Content

Sprawy forumowe

Ogłoszenia od Administracji

Image

Re: Ogłoszenia od Administracji

Postprzez BE3R » 14 Mar 2020, o 20:57

Ave Wy

Wielki Płaz ogłasza co następuje. Knuciem i podstępem udało się wrobić, nakłonić Quorna do ciężkiej pracy ku chwale mgławicy. Tym samym Nantel i Nicci będą powoli przechodzić w tan spoczynku. A Quorn zajmie się zarządzaniem i sprawami forum. W chwili obecnej cała branża PBF przeżywa kryzys, my widzimy światełko w tunelu. I nie jest to pociąg. Dlatego gorąco apeluję do wszystkich udzielcie wszelkiego możliwego wsparcia nowemu administratrowi.
<papug> albo zostaniecie rozstrzelani.

Zróbmy Mglawicę Mocy ponownie potęgą w PBFowym światku. (albo chociaż widzialną)

Do dzieła Wasza Robaczywość.
Awatar użytkownika
BE3R
Mistrz Gry
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Ogłoszenia od Administracji

Postprzez Quorn » 14 Mar 2020, o 21:25

Tjaaaa...
"Jak do tego doszło, nie wiem" - wieszcz Zenek

Zmiana, która się dokonała jest dla mnie zaskoczeniem. Bo oto stałem się adminiem i przejmuję forum w świetnej kondycji po miłościwie panującym Puszkowniku. A przecież jeszcze wczoraj byłem na totalnym "nie, to nie na moje siły". Moje zaangażowanie w forum od jakiegoś czasu było ograniczone tylko do obserwacji. Na moje źle się działo, ale nie miałem też pomysłu co by tu zrobić. Nie czułem się na siłach by wrócić i pracować jako MG jak w okresie gdy z uporem maniaka cisnąłem posty na Gamorr. Prawdę powiedziawszy nawet za bardzo o tym nie rozmyślałem. Po prostu patrzyłem.

A potem nagle przychodzi Kelan i... no właśnie skubany mnie przekonał. Nie wiem jak, co i kiedy. Straciłem czujność. Rura mi zmiękła i teraz on i Beer się cieszą. W przekonywaniu nie mniejszy jest też udział Davida, którego postawa zasługuje na upamiętnienie jakimś medalem: "Zasłużeni dla Mgławicy". Co ciekawe nie robił tego wprost. Po prostu widziałem jak drapie się w podziemiu o lepsze jutro. Kupił mnie tym.

Co więc to wszystko oznaczać będzie dla MM? Na pewno powrót kija na czat. A co po za tym? Zmiany organizacyjne i personalne tu i tam. Szału nie będzie, ale swoje pomysły wdrożę. Mam nadzieję, że dam radę oraz, że nie będziecie na mnie psioczyć... za dużo. Prace zaczynam od teraz, ale na efekty przyjdzie poczekać.

PS Terminem kończącym moje funkcjonowanie jako admina wyznaczyłem na koniec sierpnia 2020. Jak się sprawdzę i wola ludu będzie bym trwał na stanowisku to zostanę. Jak będzie syf kiła i mogiła to odejdę (zostawiając najprawdopodobniej Mgławicę w stanie jeszcze bardziej opłakanym). Se se se...

Mam jednak nadzieję, że wszystko pyknie. Trzymajcie kciuki.
Pozdrawiam ciepło
Robal
Awatar użytkownika
Quorn
Administrator
 
Posty: 1032
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: Ogłoszenia od Administracji

Postprzez Quorn » 16 Mar 2020, o 10:25

OGŁOSZENIE
tym razem coś dla graczy
choć przez pryzmat Mistrza Gry


Gracze moi kochani,
wiem, że jesteście na Mgławicy ponieważ chcecie grać. Gra na pbfie jest specyficzna bo wymaga - mimo wszystko - odrobinę więcej wysiłku niż taka sesja przy "papierowym" RPG albo w klikaniu w jakiegoś tam cRPGa. Trzeba pisać. I to sporo miejscami. Jednak skoro tutaj trafiliście to zdajecie sobie z tego doskonale sprawę.
Po co o wspominam o tym pisaniu? Ano dlatego, że wprowadzamy zmiany w relacjach Mistrz Gry - Gracz. Ogłoszenie jest dla Graczy, to prawda, ale zmiany tyczyć się będą Mistrzów Gry. Od teraz Mistrz Gry NIE MA OBOWIĄZKU pisania rozbudowanych fabularyzowanych postów. Jego zadaniem ma być modowanie rozgrywki i prowadzenie gry, ale nie koniecznie musi on pisać nazwijmy to "tłuściochy". Ma prowadzić grę jako scenarzysta i reżyser ale nie koniecznie musi grać w tworzonym przedstawieniu tak jak było to do tej pory. Mistrz ma sterować grą i ją modować. Może to robić za sprawą edycji postów graczy lub też za sprawą krótkich postów lub prywatnych wiadomości. Ważne zatem będzie utrzymanie dobrej komunikacji ze swoim Mistrzem Gry.

