Content

Karty odrzucone

Olo Bolo

Olo Bolo

Postprzez BE3R » 14 Maj 2017, o 14:27

1. Nazwa postaci: Olo Bolo

2. Rasa: Gungan

3. Profesja: pasterz Kaadu

4. Data i miejsce urodzenia: 59 ABY, albo 56 ABY, jakoś nigdy nie przywiązywał do tego wagi. Wystarczyło że wiedział kiedy ma urodziny, i inni w wiosce też. Bo urodził się w wiosce, jednej z nielicznych ocalałych na księżycu Naboo Ochma’dum.
Na tabliczce identyfikacyjnej otrzymanej od Imperium jest napisane urodzony w wiosce Sluba na Ochma’dum w 57 ABY, widać ktoś poszedł na kompromis. Jest to oficjalna wersja, której można się trzymać.

5. Usposobienie (ukryte przed resztą graczy):
Olo jest inny. Jest uzdolniony. Nie żeby to mu jakoś pomagało, raczej wprost przeciwnie Od zawsze bardzo szybko się uczył, i jeszcze szybciej zadawał niewygodne pytania. Szybko więc nauczył się, że „tego który nie pasuje leją wszyscy” Długo walczył o szacunek swoich nienajbystrzejszych współplemieńców. Przegrał. Dlatego też zamknął się w sobie rzadko pozwalając na chwile szczerości. Rodzina, mieszkańcy wioski, przybysze, wszyscy wydawali mu się głupcami i idiotami niegodnymi uwagi. Gonili za przyziemnymi sprawami i nie interesowało ich nic więcej prócz pełnego brzucha. On chciał się rozwijać, uczyć, podbijać wszechświat. Zamiast tego musiał szuflować gówno Kaadu.. Frustracja narastała by kiedyś wybuchnąć, aby ją opanować zaczął pić. Jak zawsze wyszło dokładnie odwrotnie, po alkoholu włącza mu się agresor. Chciał być przyszłością wioski, a zamiast tego zbudował sobie wizerunek agresywnego żula który nie ma nic ciekawego do powiedzenia, a czasem po prostu szuka okazji żeby dać komuś w ryja.


6. Wygląd
Jaki Gunganin jest każdy widzi, Ten konkretny egzemplarz jest trochę niewyrośnięty, ma ledwie metr dziewięćdziesiąt i to z wyciągniętymi oczami. Za to całkiem dobrze zbudowany. Nie Jest z pewnością najprzystojniejszym przedstawicielem swego ludu, można powiedzieć, że jak był mały to wywalił się na grabki, i na widły, i znowu na grabki. Albo stratowało go stado Kaadu. Blizny na całym dziobie, luzacki strój i charakterystyczny smród gówna Kaadu dopełniają obrazu Olo. Zwykle nosi pozszywane z kawałków ubranie, doskonale pasujące do połatanego i bliznowatego dzioba, pamiątki po licznych bójkach.

7. Umiejętności (ukryte przed resztą graczy):

Potrafi się bić, techniką znaną ulicy a mającą bardzo mało wspólnego ze szlachetnymi sportami walki. W sumie nie jest w tym najlepszy, choć szramy na dziobie wskazują na weterana. Wie już, że większość walk wygrałby gdyby akurat nie był pijany. Wie też, że walniecie krzesłem jest dobrym sposobem na zakończenie bijatyki już na samym początku.

Wie wszystko o hodowli Kaadu i sporo o innych zwierzętach natywnych dla Naboo bądź jego księżyców. Jest też oczywiście świetnym jeźdźcem. Pewnie z łatwością poradziłby sobie ze speederem gdyby tylko przeżył pierwszy zakręt.

Ma zdolność szybkiego uczenia się, praktycznie po kilkukrotnym powtórzeniu potrafi wykonać nawet złożoną czynność manualną. Jego dłonie są niezwykle zręczne i sprawne, tak jakby posiadał pamięć mięśniową.

