Content

Zordo's Haven

[Zlecenia] Poszukiwane artefakty

Image

[Zlecenia] Poszukiwane artefakty

Postprzez Zordo's Haven » 5 Gru 2008, o 20:40

W tym temacie będą się pojawiać zlecenia Sebastiana Gallia, który jest znanym kolekcjonerem wartościowych artefaktów. Przebywa on w swoim biurze na stacji kosmicznej "Zordo's Haven" i jest gotów zapłacić sporą ilość kredytów w zamian za poszukiwane przez niego okazy. Jednak oprócz niego, również inni w galaktyce gotowi są wydać dużą ilość pieniędzy na, niemożliwe do dostania w inny sposób, dzieła sztuki - w takim wypadku pod statusem zlecenia podany jest zleceniodawca.
Po odbiór nagrody należy udać się do biura Sebastiana Gallii lub w inne, wskazane w ogłoszeniu, miejsce.
Ogłoszenia pracy zamieszczane są w HoloNecie i mają charakter globalny, co znaczy, że każda postać ma do nich dostęp - nieważne gdzie obecnie się znajduje. Warto czasem przeglądać ogłoszenia, zwłaszcza jeśli nie ma się pomysłu na questa ;)
Awatar użytkownika
Zordo's Haven
Mistrz Gry
 
Posty: 279
Rejestracja: 27 Cze 2009, o 15:29

Zlecenie #1

Postprzez Zordo's Haven » 5 Gru 2008, o 21:22

Siostrzane ostrza Rharkyyyk
Status: aktywne,
Jedna nieudana próba (klik)


Nagroda: 60 000 kredytów

Opis artefaktu: Dwa identyczne, krótkie, rytualne miecze Wookiech. Ich historia sięga blisko 10 000 lat BBY i ginie w mrokach niejasności i domysłów. Przez kilka tysiącleci były rytualną bronią jednego z lokalnych wodzów, lecz w czasie inwazji Imperium na Kashyyyk zaginęły i nie słyszano o nich aż do teraz.
Ich klingi wykonane są z niezwykle wytrzymałego stopu, odpornego na wysokie temperatury, ściskanie oraz uderzenia. Rękojeści zrobiono z twardego drewna drzewa wroshyr, jednak, co ciekawe, nie są one bogato zdobione.

Lokalizacja artefaktu: Kashyyyk

Dodatkowe informacje: Wiadomo, że jeden z mieczy jest obecnie w posiadaniu Wookiego imieniem Perrbaca zamieszkującego Maarwraawroo, jedno z większych miast na Kashyyyku. Oczywistym jednak jest, że osobnik ten nie odsprzeda broni, zatem trzeba ją zdobyć w "inny" sposób. Miejsce, gdzie można znaleźć drugie z bliźniaczych ostrz, jest nieznane, ale informacji najlepiej zasięgnąć u miejscowych.

Zdjęcie artefaktu:
Image
Awatar użytkownika
Zordo's Haven
Mistrz Gry
 
Posty: 279
Rejestracja: 27 Cze 2009, o 15:29

Zlecenie #5

Postprzez Zordo's Haven » 15 Mar 2009, o 16:28

Złota figurka Jedi

Status: w toku [klik]
jedna nieudana próba (klik)

Nagroda: 21 000 kredytów
możliwa premia

Lokalizacja artefaktu: Naboo, Theed, dom aukcyjny "Golden House"

Opis artefaktu: Piętnastocentymetrowa figurka przedstawiająca Mistrza Jedi w pozycji wyjściowej Ataru. Została wykonana ze złota nieco ponad pięćdziesiąt lat temu przez verpińskiego jubilera. Według legendy wewnątrz niej znajduje się tajna skrytka, ale prawdopodobnie to jedynie zmyślona historia.

