Content

Karty odrzucone

Vash Raan

Vash Raan

Postprzez Vash Raan » 28 Lis 2016, o 19:31

1. Nazwa postaci: Vash Raan

2. Rasa: Miraluka

3. Profesja: najemnik, łowca nagród

4. Data i miejsce urodzenia: 40 ABY, Alpherides

5. Usposobienie (ukryte przed resztą graczy):
Vash nie należy do osób agresywnych, wręcz przeciwnie jest spokojny i opanowany. Zabija bez mrugnięcia okiem choć zdarza mu się okazywanie litości. Jest inteligentny i pomysłowy a do tego cierpliwy. Trzyma się na uboczu a swoje misje realizuje po cichu. Nienawidzi kłamać choć idzie mu w tym całkiem nieźle. Uwielbia wszystkie analizować, rozważać wszelkie "za" i "przeciw"

6. Wygląd:
Dosyć wysoko mężczyzna, o proporcjonalnie drobniejszej budowie ciała. Jasna karnacja nie kontrastuje z długimi włosami które są niemal białe. Dookoła głowy przebiega ciemna opaska zasłaniająca całą linię oczu, opierając się na podstawie lekko zadartego nosa oraz chowając za nietypowymi, bo szpiczasto przedłużonymi, uszyma. Zarostu skrupulatnie się pozbywa. Jego oczy są koloru jasnoniebieskiego a na jego prawym policzku można dostrzec bliznę. Przypomina ona ślad pazura. Nie należy do najsilniejszych a w walce korzysta ze swojej zwinności i refleksu

W jego ubiorze dominują szaty i lekkie ubranie które nie krępuje jego ruchów. Preferuje jasne kolory a za ciemnymi nie przepada

7. Umiejętności (ukryte przed resztą graczy):
Uwagę przykuwa jego styl walki nieco podobny do formy Ataru. Wykorzystuje swoją szybkość i zwinność a także reflesk by unikać ciosów wroga. On sam szuka najpierw słabych punktów u przeciwnika oraz stara się go zmęczyć. Później bezlitośnie wykorzystuje każde potknięcie.
Gdzie zawiodą jego przeciętnie możliwości otwierania zablokowanych drzwi lub gdy natrafi na grupę przeciwników Raan wykorzystuje bogaty zbiór granatów i materiałów wybuchowych
Jego umiejętności strzelania z blastera są na dosyć wysokim poziomie. Gorzej jest z karabinami. Co do pilotażu to radzi sobie z nim całkiem nieźle a od napraw ma droida.
Jest wyczulony na moc ale dostał od babci zaledwie kilka lekcji korzystania z niej. Opanował dość dobrze perswazję ale o unoszeniu przedmiotów lepiej nie mówić. Jak prawie każdy przedstawiciel rasy Miraluka korzysta z Wzroku Mocy.
Zna kilka języków między innymi "Miralukese", język Wookie oraz Galaktyczny Wspólny.
Jest szanowny przez Wookie na Kashyyk.

8. Ekwipunek (ukryte przed resztą graczy):
- Miecz świetlny o zielonej klindze
- pokaźny zestaw granatów
- blaster

9. Widoczny ekwipunek:
dwa wibroostrza
- Słuchawka z mikrofonem
- Pas
- Rękawice w ll
- Półmaska filtracyjna
- Trochę kredytów

10. Majątek (ukryte przed resztą graczy):
- Mały dom na Narr Shaddaa
- Droid astromechamiczny "Rocket"
- Trzy tysiące kredytów

