Content

Statki i okręty

[ Różne Statki] Początek i koniec (18+)

Image

Re: [ Różne Statki] Początek i koniec (18+)

Postprzez Nicciterra » 25 Lut 2018, o 23:42

Przytuliła ją mocniej, posłała moc by ją delikatnie wysondować. Szukała jej cierpień, by je doświadczyć i w zamian przekazać swoje intencje i dać jej przede wszystkim uczucie, że nie jest sama, że ona tu jest i nie pozwoli już więcej czynić jej krzywdy. Pragnęła ją chronić i uratować.

Spojrzała wnet na swojego pilota. Głupiec nie miał pojęcia w co się wplątał. Nie czuła jednak żalu do jego osoby.
- Kim ty jesteś. Jak nisko trzeba upaść żeby zadawać się z takimi potworami.- gniew, niechęć, potępienie. Znała to bardzo dobrze, na tyle dobrze, że nie zrobiło to na niej najmniejszego wrażenia. W końcu nie musiała już przed nim niczego ukrywać. Mogli się dogadać. Albo polubownie potraktuje jej sprawę, albo go zmusi do posłuszeństwa.

- Już nigdy nie będziesz zmuszana do czynienia innym krzywdy i zrobię wszystko, by nikt i Ciebie nie krzywdził... -
powiedziała pewnym głosem do Chichi, acz załamał się on na sam koniec... Była w tym wszystkim kompletnie sama. Zdana tylko i wyłącznie na swoje zdolności. Nie miała szans w walce z Anzatą, a już na pewno nie z tą całą Lady Alexis, o której wspomniał ten potwór. Wstała wnet powoli wpatrując się w Bubu morderczym wzrokiem. Atmosfera się zagęściła między tą dwójką. Acz dziwne wrażenie współczucia z jego strony zasiało zwątpienie, że chyba powinna na jego temat wiedzieć więcej. Chyba.

- zabijam istoty, albo je chronię - w końcu odpowiedziała ponuro, zadzierając nos ku górze, jakby patrzyła na większego od siebie Aqualisha z wyższością. Nie spodobała mu się ta odpowiedź, a szczególnie jej charakter.
- tym razem chronię. Chronię przed... takimi jak ja - opuściła głowę i wyciągnęła z pokrowca podwójny miecz świetlny, ale nie włączyła go, jeszcze. Bubu jednak nie był głupi i domyślił się, że to może być broń. Zauważyła, że sięga po blaster, pozwoliła mu. Trzymał go przy boku w wyprostowanej ku dole ręce. Sądził, że ten gest przemówi jej do rozsądku.
- Pomożesz mi ją wywieźć stąd, w miejsce, gdzie nie dosięgną ją Sithowie, ani Imperium, ani Czarne Słońce, albo zmuszę Cię do pomocy - powiedziała to, wychodząc przed klęczące dziecko i stając naprzeciw swojemu towarzyszowi. Pojedyncze fioletowe ostrze miecza uwolniło się z rękojeści zapomnianej przez świat broni. Świetlna klinga zabuczała złowrogo, zbliżając się ku podłodze statku.
- Twój wybór? - zapytała cicho wwiercając wzrok w twarz pilota i zrobiła mały krok ku niemu, w pełni skupiona na ewentualnym zbliżającym się starciu.

<jeśli wyceluje w nią broń (co zakładam, że zrobi), Nicci przygotuje się do sparowania boltu. Przyjmuje defensywną postawę, acz będzie czynić konsekwentnie powoli kroki ku Bubu, pomimo jego ognia. Jeśli obróci się by uciec, zamiast doskakiwać do niego, rzuci mu sztylet w nogę by nie uciekał. Nie zada mu rany, gdy odpowie na pytanie lub powie coś istotnego w trakcie kroków ku niemu.>
Image
Awatar użytkownika
Nicciterra
Mistrz Gry
 
Posty: 218
Rejestracja: 18 Paź 2016, o 11:39

Re: [ Różne Statki] Początek i koniec (18+)

Postprzez Mistrz Gry » 4 Mar 2018, o 16:28

Hahahahahaahhaaha - dudniący basowy śmiech był zarówno przerażający jak i zaskakujący zarazem. Olbrzymi Aqualish śmiał się na całe gardło zupełnie nie przejmując się przyglądającym się mu niebieskoskórym. Nicci przez chwilę miała wrażenie, że coś jest nie tak z jej mieczem, odruchowo rzuciła w dół wzrokiem. Nie, wszystko było w porządku, broń działała prawidłowo. Co zatem się stało? Bubu rechotał tak mocno że jego blaster upadł na podłogę, a po chwili dołączył do niego sam właściciel. Chisska stała teraz z włączonym mieczem nad chichoczącym i powoli uspokajającym się aqualishem.
- ahaha... ha.. uff. chyba się... popłakałem...hahah.. - Bubu powoli zbierał się do kupy starając się z wysiłkiem pozbierać z podłogi.
- Wyłącz tą świetlówkę, nie jest ci potrzebne. Musimy porozmawiać, ale najpierw zajmij się dzieciakiem.
- Pomożesz nam?
- Najpierw porozmawiamy, a potem...
- ...zadecydujemy
- Właśnie. Chyba powinniśmy szybko wystartować.


Bubu odwrócił się i jakby nigdy nic udał się w kierunku kokpitu, Nicci została sama z dziewczynką. Wyłączyła miecz. Będzie musiała się z nim rozmówić, ale fakt, najlepiej wtedy kiedy już opuszczą planetę. Chichi posłusznie poszła za swoją towarzyszką do jej kajuty. Podwójne piętrowe łóżko wreszcie mogło się przydać, Nicci ułożyła swoją podopieczną na dole, z łatwością chowając niewielki bagaż dziewczynki do schowka pod koją. Dziecko siedziało tam gdzie je posadziła i patrzyło na wszystko wielkimi oczami.
- jesteś głodna?
- Tak Pani.
- Nie musisz tak do mnie mówić.
- Wybacz Pa.. Przepraszam.

