Content

Sprawy forumowe

Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Image

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Opliko » 30 Gru 2017, o 17:38

Jeśli chodzi o postaci graczy, to chyba nie ma nikogo korzystającego tylko z ciemnej strony. Licząc npc, jest choćby zła Mirax. (Teraz szuka tej dobrej, którą wygoniła z ciała. I przez to teraz panda gra kushibanem :P).
Edit: ale nie wiem jak ze szkoleniem, bo to może się skończyć wybuchniętą głową :P
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
"There is no escape. Don't make me destroy you." ~Darth Vader
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz

Postprzez Nicciterra » 30 Gru 2017, o 18:44

Jeśli chodzi o mocowładnych to w aktualnie stojącej fabule z tego co się orientuję, mają baaaardzo pod górkę, a jakiekolwiek publiczne akty mocy to przepis na szybką śmierć. Nie ma żadnych oficjalnych szkół, ani dostępnych mentorów, zaś w galaktyce są regularnie tępieni (propaganda Imperium). Fabularnie tworząc KP można nadać sobie na start jakieś umiejętności (uzasadniając je w SENSOWNY sposób), ale ze względu na zasady staniesz się raczej początkującym lub co najwyżej średnio zaawansowanym użytkownikiem mocy (tak jak mnie się to udało).

Użytkownicy ciemnej strony, aktualnie nie są za bardzo dostępni do takiego bezpośredniego sprzężenia. NPC są ukryci, a ich motywy nieznane. Od razu wybijam z głowy próbę tworzenia wątku by współpracować ze "złą" Mirax, którą to opcję sugerował Opliko. Możesz w KP próbować wymyślić własny koncept, jakiś wątek uzasadniający takie spojrzenie na kwestie mocy a nie inne.

Co do postaci:

Na przykład nieżyjąca postać gracza Tegdar to były użytkownik ciemnej strony. Nie było w nim ani kropli jasnej strony. Polecam przyjrzeć się jego kłopotom i dostrzec przyczynę śmierci. Zginął w potyczce ze zbirami w kantynie na Tatooine.

Caleb Quade to jedi który regularnie potrafi wspierać się Dark Side'em i nadal gra, robi misje dla Rebelii (choć ostatnio jest coś nieobecny, ale to gracz o długim stażu)

Nicci, to wyszkolona zabójczyni. Aktualnie zajmuje się ciągłą ucieczką przed połową galaktyki ^.^ (chcesz wybrać tę ścieżkę :> proszę cię bardzo, jest wesoło)

I to koniec darkside'owców przez ostatni rok. Choć bodajże postać gracza David Turoug: jedi Michael Stardust (bezimienny) ma jakieś zapędy do poznawania ciemnej strony ;) (kto wie co mu chodzi po głowie)

Powodzenia z tworzeniem KP
Image
Awatar użytkownika
Nicciterra
Mistrz Gry

Postprzez Alex Zafist » 30 Gru 2017, o 19:16

Mocowładni mają pod górkę to dość wyraźnie widzę. Chęć stworzenia takiej postaci zawsze pozostanie w mojej głowie. Bardzo dziękuje za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Poczytam przytoczone przypadki, ale pewnie skończy się dość bezpiecznie. A kiedy, to już pytanie na które jeszcze sam nie znam odpowiedzi. Choć może po sesji egzaminacyjnej...

EDIT: Ma ktoś na koncie wiadomość powitalną dla nowo zarejestrowanych. Wiem, że są różne pomoce w holonecie itd. itp. co do tworzenia postaci, jednak interesuje mnie cała i konkretna treść.

EDIT 2: Dziękuję Opliko za pomoc z wiadomością powitalną.
Alex Zafist
Gracz

Miejscowość: Studia w Lublinie

Postprzez Draugdin » 14 Sty 2018, o 10:15

Ja za to bym prosił o podpowiedź co to jest ten Drugi Pogrom i dlaczego jest taki ważny, że trzeba go uwzględnić w procesie tworzenia postaci. Wystarczy proste wytłumaczenie lub wskazanie mi gdzie ewentualnie mogę o tym poczytać.
Z góry dziękuję.
Draugdin
New One

Postprzez Quorn » 14 Sty 2018, o 10:27

Drugi Pogrom to tak ogólnie czystka jaką Imperialna Inkwizycja zafundowała galaktyce. Mocowładni w tym czasie zostali mocno przetrzebieni. Wszelkie objawy stosowania mocy byly tępione i od tego czasu oficjalnie nie można w Imperium być "moczerem" a bycie nim jest przestępstwem. Na holonecie wisi kalendarium MM i tam można poczytać więcej o całej historii mgławicowej galaktyki.
Awatar użytkownika
Quorn
Mistrz Gry

Postprzez David Turoug » 14 Sty 2018, o 11:52

Każdemu Nowemu Użytkownikowi polecam dwie lektury (warto przeczytać przynajmniej jedną z nich):

Tło fabularne - w bardzo przystępnej i skróconej formie opisane wszelakie wydarzenia na forum jakie miały miejsce od jego założenia (bodajże zaczynaliśmy w 18ABY)

Kalendarium - wersja wypunktowana
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Gracz

Postprzez Tarra Kayn » 17 Sty 2018, o 21:19

Do zaglądających czytelników.

Czy osoby, które mają wgląd do kart postaci mogą potwierdzić czy moja KP została wysłana? I jeśli tak to w jakim czasie można się spodziewać prywatnej wiadomości o jej rozpatrzeniu i ewentualnych poprawkach? :)

Dziękuję za info i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tarra Kayn
Gracz

Postprzez Quorn » 17 Sty 2018, o 21:45

Karta dotarła i czekamy za ostatnim głosem. Myślę, że w ciągu 24 godzin (góra 48) wszystko powinno się wyjaśnić. Prosimy o cierpliwość i wyrozumienie.
Awatar użytkownika
Quorn
Mistrz Gry

Postprzez Serith Tallav » 19 Sty 2018, o 12:42

To ja z takim pytankiem. Czy ktoś kojarzy jaki kolor naramiennika szturmowca odpowiada stopniowi w armii? Czytałem, oglądałem różne źródła na ten temat i każde mówi inaczej. Jedyne co się zgadzało to to, że porucznik miał pomarańczowy naramiennik.
Image
GG: 8731310
Klik!
Awatar użytkownika
Serith Tallav
Gracz

Miejscowość: Rzeszów

Postprzez Mirten Khaan » 19 Sty 2018, o 14:13

Nie mylisz się - każde żródło faktycznie mówi inaczej, bo, poza insygniami na mundurze (oficerskim), nie było jednego standardu; a nawet on jest wewnętrznie niespójny.

Masz artykuł dokładnie o tym temacie na Wookieepedii: Rank insignia plaque/Legends
Mówią, że przyroda nie znosi próżni. To, co leży na ziemi, co padło od twojego miecza, już nie jest Złem. Co nim tedy jest? Czy zastanawiałaś się kiedyś na tym?” - Vysogota z Corvo (Wiedźmin: Wieża Jaskółki)
Awatar użytkownika
Mirten Khaan
New One

Poprzednia

Wróć do Sprawy forumowe