Content

Sprawy forumowe

Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Image

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Quorn » 13 Sty 2017, o 10:08

Zorza kp dotarla i czeka na ocene. Jeden glos już masz, jeszcze dwa. Ile czasu to moze potrwać? Nie wiem, ale może już dziś będzie wszystko załatwione najdalej jutro. Tylko w skrajnych przypadkach procedura trwa dłużej, a myślę, że tutaj nie będzie skrajnego przypadku. Pozdrawiam i cierpliwości życzę.
Awatar użytkownika
Quorn
Mistrz Gry

Miejscowość: Zakupane

Postprzez Zorza » 13 Sty 2017, o 10:24

Bardzo dziękuję za obie odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Zorza
Gracz

Postprzez Kelan Navarr » 13 Sty 2017, o 17:20

Jak Quorn już odpowiedział - KP dotarła. Obecną grafikę można przerobić na rysunek, tyle że wymaga to trochę pracy i materiału źródłowego w przyzwoitej rozdzielczości. Twi'lekanek mamy też sporo w bazie avatarów, którą zaprezentował Jack. Daj znać, który wariant obieramy i gdybyś chciała zmieniać opis wyglądu, to podrzuć po prostu na PW.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz

Postprzez Zorza » 13 Sty 2017, o 21:29

W takim razie wolę zatrzymać się przy moim opisie. Postaram się we własnym zakresie przerobić zdjęcie na rysunek, o ewentualną pomoc bym poprosiła jeśli mi się nie uda, a tymczasowo zostawiłabym zdjęcie. Mogę tak zrobić?
Awatar użytkownika
Zorza
Gracz

Postprzez Makvesh » 16 Sty 2017, o 15:13

Mam jeszcze jedno pytanie - kartę mam już zaplanowaną w punktach. Czy jest możliwość z kimś to przedyskutować na PRIV i ewentualnie dostać od razu feedback czy takiej praktyki tutaj nie ma i tego typu proces odbywa się już przy ocenie karty?
Makvesh
New One

Postprzez Quorn » 16 Sty 2017, o 18:18

Wyślij kp. Nie bawimy się we wstępne akceptacje.
Awatar użytkownika
Quorn
Mistrz Gry

Postprzez Rafael Rexwent » 17 Sty 2017, o 19:15

Potrzebna mi pomoc, bo planuję napisać kolejne opowiadanie ukazujące nieco ciemniejsza stronę Imperium.
1) Jak się objawia głód narkotykowy przy zażywaniu błyszczostymu oraz Ryllu?
2) Jak szybko w/w substancje niszczą organizm człowieka i co atakują najpierw?
Image

"Nie wahaj się powiedzieć ludziom na których ci zależy o uczuciach żywionych do nich. Bo jutro może ich tam nie być." ~ Akagi

"If you do not fight now, then when will you?" ~ Type-005
Awatar użytkownika
Rafael Rexwent
Gracz

Postprzez Mirten Khaan » 19 Sty 2017, o 03:29

1) Na jakim poziomie stoją nauki ścisłe, szczególnie te powiązane z medycyną? Czy przy takim rozwoju nauki zawody chirurgów oraz lekarzy nie stały się z czasem przestarzałe? Gdzie kończą się usługi dostępne dla "zwykłych śmiertelników", a zaczynają ekstrawagancje dla wybranych w rodzaju cybernetyki, kriogeniki, klonowania i tym zbliżonych?
2) Jak są traktowani "obcy" w przestrzeni Imperium? Czy oficjalnie kategoryzuje się ich jako pozbawionych praw obywateli drugiej kategorii, czy tylko utrudnia funkcjonowanie przez na przykład biurokrację? Co uważają o nich przeciętne osoby?
3) W jaki sposób jest ułożona Imperialna hierarchia władzy? Czy porządek utrzymuje się wyłącznie terrorem, siłami zbrojnymi i represjami, czy może używa rozwiniętej sieci inwigilacyjnej i zaawansowanej inżynierii społecznej? Kończy się to tylko na autorytarnym rządzie czy wręcz przechodzi aż do totalitaryzmu albo despotyczności?
Mówią, że przyroda nie znosi próżni. To, co leży na ziemi, co padło od twojego miecza, już nie jest Złem. Co nim tedy jest? Czy zastanawiałaś się kiedyś na tym?” - Vysogota z Corvo (Wiedźmin: Wieża Jaskółki)
Awatar użytkownika
Mirten Khaan
New One

