Content

Statki i okręty

[ISD "Nova"]Strach tkwi w oku patrzącego

Image

[ISD "Nova"]Strach tkwi w oku patrzącego

Postprzez Mistrz Gry » 27 Lut 2018, o 07:37

Serith trafia tu z: [Ryloth] - Sygnał z równika

Typowe dla wojskowego wzornictwa, niemal surowe w swoim wyglądzie wnętrza imperialnego niszczyciela "Nova" były naprawdę miłą odmianą po przeżyciach na Ryloth. Cała trójka jego przyjaciół, która razem z nim przebywała na statku niemal tęskniła za durastalowymi wnętrzami i odgłosami typowymi dla okrętu. czuli się, jakby po długiej wędrówce, wrócili do cywilizacji. przyjemny powiew z klimatyzacji, ulga przy ciążeniu 1 G, codzienne wojskowe żarcie w mesie, przyprawione odpowiednią ilością polepszaczy smaku... Brakowało im tego.
Na "Novie" przebywali już od czterech dni. W tym czasie otrzymali przydział kwater, co prawda nie w części dla załogi, a niedaleko kajuty Borgisa, razem z pozostałą trzynastką jego ludzi. Poza tym mieli jeszcze chwilę czasu na poznane okrętu i niektórych z załogi. Byli tą "elitarną" częścią sił, ale nikt im nie usługiwał i swoje sprawy załatwiali tak, jak reszta żołnierzy czy oficerów, zależnie od stopnia. W tym czasie to głównie ze "zwykłymi" żołdakami przebywali, grając w mesie czy przechodząc po okręcie. Borgis i jego ludzie załatwiali jeszcze coś na Ryloth. Najwyraźniej ich badanie czy tez poszukiwania z jakiegoś powodu przedłużyły się w stosunku do pierwotnego planu. Nie dane im jednak było się dowiedzieć. W tym czasie, poruszając się po okręcie i rozmawiając z członkami załogi, dowiedzieli się, co działo się w galaktyce, kiedy oni utknęli w tej przeklętej dżungli. A według plotek wcale działo się za dobrze. Na Taris wybuchła zaraza rakghuli. Tallav słyszał, że Imperium opanowało planetę i cały układ, obkładając go kwarantanną, ale najwyraźniej nieskutecznie. Zaraza wciąż dawała o sobie znać. Według jednych źródeł, rozprzestrzeniała się, według innych, były to tylko niegroźne pojedyncze ogniska. Mimo wszystko widać było wyraźnie, że Imperium nie do końca radzi sobie z zarazą, a co poniektórzy twierdzili, ze nie radzi sobie całkiem i zaraza zagraża coraz większej liczbie układów. Takie głosy dowództwo starało się oczywiście od razu uciszać, ale z małym skutkiem.
Czwartego dnia przybył wreszcie Borgis z resztą swoich ludzi. Kiedy już w końcu mieli okazję zobaczyć, kto ukrywał się pod czarnymi zbrojami, przeżyli małe zaskoczenie. ich kompani i współlokatorzy wcale nie wyglądali na najgroźniejszych spośród żołnierzy, czy choćby zaprawionych w bojach weteranów. Była wśród nich kobieta tak drobna, że wydawała się małą słodką dziewczynką, chudzielce, chiss, który okazał się niemożliwym gadułą i ogólnie ludzie wyglądający jak banda żółtodziobów prosto z akademii. Mimo tego byli elitą i przerażający był fakt, jak niepozornie mogli wyglądać.
Niedługo po ich przybyciu, Tallav został wezwany przez Borgisa.
- Wejść - usłyszał, gdy stanął przed drzwiami.
Serith zdążył się już przyzwyczaić, że pułkownik nie bawi się w formalności i, pomijając momenty, w których je wykorzystuje, niemal całkowicie olewa protokół. tym samym przechodził od razu do rzeczy.
- Tallav, twoje pierwsze rozkazy - zaczął. - Po pierwsze: ty i twoi ludzie udacie się na Hosnian Prime. Będziecie ochraniać jajogłowego. bardzo ważnego jajogłowego, bo rozpracowuje dla nas to, co znajdziemy w miejscach takich, jak to na Ryloth. Pracuje dla nas nad bardzo ważnym projektem, ale dostaliśmy cynk, że jego życie może być zagrożone. Będziecie osobiście odpowiadać za jego bezpieczeństwo. Arado Shito. Tak się nazywa. Zostaniecie zakwaterowani tuz przy jego pracowni. Rektor akademii Drakmor, Akwin Abon, już o wszystkim wie. Nie jest znana nam natura zagrożenia. Shito jest specjalistą z zakresu wielu dziedzin, historia, języki, fizyka, biologia, psychologia i jeszcze coś. Jeden z największych umysłów w Galaktyce. Ma przeżyć. Jasne?
Ku rozpaczy Tallava, pułkownik nie pozbył się swojego sposobu mówienia. Nadal słowa wylewały się z niego falami, tak, że ledwo można było nadążyć.
- Po drugie: będziecie mieć teraz kilka dni na krótki trening i naukę tego, co o Mocy wiedzieć musicie. Albo się przystosujecie, albo giniecie. Po trzecie: pewnie zauważyłeś, że moi ludzie działają piątkami. Was jest czwórka, więc dostaniecie kogoś gratis. Zanim znajdę następna odpowiednią osobę, na razie tym piątym będzie agent z wywiadu. Pytania?
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 5521
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Re: [ISD "Nova"]Strach tkwi w oku patrzącego

