Content

Sprawy forumowe

Regulamin Forum

Image

Regulamin Forum

Postprzez Mistrz Gry » 17 Maj 2013, o 22:00

Ogólne
1. Mgławica Mocy to fanowskie forum PBF stworzone przez fanów, dla fanów, przeznaczone wyłącznie do celów rozrywkowych i nie odnosi ono żadnych korzyści majątkowych. "Star Wars", logo "Star Wars", wszelkie nazwy, zdjęcia, muzyka, a także każdy inny podmiot z tym związany, są zastrzeżonymi znakami handlowymi oraz/lub własnością Lucasfilm Ltd. lub ich prawowitych właścicieli.
2. Osobami odpowiedzialnymi za forum i jego prawidłowe funkjconowanie są administratorzy. Mają oni uprawnienia do karania użytkowników łamiących regulamin forum, nieprzestrzegających zasad rozgrywki lub łamiących obowiązujące w Polsce prawo za pośrednictwem Mgławicy Mocy.
3. Mistrzowie Gry to użytkownicy uprawnieni przez Administrację do prowadzenia gry fabularnej pozostałym graczom. Oprócz tego, dysponują oni podstawowymi uprawnieniami moderatora i również mogą przyznać użytkownikowi tzw. ostrzeżenie. (więcej o MG: Rozgrywka na Mgławicy Mocy)
4. Podstawową karą nadawaną przez Administrację lub Moderatorów jest trzydziestodniowe ostrzeżenie, zaś cztery aktywne ostrzeżenia oznaczają automatyczną blokadę dostępu do konta, czyli tzw. bana.
5. Użytkownik łamiący regulamin forum lub zasady rozgrywki może otrzymać bana (czasowego lub stałego) pomimo braku wcześniejszych ostrzeżeń. Nieprzestrzeganie ogólnie przyjętych zasad netykiety również może być przyczyną ostrzeżenia lub bana.
6. Pisząc na forum, Użytkownik wyraża zgodę na zachowanie treści postów w niezmienionej formie nawet po zakończeniu przez niego gry, usunięciu konta lub zablokowaniu do niego dostępu oraz wykorzystanie ich
7. Rejestrując się i korzystając z forum, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się i akceptuje regulamin forum oraz zasady gry.
8. Zarówno regulamin forum, jak i zasady gry mogą ulec zmianie. W takim wypadku o modyfikacjach Użytkownicy zostaną powiadomieni odpowiednim ogłoszeniem. Korzystanie z forum po wprowadzeniu takich zmian oznacza zapoznanie się z nimi i ich akceptację.

Konto Użytkownika
1. Każdy Użytkownik ma prawo do posiadania tylko jednego konta.
2. Do jednego konta może być przypisane maksymalnie JEDNA aktywna postać.
3. Nazwa konta (login) musi pokrywać się z mianem pierwszej postaci stworzonej przez Gracza (więcej: Tworzenie Karty Postaci).
4. Podczas rejestracji należy podać aktualny adres email, do którego Użytkownik posiada dostęp oraz wypełnić wszystkie wymagane pola.
5. Avatar Użytkownika służy graficznemu przedstawieniu jego postaci i musi być zgodny z szablonem używanym na Mgławicy Mocy. Administracja zapewnia sobie prawo do usunięcia lub modyfikacji avatarów niespełniających tego warunku. Jeśli Gracz nie potrafi sam stworzyć avatara według szablonu, może zgłosić się do Administracji z prośbą o jego wykonanie. Do tego czasu możliwe jest korzystanie z wizerunku postaci niespełniającego graficznych norm przyjętych na Mgławicy Mocy.
6. Gracz ma obowiązek wstawienia w podpisie linku do, znajdującego się Bazie Danych, tematu z zaakceptowaną Kartą Postaci. Zwykły link tekstowy może być zastąpiony przez userbar zgodny ze stworzonym przez Administrację szablonem.
7. Oprócz linków do Karty Postaci, w podpisie może znaleźć się numer komunikatora lub inna krótka notka informująca o preferowanym sposobie komunikacji z Użytkownikiem. W miejscu tym nie powinno znajdować się nic więcej, zaś Administracja ma prawo zedytować podpis zbyt długi lub zawierający wszelkie inne treści.
8. O zmianach avatara lub podpisu Użytkownika dokonanych przez Administrację, Gracz powinien zostać poinformowany.

Tematy fabularne
1. Tematami fabularnymi nazywane są tematy znajdujące się w części forum służącej do gry. Służą one opisywaniu przygód i wydarzeń, w jakich biorą udział postaci Graczy.
2. Zasady rządzące grą fabularną opisane zostały w: "Rozgrywka na Mgławicy Mocy".
3. Posty "niefabularne", a więc niebędące częścią gry uznawane będą za tzw. offtopic.

