Content

Sprawy forumowe

Image

Postprzez Kelan Navarr » 10 Wrz 2015, o 17:03

Moi drodzy
Wasze zaangażowanie pod tematem z ankietą dotyczącą naszej bazy avatarowej zmotywowało mnie do działania i od tamtego czasu w wolnych chwilach dłubałem przy portretach postaci. Wziąłem sobie również do serca opinie sugerujące stworzenie większej ilości avatarów ras innych niż ludzie.
Chciałem ogłosić otwarcie nowej bazy avatarów, która przeniesiona została na łamy naszego Holonetu. Obecnie zawiera ona ponad 300 portretów i już na ten moment jest prawdopodobnie największym tego typu zbiorem w sieci (naturalnie mówimy o avatarach gwiezdnowojennych, nie będących wycinkami filmów). Części z nich nie znajdziecie w takiej jak tutaj formie nigdzie indziej, gdyż sam dorabiałem do nich tła itp. Jak już wspomniałem, całość umieściliśmy w Holonecie, co umożliwiło bardziej przejrzyste i intuicyjną segregację ras. Wizualnie całość również prezentuje się zdecydowanie przyjemniej dla oka. Choć dziś oficjalnie AD otwieramy, nie oznacza wcale, że prezentuje ona już ostateczny kształt. Wciąż posiadam sporo materiału źródłowego, który będę starał się przekuwać w zawartość bazy.
Piszcie proszę, czy nowa odsłona Avatar Database przypadła Wam do gustu, czy wymaga na jakimś polu poprawek. Może brakuje Wam w niej jakichś konkretnych ras? Jak zwykle wszystkie uwagi i wskazówki będą dla mnie ogromnie cenne.

Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Administrator

Re: Avatar database

Postprzez Alice » 12 Wrz 2015, o 14:37

Avatary naprawde mi sie podobaja:-) gratuluje ogromu pracy wlozonej w nie. Czesc avatarow ludzkich mozna uzywac w ogolnej konwencji s-fi. To rowniez jest bardzo fajne, taka uniwersalnosc i klimatycznosc. Ck do ras rodem z SW o paru nawet nie wiedzialam, ze istnieja. Baza ma wiec funkcje edukacyjna;-) tylko mam zastrzezenie, ze nie otwiera sie na komorce, ale to pewnie przez rozmiar wszystkich grafik.
Image
Awatar użytkownika
Alice
Gracz

Postprzez Ostap Bender » 12 Wrz 2015, o 15:54

Kawał dobrej roboty Kel. Proponuję wyszczególnić informację o istnieniu bazy avatarów w wiadomości "Pierwsze kroki", którą dostają nowi użytkownicy. Może to bardziej zwróci ich uwagę na istniejące zasoby. :)
Image
GG: 52637894
Awatar użytkownika
Ostap Bender
Gracz

Miejscowość: Krosno

Postprzez Kelan Navarr » 12 Wrz 2015, o 15:58

Dobra myśl, przekażę Otowi, żeby dodał zapis w wiadomości powitalnej :)
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Administrator

Postprzez Alice » 12 Wrz 2015, o 17:41

Ja zas podbije temat odnosnie dodania informacji o rasach. Jak juz pisalam na SB warto napisac kilka slowv o nich (nawet na podstawie ossusa czy wookiepedii ;-) )
Image
Awatar użytkownika
Alice
Gracz

Postprzez Rafael Rexwent » 12 Wrz 2015, o 20:57

Ja popieram Alice i proponuje rozszerzyć ten wątek, o nie tylko informacje o rasach, ale też o broni, statkach itp. :D
Image

"Nie wahaj się powiedzieć ludziom na których ci zależy o uczuciach żywionych do nich. Bo jutro może ich tam nie być." ~ Akagi
Awatar użytkownika
Rafael Rexwent
Gracz

