Content

Karty odrzucone

Aulus Paskin

Aulus Paskin

Postprzez Aulus Paskin » 9 Paź 2016, o 11:45

1. Nazwa postaci: Aulus Paskin

2. Rasa: Zabrak

3. Profesja: Brak

4. Data i miejsce urodzenia: 52 ABY

5. Usposobienie (ukryte przed resztą graczy):

Co można powiedzieć o zachowaniu człowieka który nigdy nie miał szans na bycie sobą. Od młodych lat kierowany przez wrednych opiekunów z domu dziecka, a potem przez kapitana statku na którym był więźniem przez niemal cztery lata. Aulus jest dość spokojny i opanowany, zawsze starał się myśleć zanim wybrał starcie siłowe. Po wyratowaniu z ognia, za każdym razem gdy widzi powstające płomienie, czuje w środku dziwne mrowienie jak gdyby ten jeden obraz oddawał całą esencje jego istnienia.
Aulus przyzwyczaił się do cierpienia i śmierci, więc wszelkie dziecięce fantazje o dobrym świecie już dawno w nim umarły. Chłopak jest opanowany i ostrożny jeśli chodzi o nowo poznanych ludzi, nie lubi zdradzać swojej przeszłości, bo i nie ma czego opowiadać. Najpewniej na przestrzeni lat odkryje czy wszystko co do tej pory myślał o świecie jest prawdą.

6. Wygląd:

Aulus jako przedstawiciel rasy Zabrak, posiada z góry ustalony wygląd, jednak w istocie mocno odbiega od tego który można spotkać u pospolitych przedstawicieli gatunku. Ciemna skóra, z czerwonymi spiralami wokół oczu i ust, białe rogi wystające z czaszki, oraz żółte oczy które w świetle dnia przypominają bardziej pomarańczowy kolor. Aulus stracił lewą dłoń na skutek spisku jego towarzysza ze statku przemytników. Mimo że nie przekroczył jeszcze dwudziestu lat, to posiadł już kilkanaście blizn na swym ciele. Paskin jest dość wysoki, jednak zamiast starać się jednocześnie zwiększyć masę własnego ciałka, od zawsze wybierał szybkość i zręczność, co przekładało się na widoczne umiejętności akrobatyczne. Obecnie ubrany jest w ciemne spodnie i tego samego koloru kurtkę z fioletowymi akcentami. Wysokie buty, i wystająca biała koszula ze zniszczonymi mankietami.

7. Umiejętności (ukryte przed resztą graczy):

- Używanie blasterów <mniejszy kaliber>
- Dość wysoko rozwinięte zdolności techniczne
- Władanie wibrosztyletem
- Akrobatyka/zręczność
- Władanie wspólną mową
- Władanie mocą