Tematy niefabularne
1. Tematami niefabularnymi nazywane są tematy znajdujące się w częściach forum niesłużącym bezpośrednio do gry - działy poświęcone działaniu Mgławicy Mocy, dyskusjom między użytkownikami forum, Punkt Nowoprzybyłych, Sesje Pozamgławicowe, Opowieści z Mgławicy Mocy, Hyde Park itp.
2. Nowy temat powinien mieć nazwę, która jasno określa poruszany problem i znajdować się w odpowiednim dla niego dziale (kategorii), zaś tematy wielowątkowe, w których poruszone problemy nie są ze sobą ściśle powiązane mogą zostać skasowane przez uprawnione do tego osoby.
3. Zabronione jest pisanie postów nie na temat, czyli wprowadzanie w wątki tzw. offtopu. Jeśli nie ma tematu, do którego pasowałby dany post należy założyć taki w odpowiednim dziale.
4. W Internecie pisanie WIELKIMI LITERAMI najczęściej rozumiane jest jako krzyk, a co za tym idzie, zabrania się pisania nazw tematów wyłącznie wielkimi literami (nie dotyczy ogłoszeń administracji).
5. Zabrania się stosowania przesadnego wulgaryzmu, chamstwa oraz obrażania osób trzecich, szczególnie pozostałych użytkowników forum.
6. Wszelkie konflikty należy rozwiązywać prywatnie, poprzez Prywatne Wiadomości, e-mail, bądź komunikatory internetowe.
7. Zamieszczanie materiałów niezgodnych z prawem, powiązanych z pornografią, nazizmem, rasizmem, nawiązujących do przemocy itp. będzie surowo karane.
8. Posty, których napisanie miało na celu tylko zwiększenie ich ilości w statystykach użytkownika lub takie, których treść się powtarza - użytkownik pisze po raz kolejny swoje zdanie, zmieniając tylko formę wypowiedzi mogą być traktowane jako offtopic.
9. Zalewanie tematów dużą ilością postów, „jeden za drugim”, czyli tzw. floodowanie jest zabronione. Jeśli po wysłaniu postu użytkownik zdecyduje się coś dopisać powinien użyć opcji „Edytuj”.

Mini-Chat (shoutbox)
1. Dostęp do shoutboxa użytkownik uzyskuje w chwili akceptacji jego pierwszej Karty Postaci.
2. Na shoutboxie również obowiązują powszechnie przyjęte zasady netykiety, zakaz zamieszczania treści niezgodnych z prawem.
3. Administracja ma prawo zablokować Użytkownikowi dostęp do shotboxa lub uniemożliwić mu wysyłanie wiadomości na nim.
4. Tak naprawdę, shoutbox to jeden wielki śmietnik służący wrzucaniu linków do obrazków różowych jednorożców i trzeba się postarać, żeby dostać ostrzeżenie udzielając się na czacie.
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 6990
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Re: Regulamin Forum

Postprzez Peter Covell » 2 Lis 2013, o 15:00

ZMIANY W REGULAMINIE
2.11.2013


Ogólne
2.
Osobami odpowiedzialnymi za forum i jego prawidłowe funkjconowanie są administratorzy oraz junior administratorzy. Mają oni uprawnienia do karania użytkowników łamiących regulamin forum, nieprzestrzegających zasad rozgrywki lub łamiących obowiązujące w Polsce prawo za pośrednictwem Mgławicy Mocy.

Zmieniono na:
2. Osobami odpowiedzialnymi za forum i jego prawidłowe funkjconowanie są administratorzy. Mają oni uprawnienia do karania użytkowników łamiących regulamin forum, nieprzestrzegających zasad rozgrywki lub łamiących obowiązujące w Polsce prawo za pośrednictwem Mgławicy Mocy.

Konto Użytkownika
Dodano punkt:
2. Do jednego konta mogą być przypisane maksymalnie dwie aktywne postaci.

Oznacza to, że od tej chwili każdy z graczy może posiadać jedną postać główną i jedną poboczną. Nie określamy kiedy dokładnie można brać się za pisanie drugiej KP, bo to nie ma sensu - ograniczenia czasowe czy postowe są sztuczne i nie uwzględniają aktualnej sytuacji forum/gracza. Żeby nie było wątpliwości, wszyscy posiadający KP zaakceptowane od chwili restartu do dzisiaj mogą startować z tworzeniem drugiego bohatera.
Administracja nie planuje wprowadzenia możliwości posiadania trzech lub więcej aktywnych postaci - ani teraz, ani w przyszłości.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Gracz
 
Posty: 4202
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56

Re: Regulamin Forum

Postprzez BE3R » 16 Wrz 2018, o 16:34

Rodo, wszędzie Rodo.