Postprzez Quorn » 19 Sty 2017, o 09:48

3) Imperium jako władza wybrana w sposób legalny dla większości swoich obywateli jest całkiem w porządku. Musisz tylko być posłuszny, uległy i tańczyć jak Ci zagrają. Jak się nie będziesz wychylał możesz wieść całkiem przyjemne życie. Gorzej kiedy zaczyna Ci być nie po drodze z Imperialnym prawem. Wtedy bardzo szybko możesz się przekonać jak bardzo brudne są ręce władzy i ilu ze swoich obywateli zostało poświęconych w imię "większego dobra".
Co do utrzymywania porządku i hierarchii władzy. Obszary kintrolowane przez Inperium możesz zaklasyfikować do jednej z trzech kategorii/klas: A, B, C. W skrócie: A - to regiony wpełni oddane Imperium. Praktycznie każdy aspekt życia został zimperializowany. Regiony te są dobrze strzeżone przez wojsko i flote ale nie oznacza to, że na każdym skrzyżowaniu stoi szturmowiec który strzeli do Ciebie bo się krzywo spojrzysz. Praworządność - choć drakońska- jest całkiem wysoka i ogólnie nie jest źle. Gdyby w galaktyce pojawił się ktoś nieznany i trafił do obszarów A stwierdził by, że Imperium jest naprawdę przyjazne obywatelowi. Myślę, że dobrą analogią do naszych czasów może być III rzesza a.hitlera. Militarnie i ekonomicznie całkiem potężnie ale wszyscy wieny co tam naziści knuli za kulisami, a o czym całkiem spora liczba obywateli nie wiedziała. W galaktyce obszar. A to głównie światy jądra.

B - Śroxkowe rubieże. Obszar przejściowy poniędzy imperium A a inperium C. W imperium B władza jest bardziej narzucona (okupacyjna) i różny jest jej stan. Mamy więc takie Kraje Warty gdzie Imoerium przesiedla i narzuca swoje prawa traktując taki obszar jakby należał do kategorii A, mamy Generalne gubernatoratwa gdzie rdzenni mieszkańcy są na tyle krnąbrni lub niegodni, że nie da się ich zasymilować i bez ucisku nie da się sprawiwać władzy. Mamy Danie i Francje Vichy: rządy zachowują swoją autonomię i ofcjalną niezależność ale i tak wiadomo, że to Imperium za tym wszystkim stoi i pociąga za sznurki.
C - zewnętrzne rubieże. Obszar na którym imperium nie jest wstanie zapanować. Znakomita wiekszość planet czy sektorów rządzi sie własnymi prawami i żyje życiem niezależnym od woli Imperatora (choć są wyjątki). Władza imperialna jest słaba lub tylko symboliczna. Tutaj patrole szturmowców chodzą w grupach bo wiedzą, że pojedynczy biały pancerz może nie wrócić do bazy. Analogia do naszego świata: Dziki Zachód. Jako taka praworządność zachowana w miejscu gdzie armia ma swój fort ale im dalej od niego tym więcej bandytów i indian. Obszar C to obszar, który trzeba ciągle zdobywać nawet pomimo tego, że oficjalnue znajudje się w granicach Imperium.
Awatar użytkownika
Quorn
Mistrz Gry

Postprzez Quorn » 19 Sty 2017, o 11:34

Co do medycyny. Znowu analogia: w naszym świecie masz zaawansowane operacje ratujące życie płodu, przeszczepy, rekonstrukcje itp itd a obok tego mamy choroby, bród i epidemie dziesiątkujące masy. W star warsach masz podobnie: medycyna potrafi cuda, ale nie jest tak, że te cuda są dostęone dla wszystkich. Luke'owi załatwili super proteze ręki; biedny miałby jakąś starą ledwie działającą rękę lub jakiś chwytak.

Medycyna nadal potrzebuje naukowców i lekarzy. Choćby po to by programować droidy medyczne i nadzorować ich prace.
Awatar użytkownika
Quorn
Mistrz Gry

Postprzez Mirten Khaan » 22 Sty 2017, o 18:46

Niech to! Teraz dopiero zdałem sobie sprawę, że zadawałem złe pytania. No może nie tyle złe same w sobie co zwyczajnie zadane w złej kolejności. W każdym razie to ma chyba większe znaczenie:
1) Czego oczekujecie od potencjalnego gracza?
2) Czy wymagany jest jakiś określony styl pisania lub formatowania tekstu?
3) Jak wpasowałaby się nowoprzybył do waszej obecnej ekipy?
Mówią, że przyroda nie znosi próżni. To, co leży na ziemi, co padło od twojego miecza, już nie jest Złem. Co nim tedy jest? Czy zastanawiałaś się kiedyś na tym?” - Vysogota z Corvo (Wiedźmin: Wieża Jaskółki)
Awatar użytkownika
Mirten Khaan
New One