Opis zlecenia: Figurka została wystawiona na aukcję w "Golden House", a jej cena wywoławcza to 15 000 kredytów. Magazyn, w którym trzymane są sprzedawane przedmioty jest chroniony przez prywatną firmę ochroniarską zatrudniającą jedynie weteranów wojennych. Poza tym w budynku rozmieszczono najnowocześniejsze systemy alarmowe i antywłamaniowe. Planowano wewnątrz zainstalować również automatyczne wieżyczki, ale brak informacji czy już to zrobiono. Szefem domu aukcyjnego jest Roger Drake czterdziestodwuletni mężczyzna, który wcześniej zajmował się przemytem dzieł sztuki. Tylko on posiada pełen zestaw kodów umożliwiających wyłączenie systemów alarmowych, ale jego dom to istna forteca chroniona przez tą samą firmę, co magazyn.
Zleceniodawcę nie obchodzi czy w czasie włamania "zginą" inne przedmioty z magazynu, ale zaznacza, że niektórymi z nich może być zainteresowany, bądź, w zamian za odpowiedni udział w zyskach, może pomóc w sprzedaży "zaginionych" towarów.
Awatar użytkownika
Zordo's Haven
Mistrz Gry
 
Posty: 279
Rejestracja: 27 Cze 2009, o 15:29

Zlecenie #6

Postprzez Zordo's Haven » 15 Lip 2010, o 00:10

Mundur polowy Liama Skiddera
Status: aktywne

Nagroda: 3 000 kredytów

Opis artefaktu: Mundur polowy pułkownika Republikańskiej Armii Liama Skiddera. Wzór z roku 4 BBY. Kompletny ma około 182 centymetrów długości. W skład wchodzą ochronne naramienniki, bluza, pas ekwipunkowy, mapnik, spodnie oraz skórzane rękawice. Stan bardzo dobry, bez przetarć czy odbarwień. Naramienniki mogą być lekko porysowane.

Lokalizacja artefaktu: Korelia, Koronet, "Muzeum Bohaterów Republiki"

Dodatkowe informacje: Mundur polowy pułkownika Liama Skiddera jest eksponatem "Muzeum Bohaterów Republiki", znajdującego się w stolicy Koreli - Koronecie. Uniform był jednym z najczęściej używanych przez republikańskiego bohatera. Skidder był w nim widywany nawet w trakcie wojny, która wybuchła w 22 ABY, co stanowi nie lada gratkę dla kolekcjonerów pamiątek z galaktycznych konfliktów. Mundur należy wykraść z w/w muzeum, którego głównym zabezpieczeniem jest nieco archaiczny monitoring (bez podczerwieni) oraz grupa ochroniarska "Time" składajaca się z 12 ludzi. W gmachu instytucji nie stwierdzono obecności żadnych wieżyczek oraz droidów obronnych. Zlecenie idealne dla początkujących łowców.

Nagroda zostanie wypłacona, tylko w przypadku dostarczenia kompletnego i nieuszkodzonego uniformu!
Awatar użytkownika
Zordo's Haven
Mistrz Gry
 
Posty: 279
Rejestracja: 27 Cze 2009, o 15:29

Zlecenie #7

Postprzez Zordo's Haven » 11 Sie 2010, o 19:01

Odznaczenia Edwarda Connela
Status: aktywne

Nagroda: 5 000 kredytów

Opis artefaktu: Celem poszukiwań są cztery medale, którymi uhonorowany został nieżyjący już alderaańczyk Edward Connel. Należy odnaleźć: Medal Alderaanu (1), Medal Męstwa (2), Gwiazda Alderaanu (3) i Krzyż Koreliański (4) [załączone na fotografiach].

Lokalizacja artefaktu: Nowy Alderaan

Dodatkowe informacje: Medale, którymi został dawniej odznaczony Edward Connel przez kilka lat po jego śmierci znajdowały się w posiadaniu najbliższej rodziny. Około roku 16 ABY zostały przekazane Muzeum Narodowemu na Nowym Alderaanie. Niestety na początku 25 ABY zostały skradzione. Wiadomo, że w przestępstwo zamieszanych jest dwóch pracowników instytucji - ochroniarz Travis Burton oraz dozorca Diar Ull-Jari. Po postawieniu im zarzutów nie pojawili się już w pracy. Chodzą słuchy, że odznaczenia mogą znajdować się w willi lokalnego businessmana Boba Kubitzkiego.