Przykłady.

Post MG po staremu:

"Kantyna na skraju galaktyki. Tatooine. Piach słońce. I drugie. I brak wody. Chłodu można zaznać w takich właśnie na wpół zakopanych wykonanych z piaskowca schronieniach. Siedzicie w jednej takiej. Podrzędnej. Na szlaku pomiędzy miastami.
Drzwi od kantyny otworzyły się a grająca kapela momentalnie przestała grać. Muzyka zakończyła się wyjątkowo paskudnym akordem, który zdawał się rozbrzmiewać jeszcze przez krótką chwilę. Potem cisza stała się przytłaczająca swą gęstością. Była aksamitna. To też kroki obcego, który wszedł do do wnętrza kantyny były niczym uderzenia gromów odległej burzy. Wszyscy dyskretnie spoglądali na gościa, który sądząc po stroju, broni i elementach podniszczonego pancerza, mógł być łowcą nagród. I to raczej z tych co przeżyli w życiu nie jednego przestępcę a drniki w barze zamawiają warknięciem. Łowca przechodzi koło baru i nawet nie zatrzymuje się przy nim tylko od razu wyciąga blaster i mierzy z niego do rodiańskiej kobiety. Kobieta, choć jej nie znacie, siedzi przy Waszym stoliku".


Post MG po nowemu mógłby wyglądać tak:

Do kantyny wchodzi łowca nagród przewuj wielki. Opiszcie go. Podchodzi do Waszego stolika i chce zabrać kobietę, która się do was dosiadła. Jest to rodianka. Miła i wygadana. Kobieta prosi Was o pomoc. Facet jest koksu i nie spodziewa się oporu. Macie więc przewagę zaskoczenia w związku z tym możecie zbić go, wykończyć na śmierć albo pozwolić zabrać kobietę. Pamiętajcie o konsekwencjach; ludzie patrzą.

W drugim przypadku MG całkowicie oddaje scenę graczom. Oni - w ramach konwencji określonej w poście MG - mogą zrobić co chcą.

Warto też podkreślić, że jeżeli MG ma ochotę na konkretny fabularyzowany odpis w temacie ma do tego święte prawo. Jeżeli nadal chce prowadzić część swoich przygód starą metodą ma do tego prawo. Jednakże jest to jego własny wybór a nie obowiązek.

Rola gracza zasadniczo nie zmienia się. Choć ciężar "powieściopisarstwa" zdecydowanie bardziej będzie przesunięty w stronę graczy. On nadal swoimi odpisami ma reagować na poczynania MG ale nie powinien się też czuć specjalnie skrępowany i móc wprowadzić do gry swoje elementy większe lub mniejsze. Łowca nie ma oka? Proszę bardzo. Ma towarzystwo jednostki IG? Proszę bardzo. Pozwoli się uwieść jednej z graczek? A dlaczego by nie? Fabuła zyskuje, gra się kula, MG pilnuje tylko by trzódka mu się nie rozbiegła za bardzo po Mgławicy. Przed wprowadzeniem ryzykownych akcji upewnijcie się czy Mistrz Gry da Wam na nią zielone światło.

Jeżeli w jednym temacie-przygodzie siedzieć będzie dwóch lub więcej graczy sytuacja robi się jeszcze bardziej komfortowa. Gracze mogą pisać między sobą wspólnie tworząc przygodę i obudowując ją postowym "mięsem" natomiast MG prowadzi grę i wyznacza jej ogólny kierunek i szkielet.

Mam nadzieję, że wyraziłem się dość jasno.

Dziękuję za uwagę
Awatar użytkownika
Quorn
Administrator
 
Posty: 1032
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: Ogłoszenia od Administracji

Postprzez BE3R » 15 Cze 2020, o 20:47

Ave

Taką to informację dostaliśmy od naszego opiekuna serwera :)

Informujemy, że dnia 2020-06-16 odbędzie się migracja Państwa konta na nową platformę sprzętową. Przenosiny podyktowane są koniecznością odświeżenia konfiguracji sprzętowej. W godzinach od 20:00 do 00:00 wystąpi przerwa w działaniu serwera z powodu przenoszenia danych oraz końcowej konfiguracji usług.

Bla bla bla..

Jakby coś wybuchło dajcie znać. :)
Awatar użytkownika
BE3R
Mistrz Gry
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Poprzednia

Wróć do Sprawy forumowe