Postprzez Saine Kela » 22 Sty 2017, o 18:56

Nie wiem czy mogę odpowiedzieć w satysfakcjonujący sposób, ale spróbuję:
1) Chyba tylko tego, by nie uciekł zbyt szybko :)
2) Określony styl? Chyba nie, poza faktem, że pisze się w trzeciej osobie, a przy formatowaniu tekstu robimy wcięcia (taby), ale to nie jest jakiś specjalny wymóg :D
3) A to zależy od niego samego! Nie gryziemy (no może ja, ale ubierz gumiaki i będzie ok), nie bijemy (no dobra, bijemy kijkami i innymi przedmiotami), nie krzyczymy (ha! krzyczymy...). Ogólnie nie powinno być problemu.

No ale najpierw napisz kp i niech zostanie zaakceptowana, potem zacznie się zabawa
Image

Image

GG: 6687478
Awatar użytkownika
Saine Kela
Gracz

Miejscowość: Pandarium/Ruda Śląska

Postprzez Rafael Rexwent » 22 Sty 2017, o 18:58

1. Czego oczekujemy? O to pytanie najlepiej zapytaj Mistrzów Gry, ale najważniejsze jest, byś dobrze się tutaj czuł. Jeśli wchodzisz na Mgławicę z poczuciem obowiązku, a nie radości, to znaczy, ze coś jest nie tak.
2. Najlepiej jakby był pozbawiony błędów ortograficznych i interpunkcyjnych, oraz czytelny (szczególnie przydatne są akapity - [tab][/tab], oraz dzielenie tekstu, by nie był zbitym blokiem, za pomocą enteru)
3. Jak najszybciej :P A tak na poważnie - my nie gryziemy. Oprócz Puszki i Quorna, który ostatnio strasznie chce mordować postacie, jesteśmy naprawdę miłymi i wyrozumiałymi ludźmi.
Image

"Nie wahaj się powiedzieć ludziom na których ci zależy o uczuciach żywionych do nich. Bo jutro może ich tam nie być." ~ Akagi

"If you do not fight now, then when will you?" ~ Type-005
Awatar użytkownika
Rafael Rexwent
Gracz

Postprzez Jeszcze nie wiem » 22 Sty 2017, o 21:17

Dzień Dobry.

Tak, wiem... Data rejestracji długa, ale byłem zbyt przytłoczony ilością tematów, jaka tu jest, więc dałem sobie spokój, ale postanowiłem teraz się z tym zmierzyć pomijając obecną ostatnio zajawkę na uniwersum star wars (nie mają z tym nic wspólnego filmy Disneya, osobiście uznaję stary kanon i legendy)

Możliwe, że nie do końca przejrzałem wszystkich tematów, ale jest tego tak dużo, że ciężko to przerobić... Postanowiłem więc napisać tutaj pytania, które w tej chwili siedzą mi w głowie:

1) Czy możliwe byłoby stworzenie młodego (stosunkowo młodego, okolice powiedzmy 600 lat) Netianina, użytkownika mocy (Obrazek jednak byłby Vultana, jako że młodzi Netianie mieli większe możliwości nad zmianą kształtu, a vultański wygląd można przypisać do młodego Netianina od biedy)?
1a) (jeśli odpowiedź na 1) jest pozytywna) Czy możliwe byłoby, że w swojej historii pobierał nauki u Jedynych w Mortis (ci The Ones), które wykorzystywałby podczas swoich podróży w bieżącej fabule? Powiedzmy, że były teraz takim łowcą nagród, który wspomaga się dawniej nabytymi umiejętnościami jeśli nie u Sithów czy Jedi to w innym zakonie/sekcie/organizacji?
2) Jeżeli jest postać używająca mieczy świetlnych czy wibromieczy albo broni podobnych, to jakie są ograniczenia w mistrzostwach jeśli chodzi o formy?
3) Mam nadzieję, że mnie nie zglanujecie za te pytania?
gg: 13555706
Awatar użytkownika
Jeszcze nie wiem
New One

Postprzez BE3R » 22 Sty 2017, o 21:43

Witamy

Jesteśmy przyjaźni i nie glanujemy...