Dodała już szeptem spodziewając się kary. Serce błękitnoskórej zabójczyni rozrywało cierpienie, po raz drugi przeżywała wspomnienia ze szkolenia Sith. Tortury o których jej umysł starał się przez lata zapomnieć wróciły. Pamiętała wszystko tak jakby to wydarzyło się wczoraj. Musiało się to odbić na jej wyrazie warzy bowiem Chichi spojrzała na swoją opiekunkę i szybko zwiała w najciemniejszy kąt łóżka podciągając kolana pod brodę. Twarz Nicci była rzeczywiście straszna. Emocje które targały chisską gnały od miłości do nienawiści zaś ręka zacisnęła się na cylindrycznej rękojeści. Ktokolwiek spróbuje dostać dziecko będzie miał z nią do czynienia, wiedziała już że się nie zawaha. A czekała ją jeszcze rozmowa z Bubu. Opanowała się szybko starając się nie pokazywać Chichi spływających po policzkach łez.
- Przebiorę się tylko i zaraz przyniosę coś do jedzenia. Poczekaj chwilkę.
Drżenie przebiegło frachtowiec, to Bubu uruchomił silniki. Wejście w nadprzestrzeń złapało Nicci w kuchni, kończyła robić kanapki dla swojej podopiecznej. Kiedy wracała z talerzem do kajuty dostrzegła wychodzącego z kokpitu mężczyznę.
- Będę czekał w salonie,
- Dobrze.

Skinęła głową, wchodząc do kajuty, Dziewczynka nadal bała się jej i wykonywała wszelkie polecenia z mechanicznym posłuszeństwem. Kiedy przebierała ją w piżamę, zobaczyła blizny po razach. Nic się nie zmieniło, minęły tysiące lat ale nic się nie zmieniło... Nicci opuściła kajutę zostawiając za sobą uśpione dziecko. Ruszyła w kierunku salonu, jak dumnie nazywali półokrągły kawałek wolnej przestrzeni między Autochefem a toaletą. Na kanapie siedział a raczej półleżał rozwalony Bubu bawiąc się datapadem, na jej widok wyprostował się i zrobił jej miejsce. Nie usiadła stała w pewnej odległości od niego.
- Dobrze, musimy poważnie porozmawiać, jak dzieciak?
- Śpi.
- Wiem ile jesteś warta dla Czarnego Słońca.

Twarz Chisski nie drgnęła, mogła go zabić na przynajmniej dwanaście sposobów, tak by nie dowiedział się co go trafiło. Oczywiście nie potrafiła dość dobrze pilotować frachtowca lecz skoro poradziła sobie z klatką, to i z tym sobie poradzi.
- Nie byłaś ze mną szczera, domyślam się dlaczego. Ja też nie byłem. Mamy teraz trzy opcje. Możemy się pozabijać, co raczej nie satysfakcjonuje nikogo.
- Nie masz ze mną szans.
- Wiem, dlatego zablokowałem komputery w sterówce, jeśli zginę wy też zginiecie. Nie jestem samobójcą.

Aqualish wyglądał na pewnego siebie, lecz moc mówiła co innego, bał się. Bał się śmierci. Mimo to kontynuował bardzo spokojnym tonem, zabójczyni czuła, że obcy nie ma złych zamiarów, przynajmniej na razie.
- Możemy się rozejść, cóż to jedna z lepszych opcji, lub możemy sobie zaufać i pomóc sobie nawzajem. Zanim jednak podejmiesz decyzję pozwolisz, że powiem coś o sobie.
Aqualish wyprostował się i pociągnął łyka ze stojącej opodal kanapy butelki. W wyciągniętej ręce trzymał odpalony datapad, Nicci przyjęła urządzenie spoglądając na ekran. Widniała na nim znajoma twarz Aqualisha z wiele znaczącą kwotą 20 000 kredytów i znanym w całej galaktyce napisem poszukiwany żywy lub martwy. Zarzuty, działalność terrorystyczna, bardzo niebezpieczny

- Nazywam się Bulrenk Camagbush, jestem specjalistą od wyburzeń, a raczej byłem. Praca dla Imperium nie była zła, pomiatali mną ale nieźle płacili, niestety wpadłem w złe towarzystwo. Komórka tak zwanej Rebelii zrekrutowała mnie. Mieli swoje argumenty, to nie istotne... zgodziłem się im pomóc... W eksplozji zginęło 34 szturmowców i 76 cywilnych pracowników.
Za wolność!

Dodał zgorzkniałym tonem. Po raz kolejny pociągając z flaszki.
-Nie tak się umawiałem z rebeliantami. Doszło między nami do różnicy zdań na temat zabijania cywilów. W efekcie dyskusja przerodziła się w rękoczyny a komórka stała się uboższa o czterech członków. Rebelia wydała na mnie wyrok śmierci. Podobnie jak Imperium. Teraz jestem poszukiwany we wszystkich systemach a jak mnie znajdą zabiją. Dlatego przyjąłem twoją propozycję, przestrzeń Chissów nie brzmi źle. Dla kogoś takiego jak ja. To mogło być jedyne wyście. Jednak pojawiłaś się z Chichi, Nie wiem kim jesteś i czy mogę ci wierzyć. Tony powiedział mi, że udajesz, nie jesteś taka twarda za jaką chcesz uchodzić. Pora na szczerość, albo na rozstanie. Oboje mamy wiele do stracenia, i jeśli dobrze rozumiem oboje nie pozwolimy by dzieciakowi stała się krzywda, a to może być cholernie trudne zadanie. Twoja kolej tajemnicza mocowładna.

Wszystkie oczy Aqualisha skupiły się na stojącej przed nim kobiecie. Było oczywiste że mężczyzna jej nie ufa, a jeżeli mówił prawdę, to zabicie go skazało by je na powolną śmierć, chyba że w jakiś sposób zdoła obejść zabezpieczenia, zaś powiedzenie prawdy... nie mogła przewidzieć jak obcy zareaguje na prawdę. Czy może mu powiedzieć dlaczego Chichi znalazła się na pokładzie?
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 5523
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Re: [ Różne Statki] Początek i koniec (18+)

Postprzez Nicciterra » 5 Mar 2018, o 01:47

Nie ufała mu i była gotów go zmusić. Spodziewała się oporu ten jednak, jakby wiedział kim jest, ale nie do końca. Padł z ataku śmiechu. Nicci była przekonana, że śmiał się on z samego siebie, choć z początku ją to mocno poirytowało, że śmieje się z niej. Kiedy jednak wybrał tak o bez obiekcji pierwszą z jej opcji, stwierdziła, że musiał coś wiedzieć o jedi, czy sith, co było rzadkością w tych czasach. Szybko się przekonała, że był świadom, że nie ma z nią szans, co było zaskakujące.