Postprzez Serith Tallav » 2 Mar 2018, o 19:51

Serith stał przed Borgisem słuchając jego wywodu na temat pierwszego zadania w Inkwizycji. Tallav szczerze nie spodziewał się, że jego pierwszym celem będzie osłanianie jakiegoś naukowca, był pewien, że pułkownik wyśle go i jego ludzi na jakąś akcje podobną do tego z czym mieli do czynienia na Ryloth. Ale najwyraźniej jego przełożony miał wobec niego inne plany, przynajmniej na początek. Porucznik przetarł dłonią po brodzie słysząc o tym powiadomieniu na temat zagrożeniu życia jajogłowego. Skoro ten człowiek nauki wspomagał czy pracował na rzecz Inkwizycji to mógł mieć sporo wrogów, nie każdy akceptuje to co robi ISB i pewnie znajdują się jacyś terroryści, którzy chcą utrudniać pracę naszej agendzie. Jeden z największych umysłów w galaktyce? Czuje, że to nie będzie takie proste jak na początku mi się wydawało.
Mężczyzna spokojnie analizował słowa Borgisa, jego styl mówienia był... Trudny i nie raz potrzeba było dłuższej chwili, aby zrozumieć ten potok wyrazów jakimi zasypywał go jego przełożony. Serith ponownie skupił się gdy pułkownik przeszedł do kolejnej części wypowiedzi. Najwyraźniej jego i jego zespół czeka szkolenie z "tajników mocy" tej legendarnej energii, o której przez ten cały czas myślał, że to mit, aby straszyć niegrzeczne dzieci, ale jednak po ostatnim zdarzeniu zmienił całkowicie zdanie o mocy... Istniała i miała się dobrze... Niezbyt podobała mu się końcówka wypowiedzi na temat "przystosujecie się, albo zginiecie", miał tylko nadzieję, że jednak się przystosuje. No i ten piąty członek jego oddziału, póki co ma to być ktoś z wywiadu, może i w tej sytuacji będzie lepiej, że to ktoś spoza Inkwizycji, dodatkowo z służb wywiadowczych, będzie posiadał informacje od wywiadu i pewnie przekaże nam te informacje co poszerzy naszą widzę o potencjalnych zagrożeniach.
Gdy tylko przełożony Seritha skończył mówić, wreszcie mógł się odezwać, a raczej to był bardzo wskazane zważywszy na parę niewiadomych w jego słowach. Tallav delikatnie odchrząknął zasłaniając to dłonią zgiętą w pięść.
- Przeżyje. - odpowiedział z całą stanowczością porucznik - Będziemy działać z ukrycia czy otwarcie? W sensie bez prezentowania, że jesteśmy z Inkwizycji, czy jednak w pełnej okazałości? - wydobył z siebie pierwsze pytanie. - Co do treningu... To czego konkretnie się dowiemy o tej całej mocy i kto to nam przekaże? - zrobił sobie chwilę przerwy i kontynuował - Ten osobnik z wywiadu? To kto? Jeżeli można widzieć. - spokojnie patrzył prosto na Borgisa, w pewien sposób walczył z nim na wzrok. W pewnej chwili spojrzał lekko w lewo na półkę z holoksiążkami, po czy ponownie wrócił na pułkownika. - Jeszcze bym miał takie jedno pytanie... Jeżeli bym mógł. - Jego przełożony kiwnął tylko głową pozwalając mu zadać pytanie. - Ten język, który widzieliśmy w tym grobowcu, te znaki... Co to za jest i czy dałoby się go nauczyć? - zadał swoje ostatnie pytanie, teraz stojąc dosyć luźniej, ale nadal w bardziej formalnej postawie żołnierskiej, ręce trzymał splątane z tyłu za sobą, patrząc na pułkownika.
Image
GG: 8731310
Klik!
Awatar użytkownika
Serith Tallav
Gracz
 