Postprzez Kelan Navarr » 12 Wrz 2015, o 21:12

Aż tak bym się nie zapędzał. Wookipedii nie przegonimy, ani nawet nie dogonimy, a jeśli ma się coś robić byle było, to lepiej chyba nie robić. Teksty o broniach i statkach zresztą na Holonecie już istnieją, tyle że nie rozbijają zagadnienia na części pierwsze, a dają raczej podstawową wiedzę, przydatną do gry. Czapki z głów dla Chudego, który ujął wszystkie te zagadnienia w przystępny i ciekawy sposób. Jeśli ktoś chce szukać informacje na temat ładowności itp. dowolnego statku - są strony, które takie informacje zawierają, a których kopiowanie nie ma chyba sensu.
Co do ras - gdy jeszcze trochę bazę pouzupełniam, zastanowię się nad dodaniem podstawowych informacji o ich przedstawicielach. Dodatkowo niebawem umieszczę bezpośrednie linki do Wookiepedii i Ossusa, żeby każdy bez problemu już teraz stosowne informacje miał zawsze pod ręką.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Administrator

Postprzez Kelan Navarr » 15 Wrz 2015, o 16:47

UPDATE 15.09.2015

Zgodnie z zapewnieniami, nie zakończyłem prac nad naszą nową bazą avatarów. Dziś dodałem kolejnych 79. Między nimi znalazły się dwie nowe rasy: Mirialan i Sayormi. Wszystkie nowe avatary znajdują się na końcach swoich list, więc z łatwością możecie sprawdzić wszystkie nowinki. Na moim dysku oczekuje jeszcze trochę gotowych avatarów, lecz reprezentują rasy, które otrzymałyby na chwilę obecną maksymalnie 2 portrety. Umieszczane będą, gdy liczba ta wzrośnie do przynajmniej 4, bądź będę miał pewność, że nie nie zdołam wyszukać żadnych kolejnych. Lista dodanych dziś avatarów:

Ludzie - kobiety: 14
Ludzie - mężczyźni: 10
Twi'lek: 10
Zabrak: 5
Wookie: 2
Trandoshan: 4
Togruta: 1
Rodian: 1
Jawa: 3
Mon Calamari: 4
Duros: 1
Devaronian: 1
Droid: 2
Aqualish: 3
Bothan: 3
Chiss: 2

Mirialan: 9
Sayormi: 4
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Administrator

Postprzez Kelan Navarr » 25 Wrz 2015, o 20:06

UPDATE 25.09.2015

Kolejna porcja avatarów. Dziś skromniej niż ostatnio, gdyż nasze zbiory zasiliło 37 portretów. Pojawiły się też dwie nowe rasy - Arkanianie i Cereanie. Rozkład grafik wygląda następująco :

Ludzie - kobiety: 8
Ludzie - mężczyźni: 5
Twi'lek: 7
Zabrak: 1
Togruta: 2
Rodian: 1
Duros: 1
Droid: 1
Mirialan: 2
Sayormi: 4

Cerean: 5
Arkanian: 4
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Administrator

Postprzez Kelan Navarr » 23 Lis 2015, o 18:34

UPDATE 24.11.2015

Najnowszy zastrzyk avatarów. Całkiem spory, bo przybyły nam 63 sztuki. Po podliczeniu sumy portretów znajdującej się obecnie w naszej bazie otrzymujemy liczbę w okolicach 500. Wynik dość przytłaczający i nie wiem nawet, kiedy tego tyle narobiłem. NASZĄ BAZĘ AVATAROWĄ ZASILA OBECNIE OKOŁO PÓŁ TYSIĄCA AVATARÓW!
Powstał też dział "Inne" gdzie umieszczał będę avatary dla ras, które posiadają w Bazie niewielką liczbę przedstawicieli i nie warto z tego powodu tworzyć dla nich osobnych tematów. Aktualizacja w liczbach wygląda następująco:

Ludzie - kobiety: 13
Ludzie - mężczyźni: 15
Twi'lek: 3
Zabrak: 1
Togruta: 1
Droid: 1
Arkanian: 1
Chiss: 1
Falleen: 1
Kel Dor: 1
Mon Calamari 1
Mirialan: 3