Stała w salonie wpatrując się w swojego kompana. Nie ufała mu, acz słuchała i sondowała jego intencje i odruchy. Grał w niebezpieczną grę, ale nie odpuszczał. Improwizował i robił to całkiem nieźle. Ta jego historyjka mogła być prawdą, musiał być doświadczony nie jedną akcją i wyszedł z niejednego gówna. Jej sytuacja w sumie była równie gówniana co jego, z tą różnicą, że on mógł jeszcze zginąć z jej ręki. Była zdesperowana wewnątrz siebie i nie miała nigdzie poparcia. Jeśli będzie sama to zginie. Znała tą zasadę bardzo dobrze, w końcu była członkinią elitarnej grupy zabójców, zdolnej pokonać nawet tych potężniejszych mocowładnych.

- Chciałabym, żebyś zdał sobie sprawę z kilku rzeczy najpierw - sztylet uwolnił się z pasa z nienaturalną szybkością i wskoczył jej do ręki, po czym zatańczył między palcami prawej ręki. Patrzyła się na niego jak na prosie do zarżnięcia. Aqualish nawet nie drgnął na tą otwartą groźbę. Miał dobre nerwy, potrafił grać, ale czuła, że boi się śmierci
- Nie miałam zamiaru Cię zabijać w żadnym z przypadków, oj nie. Mogę sprawić, żebyś mnie błagał o śmierć. Złamałabym Cię i zrobiłbyś wszystko czego bym od Ciebie chciała. Wszystko - powiedziała całość niemalże przez zęby, po czym przestała się bawić ostrzem i odwróciła na chwilę wzrok. Wciąż była poruszona losem dziecka, a odświeżone wspomnienia nadal wracały coraz to mniejszymi falami.
- ale nie chcę, by Chichi była świadkiem tego wszystkiego. Nie chcę by miała taki sam los jak ja. Mnie porwali w podobnym wieku... To gorsze od śmierci... - jej głos się załamał, za dużo było tego wszystkiego, ale zagryzła wargę i znów wbiła wzrok w Bubu, nie zdołała jednak powstrzymać oczu. Jej zdolności aktorskie zaczęły się już przeciążać. Schowała sztylet. Sama nie da sobie rady. Potrzebowała kogoś.
- jeśli mam być szczera, to powiem Ci wprost, że nie obchodzi mnie mój los, ani Twój. To dziecko jednak nie zasługuje na niewolnictwo Sithów. Zrobią z niej morderczynię, taką jak ja, albo i gorzej. Mówisz, że zabiłeś sto osób w akcie terrorystycznym - wzięła głębszy oddech, po czym przyznała się otwarcie
- Ja zabiłam setki istnień patrząc im w twarz. Zabójcy, kryminaliści, jedi, żołnierze, cywile. Mężczyźni, kobiety, dzieci... bez różnicy... i nie wiem jak jeszcze wielu zginęło w wyniku moich działań. Byłam zabójczynią... Niewolnicą... Nikim - powiedziała ponuro.
- Chichi też taka będzie jeśli ją dorwą... Złamią ją i zmuszą do rzeczy, o których nie masz bladego pojęcia... a ja... Sama nie dam rady jej ochronić - przyznała to, nie wierzyła, że to powiedziała. To przelało czarę, ledwo powstrzymała łkanie. Nie zgrywała już nikogo. Tylko widać było jak cierpiała z tego powodu i jak czuje się z tym beznadziejnie i po części bezradnie. Wielkość zagrożenia ją na ten moment po prostu przerastała.
- Ty sam też z pewnością zginiesz. Możesz mnie dostarczyć do Czarnego Słońca, oni Cię przed nimi nie uchronią. Mafie zawsze były pionkami w ich rozdaniach. Zabiorą Ci Chichi i w najlepszym przypadku będą kazać jej Ciebie zabić... - zrobiła chwilę przerwy.

- Wiem jak walczyć z mocowładnymi, zabiłam wielu. Wiem jak działają zabójcy. Wiem jak myślą, ale w pojedynkę nie da się przed nimi uchronić. Ktoś musi kryć plecy drugiego, kiedy tamten śpi lub nie patrzy. Powiedziałeś, że możemy się dogadać i nie jesteś samobójcą? Ja bez Ciebie zginę, a Ty bez mnie zginiesz jeszcze szybciej, zaś te potwory dorwą Chichi. Rebelianci Cię dorwą prędzej czy później, ostatnio nawet nie zauważyłeś, że ktoś nas obserwuje. Potrzebujesz mnie. Zabiję każdego rebelianta, który się do nas zbliży, jeśli chcesz. Nie obchodzą mnie Ci obłudnicy, są warci tyle co same Imperium.- była w desperacji, znała swoje umiejętności i była pewna, że potrzebuje kogoś do pomocy. Nie ufała mu, ale czy miała większy wybór? Jeśli jej odmówi, będzie musiała go złamać, czego nie chciała robić... nie przy Chichi... Z resztą mogło by się jej nie udać złamanie go. To był zawsze ryzykowny proces. Liczyła, że dobrowolnie zgodzi się jej pomóc, choć osobiście w to wątpiła. Nadal stała nad nim.

