra. Nie nosi biżuterii poza prostym srebrnym pierścieniem. Na plecach nosi podwójne wibro-ostrze.

7. Umiejętności (ukryte przed resztą graczy):
-Wyszkolony w walce podwójnym ostrzem
-Znakomity taktyk i strateg
-Zna trzy języki poza basiciem. Język wookie, chisów i echani.
-Bardzo czarujący.
-Potrafi oswajać zwierzęta.
-Zna zasady etykiety.
-Wrażliwy na moc.

8. Ekwipunek (ukryte przed resztą graczy):
-Czarny płaszcz z kapturem
-Podwójne wibro-ostrze
-Fragmenty lekkiego pancerza (napierśnik i karwasze) ukryte pod płaszczem.
-Pierścień z Cortosis
-Datapad

9. Widoczny ekwipunek:
-Czarny płaszcz z kapturem
-Podwójne wibro-ostrze

10. Majątek (ukryte przed resztą graczy):
-Majątek rodzinny (obecnie w rękach ojca)
-Kilka tysięcy kredytów na podróż
-Czarny Dire-Cat Moff

11. Historia (ukryte przed resztą graczy):
Lazad z domu Jov urodził się jako pierwsze i jedyne dziecko Antona i Catry. Jego ród należał do jednej z Wielkich Rodzin Serenno. Jego pradziadek opowiedział się za Hrabią Dooku w czasie Wojen Klonów. Po powstaniu Imperium Galaktycznego na planetę przybył Darth Vader. Zażądał od młodych następców by w zamian za ocalenie życia i majątków zabili obecne głowy rodów. Dziadek Lazada wypełnił żądanie Mrocznego Lorda. Zastrzelił swojego Ojca. Miał tylko 18 lat. Od tego czasu żaden męski potomek rodu Jov nie wziął do ręki blastera.
Urodzony w 51 ABY chłopiec był wszystkim o czym mogli marzyć rodzice. Jednak ich radość nie trwała długo. W czasie rutynowego testu wykonywanego przez rodzinnego lekarza wyszła na jaw przerażająca informacja - we krwi trzylatka znaleziono ponad pięć tysięcy jednostek Midichlorianów. Okropna wiadomość nie wyszła poza gabinet doktora. Sam lekarz zniknął i nigdy się nie odnalazł.
Anton Jov wiedział co grozi jego rodzinie. Postanowił więc zrobić wszystko by nikt nigdy nie sprawdził jego syna. Stał się najwierniejszym sługą Imperium na Serenno. Zrobił wszystko by trafić w łaski zarządzających planetą moffów. Wkrótce dostał się do ich wewnętrznego kręgu. Dzięki sprytowi i bezwzględności stał się praktycznie nietykalny. Narobił też sobie wrogów a ci nie czekali długo. Gdy Lazad miał sześć lat doszło do zamachu w którym zginęła jego matka. Chłopiec był tego świadkiem. Od tego czasu ma nocne koszmary.
Anton pogrążony w żałobie po śmierci żony, chcąc chronić syna odseparował go od świata, ściągnął mu najlepszych nauczycieli a sam zajął się budowaniem swojej kariery. Chciał zapewnić Lazadowi bezpieczeństwo i dobry start lecz coraz bardziej oddalał się od niego.
Lazada uczyli najlepsi nauczyciele jakich mógł znaleźć Anton. Jego edukacja była wyraźnie skierowana w stronę przyszłej kariery wojskowej. Przez 13 lat w życiu Lazada pojawiło się czterech mentorów którzy odcisnęli na chłopcu swoje wyraźne piętno.
Pierwszym był Cypher. Starzy mężczyzna pochodzący z Korelli. Filozof i znawca natury ludzkiej. Jednocześnie niezwykły wesołek. Kiedy przybył spotkał złamanego, zamkniętego w sobie chłopca który nie potrafił się nawet uśmiechnąć. Wiedział co chłopiec przeżył. Anton płacił mu by wyciągnął Lazada z depresji. Trwało to długo. Zdobycie zaufania złamanego dziecka nie jest łatwe. W końcu jednak udało mu się przywrócić chłopca światu. Nauczał go, że przez życie należy iść z uśmiechem na ustach szukając nowych przygód. "Żyj tak by kiedy otworzysz rano oczy, wszystkie Rankory w okolicy ze strachem szeptały 'O kurwa wstał!'" Powtarzał nie raz. Po dwóch latach poprosił Antona by posłać chłopca do zwykłej szkoły. Anton nie chciał się na to zgodzić. Cypher został wydalony lecz zrobił wszystko by Lazad pozostał otwarty na nowych nauczycieli i nie winił ojca. To po nim Lazadowi pozostała skłonność do kiepskich żartów.
Drugim był Makhar'Thas'Esm zwany dla skrótu Arthasem. Były wojskowy z Imperium Chissów. To on nauczył chłopca taktyki i strategi dostrzegając w nim niewątpliwy talent. Wymagający i szorstki wojskowy oczekiwał wiele od swego ucznia. Robił wszystko by wzbudzać w nim kreatywność. Wpajał mu Chissańskie podejście do życia. Uczył, że nie należy atakować pierwszym a jedynie być zawsze gotowym na kontratak. Nauczył go swego ojczystego języka. Nauczał o kulturze i sztuce. Wzbudził w młodym człowieku fascynację innymi rasami i poezją. Szkolił chłopca 11 lat równolegle z trzecim nauczycielem.
Trzecim mentorem była kobieta. Wojowniczka Echani Sara. Była córką zubożałej Echańskiej szlachcianki. Nauczała Lazada o etykiecie, zasadach i szkoliła go w walce "najbardziej elegancką bronią" - podwójnym wibro-ostrzem. Z początku była wobec niego zimna i nieprzystępna. Nie chciała by chłopiec zanadto się do niej zbliżył. W efekcie trening szedł opornie a jej frustracja rosła. Jednak wszystko zmieniła pewna noc gdy po ciężkim treningu znalazła go przerażonego po koszmarach w których widział śmierć matki. Zrozumiała że to tylko osierocony chłopiec. Tej nocy to ona tuliła go do snu i uspokajała. Po tym incydencie stała się dla niego drugą matką. Dzięki niej poznał zasady rządzące światem arystokracji i Echańskie techniki walki podwójnym ostrzem oraz język Echani.
Ostatnim z nauczycieli i mentorów był ogrodnik z rasy Wookie zatrudniony przez Antona Wrrghharhorrn. Chłopiec nazywał go po prostu Hornem. Horn był starym prawie 300 letnim Wookie pamiętającym czasy Republiki. Ponad 200 lat temu został porwany w niewolę przez Trandoshan. Wówczas jego życie ocalił praprapra-dziadek Lazada. Dług życia związał Horna z rodem Jov. Pracował dla nich od tego czasu. Z początku jako ochroniarz a kiedy się postarzał jako ogrodnik. Przeżył wojny klonów i wojnę domową. Pewnego dnia Wookie dostrzegł jak jedenastoletni chłopiec próbuje przywabić do siebie ptaki. Był jednak zbyt niecierpliwy. W pewnym momencie Horn wyczuł dziwne zaburzenia. Zrozumiał że chłopiec nieświadomie używa czegoś co było zakazane by przywabić ptaki. Podbiegł do niego i rozproszył. Lazad z początku by wściekły lecz Horn zaproponował że nauczy go jak obchodzić się ze zwierzętami. Chciał w ten sposób zatuszować jego umiejętności. Przez kolejne lata Horn uczył Lazada jak tresować i leczyć zwierzęta. Wytworzył w chłopcu ogromną empatię i miłość do życia.
Ojciec rzadko poświęcał czas Lazadowi. Jednak gdy to się zdarzało robiłł wszystko by zaszczepić w nim wierność wobec Imperium. Anton jako zimny polityk i manipulator wiedział w jakie struny uderzać. Kiedy Lazad wszedł w okres dojrzewania notorycznie dochodziło do kłótni i awantur które Anton wykorzystywał by obrócić syna w stronę Imperium. Chciał go w ten sposób ubezpieczyć. Sprawić by nikt nigdy nie powziął co do niego podejrzeń. Uczył go też zasad ich rodu w tym tą dotyczącą blasterów.
Lazad spędził całe życie zamknięty w posiadłości. Brak kontaktu z rówieśnikami uczynił go bardzo niepewnym szczególnie wobec pięknych dziewcząt i podatnym na ich manipulację. Ciężkie treningi i lekcje wytworzyły w nim jednak zdolność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Jest ciekawym i niemal głodnym świata i jego mieszkańców. Wszystko odbiera na poziomie emocjonalnym. Nawet drobne nieszczęścia jak na przykłąd chory szczeniak potrafią wywołać u niego smutek. Cypher zaszczepił w nim poczucie humoru i pragnienie przygody. Nauki pozostałych podbudowały jego postawę pacyfisty i empatyka.
Gdy miał 17 lat ojciec zabrał go do magazynu handlarzy żywym towarem. Chciał w ten sposób pokazać chłopcu z jak wielkim złem walczy Imperium. To w tym magazynie Lazad znalazł Moffa. Mały, czarny Dire-Cat siedział zamknięty w klatce. Był na wpół zagłodzony i nie miał nawet sił miauczeć. Anton chciał zwierzę uśpić lecz Anton błagał by mu je powierzono. Ojciec zgodził się. Tak narodziła się wielka przyjaźń. Moff towarzyszy Lazadowi do dziś.
W dniu jego 19 urodzin ojciec obwieścił mu, że zapisał go do akademii Imperialnej. Za trzy miesiące miał stawić się w głównej szkole Imperialnej na Coruscant. Anton jednak będąc już niemal pewnym bezpieczeństwa syna postanowił pozwolić mu poznać Coruscant zanim ten zacznie karierę wojskową.
Tu zaczynają się przygody Lazada Jov.