Cała nagroda zostanie wypłacona, tylko w przypadku dostarczenia wszystkich odznaczeń w nienaruszonym stanie! W przypadku dostarczenia trzech medali nagroda wyniesie 3500 kredytów.
Awatar użytkownika
Zordo's Haven
Mistrz Gry
 
Posty: 279
Rejestracja: 27 Cze 2009, o 15:29

Zlecenia #8

Postprzez Zordo's Haven » 27 Sie 2010, o 19:17

Adegańska figurka

Status: aktywne

Nagroda: 5 000 kredytów

Opis artefaktu: Celem poszukiwań jest figurka z kryształu adegańskiego przedstawiające drzewo Rutiger, rosnące na Naboo oraz Ohma-D'un. Przedmiot należał do zamożnej rodziny Treale mieszkającej na Nowym Alderaanie. Figurka ma 60 centymetrów wysokości, a wraz z kryształową podstawą 70 centymetrów.

Lokalizacja artefaktu: Nowy Alderaan

Dodatkowe informacje: Figurka została skradziona prawdopodobnie przez lokalną szajkę, działającą w stolic Nowego Alderaanu. Liczba członków tej grupy przestępczej nie jest większa niż 5 osób, a ich prawdopodobnym przywódcą jest twi'lek Triga Waka-Parsha. Przedmiot należy dostarczyć do biura Sebastiana Galli na Zordo's Haven, gdzie można odebrać nagrodę za wykonane zlecenie.
Awatar użytkownika
Zordo's Haven
Mistrz Gry
 
Posty: 279
Rejestracja: 27 Cze 2009, o 15:29

Zlecenia #9

Postprzez Zordo's Haven » 15 Wrz 2010, o 13:02

Kryształ Solari
Status: aktywne

Nagroda:
Zakon Jedi - 50 tysięcy kredytów
Zakon Sith - 100 tysięcy kredytów
Anonimowy zleceniodawca - 150 tysięcy kredytów

Opis artefaktu: Słynnym kryształ, który na przestrzeni stuleci był wykorzystywany w mieczu świetlnym przez przynajmniej kilka znanych postaci. Korzystać z niego mogła jedynie osoba całkowicie oddana jasnej stronie, nieskażona złością, czy chęcią zemsty. Gdy używający go poddał się gniewowi, bądź zbliżył do ciemnej strony, miecz przestawał działać.

Lokalizacja artefaktu: Nieznana (najprawdopodobniej Korriban, choć nie można wykluczyć Yavin IV, Ziost, Lehon/Rakata Prime)

Dodatkowe informacje: Mistrz Jedi Ood Bnar wręczył ten kryształ swojej bardzo obiecującej uczennicy Shaeli Nuur. Podczas Wielkiego Polowania dziewczyna wytropiła na Korribanie terentateka i chciała go zabić, jednak podczas łowów poddała się gniewowi spowodowanemu utratą ukochanego Durona. Wtedy jej miecz przestał działać, a młoda Jedi zginęła zabita przez bestię.
37 lat później, w 3956 BBY, kryształ został odnaleziony w krypcie Nagi Sadowa przez Revana, który został nawrócony na jasną stronę. Umieścił on go w swym mieczu i nie rozstawał się z nim. Dalsze losy kryształu nie są znane.


Image
Skrzynka razem z kryształem Solari, około roku 4000-3999 BBY
Awatar użytkownika
Zordo's Haven
Mistrz Gry
 
Posty: 279
Rejestracja: 27 Cze 2009, o 15:29

Zlecenia #10

Postprzez Zordo's Haven » 15 Wrz 2010, o 13:02

Miecz Lorda Sith
Status: aktywne

Nagroda:
Anonimowy zleceniodawca - 25 tysięcy kredytów

Opis artefaktu: Celem zlecenia jest zdobycie miecza świetlnego byłego członka Triumwiratu, kierującego Zakonem Sith - Lorda Taerusa. Broń znajduje się obecnie w Świątyni Jedi na Coruscant, prawdopodobnie w jednej z archiwalnych sal. Klina jest koloru szkarłatnego o długości około metra. Rękojeść wykonana z lekkiego stopu stali, prawdopodobnie pokryta cortosis. Miecz jest niezwykle cenny dla zleceniodawcy, który pragnie go mieć w swej kolekcji, w stanie nienaruszonym, razem z kryształami energetycznymi.