- Czy podejmiesz się tego wyzwania? Czy pomożesz mi? - zapytała w końcu. Przez całą rozmowę Aqualish mógł dostrzec, jak kobieta zdejmuje wszystkie swoje maski. Z początku potężna władcza i bezkompromisowa, sprawiała wrażenie, że skróci go o głowę, okazała się w końcu zepsutą, zmęczoną i zagubioną istotą, która chciała coś naprawić w swoim nędznym życiu i znaleźć gdzieś spokój.
Image
Awatar użytkownika
Nicciterra
Mistrz Gry
 
Posty: 218
Rejestracja: 18 Paź 2016, o 11:39

Re: [ Różne Statki] Początek i koniec (18+)

Postprzez Mistrz Gry » 10 Mar 2018, o 19:52

Na pokładzie zapadła cisza, oboje wpatrywali się w siebie, kobieta nie wiele mogła wyczytać z twarzy obcego, lecz jej sojusznikiem była moc, moc która ostatnio była bardzo kapryśną sojuszniczką. Teraz jednak wyraźnie wskazywała na to że obcy się rozluźnił. Umysł Bubu nie pracował jak umysły ludzi, jego emocje uczucia zachowania, były zupełnie odmienne od standardowego szablonu humanoidów. Nie była w stanie zrozumieć wszelkich zależności, lecz to co wyczuwała wystarczyło. Nie kłamał. Olbrzym widział kobietę należącą do tajemniczych Sithów, jedna z legend z którymi spotkał się w dzieciństwie. Jedai i Sithowie, dobro i zło, potężne mistyczne istoty. Teraz jedna z nich stała przed nim. Jeszcze przed chwilą groziła mu śmiercią, zaś teraz stała obdarta ze swoich tarcz i zasłon. Gotowa poświęcić wszystko by ocalić swoją podopieczną. Małą pantorańską dziewczynkę. Taką samą jak jedno z tych dzieci... Tych którym zabił ojca... tych które patrzyły i... Wiedział co musi zrobić. Przerwał milczenie.

- Tak. Rozumiem czemu to ukrywałaś, teraz jednak wygląda na to, że łączy nas wspólny cel.
Zaśmiał się lekko powoli wstając z kanapy. Imperium, Rebelianci, teraz sithowie. Do kompletu brakuje tylko Huttów i wszystkie najgroźniejsze frakcje będą wyznaczać nagrodę za jego głowę. Nie miał już nic do stracenia.
- Najpierw pozwolisz, że rozbroję bombę która wybuchnie za jakieś dwadzieścia minut, widzisz nie do końca Ci ufałem.
Dodał z rozbrajającym wzruszeniem ramion i udał się w głąb jednostki, Nicci patrzyła za odchodzącym mężczyzną po czym usiadła ciężko na kanapie. Ostatnie wydarzenia, wizyta u Vlada, wspomnienia, dziecko pod opieką. To wszystko bardzo ją obciążało. Nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim emocjonalnie, była teraz kłębkiem nerwów. Obróciła głowę, przez śluzę dobiegały powolne kroki powracającego najemnika. Tym razem Aqualish postawił przed nią szklankę oraz flaszkę z sokiem owocowym.
- Prawdziwy, Nie syntetyczny. Na specjalną okazję, bez alkoholu nie martw się.
Nalał do szklanek krwistoczerwonego płynu. Uniósł swoją i zaciągnął się zapachem płynu. Doskonały bukiet zachęcał do skosztowania obiecując równie niesamowity smak. Mężczyzna delikatnie pociągnął ze szklanki. Degustując napój. Chisska wzięła swój kubek do ręki jednak nie skosztowała trunku, spoglądała na towarzysza swoimi krwisto czerwonymi oczami.
- Mamy jeszcze pół godziny lotu, wyskoczymy dokładnie pośrodku niczego. Dopiero później będę mógł wyliczyć nowe współrzędne skoku. Tak czy inaczej mamy kilka opcji. Jestem pewien że nie zabierzemy małej na Ord Mantell. Myślę jednak że powinniśmy wrócić do Twojego znajomego, Vlad tak? Nie spodziewa się, że wrócisz tak szybko jestem pewien że przez myśl mu nie przeszło że go zdradziłaś. Wyeliminowanie go usunie jedno z poważnych zagrożeń dla naszej małej, i może uda uratować się jej matkę.
Kobieta zastanawiała się nad słowami obcego, teoretycznie miało to sens, lecz próba zabicia prastarego Anzaty? Na samą myśl o ponownym spotkaniu starca wzdrygnęła się z obrzydzenia.
- Jakie mamy inne opcje.
- Jeżeli zadecydujesz że jednak mi ufasz, powinniśmy polecieć na Enarc, mam tam znajomego który handluje złomem, bardzo różnym złomem, na pewno mi pomoże. Hesssh może nam pomóc zniknąć lub dotrzeć do Twoich pobratymców. Możliwości jest masa, jeśli masz jakiś lepszy pomysł, podziel się nim. Chichi... znam lepsze sposoby wychowywania młodej dziewczynki niż spędzenie całego życia na latającym z miejsca na miejsce frachtowcu... No i zakładam, że prędzej czy później skończą się ci pieniądze. Prześpijmy się z tym, A potem podejmiemy decyzje. Dobrze?


Kliknij, aby zobaczyć wiadomość od Mistrza Gry
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 5523
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Re: [ Różne Statki] Początek i koniec (18+)

Postprzez Nicciterra » 13 Mar 2018, o 02:19

Słysząc tyradę zwróciła wzrok w stronę trzymanej szklanki z sokiem. Nie wzięła łyka. Znów spojrzała na niego
- Masz rację… Muszę się zastanowić. Spróbujmy odpocząć. Ja… potrzebuję chwili odosobnienia – powiedziała wstając i kierując się powoli ku swojej kajucie. Wkrótce, zostawiając mężczyznę samemu sobie, dotarła na korytarz i zatrzymała się tuż przed wejściem do swojej kajuty. Pomysł z atakiem na Anzatę od razu wydał jej się absurdalny i rozbrzmiewał w jej głowie echem. Przeżył tyle tysięcy lat i nikt go nie pokonał. Wiedział wszystko, a swoje macki miał wszędzie… Nie zorientowała się, że nadal trzyma w rękach szklankę z sokiem. Zaczęła mu się przyglądać. Blade światło z małej lampy nad głową kobiety nie docierało zupełnie do naczynia, Nicci swoją głową rzucała cień. Uniosła nieco wyżej rękę, by przyjrzeć się barwie.