Posty: 58
Rejestracja: 17 Lip 2017, o 22:43
Miejscowość: Rzeszów

Re: [ISD "Nova"]Strach tkwi w oku patrzącego

Postprzez Mistrz Gry » 6 Mar 2018, o 09:31

Słysząc ostatnie pytanie Tallava, pułkownik przyjrzał mu się uważnie. Zdawało mu się, że Borgis jest zadowolony z tego pytania.
- Ten język to starożytny język Sithów. Niemal wymarłej już rasy, chociaż jak sądzi większość, całkiem wymarłej. Ja mam co do tego trochę inne zdanie, ale mniejsza o to. Dam ci materiały, żebyś mógł go przestudiować. Potem przejdziemy do konkretów. Co zaś się tyczy reszty...
Borgis odchrząknął i przerwał na chwilę. Najwyraźniej zastanawiał się, ile może powiedzieć swojemu całkiem nowemu podwładnemu.
- Nie wiem jeszcze, kogo przyślą z wywiadu. Ma dołączyć później, być może dopiero na planecie. Zostaniecie poinformowani, jak tylko się dowiem.
Trudno było ocenić, czy Borgisowi podoba się współpraca z wywiadem. Na tyle, na ile potrafił to Serith odczytać, raczej pułkownik nie był zadowolony z wtrącania się innego wydziału w jego sprawy.
- Dostaniecie nowy sprzęt, ale robicie za zwykłą ochronę. Macie się nie wyróżniać i udawać zwykłych cyngli. Nowy sprzęt ma być w ukryciu, nie używany publicznie. Nie chcemy zwracać przecież większej niż to konieczne uwagi na profesora. A trening... po powrocie z Ryloth, w końcu, zaczniecie go za kilka godzin. Zgłoście się w sali treningowej, kiedy dam wam znać.