Stosunkowo silny łeb, picie trunków nie działa na niego tak jak kiedyś. Kiedy jednak się upije, puszczają wewnętrzne bariery i cała frustracja jaką w sobie gromadzi jest uwalniana przez pięści. Często na niewinnej przypadkowej ofierze.

Potrafi „porozumieć się” w Basicu i Gunganeese.

8. Ekwipunek (ukryte przed resztą graczy):
Flaszka z bimbrem pędzonym przez dziadka Lelenia.
Wysłużony czytnik z kolekcją książek i dostępem do holonetu.

9. Widoczny ekwipunek:
Zszyta z kawałków skóry kamizelka którą bardzo lubi i jest do niej przywiązany.
Równie zużyte spodnie stanowiące uzupełnienie zszywanego kompletu.
Buty -rzecz niezwykła jak na gunganina, jednak z racji pracy po kostki w gównie doceniana przez Olo. Jego buty są unikatowe, solidne, wielkie i wysokie, ze wzmacnianymi czubkami i piętą. Wyglądają nieco komicznie ale robią robotę.
Pas z sakwą i mniejszymi pojemnikami na drobiazgi,
nóż, zwykłe uniwersalne ostrze.

10. Majątek (ukryte przed resztą graczy):
Nie dorobił się zbytnio, ma jakiś tysiąc kredytów z handlu kradzionym towarem ukryty gdzieś w okolicach szopy z Kaadu.

11. Historia (ukryte przed resztą graczy):
Kijanka z Ochma’Dum nie miała wielkich perspektyw w społeczności Gungan z Sluba, jego rodzina hodowała Kaadu dla wioski, zapewniając transport i zwierzęta pociągowe. Miał oczywiście rodzeństwo które miało pecha urodzić się na zapomnianym przez wszystkich księżycu. Konserwatywna rodzina za wszelką cenę starała się trwać na straży tradycji szuflując gówno ku chwale przyszłych pokoleń. Olo jednak nie chciał takiego życia. Był inny. Był też gówniarzem więc ojciec sprał go i kazał mu szuflować gówno a nie zajmować się jakimiś książkami. Najmłodszy Bolo przysiągł że zwieje z księżyca, gdy tylko znajdzie jakiś sposób. Tym sposobem mogli być przemytnicy, mający niedaleko jakąś tajną placówkę. Niestety skorzystanie z ich usług nie było ani łatwe ani bezpieczne, o czym przekonał się krótko po tym jak go okradli. Musiał więc szuflować gówno dla rodziców i równocześnie kombinować jak by tu opuścić zapomniane przez wszystkich zadupie. Okazja nadarzyła się w momencie przybycia Mandalorian. Drobne starcie pomiędzy bandytami a jakimś przybyszem zamieniło się w olbrzymią bitwę kilka dni później. Gdy tylko Imperialne jednostki odleciały Olo wraz z kumplem ruszyli w kierunku rumowiska. Gdyby znaleźli tam jakąś działającą broń czy pancerze, Stary Bru dałby im za to kilkadziesiąt kredytów. Stawka była warta ryzyka. Ruszyli więc szybko zabierając wóz na wszelki wypadek. Okazało się to bardzo dobrym pomysłem.

***

Sesja Sówki

Od tego momentu. W skrócie Olo chce pomóc kubłom żeby wydostać się z zadupia a potem będzie się martwił.

12. Plotki:
Jest pozszywanym z kawałków potworem który zjada mózgi.
Pobił rekord wioski w szuflowaniu gówna na czas
Podobno jak był mały wywalił się na grabki, i na widły, i znowu na grabki. Twarzą
Jest głupi jak but.
Jest bardzo mądry.
Zna sekretną sztukę walki rynsztokowego mistrza Po Lej’mi
Awatar użytkownika
BE3R
Administrator
 
Posty: 1715
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Wróć do Karty odrzucone

cron