Lokalizacja artefaktu: Coruscant, Świątynia Jedi


Dodatkowe informacje: Miecz został wykonany w okresie 6 ABY - 11 ABY, przez Darth Taerusa, jeszcze podczas jego członkostwa w Zakonie Jedi. Kolor kling, na czerwony, został zmieniony około 11-12ABY. Ostatni raz w użyciu bojowym został wykorzystany około 24ABY. W tym też roku trafił do Świątyni Jedi, na Coruscant.
Awatar użytkownika
Zordo's Haven
Mistrz Gry
 
Posty: 279
Rejestracja: 27 Cze 2009, o 15:29

Zlecenia #11

Postprzez Zordo's Haven » 15 Wrz 2010, o 13:03

Topór Swaby'ego
Status: aktywne

Nagroda: 8 000

Opis artefaktu: Celem zlecenia jest odnalezienie Toporu Lee Swaby'ego, który w latach około 110 BBY-100 BBY, na jednej z najbardziej prestiżowych aren Nar Shaddaa, był niepokonanym Gladiatorem w około 150 walkach, stoczonych na przestrzeni 10 lat. Topór jest dość krótki ma 70 cm długości, rączka wykonana jest z bliżej nieokreślonego drewna. Ostrza wykonane są z aurodium, a górna część trzonka z cortosis, tak samo jak ostra końcówka oręża. Środkową część trzonka prawdopodobnie tworzy mieszanka bronzium z innym metalem. Topór był główną bronią gladiatora imieniem Lee Swaby.

Lokalizacja artefaktu: Taris

Dodatkowe informacje: Historia artefaktu w latavh 110 BBY - 100 BBY jest dość jasna i potwierdzona. Oręż był w posiadaniu Lee Swabyego do 85 BBY, kiedy gladiator zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Jeszcze przez 20 lat (do 65 BBY) topór znajdował się w domu mężczyzny, zamieszkiwanym przez jego żonę. Niestety w dziejach broni kolejne kilkadziesiąt lat to spora wyrwa. Wzmianki o artefakcie ponownie pojawiają się około roku 34 bądź 33 BBY, gdy jego posiadaniem chwalił się gladiator walczący na Alderaanie. Później historia ponownie milknie na ponad 50 lat. Topór niespodziewanie zostaje odnaleziony na... Taris. Po licznych ekspertyzach w 20 ABY stwierdzono jego autentyczność. Niestety po 5 latach, w których oręż był wystawiony w jednej z sal Muzeum Narodowego Taris, zginął wraz z jednym pracowników instytucji, a artefakt zastąpiono precyzyjną kopią. Prawdopodobne jest, iż nieuczciwa osoba zatrudniona w Muzeum, posiada w swej kryjówce całą kolekcję zaginionych, w minionych latach rzeczy.
Awatar użytkownika
Zordo's Haven
Mistrz Gry
 
Posty: 279
Rejestracja: 27 Cze 2009, o 15:29

Zlecenia #12

Postprzez Zordo's Haven » 15 Wrz 2010, o 13:04

Gwiazda Grozy
Status: aktywne
jedna nieudana próba

Nagroda: 40 000 cr 1000 peggatów (Zakon Sith)

Opis artefaktu: Celem zlecenia jest odnalezienie artefaktu należącego do Sithów - "Gwiazdy Grozy". Przedmiot jest wykonany z metalu przypominającego srebro, lecz bardziej twardego. W artefakcie osadzonych jest pięć niebieskich kryształów.

Lokalizacja artefaktu: Nieznana (najprawdopodobniej kometa Resh 9376 w porcie Point Nadir, mniej możliwe Korriban, Yavin IV, Ziost, Lehon/Rakata Prime)

Dodatkowe informacje: Historia artefaktu jest niespójna i niejasna. Wiadomo iż talizman został wykonany jeszcze przed uformowaniem się Republiki Galaktycznej. Faktem z historii "Gwiazda Grozy" jest też to, iż znajdowała się na komecie Resh 9376, w porcie Point Nadir, dawniej kontrolowanym przez hutta Anjiliac'a. Informacje te potwierdzają dawne zeznania pirata Ghorusa Mela.