11. Historia (ukryte przed resztą graczy):
Vash urodził się 40 ABY na planecie Alpherides która po zniszczeniu Katarr pełniła funkcję ojczyzny dla rasy Miraluka. Jego rodzina nie należała do najbogatszych ale żyło im się całkiem dobrze. Ukrywali oni swoją prawdziwą tożsamość. Gdy tylko Imperium zatriumfowało zmienili imiona i nazwiska. Na nieszczęście dla nich Imperium uznało wrażliwość na moc za nielegalne. W ich domu przestali pojawiać się goście ponieważ małżeństwo bało się wykrycia. Matka miała trochę łatwiej ponieważ nie była wrażliwa na moc natomiast ojciec Vasha udawał ślepego. Zachowanie rodziców dziwiło młodego Raana. Wielokrotnie pytał rodziców czemu są tacy nieufni, ostrożni i nadopiekińczy. To ostanie szczególnie denerwowało chłopaka. Ojciec wielokrotnie opowiadał mu, często zmyślone historie o jedi. Vash lubił ich słuchać choć uważał je za mit. Czas mijał a niepokój rodziców rósł. Podjęli oni bardzo przykrą i trudną decyzję... decyzję o rozstaniu z synem. Vash po osiągnięciu 14 lat został ukryty w ładowni jednego ze statków lecących na Kashyyk. W ten sposób ominął imperialne straże i kontrole. Zgodnie z otrzymanymi od rodziców instrukcjami znalazł dom, na pozór opuszczony w którym mieszkała Ayeese - jego babcia. Dzięki umiejętnościom i wielkiemu szczęściu udało jej się uciec z Coruscant gdy Imperialni wybijali Jedi. Od tamtego czasu stale zmieniała miejsce pobytu. Vash uznawał Jedi za mit, bajkę dla dzieci. Gdy dowiedział się od kobiety, że przez te wszystkie lata był okłamywany dała o sobie znać jego wrażliwość na Moc. Przez przypadek zniszczył stół i kilka krzeseł przy pomocy telekinezy. Nie chciał tego uczynić ale gniew zrobił swoje. W końcu od najmłodszych lat wpajano mu, że nie ma czegoś takiego jak Jedi. A jego babcia i wszyscy inni użytkownicy mocy to wariaci i przestępcy. Jeszcze wtedy nie rozumiał, że te kłamstwa miały go chronić...
W jego życiu rozpoczął się kolejny etap trwający aż sześć lat. Ayesse została jego nauczycielką i starała się przekazać mu całą swoją wiedzę. Jako dziecko był bardzo niecierpliwy więc gdy dowiedział się, że swoją edukację nie zacznie się od "miotania kamieniami" był oburzony. Mimo tego wykonywał każde polecenie swojej mentorki. Pod jej czujnym okiem nauczył się języka Wookieech, w fechtunku robił duże postępy. Oczywiście korzystał wtedy z wibroostrzy które podarowała mu babcia. Po upłynięciu trzech lat i otrzymaniu licznych lekcji cierpliwości zaczął się uczuć korzystania z mocy. Opanował technikę z której korzystała kiedyś duża część jego ludy, mianowicie Wzrok Mocy. Często widział rzeczy znajdujące się za ścianą domu. Mentorka nauczyła go także perswazji. Co do telekinezy... nie opanował jej w zadowalającym stopniu. Rzadko udawało mu się unieść jakiś przedmiot nie wspominając nawet o przesunięciu go kilka metrów dalej.
W wieku 21 lat otrzymał swój własny miecz świetlny i oczywiście kilkanaście lekcji fechtunku. Ayessa powiedziała mu żeby trzymał miecz schowany choćby pod szatą. Gdyby ktoś go zobaczył to Vasha spotkałby smutny koniec. Mimo ostrzeżeń i gróźb jaki czas później opuścił Kashyyk w ten sam sposób dzięki któremu tutaj dotarł. Trafił na Nar Shaddaa. Dość szybko odnalazł się w tym przemytniczym świecie. To właśnie tu zaczął swoją karierę najemnika i płatnego zabójcy. Osoby które miały pieniądze zgłaszały się do Vasha znanego jako "Ślepy Bandyta". Na początku pozbywał się tylko osób znajdujących się na Narr Shaddaa ale skuszony obietnicą dużej nagrody udał się na orbitę Korelii wraz z twi'lekańską łowczynią nagród o imieniu Alsia. Zlecenie polegało na pozbyciu się pewnego zamożnego Mon Calamari. Bez większych problemów dwójka łowcówx dostała się na pokład korwety "Nova". Poza celem na statku znajdowało się siedem osób i dwa droidy. Plan polegał na stopniowym wybijaniu załogi a na koniec dopadnięciu celu który znajdował się na mostku. Trzech umarło we własnych kwaterach. Dwóch oraz jeden droid w ładowni a pozostałych znaleźli na mostku. Wywiązała się strzelanina z której Vash wyszedł zraniony w nogę ale wykonał zadanie. Strażnicy nie żyli, Mon Calamari trafił w ręce łowczyni, musieli tylko dotrzeć na Narr Shaddaa. Na planecie statek został sprzedany, duet się rozdzielił a Vash swoje pieniądze które później zainwestował w droida i w dom.
Około 65 ABY znów postawił stopę na Kashyyyk i przebywał tam przez trzy lata ponieważ właśnie 68 ABY z przyczyn naturalnych umarła Ayesse. Mężczyzna wziął wtedy jej statek i udał się znów na Narr Shaddaa gdzie kontynuował karierę łowcy nagród