***


Sala treningowa była po prostu zwykłą siłownią udostępnianą załodze niszczyciela. W tym momencie jedynie Borgis przejął ją na wyłączność. Wezwanie dostali nagle, podczas swoich codziennych zajęć, w zupełnie niespodziewanie. Przybyli zgodnie z rozkazem najszybciej, jak się dało. Tallav i jego ludzie stali w szeregu po jednej stronie sali, po drugiej zaś czekał Borgis wraz z jednym ze swych ludzi. Drobniutką kobietą, ktora z wyglądu bardziej nadawałaby się na sekretarkę. Ubrana w czysty mundur mała blondynka z długimi włosami i ładną twarzą, stała na razie z tyłu, nie udzielając się. Na oko miała może z kilkanaście lat, chyba że jej niewinny wygląd był aż tak mylący.
- Dobrze - zaczął Borgis - czas reakcji dobry, pierwszy test zdaliście. Pamiętajcie, że kiedy my dostajemy informację o koniecznej interwencji, liczy się każda chwila. Zbieramy informację szybciej niż wywiad, myślimy szybciej niż jajogłowi, działamy szybciej niż komandosi. A teraz... Powiedzcie mi, co wiecie o tym, co nazywa się Mocą.
Zapanowała chwila ciszy i konsternacji. Pytanie było zwrócone do nich wszystkich, ale jasnym było, że każdy z osobna ma odpowiedzieć. W końcu ciszę przerwał Lucius.
- Według mnie, Moc to mit, którym straszy się dzieci. - zaczął Lucius- Nie ma czegoś takiego, a to co widzieliśmy i wszyscy ci osobnicy z dziwnymi zdolnościami to po prostu poszczególne dżentelistoty z rzadkimi mutacjami pozwalającymi im wpływać na różne formy fal elektromagnetycznych i te sprawy.
- Zgadzam się - dodała Naya- nie ma czegoś takiego jak jakaś wspólna siła, która wszystkim włada.
Borgis słuchał uważnie, na razie nic nie mówiąc. Elayne na razie milczała, przygotowując pewnie swoją odpowiedź.
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 5521
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Re: [ISD "Nova"]Strach tkwi w oku patrzącego

Postprzez Serith Tallav » 8 Mar 2018, o 11:46

Gdy Lucius odpowiadał Borgisowi Serith zerknął oczami na niego, nie odwracając głowy. Gdy tylko skończył swoją wypowiedź ponownie przeniósł wzrok na przełożonego. Przez chwile wpatrywał się w blondynkę stojącą za pułkownikiem. W żadnym stopniu nie przypominała żołnierza, jej budowa - drobna, dosyć niska. Do oddziałów szturmowców trzeba było mieć odpowiednie predyspozycje, aby dołączyć do korpusu... Tylko cały czas jest to Inkwizycja, tutaj są najwyraźniej inne wzorce i skupia się na innych cechach niż w siłach lądowych, flocie czy szturmowcach.
W tej właśnie chwili zapanowała cisza, po tym jak Naya zgodziła się z wypowiedzią Luciusa, Tallav ponownie przeniósł swój wzrok tym razem na Elayne, która stała koło niego. Chwilkę na nią popatrzył, ale póki co nie odpowiadała, znając ją dosyć dobrze to pewnie zbierała swoje myśli, słowa przygotowując odpowiedź na to pytanie.
Serith chcąc przerwać to milczenie, obrócił oczy na Borgisa i zaczął. - Z tych wszystkich legend, opowiadań, które pamiętam to mniej więcej... - na chwilę przerwał swoją wypowiedź chcąc odpowiednio zacząć. - Moc jest czymś co jest wszędzie... Tutaj, tam, na planetach... Wszędzie... Coś jak bóstwo, jakieś zabobony prymitywnych ras ale to nie jest bóstwo... - nieco się bardziej wyprostował, ciągle patrząc na przełożonego. - Pewne istoty wiedzą jak prosić? Używać? Żądać? Tej mocy. - odpowiedział, chwilę milczał, ale potem jeszcze odchrząknął. - Tak kojarzę z tych wszystkich mitów, do tej pory była to bajeczką, żeby straszyć niegrzeczne dzieci, no ale... - nie dokończył swojego zdania, może nie chciał, ale na pewno każdy wiedział o co chodzi. Stał tak dalej z dłońmi splecionymi za plecami.
Image
GG: 8731310
Klik!
Awatar użytkownika
Serith Tallav
Gracz
 