Image
Kometa Resh 9376

Image
Point Nadir
Awatar użytkownika
Zordo's Haven
Mistrz Gry
 
Posty: 279
Rejestracja: 27 Cze 2009, o 15:29

Zlecenia #13

Postprzez Zordo's Haven » 24 Gru 2010, o 01:43

Surowe oblicze Mace'a Windu
Status: aktywne

Zleceniodawca: Polyanarchia Squibów, potomkowie króla Ebareebaveebeedee

Nagroda:
10 tysięcy kredytów

Opis artefaktu: W okresie Wojen Klonów król Squibów, Ebareebaveebeedee nakazał wykonać popiersie z bronzium bohatera bitwy o Skor II, Mace'a Windu. W roku 24 ABY trwały negocjacje z Nową Republiką dotyczące przyłączenia Skor II do systemu demokratycznego. Squibowie odmówili, ale w ramach utrzymania ciepłych stosunków z Senatem postanowili przekazać do Świątyni Jedi rzeźbę. 25 ABY posąg zaginął. Squibowie są pewni, że nie opuścił planety, musi zatem znajdować się gdzieś w stolicy. Dotychczasowe śledztwo nie przyniosło rezultatów. Popiersie ma ogromne znaczenie historyczne i kulturowe.


Lokalizacja artefaktu: Rodzimy świat Squibów - Skor II, Zewnętrzna Rubież


Dodatkowe informacje: Squibowie są nacją neutralną w trwającym konflikcie i nie przyjmą pomocy osób związanych bezpośrednio z którąkolwiek z frakcji. Chcą rozwiązać problem na własną rękę.
Awatar użytkownika
Zordo's Haven
Mistrz Gry
 
Posty: 279
Rejestracja: 27 Cze 2009, o 15:29

Zlecenia #14

Postprzez Zordo's Haven » 24 Gru 2010, o 01:43

Kość Pojmowania

Status: aktywne

Nagroda:
Anonimowy zleceniodawca: 10 000 kredytów.

Opis artefaktu:
Kość Pojmowania to potężny artefakt który, według legendy, był niezbędny do odprawiania rytuałów wyznawców Ciemnej Strony Mocy. Magazynowała w sobie wiedzę i informacje przekazywane przez czcicieli bóstw, karmiących się zapomnianymi obrzędami nasączonymi tajemnymi zaklęciami. Podania głoszą, iż Kość znajduje się ona w podziemiach świątyni na bagnistej planecie Gap Nine, którą zamieszkują prymitywny ludy, najprawdopodobniej przodkowie Trandoshaninów. Plemiona, zwane Wyznawcami mają za zadanie opiekowanie się miejscem, jednak nie ma żadnych potwierdzonych informacji, by którykolwiek z jaszczuroludzi kultywował tradycję ochrony świątyni.

Lokalizacja artefaktu:
Gap Nine

Dodatkowe informacje:
Kość musi być absolutnie nienaruszona. Zadania mogą podjąć się drużyny, które dysponują własnym transportem. Ułatwieniem dla niej może być posiadanie w ekipie kogoś, kto orientuje się w tajnikach Ciemnej Strony Mocy, a nawet potrafi nią władać.
Awatar użytkownika
Zordo's Haven
Mistrz Gry
 
Posty: 279
Rejestracja: 27 Cze 2009, o 15:29

Zlecenia #15

Postprzez Zordo's Haven » 24 Gru 2010, o 01:44

Figurka Dzieciątka Shaa
Status: aktywne

Nagroda: 10 tysięcy kredytów

Opis artefaktu: Celem zlecenia jest zdobycie mistycznej Figurki Seylottów, przedstawiającej ich Boga jako dziecko nazywanego Shaa. Figurka wykonana jest z aurodium oraz nieznanego stopu metalu. Ma niespełna 20 cm wysokości i 15 szerokości u podstawy. Wytwarza niezwykle silne i trwałe Pole Mocy.


Lokalizacja artefaktu: Seylott (Zewnętrzne Rubieże, sektor Sarin)


Dodatkowe informacje: Do 27 BBY figurka znajdowała się na Coruscant. Później została zwrócona przez Jango Fettę prawowitym właścicielom Seylottianom, na ich rodzinną planetę. Obecnie artefakt znajduję się prawdopodobnie w głównej świątyni na Seylotti. Zleceniodawcy zależy na jak najmniejszym rozlewie krwi wśród tubylców, lecz jeżeli będzie to konieczne, nie będzie rościł o to żadnych pretensji. Ponadto kolekcjoner zwraca uwagę, iż Seylottianie są rasą czułą na Moc, co może utrudnić wykonanie zlecenia.
Awatar użytkownika
Zordo's Haven
Mistrz Gry
 
Posty: 279
Rejestracja: 27 Cze 2009, o 15:29

Zlecenia #16

Postprzez Zordo's Haven » 14 Lip 2011, o 16:11

Najważniejszy w życiu...