12. Plotki:
Niedawno przybyły szlachcic z Serenno bryluje na salonach Coruscant w towarzystwie wielkiego czarnego Dire-Cata.
Lazad Jov
Gracz
 
Posty: 2
Rejestracja: 13 Sty 2019, o 05:42

Lazad Jov

Postprzez Lazad Jov » 16 Sty 2019, o 09:02

1. Nazwa postaci:
Lazad Jov

2. Rasa:
Człowiek

3. Profesja:
Szlachcic

4. Data i miejsce urodzenia:
Serenno 51 ABY

6. Wygląd:
Młody chłopak o blond włosach i zielonych oczach. Wysoki i szczupły. Zwykle lekko uśmiechnięty. Ubiera się elegancko. Nosi się na czarno z elementami srebra. Nie nosi biżuterii poza prostym srebrnym pierścieniem. Na plecach nosi podwójne wibro-ostrze.

9. Widoczny ekwipunek:
-Czarny płaszcz z kapturem
-Podwójne wibro-ostrze

12. Plotki:
Niedawno przybyły szlachcic z Serenno bryluje na salonach Coruscant w towarzystwie wielkiego czarnego Dire-Cata.
Lazad Jov
Gracz
 
Posty: 2
Rejestracja: 13 Sty 2019, o 05:42


Wróć do R.I.P.