Posty: 58
Rejestracja: 17 Lip 2017, o 22:43
Miejscowość: Rzeszów

Re: [ISD "Nova"]Strach tkwi w oku patrzącego

Postprzez Mistrz Gry » 13 Mar 2018, o 00:48

- Ja do tej pory w nią całkiem nie wierzyłam - dodała jeszcze Elayne po chwili - ale po Ryloth... To coś strasznego... Jak jedna osoba może mieć tyle siły, taką moc... Przeraża mnie to, że skinieniem palca ktoś mógłby zrobić ze mnie więźnia we własnym umyśle.
Borgis odczekał chwile po ich wypowiedziach, każdą analizując w ciszy. W sali panowała atmosfera skupienia i oczekiwania, co powie, słysząc ich odpowiedzi. Stojąc wciąż przed nimi w końcu podniósł wzrok i odezwał się tym samym tonem, co w piramidzie na Ryloth. Zupełnie innym od swojego codziennego sposobu mówienia.
- Wszyscy macie trochę racji w swoich wypowiedziach, ale żadne z z was nie udzieliło poprawnej. Nikt z was nie był bliski prawdy. Czym jest Moc? Moc nie jest siłą, energią, jakąś mistyczną potęgą. Moc to coś, co buduje ten świat. Coś pierwotnego. Wszystko, nawet energia i myśl się z niej składają, zawierają Moc w sobie. To powoduje, że możemy powiedzieć, że wszystko, co żyje i co istnieje jest stworzone z Mocy. I to właśnie stwarza największy problem. Otóż rodzą się istoty, które są zdolne do manipulowania Mocą. Efekty tego mogą mieć różną postać. Przerażające jest jednak to, że mogą to robić. Wyobraźcie sobie: te istoty są w stanie wpływać na niemal wszystko, są w stanie wmówić wam, co widzicie, czujecie, kochacie. Zmusić was do zrobienia, czego by tylko nie chciały. Przerażająca jest myśl, że mogą zniszczyć wszystko, co z tak dużym trudem osiągnęliśmy w społeczeństwie. Mogą wpływać na rządy, wywoływać wojny, niszczyć planety... Dlatego takie istoty należy od razu zabijać lub... zmusić do współpracy z nami, aby mieć je pod kontrolą.
Borgis zrobił krótką przerwę, po czym kontynuował.
- Tallav, wystąp na środek - wskazał mu miejsce, po czym przywołał także swoją asystentkę - Uderz ją. Masz ją obalić na matę - dodał, gdy już Serith stanął na przeciw niskiej dziewczyny.
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 5521
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Re: [ISD "Nova"]Strach tkwi w oku patrzącego

Postprzez Serith Tallav » 13 Mar 2018, o 16:45

To co mówił Borgis było przedziwne. Serith nie zdawał sobie nigdy sprawy, że ta cała moc to coś takiego, coś co spaja wszechświat, że każda istota ma to w sobie, co on sam ma w sobie. Według tego co mówił pułkownik to on sam był zbudowany z tej mistycznej energii, to było nie pojęte, przynajmniej nie w tak krótkim czasie... Dodatkowo są jeszcze te dżentelistoty, które mogą ją kontrolować, manipulować człowiekiem. W tej samej chwili do Tallava wróciły wspomnienia z Ryloth, wspomnienia z walki z jednym z nich, który właściwie przejął kontrole nad jego przyjacielem. Ponownie zobaczył obraz jak ten dym, ta zjawa uderza w Annora, zmieniając jego oczy, wyzwalając swoją żądze mordu. Gdyby wtedy nie było razem z nimi tego wielkoluda Treca, który był jako jedyny w stanie unieruchomić Annora to nie wiadomo jak by to się wszystko potoczyło. To było... Ciężkie przeżycie dla niego, dla każdego z jego oddziału... Na pewno to co tam się wydarzyło i teraz te słowa Borgisa wpłyną na ich postrzeganie świata. To co wcześniej wydawało się tylko mitem, legendą, bajeczką dla dzieci okazuje się prawdziwe... Ci mocowładni są niebezpieczni... Jeszcze większe zdziwienie zawitało na twarzy Seritha gdy ten usłyszał o "współpracy" z takimi istotami, kontrolowanie ich... Na pewno taka osoba, była by dosyć użyteczna w wielu aspektach, ale skoro były takie niebezpieczne, nieprzewidywalne to jak ją można było kontrolować...
Porucznikowi przechodził jeszcze takie myśli przez głowę, pojawiły się pewne pytania, ale także chęć zgłębienia tego tematu, walki z nimi, ochrony siebie i bliskich... Pogrążonego w myślach Seritha momentalnie wyrwało wypowiedzenie jego nazwiska. Mężczyzna wyszedł przez szereg i skierował się ku wyznaczonego miejsca na macie. Co prawda jego przeciwniczka nie wyglądała na groźną, ale wiedział, że to tylko pozory nie od parady służyła w Inkwizycji i nie od parady akurat ją wybrał Borgis.
Serith stanął na przeciwko blondynki skinął do niej głową witając się z nią przed walką, od razu przyjął pozycję bojową podnosząc ręce przygotowując się do wyprowadzenia ciosu, tak jak by uczony w akademii. Przez chwile patrzył kobiecie prosto w oczy chcąc może zauważyć u niej jakiś tik, jakiś słaby punkt, jakieś miejsce, które chciała bardziej chronić z powodu odniesionej wcześniej tam rany. Ostatecznie Tallav wyprowadził cios pięścią z biodra celując w dolne żebra, wykorzystując pęd swojego ataku miał zamiar zaraz po uderzeniu złapać ją za rękę, po czym robiąc krok lewą nogą podciąć ją prawą nogą, tak aby upadła na matę.
Image
GG: 8731310
Klik!
Awatar użytkownika
Serith Tallav
Gracz
 