Ave Wy,

Chciałbym przybliżyć Wam kwestię przechowywania i przetwarzania danych osobowych na forum.

Dla uproszczenia opisu - jeśli gdzieś odnoszę się do przepisów to chodzi o przepisy RODO - Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), którego treść możecie znaleźć tutaj:
https://giodo.gov.pl/pl/569/9276

Kto?
Administratorem danych (i autorem tego posta) jest Michał Bury. I na tym skończę pisanie o sobie w trzeciej osobie. Skontaktować się ze mną można przez PW lub pisząc na adres forum - thin@poczta.fm

Po co?
Celem przetwarzania danych osobowych na forum jest zapewnienie sprawnego funkcjonowania. Te nieliczne dane osobowe, które zbieramy i przetwarzamy służą wyświetlaniu forum, logowaniu użytkowników, komunikacji i prowadzeniu statystyk. Dane na forum przechowywane są dopóki konto jest aktywne, a jeśli zawiera posty - stale ze względu na autorstwo postów.

Na jakiej podstawie?
Dane są przetwarzane i przechowywane na podstawie zgody udzielanej przez użytkownika forum (zgodnie z art. 6 ust. 1. lit a) oraz wtedy, gdy jest niezbędne do wypełnienia obowiązku ciążącego na administratorze (zgodnie z art. 6 ust. 1. lit c). Zgoda odbierana jest przy zamykaniu informacji o polityce prywatności i dotyczy bieżącej działalności forum. Drugą podstawą prawną są obowiązki wynikające z prawa autorskiego.

Jakie dane?
Dane wszystkich użytkowników:
- adres IP;
- dane przeglądarki i systemu odbiorcy;

Dane zarejestrowanych użytkowników obejmują również:
- login (pseudonim) zarejestrowanego użytkownika;
- adres email zarejestrowanego użytkownika;
- ewentualne dodatkowe dane dobrowolnie podane przez użytkowników w profilu;

Podczas wyświetlania strony adres IP oraz informacja o przeglądarce i systemie operacyjnym zapisywane są w logach serwera. Te dane nie są analizowane na bieżąco. Służą jedynie zapewnieniu prawidłowego działania serwera i możliwości monitorowania nieprawidłowości, gdyby takie się pojawiły. Czasem się pojawiają - zaglądam do tych danych, kiedy forum jest atakowane przez złośliwe oprogramowanie. Dzięki temu (i przy wsparciu firmy hostingowej) od lat udaje nam się utrzymać sprawne forum.

Oprócz tego forum korzysta z ciasteczek (cookies), czyli małych plików zapisywanych na komputerze odbiorcy, które pozwalają dopasować wygląd strony i obsługują logowanie użytkownika. Ciasteczka mogą również być używane na potrzeby statystyczne. Jeśli chcesz usunąć cookies ze swojego komputera - dowiedz się jak to zrobić.

Komu przekazywane są dane?
Dane są wykorzystywane przy prowadzeniu forum i na potrzeby funkcjonowania tego serwisu. W związku z tym przekazujemy dane jedynie firmie hostingowej mającej bezpośredni związek z funkcjonowaniem forum. (host) oraz

Google -mamy boota i google wie co on robi.
LLC z siedzibą w Mountain View w USA, którego serwis Google Analytics
mierzy ruch. Z tymi dwiema firmami zawarliśmy wymagane umowy na
przekazywanie danych, co potwierdza ich zobowiązania w zakresie ochrony
danych. W przypadku tego drugiego podmiotu dane są przekazywane poza
obszar Unii Europejskiej, o czym mamy obowiązek poinformować. Informacje o
zakresie ochrony danych osobowych w Google Analytics oferuje serwis:
https://privacy.google.com/intl/pl/index.html#Na koniec chciałbym Cię poinformować, że forum nie sprzedaje danych.
Nie profilujemy odbiorców
Nie stosujemy Twoich danych w marketingu.

Twoje prawa
Przepisy dają użytkownikom forum szereg praw:
• dostępu do danych (Art. 15. RODO),
• do sprostowania danych (Art. 16. RODO),
• do bycia zapomnianym (żądania usunięcia danych - art. 17. RODO),
• do ograniczenia przetwarzania danych (Art. 18. RODO),
• do przenoszenia danych (Art. 20. RODO),
• wycofania zgody na przetwarzanie danych,
• do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Jeśli chcesz skorzystać z tych praw - skontaktuj się ze mną przez PW
lub
napisz do mnie na adres Jak wyżejMichał Bury
(BE3R)
Administrator forum
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów


Wróć do Sprawy forumowe

cron