Status: aktywne

Nagroda: Anonimowy: 10 000 kredytów

Opis artefaktu: Laska, mierząca około 130 standardowych centymetrów. Główka skonstruowana została na specjalne zamówienie, z unikalnej kombinacji metali szlachetnych i elementów wykonanych z kryształów, rzekomo pochodzących nawet z mieczy użytkowników Mocy. Jest to prawdopodobnie jedynie historia opowiadana przez właściciela, jednak zguba rzeczywiście ma ogromną wartość. Zleceniodawca chce odzyskać laskę z racji jej dużej wartości materialnej, jak i zwykłego przywiązania do przedmiotu.


Lokalizacja artefaktu: Ryloth

Dodatkowe informacje: Zleceniodawca życzy sobie, aby przedmiot wrócił do niego bez najmniejszej rysy zwłaszcza na szklanej części ukrywającej błękitną, półpłynną masę. Każdy widoczny ubytek wynikły z winy wykonujących zlecenie będzie egzekwowany z całą surowością, wszelkimi dostępnymi zleceniodawcy siłami. Na dodatkową premię mogą liczyć najszybsi z poszukiwaczy. Odbiór osobisty w klubie "Różowa Perła".
Awatar użytkownika
Zordo's Haven
Mistrz Gry
 
Posty: 279
Rejestracja: 27 Cze 2009, o 15:29

Zlecenia #17

Postprzez Zordo's Haven » 29 Wrz 2011, o 13:24

Medalion Fena Biol-Ura

Status: aktywne

Nagroda: 5 000 kredytów (Sebastian Gallia)

Opis artefaktu: Przedmiotem zlecenia jest Kredyt Jedi (Jedkred), pamiątkowy medalion wybijany w momencie, gdy rycerz Jedi pochodzący z Korelii osiągał tytuł mistrza. Zwykle wybijano parę sztuk, które świeżo awansowany mistrz mógł rozdać członkom swojej rodziny, bliskim przyjaciołom, najlepszym uczniom i własnemu mistrzowi.

Lokalizacja artefaktu: Gus Talon

Dodatkowe informacje: Zleceniodawca chce zdobyć jedyny medalion byłego Mistrza Jedi Fena Biol-Ura, żyjącego w latach 108 BBY-40 BBY. Z potwierdzonych informacji wynika, iż pozostałe sześć sztuk, które miała rodzina oraz dwaj uczniowie członka Zakonu uległo zniszczeniu. Wiadomo też, iż w jego posiadaniu jest daleki krewny Fena - Daniel Bojla, mieszkający na księżycu Korelii - Gus Talon. Artefakt należy wykraść, jednak pod żadnym pozorem nie można zlikwidować obecnego właściciela JedKreda.
Awatar użytkownika
Zordo's Haven
Mistrz Gry
 
Posty: 279
Rejestracja: 27 Cze 2009, o 15:29

Zlecenia #18

Postprzez Zordo's Haven » 9 Sty 2012, o 23:15

Pluszak

Status: aktywne

Zleceniodawca: Axis

Nagroda: do uzgodnienia

Cel: niehumanoidalne, nadające się do wypchania, zwierze

Lokalizacja: cała Znana Galaktyka

Opis zlecenia:
Axis napisał(a):Zgłaszam zapotrzebowanie na stworzenie do wypchania. Nic humanoidalnego, najlepiej stawonóg choć futrzakiem też nie pogardzę. Nie powinien mieć więcej niż 2-2,5 metra, ale nie mniejszy niż 0,5 metra. Z uwagi na fakt, że ma zostać wypchany musi być w odpowiednim stanie, czyli bez widocznych uszkodzeń.
Cena zależna od rodzaju i wielkości zdobyczy. Możliwość zapłaty w alkoholu lub usługach medycznych.


Uwaga:
Schwytany okaz należy samodzielnie dostarczyć do zleceniodawcy. Ponadto nagrodę wypłaca sam zleceniodawca. Wszelkie zapytania należy kierować do niego.
Awatar użytkownika
Zordo's Haven
Mistrz Gry
 
Posty: 279
Rejestracja: 27 Cze 2009, o 15:29


Wróć do Zordo's Haven