Krew… albo kolor jej oczu. Zwykły sok, a może trucizna? Znała się na truciznach. Nie była jednak to wiedza naukowa, acz typowo praktyczna. Moc jednak była nieobliczalna, jakby trzymała się jej tym razem z nieznanego powodu. Dawno nie czuła takiej klarowności w przepływie. Obcy nie kłamał. Uchyliła napoju, a smak był cudowny. Słodko kwaśny z odcieniem nieznanego jej owocu. Uwielbiała soki owocowe. Przypomniała sobie, jak piła ten gęsty sok z czerwonego Celwisiańskiego agrestu. Uśmiechnęła się na tą myśl. Piła go jak wodę...
Nawet się nie zorientowała, że wypiła całość z zamkniętymi oczyma. Oblizała wargi i nadal wpatrywała się w szklankę. Była pusta, a w jej głowie widziała przez chwilę uśmiech swej matki.
Sięgnęła po moc. Łapczywie i z całej siły. Naczynie wnet powoli uniosło się nad jej dłonią i zaczęło lewitować w powietrzu do przodu. Pamiętała jej pusty wzrok oczu, jej nieruchomą odciętą głowę. I ten śmiech zabójcy…
„He he”
„He he”
„…Stara dobra niewolnica. He he” – usłyszała na końcu śmiech Anzaty. Choć brzmiał inaczej, śmiał się tak samo, jak tamci. Tam samo jak Zaxho.

Jej wyciągnięta ku górze dłoń drgnęła. Szklanka popękała rysując nieregularną siatką uszkodzeń na całej powierzchni. Wykrzywiła usta w gniewny grymas, a jej wyciągnięta dłoń raptownie się zacisnęła. Szklane naczynie zgniotło się w uścisku mocy, a odłamki skupiły się w kulkę i zaczęły zgrzytać i rozdrabniać się coraz bardziej. Nicci zacisnęła pięść z całej siły, aż zbielały jej kłykcie. Obnażyła zaciśnięte zęby i obróciła nadgarstek, jakby łamała opierającą się sile gałąź.
W końcu zluźniła wyciągniętą dłoń, a sproszkowane szkło opadło i rozsypało się po podłożu. Przyjrzała się rozsypanemu szkłu. Białe kawałki były zabarwione na czerwono od resztek soku, który spoczywał uprzednio na dnie naczynia. Bez słowa weszła do kajuty i spróbowała zasnąć… Dziecko już spało, skulone niczym kłębek. Ją tak szybko sen nie dorwał. Zwątpienie, jak nigdy, ją teraz prześladowało, a póki co Anzaty jeszcze nie zdradziła…

***

Chichi najwidoczniej oddała się w objęcia snu na dobre po ostatnich przeżyciach, kiedy to kobieta nie spała długo, nie było szans. Ledwo zasnęła na dwie godziny i zerwała się z łóżka. Wiedziała co ma robić. Zamiast spać oddała się rytuałom ciemnej strony, by rozpalić w sobie emocje i pokonać stres, który ją przygniatał. Musiała się przygotować. A cel miała jasny i była tego pewna, bardziej niż uprzedniego dnia. Czekała na Bubu w prowizorycznym saloniku na kanapie i popijała wodę. Jej wyraz twarzy rozpogodził się na widok Aqualisha i przybrał niezauważalnie sztucznie pokorną i zdesperowaną minę. Pochodną jakby od wczorajszego jej rzeczywistego stanu.
- Masz rację – zaczęła od razu
- Musimy zabić Vlada i uratować matkę Chichi... po tym co zrobiłam w swoim życiu chyba nie nadaję się na matkę… Poza tym to zbyt wpływowa istota i znajdzie nas łatwo jeśli będzie żył. Jednak nie jest to bezbronny starzec. Ma ponad pięć tysięcy lat i podobnie jak ja włada mocą. Sama go nie pokonam, potrzebuję Ciebie, żeby go zabić
- Słucham uważnie.
- Wiem w jaki sposób się dostaniemy we dwójkę do niego, musimy jednak omówić strategię walki. Wiem jak walczy –
blefowała, nie wiedziała. Bubu jednak jej zaufał…
- I zajmie mi to trochę czasu tłumaczenie Ci aspektów mocy. Jesteś jednak w stanie zranić go wibroostrzem lub nawet postrzelić blasterem, jeśli uda mi się w pełni skupić jego uwagę na sobie – i tak zaczęła mu tłumaczyć, głównie jednak jej styl walki. Co kwitował często niedowierzaniem, przerażeniem, albo rozbawieniem. Podróż z powrotem na Nar Kreeta wyglądała niemal identycznie, jak uprzednio, gdy przylecieli tu pierwszy raz... Lądowali już w kosmoporcie i Bubu kończył procedury. Nicci wedle planu musiała porozmawiać z Chichi, by ta została sama na statku. Wytłumaczyła dziecku, że wrócą za godzinę, dwie. Muszą uzupełnić zapasy.

Aqualish wyszedł z kokpitu nieco speszony. Miał zmierzyć się w walce z mocowładnym. Słyszał różne historie i głównie te złe. Na stoliku w saloniku leżała jego broń. Wibronóż i ciężki blaster. Ten pierwszy to wymysł chisski, drugi to jego stary towarzysz. Rozejrzał się po okolicy i zdziwił się nieco. Kobieta przecież miała tu być już. Nagle coś spadło mu na tył głowy, uderzenie powaliło go na kolana, acz dopiero trzeci cios metalowym obiektem odebrał mu przytomność.