Ad 1) jak najbardziej możesz, bardzo oryginalny pomysł, przemyśl tylko dwie sprawy.
Pierwsza to taka że możesz operować tylko poza obszarem imperium, pierwsza kontrola wrażliwości na moc kończy się czapą. (to samo dotyczy reszty wrażliwych na moc postaci graczy)
Dwa, serio Vultanin. nie rób nam tu pidżamersów. Nie jest to wada dyskwalifikująca postać, ale niesmak pozostanie.
1cośtam, a ucz się u kogo chcesz, o ile tylko potrafisz to uzasadnić.
2) używaj sobie formy jaką chcesz, o ile uzasadnisz swoje umiejętności, i mistrzostwo w przypadku antycznych postaci jest możliwe w dowolnej Jednej formie walki, możesz rzecz jasna znać inne. Przypominam tylko że miecz świetlny - wyrok śmierci w imperium, a i w rubieżach można za niego dostać czapę (łowca nagród cie odstrzeli żeby zgarnąć nagrodę za zabicie jedi)

ad3)
Jak już pisałem nie glanujemy, natomiast moczerów za dużo się już namnożyło, i może się okazać że imperium przeprowadzi akcję mającą na celu zmniejszenie populacji. :twisted:
Awatar użytkownika
BE3R
Administrator

Miejscowość: Chorzów

Postprzez Jeszcze nie wiem » 22 Sty 2017, o 21:53

1. Nie no, raczej mam zamiar to sensownie rozegrać i poza terytorium imperium operować właśnie. Obrazek Vultana jest łatwiej znaleźć od Netianina, chyba, że byłoby możliwe, że jako Netianin mógłbym wyglądać jak człowiek a nie humanoidalne drzewo.
1a. Wątek z Mortisa myślę, że dałbym radę ogarnąć logicznie, bo nie chciałbym postaci, która postrzega moc jako ciemną albo jasną, tylko jako odcienie szarości. Coś w stylu Jensaarai czy Szarych Jedi.
2 Są inne, niekiedy lepsze alternatywy od miecza świetlnego, wibromiecze używały też osoby niewrażliwe na moc, a często okazywały się nawet lepsze od mieczy świetlnych z tego, co mi wiadomo. Domyślam się, że moczerów było sporo, ale mam w planach w ciekawy sposób go rozegrać właśnie, że tak subtelnie używałby mocy i uczyłby się jej tajników skrycie, no i korzystałby z umiejętności jako łowca nagród, bo nikt nie spodziewałby się, że Netianin może polować na głowy, a w trudnych czasach trzeba się ukrywać prawda? Półświatek może w tym pomóc i egzotycznośc rasy też może być fajnym elementem urozmaicającym grę. Sprzedawanie informacji, wiedzy, jako że się żyło długo. Sposobów na przeżycie dla takiej rasy mogłoby być sporo.

Rozumiem zatem, że mogę kombinować z tą rasą, tak? Mam tylko problem, jak zlimitować ewentualne umiejętności, profesje. Przez tyle lat można się sporo nauczyć, ale wypadałoby też nie robić z siebie Boga...
Awatar użytkownika
Jeszcze nie wiem
New One

Postprzez BE3R » 22 Sty 2017, o 22:05

Poradzisz sobie, młody osobnik, nie ma jakichś mega umiejętności, poza tym trzeba je uzasadnić i opisać, a nikt nie chce czytać 37 stronnicowej KP prawda.
Awatar użytkownika
BE3R
Administrator

Miejscowość: Chorzów

Postprzez Jeszcze nie wiem » 22 Sty 2017, o 22:06

No dobra, dziękować za info. Postaram się na dniach zorganizować KP :)
Awatar użytkownika
Jeszcze nie wiem
New One

Postprzez Maegar » 2 Lut 2017, o 00:53

Witam
Moje konto gmail jest podczepione do tego konta. Otrzymuje maile dotyczące sesji itp. Proszę je w jakiś sposób odłączyć, bo nie chcę by ktoś użytkował z moich kont, oraz ja sam użytkować z niego nie będę.
Maegar

Postprzez Sskirt » 8 Lut 2017, o 13:52

Man pytanie.
Jeżeli w próżni nie ma cząsteczek, to nie ma co przekazywać temperatury, toteż w próżni nie powinno się zamarzać.

I tu rodzą się moje pytania:
Czy w próżni, w STAR WARS się zamarza?
Ale przede wszystkim czy na MM w próżni się zamarza?
Image
Awatar użytkownika
Sskirt
Gracz

Miejscowość: Września

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy forumowe