8. Ekwipunek (ukryte przed resztą graczy):

- Wibrosztylet ukryty w prawym bucie

9. Widoczny ekwipunek:

10. Majątek (ukryte przed resztą graczy):

- 200 kredytów

11. Historia (ukryte przed resztą graczy):


Samotne dziecko leżało w ogniu czekając na swój nieubłagany koniec. Wielki pożar który wybuchł w dolnej dzielnicy miasta zaskoczył tak szybko, jak szybko pierwsi ludzie zaczęli wzywać pomocy. Nikt potem nie potrafił powiedzieć czemu właściwie doszło do tego incydentu i czy imperium nie maczało swych łap w owym wydarzeniu, jednak jedno było pewne... Od tamtego czasu nasz bezimienny bohater tej opowieści pozostał całkiem sam, nikt nie zainteresował się losem sieroty, bo przecież tyle rodzin straciło dach nad głową. Młod Aulus został zabrany do centrum medycznego, by po kilku tygodniach trafić wreszcie do sierocińca. Jego losy z okresu przebywania w domu pod patronatem jednego z dawnych gubernatorów miasta świateł, jak sam lubił je nazywać, nie należało do najprzyjemniejszych.
Rygor, regulamin, dyscyplina... W wieku zaledwie kilkunastu lat, Aulus poznał owe zasady lepiej niż niejeden kadet w akademii wojskowej. W roku 63 ABY, wreszcie udało mu się uciec z sierocińca, chociaż wielu w późniejszym czasie twierdziło że po prostu został sprzedany.
Po części była to i prawda, bo ucieczka w jego przypadku polegała na zmianie właściciela, chociaż kwota kredytów jakich użyto w transakcji mogła doprowadzić do szoku.
Tu jednak warto nadmienić kilka spraw z owego okresu. Pierwszą podróż Paskin rozpoczął na transportowcu" Numizmata" należącym do Daphara Seto, który z wielu powodów często wybierał ładunki mniej dostępne i w znacznie większej kwocie. Z początku chłopak zajmował się czyszczeniem pokładu i pilnowaniem by żaden pijany przemytnik nie narozrabiał bardziej niż może, za co oczywiście zarobił kilka razy solidnego kopa. Gdy jednak w jego pokoju odkryto kilka znośnych zabawek, sklecionych ze śmieci wyrzuconych przez innych, okazało się że młodzieniec ma dość widoczny talent do majsterkowania, co awansowało go w szeregach nowej załogi. Od tamtego dnia wiele zobaczył i nauczył się obserwując innych z ukrycia. W zaciszu domowego ogniska, udało mu się skonstruować pierwszy blaster, nastawiony jednak bardziej na szybkie spotkania z wrogiem z powodu niewielkich rozmiarów.
Tak minęły kolejne cztery lata, a rok 67 ABY, był okresem który wpłynął najbardziej znacząco na los samotnego dziecka w bezkresnych odmętach galaktyki. Niejaki Bulda, bardzo wredny Twilek tak jak i Aulus kupiony od podupadających sierocińców, od pierwszego dnia pojawienia się na statku zapragnął zająć jego miejsce, nie mógł sobie darować że ktoś młodszy od niego, do tego inna sierota, posiadał więcej przywilejów i wolności na przemytniczym okręcie. Mimo że Paskin z początku nie przewidywał nawet do czego zdolny jest chłopak, 43 dnia nocy gwiezdnej, zaraz po swych siedemnastych urodzinach. Chłopak został wyrwany ze snu przez ostre szarpnięcie... A chwilę potem stał już na baczność przed kapitanem Dapharem, osądzony i uznany za winnego popełnienia morderstwa dwóch załogantów odpowiedzialnych za konserwację i sprawne funkcjonowanie systemów obronnych statku. Łatwo było powiązać go z tym zdarzeniem, z powodu broni której znaleziono na miejscu zbrodni. Chłopak nie miał szans na obronę. Kara na statku piratów była jedna... Śmierć, mimo wszystko jednak kapitan czuł sympatię do chłopaka, więc zamiast zabijać go na miejscu, odcięli mu tylko lewą dłoń, po czym wsadzili do kapsóły, posyłając w eter... Wtedy też chłopak po raz pierwszy odkrył w sobie zdolności przez które w późniejszych latach mógł mieć sporo problemów. Jego tymczasowy statek wylądował na Naboo, a rannego i na wpół pogrążonego w kakatonicznym stanie chłopaka, odnalazła grupa myśliwych polujących na planetarną zwierzynę. Zapewne zostawili by go tam, a los chłopca byłby przesądzony. Jednak w ostatnim przybłysku świadomości, gdy Aulus bardziej w hipnotycznym transie niż z własnej woli, odtrącił jedną z broni myśliwego, który podszedł bliżej aby przyjrzeć się znalezisku... Nie byłoby w tym może nawet nic dziwnego, gdyby nie fakt że owy myśliwy znajdował się prawie cztery metry przed chłopcem, a jego broń nie poszybował by w przestrzeń bez ingerencji sił materialnych... Wystarczyła prawa dłoń, która Paskin przez chwilę trzymał w powietrzu, a potem zemdlał nie czując już nic... Tak zaczyna się opowieść młodego Aulusa, który nie mógł wiedzieć czy targi do więzienia, zostanie zabity tutaj, czy też jego los miał wreszcie się poprawić.

12. Plotki:

-Brak
Aulus Paskin
 

Wróć do Karty odrzucone