Wybudził go palący ból w klatce piersiowej i jego własny wrzask. Czerwonooka stała nad nim z szyderczym szalonym uśmiechem, a w ręku miała swój przeklęty miecz świetlny. Szarpnął rękami i nogami, acz był szczelnie związany. Ręce i nogi miał z tyłu skrępowane metalowym łańcuchem, który zaś był przywiązany do sterty skrzyń w ładowni znanego mu statku. W okolicę kobiety pojawiły się dwie postacie, których nie znał. Byli to słudzy Vlada.
- Patrzcie na tego przebrzydłego Aqualisha! Odrażające ohydztwo! – warknęła na cały regulator, pamiętała co ją spotkało na Toydarii. Jeden z mężczyzn przyłożył mu elektropałkę do piersi, wydzierając z niego kolejny wrzask. Kobieta wyłączyła miecz świetlny i dała gest ręką by dwójka się odsunęła. To była jej przyjemność. Metalową rękojeścią miecza zdzieliła go po twarzy, tak że ten wypluł krew. Szarpnął się z całych sił, kiedy to próbował wstać. Usłyszał jej rechot. Łańcuchy zaskrzypiały niepokojąco, aż jej towarzysze zrobili mimo woli pół kroku do tyłu. Nicci zaś stała zadowolona z siebie wpatrując się w twarz obcego kiedy to na maksymalnej długości łańcucha niemalże dotarł swoją głową do niej.
- zabiję Cię! Słyszysz! Zabiję!!! – krzyknął i spiął mięśnie z całych sił, aż skrzynie lekko drgnęły i on sam przybliżył się o kolejny centymetr do jej twarzy. Ta napluła mu w oczy i zewnętrzną stroną dłoni uderzyła go. Choć z całej siły, kobiecy cios dłonią nie zrobił na nim wrażenia. Dopiero jak kopnęła go z kolana celnie w splot to odsunął się od niej.
- myślałeś, że mnie oszukasz!? Myślałeś, że nie wiem, że możesz sabotować statek, jak się dowiesz kim jestem!? Wiesz od czego są najemnicy!? Od nie zadawania pytań i robienia tego co im się każe. A Ty zawiodłeś. Przez Ciebie, potrzebuję nowego astronawigatora – wyjaśniła mu cynicznie, szczerząc zęby w złośliwym uśmieszku
- zanim Cię jednak wydam Vladowi, zabawię się trochę Tobą. Nie długo nie martw się. Czas mnie goni, a on nie lubi czekać
-Ty Zdziro! Ty Suko! Zabiję Cię!!! – znowu szarpnął, tylko tym razem zasypał go grad kopnięć i uderzeń metalowym krótkim prętem. Męczyła go jeszcze przez piętnaście minut, aż w końcu odpuścił, by przyjmować ciosy bez reagowania.
- Jesteś żałosny… już zrezygnowałeś z wygrażania się? – pochyliła się niebezpiecznie blisko do swej ofiary. Ten ponownie jakby rażony zerwał się by do niej dosięgnąć choćby głową. Kobieta z odchyliła się zręcznie śmiejąc mu się w twarz ponownie. Ten chciał choćby uderzyć ją swoją głową, a zdołał jedynie opluć . Ta w odwecie z obrotu kopnęła go w końcu mocniej niż zwykle, przewracając olbrzyma na bok. Głucho upadł z jękiem
- uwolnijcie go i prowadźcie. Vlad musi poznać moją przyczynę problemów z misją, zaprowadźcie mnie przed jego oblicze. I nie lekceważcie więźnia. Jeśli wpadniecie mu pod jego paluchy choćby były za jego plecami, to was przerobi na mielone. W drogę.

I choć Bubu próbował myśleć, że mógłby się jakoś wydostać z tej sytuacji, nie mógł się skupić. Facet z elektropałką profilaktycznie raził go co chwilę prądem, by ten przypadkiem niczego nie próbował. Mężczyznę napędzała jedna rzecz teraz. Pragnął ubić Rehelsei, jak nikogo do tej pory. Został zaprowadzony przed oblicze Anzaty. Zgarbiony Starzec stał pośrodku pustej Sali balowej, a Bubu nagle poczuł jak coś w jego głowie buzuje i dotyka go przerażenie jakiego jeszcze nie znał. Starożytny uśmiechnął się na ten widok zdziwionej miny. Już wiedział co się stało, był tego pewien. Nicci zaś pokłoniła się strachliwie potężnej istocie.
- panie… potrzebuję nowego nawigatora, jeśli mam wykonać zadanie. Ten mnie tutaj zdradził i nakłaniał do zaniechania misji, a gdy odmówiłam próbował wyrządzić mi krzywdę tymi oto rzeczami - Kobieta zaśmiała się, jakby to rzeczywiście miało być śmieszne. Wyciągnęła jego blaster i wibronóż i rzuciła praktycznie pod nogi… gdyby tylko mógł chwycić za blaster, to choćby zabrałby kogoś ze sobą.
- dlaczego marnujesz mój czas… dlaczego on jeszcze żyje – zaskrzeczał zniecierpliwiony, zbędną scenką, choć z drugiej strony było to ujmujące. Dawno nikt się tak przed nim nie płaszczył.
- To przez niego musiałam się cofnąć. Miał zamiar wysadzić statek i odebrać mi uczennicę Alexis. Chciałam go stracić przy Tobie, byś nie wątpił w moją lojalność – na te słowa kobieta uniosła rękojeść miecza nad jego głowę… Bubu zamknął oczy, gdy usłyszał znany już przedtem odgłos uwalniającego się ostrza i świst powietrza...

Nagle jednak coś do niego dotarło i wszystkie sześć oczu otworzyło się raptownie. Zobaczył broń na wyciągnięcie ręki. Zabójczyni uruchomiła w pełni swoją broń i obie fioletowe klingi zabuczały. Wnet poczuł jak łańcuchy przestają trzymać jego dłonie.
Nicci z bojowym krzykiem jednym horyzontalnym szerokim cięciem, rozpłatała zaskoczonych dwóch przybocznych, którzy do tej pory bacznie pilnowali więźnia. Zrobiła piruet i krok w bok, z wyciągniętą ręką ku Anzacie. Była gotów przyjąć jego atak mocą. Nie czekała jednak na to i poczyniła natychmiast kroki, by drugą ręką wykonać cięcie i związać go walką wręcz.
- Bulrenk! teraz! – krzyknęła, jakby wszystko miało iść zgodnie z tym szalonym planem zabójstwa. Mężczyzna miał oswobodzone nogi i ręce, broń przed oczyma i pokłady nagromadzonej agresji…
Image
Awatar użytkownika
Nicciterra
Mistrz Gry
 
Posty: 218
Rejestracja: 18 Paź 2016, o 11:39

Re: [ Różne Statki] Początek i koniec (18+)