Posty: 58
Rejestracja: 17 Lip 2017, o 22:43
Miejscowość: Rzeszów

Re: [ISD "Nova"]Strach tkwi w oku patrzącego

Postprzez Mistrz Gry » 18 Mar 2018, o 16:53

Serith wyprowadził cios z całej siły, trafiając dziewczynę prosto w żebra. Tak mocno, że aż sapnęła, gdy powietrze zostało wyduszone z jej płuc. Mężczyzna poczuł pod swoją pięścią jej mięśnie i kości, jednak przy takiej różnicy masy jej wytrenowanie nie miało praktycznie żadnego znaczenia. Gdyby nie złapał jej od razu za rękę, mogłaby poleciec do tyłu samą siłą ciosu. Dziewczyna próbowała się jeszcze bronić i chwycić go drugą ręką, ale miała za mało siły. Serith zastawił się plecami i rzucił przez siebie dziewczyną o matę z siłą, która niemal ją oszołomiła. Stał nad swoją przeciwniczką, która zbierała po upadku siły i przytomność. Cała walka wydała się dość szybka i prosta.
- Brawo, brawo - odezwał się Borgis. - A teraz spójrz na swoje ramię.
Tallav spojrzał w stronę wskazaną przez pułkownika. W jego lewej ręce tkwiła wbita cienka igła. Dopiero teraz ją zauważył. W ferworze walki nawet nie poczuł ukłucia, a teraz też nie czuł bólu. Szybko zrozumiał, że wbiła ją w niego podnosząca się właśnie z ziemi drobna dziewczyna.
- I już byś nie żył. Kyle'a zwykle zatruwa swoje igły. Ale nie tym razem, możesz być spokojny.
Borgis pozwolił im wrócić na swoje miejsca, po czym kontynuował. Dziewczyna, choć widać było, że mocno obita, stanęła wyprostowana za dowódcą.
- Ten mały pokaz miał wam uświadomić, że z Mocą nie walczy się w zwykły sposób. Moc i ci, którzy jej używają, zawsze oszukują. Nigdy nie możecie być pewni w walce z nią i musicie być przygotowani na każdą ewentualność. Musicie być zawsze czujni. Dlatego bardzo ważna jest w tej walce obserwacja. Zanim rzucicie się na mocowładnego, dobrze jest wiedzieć, czym on może was potraktować. A możliwości jest naprawdę wiele.
- A teraz kolejne zadanie. W tej sali jest jedna osoba wrażliwa na Moc. Każdy z was - tu zwrócił się też do dziewczyny stojącej przy nim - Ma mi powiedzieć, kto nią jest. Daje wam na to dwa dni.
I wyszedł z sali, zostawiając ich samych.
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 5521
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02


Wróć do Statki i okręty