12. Plotki:
- Podobno po każdym zabójstwie nie pokazuje się przez cały dzień.
- Nienawidzi przedstawicieli rasy Zabrak
- Najchętniej rozmawia z młodymi Twi'lekankami.

KARTA STATKU (opcjonalna):

Frost Bite

grafika

Informacje ogólne

Właściciel: Vash Raan.
Producent: Corellian Engineering Corporation.
Model: YZ-775.
Klasa: Lekki Frachtowiec.
Orientacyjna cena: 250 000 tysięcy kredytów.
Opis: Utrzymywany przez właściciela w dobrym stanie lekki frachtowiec. Mimo tego widać na nim ślady użytkowania oraz kilkanaście rys.

Poprzednim właścicielem była Alyessa, babcia Vasha. Nigdy nie mówiła wnukowi jak go zdobyła i od kogo. Przed śmiercią przekazała Vashowi statek i resztę dobytku.

Statek posiada jednego stałego załoganta. Jest nim droid R6 -Y2 "Rocket". Droid ten zajmuje się wszelkimi naprawami oraz uzbrojeniem. Czasem zajmuje się także pilotażem.

Informacje techniczne

Wielkość: 52 metry.
Napęd: Napęd jonowy.
Prędkość w atmosferze: 950 km/h.
Hipernapęd (zapasowy): Klasa pierwsza.
Załoga (minimalna) 8 osób ( 2 osoby- pilot i strzelec).
Pasażerowie: 14 osób.
Ładowność: 400 ton metrycznych.
Uzbrojenie i osłony:
- tarcze
- 2 działka turbolaserowe
- 2 działka laserowe
- 2 działa na torpedy protonowe (4 torpedy na każde)

Informacje dodatkowe:

Stan techniczny: Sprawny
Kody identyfikacyjne: Legalny.
Modyfikacje i moduły dodatkowe:
- 2 kapsuły ratunkowe
- schowki pod podłogą w kwaterach (idealne do ukrycia się przed abordażem razem ze sprzętem)

Ładunek, hangary i droidy:
- Droid astromechaniczny "Rocket" będący mechanikiem i operatorem uzbrojenia.
- Ładowania znajduje się na drugim poziomie
Vash Raan
 

Re: Vash Raan

Postprzez Kelan Navarr » 29 Lis 2016, o 13:51

Niestety dawane rady na niewiele się zdały. Kolejna postać moczerska, rozpisana równie ciekawie, co poprzednia. Jako jedi - przykro mi, ale w takiej formie nie ma prawa przejść.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2280
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13


Wróć do Karty odrzucone