Postprzez Mistrz Gry » 17 Mar 2018, o 22:08

Atak był dla Vlada i jego ochroniarzy całkowitym zaskoczeniem.To była olbrzymia przewaga dla chisski, która mogła kosztować Anzatę życie. Zabójczyni uruchomiła ostrza i ruszyła w kierunku pradawnego Anzaty z żądzą mordu w krwistoczerwonych oczach. Nie czuła żadnego oporu, po prostu szła zabić skurwysyna. Aqualish rzucił się na broń, wyciągając do przodu ręce, kiedy nagle poczuł solidne uderzenie, które odrzuciło go w przeciwległy koniec sali. Zanim zemdlał przed oczami miał Anzatę stojącego naprzeciw Nicci. Mrok powoli ogarniał jego umysł, działo się coś bardzo, bardzo złego…

Ból, przeraźliwy ból rozcinanej batem skóry na plecach, zduszony krzyk wyrywający się z ust i jeszcze bardziej przerażający śmiech lorda Zaxho rozbrzmiał w jej uszach. Przed oczami miała salę tortur taka, jaką ją zapamiętała z czasów… z czasów, które były dawno, dawno temu. Ale jak, to przecież niemożliwe! Trzask bata towarzyszył kolejnej porcji bólu. Zawyła z przerażenia i cierpienia, nie może przechodzić tego drugi raz, dobrze pamiętała jak się to skończyło. Skończyło!?

- NIE!!! Nie jesteś realny!!!
Krzyknęła zrywając łańcuchy, które ją unieruchamiały jednym zdecydowanym szarpnięciem. Odwróciła się w stronę prześladowcy i dostrzegła jedynie leżącego pod ścianą Aqualisha oraz drżącą klingę swojego miecza świetlnego. Błyskawicznie przeturlała się po ziemi unikając krótkiej serii laserowych boltów. Vlad stał za swoim biurkiem z blasterem w dłoni. Zaraz, strzelał do niej z blastera? On, którego obawiali się Lordowie Sith? Dlaczego?
Rzuciła się do ataku tym razem skupiając się na postaci Anzaty. Jeszcze krok i zamachnęła się mieczem, czując jak jej klinga przebija ciało.
Niewolnica pojawiła się niewiadomo skąd zasłaniając sobą Vlada. Kolejny unik i kolejna seria strzałów z blastera. Podobnie jak poprzednia, zupełnie niecelna.

Spokój i cisza, łagodne oblicze matki… rozmyło się to gwałtownie, wiedziała już czego próbuje starzec, lecz z jakiegoś powodu jego sztuczki nie działały. Vlad najwyraźniej też się zorientował w nieskuteczności swoich wysiłków. Prawie go dopadła, gdy potężny bucior trafił ją w dłonie niemal je łamiąc. Miecz poleciał w stronę drzwi, a zabójczyni z zaskoczeniem dostrzegła Bubu, ułamek sekundy później jego pięść walnęła ją w żołądek. Cios był tak potężny, że aż stanęła na palcach po czym opadła na kolana desperacko próbując złapać powietrze. Nie miała szans, kolejne razy miotały niewielką kobietą, w końcu upadła zakrwawiona na plecy. Bubu opadły ręce zupełnie tak, jakby ktoś go wyłączył, zaś nad nią samą stanął Vlad.
- Zdradziłaś mnie suko i poniesiesz za to karę, Zniszczę twój umysł i zapętle najstraszniejsze wspomnienia jakie masz, będziesz je przeżywać ciągle i ciągle.
Skupił na niej swoje spojrzenie, a ona nie mogła się mu oprzeć, czuła jak wbija się do jej głowy i odbija od pieczęci Sith. Ryknął straszliwie z gniewem, ślina pojawiła mu się na brodzie zaś z boków czaszki wyszły wijące się wypustki. Jedyne nie podbite oko Nicci widziało jak przez mgłę szalone spojrzenie i żądzę… gdyby zdołała przyciągnąć miecz...
Ból w głowie, poczuła jak coś w niej pęka. Umysł drżał pod ciosami potwora, zaś pieczęć, pieczęć zaczęła się kruszyć, nagle w krótkim przebłysku świadomości zrozumiała, że zaraz będzie wolna… Na zawsze.

Otworzyła oczy i spojrzała przed siebie. Widziała plecy mężczyzny, Anzaty stojącego nad czymś, co z pewnością było zakrwawioną chisską. Czyżby to była Nicci Frost? Wzrok nie działał prawidłowo, to te obce rasy. Słyszała krzyk bólu wydobywający się z ust skatowanej kobiety. Anzata wysunął swoje macki, uniósł ręce jakby chciał sobie tym dopomóc. Dziwne postrzeganie było trudne dla przetworzenia przez ludzki umysł, ale czemu nie spróbować, taka okazja może się już nie nadarzyć. Z boku dobiegał tupot wielu stóp, słudzy Vlada biegli na pomoc swojemu panu. Nie miało to dla niej znaczenia, nie zdążą. Uniosła umięśnioną rękę dzierżącą wibroostrze. Cokolwiek się stanie, ona i tak jest wygraną.

Medytująca Sithka nagle ocknęła się we własnym ciele.
- Życzy sobie pani kolację?
- GŁUPCZE!!!

Snop błyskawic wystrzelił z ręki kobiety smażąc wrzeszczącego przeraźliwie nieszczęśnika. Zamknęła oczy skupiając się ponownie i próbując nawiązać kontakt ze swoim niewolnikiem, nie mogła. Zaklęła szpetnie wstając z miejsca. Sługa nie żył, miał szczęście, gdyby mogła torturowała by go godzinami. Taki błąd! W takim momencie przeszkodziło jej coś tak trywialnego. Wściekła ruszyła w głąb swojej komnaty, ktoś jej za to zapłaci ale najpierw kolacja.

Kliknij, aby zobaczyć wiadomość od Mistrza Gry
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 5523
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Re: [ Różne Statki] Początek i koniec (18+)

Postprzez Nicciterra » 18 Mar 2018, o 21:31

Ból i cierpienie rozdzierały raz po raz jej ciało jak i jaźń. Poczuła jednak coś. Coś co było jej zabrane. Coś co wzięli bo była bezbronna. Coś co nie należało do nich.

Wolność.

Rękojeść miecza przyleciała z zawrotną prędkością do ręki, a jęk udręczonej przeobraził się w gniewny wrzask. Pojedyncza klinga zarysowała szeroki zamach pozbawiający głowy swojego kata. Ciało przewróciło się do przodu, kiedy to głowa poleciała kilkadziesiąt centymetrów w tył...
Ciężko oddychając zaczęła na szybko analizować sytuację. Doświadczenie zapowiadało kłopoty, a mało znane jej uczucie w Mocy tylko potwierdzało nadejście wsparcia dla nieżyjącego.

Biegli tu, a jej kompan, który ją uprzednio zaatakował, stał z uniesioną ręką, gapiąc się przed siebie, skonsternowany. Nie wiedziała co go opętało i miała wielką ochotę i go o łeb skrócić, był jednak jej potrzebny. Prawdopodobnie Anzata jakimś cudem przejął nad nim kontrolę, lecz nie był to czas na rozważania.
- schowaj się tam, jeśli chcesz żyć - warknęła krótko i niewyraźnie do niego wskazując na drzwi do biura Anzaty. To był rozkaz, nie wypełni - to raczej zginie. Od razu sięgnęła po granat dymny, odbezpieczając i rzucając na sam środek sali.

Otoczyła się barierą, sferą ciszy i płaszczem Mocy znikając widowiskowo na oczach Bubu nim granat uwolnił dym. Miała zamiar szybko dokuśtykać do bocznej ściany, która jest na widoku i powoli wzdłuż niej kierować się w stronę wejścia, skąd mieli się zjawić. Musiała pierw określić jak wielu ich będzie. Póki co postanowiła trzymać się skupiona i czekać, aż biegnący zorientują się, że leżą tylko trupy, albo zainteresują się Aqualishem. Trzymała zgaszony miecz, by w odpowiedniej chwili go włączyć. W drugiej dłoni miała sztylet. Miała zamiar pozwolić ofiarom nieco wejść do pomieszczenia i zbliżyć się do nich, zajść od tyłu grupę. Niech stwierdzą, że nikogo żywego nie ma w pomieszczeniu. Chciała też się przyjrzeć im bliżej.
Image
Awatar użytkownika
Nicciterra
Mistrz Gry
 
Posty: 218
Rejestracja: 18 Paź 2016, o 11:39

Re: [ Różne Statki] Początek i koniec (18+)

Postprzez Mistrz Gry » 19 Mar 2018, o 21:28

Przylgnęła do ściany, kryjąc się w mocy, jeszcze nigdy nie czuła takiej potęgi, mogła wyczuć zbliżających się ludzi i ta żądza. Gniew i ból dodawały jej sił. Czuła się potężna tak potężna jak jeszcze nigdy wcześniej. Sięgając po moc zerwała kajdany. Zawsze była sługą, niewolnicą, przedmiotem. Teraz, teraz była wolna. Drzwi wyleciały z hukiem a do środka wpadła najdziwniejsza grupa istot jaką kiedykolwiek widziała. Kobiety w strojach pokojówek przemieszane były z uzbrojonymi w blastery mężczyznami rożnych ras. Z pozoru zbieranina wydawała się niegroźna. Do czasu, zagubieni w dymie z granatu zaczęli się błąkać stanowiąc łatwy cel dla Chisski. Rozważała właśnie czy nie uderzyć, kiedy w podjęciu decyzji dopomógł jej bolt uderzający tuż obok.
Szczupła i drobna Miraluka trzymała uniesiony blaster i właśnie szykowała się do kolejnego strzału. Jak ją wyczuła mimo strefy ciszy, pozostanie na zawsze tajemnicą. Sztylet ciśnięty pewną ręką zagłębił się w twarzy ofiary z cichym chrzęstem miażdżonej tkanki, trysnęła krew.
Ruszyła do przodu w dym, czując nieprzepartą chęć mordu, chcieli ją zabić, odebrać jej wolność, wolność za którą tak strasznie cierpiała. Moc huczała jej w żyłach. Rozgrzewała całe ciało, miecz tańczył tak jak mu kazała. Była Boginią Wojny. Była...

Wolna... czyż nie?

Bubu znalazł wreszcie blaster, był ukryty pod biurkiem za które skoczył zanim dziki tłum wpadł do wnętrza. Jego towarzyszka zniknęła a po chwili. Strzały krzyki przerażenia i odgłosy rzezi rozpętały się w całym pomieszczeniu. Nie słyszał miecza, nie widział Nicci, widział jedynie padające od czasu do czasu ciała i wijący się dym. Nie miał do kogo strzelać, a nawet jakby, to był pewien że gdzieś tam jest. Ona. Bardzo szybko ponownie skrył się za należącym do Vlada meblem.
Do pomieszczenia weszli ochroniarze, tym razem prawdziwi. I w przeciwieństwie do tłumu wiedzieli co robią. Na środek poturlały się dwa granaty, a za nimi kilka serii z blasterów. Prosto w największy młyn. Bubu nie czekał. Gdy tylko granaty eksplodowały otworzył ogień zabijając jednego z ochroniarzy. Dwóch z towarzyszy podległego przeniosło ostrzał na mebel za którym ukrywał się obcy. Pozostała trójka dalej strzelała na oślep w miejsce w którym jak przypuszczali kryła się mocowładna.

Chisska klęczała na ziemi zasłaniając się ciałami zabitych przez siebie służących, mimo tarczy mocy oberwała niegroźnie w udo i ramie. Gdyby nie leżące na podłodze ciała, granaty z pewnością by ją wykończyły. Zakrwawiona i wściekła usłyszała strzały z blastera. Ostrzał nagle osłabł i mogła odważyć się na jakiś ruch. To Bubu zajął walką napastników pozwalając jej na zaczerpnięcie oddechu.

Kliknij, aby zobaczyć wiadomość od Mistrza Gry
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 5523
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Poprzednia

Wróć do Statki i okręty