Content

Archiwum

[Nar Shaddaa] Poszukiwany Drago Iscandar

[Nar Shaddaa] Poszukiwany Drago Iscandar

Postprzez Mistrz Gry » 9 Maj 2015, o 19:15

Image
Opis zlecenia: Cel (Drago Iscandar), zamordował Rodianina Tinka Lobodo, na Nar Shaddaa, w sektorze NS46, nieopodal domu publicznego „Upojne Kolto”. Owy człowiek musi zostać zlikwidowany w ramach zemsty i zadośćuczynienia. Zleceniodawca pragnie pozostać anonimowy, kontakt przez pośrednika w klubie "Ariel's Breath" . Jako dowód należy dostarczyć lewy kciuk osobnika. Istnieje możliwość zarobienia dodatkowego tysiąca kredytów za dostarczenie broni należącej do owego mordercy. W miarę sposobności, likwidacja powinna wyglądać na wypadek. W wypadku bezproblemowego przebiegu zlecenia, możliwe nawiązanie stałej współpracy na terenie Księżyca Przemytników.

Lokalizacja: Nar Shaddaa (cel często pojawia się w kantynie "Asteroidy Vergesso").


***


Quinlan Prees przybywa z: [Coruscant] Bar "Wyliniały Ewok"

Podróż Quinlana przebiegła zgodnie z planem, chociaż warunki w jakich musiał przebyć odległość między Coruscant, a Księżycem Przemytników był złe. Niestety była to cena, ze korzystanie z najtańszej opcji przelotu, które oferowały tanie linie międzygwiezdne. Minimum komfortu, maksimum pasażerów, tak brzmiała nieoficjalna dewiza przewoźnika.
Kosmoport był niezwykle żywy i pełen przeróżnych istot, a ras niektórych z nich, łowca nawet nie rozpoznawał. Ostatecznie znalazł też plus tego, że nie przyleciał tutaj własnym statkiem. W końcu nie musiał uiszczać opłaty za dokowanie oraz postój. Najemnik przez kilkanaście minut chłonął specyficzną atmosferę Nar Shaddaa. Przynajmniej tutaj nigdzie nie było widać imperialnych, białych pancerzy czy charakterystycznych szaro-grafitowych uniformów. Ten rodzaj wolności miał też swoje ograniczenia. Wszędzie mógł czaić się złodziej, gwałciciel, rabuś czy morderca. Nawet najbardziej niepozorny i głupi Rodianin, mógł okazać się niezawodnym blasterowcem.
Odnalezienie Drago Iscandara w tej kakofonii istnień rzeczywiście mogło okazać się najtrudniejszym punktem zlecenia. Samo pociągnięcie za spust i pozyskanie dowodu będzie wisienką na torcie. Prees musiał opracować chociaż ramowy plan działania. Na początku mógł przejść się po kosmporocie i rozeznać w sytuacji, choć ostatecznie potencjalny cel nie był związany z tym miejscem. W treści misji wspomniana była kantyna "Asteroidy Vergess", chociaż zabicie go w publicznym miejscu raczej nie przyniosłoby Quinlanowi splendoru, tym bardziej, iż śmierć mordercy Tinka Lobodo miała choć w minimalnym stopniu przypominać wypadek. Najemnik mógł także pomyszkować w nieco bardziej cywilizowanym sektorze koreliańskim bądź w innych lokala, gdzie za pewną opłatą mógłby zdobyć jakieś informacje. Niestety pewność, że przekazane dane będą zgodne z prawdą, była pięćdziesięcioprocentowa...
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 6260
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Re: [Nar Shaddaa] Poszukiwany Drago Iscandar

Postprzez Quinlan Prees » 15 Maj 2015, o 23:52

Dla Quinlana podróż nie była zbyt przyjemna. W końcu siedzenie wiele godzin z uchodźcami w najniższej klasie nie należy do najwspanialszych życiowych przeżyć. Mimo to jednak Prees był przyzwyczajony do swego rodzaju niedogodności, co czyniło z niego niewątpliwie kawał twardego sukinsyna, i akurat ta cecha w jego zawodzie przydaje się niezwykle często.
Kosmoport nie by niczym atrakcyjnym dla przybysza. Należało jednak pilnować zarówno siebie, jak i całego swego dobytku, ponieważ na Nar Shaddaa można było łatwo się wzbogacić, ale jeszcze łatwiej stracić wszystko. Wydawałoby się, że typa z tak nieżyczliwą twarzą nikt nie będzie zaczepiał, ale lepiej było pozostać na baczności.
Prees przechadzał się po Kosmoporcie, być może szukał czegoś konkretnego, a być może po prostu rozglądał się za czymś i rozpoznawał teren. Jakby nie było, mężczyzna, jako że był zwolennikiem zasady "przezorny zawsze ubezpieczony", cały czas muskał dłońmi dwa swoje blastery, przypięte do porządnego, skórzanego pasa.
-Senflaks, skąd ja wytrzasnę to gówno...- mruknął niezadowolony sam do siebie, rozglądając się przy tym, czy aby w okolicy nie kręci się żaden podejrzany sprzedawca, który niespodziewanie wyciągnie zza płaszcza fiolkę z upragnioną substancją trującą.
Quinlan niezbyt dobrze znał tę planetę, co ogólnie jest dosyć dziwne, zważywszy, że jest Łowcą Nagród. Zwykle jednak jego klientela pochodziła z wyższych sfer, a to oznaczało również wyższe zarobki. Tak jak zarobki związane z misją, którą właśnie wykonywał.
Image
Awatar użytkownika
Quinlan Prees
Gracz
 
Posty: 20
Rejestracja: 30 Kwi 2015, o 20:20

Re: [Nar Shaddaa] Poszukiwany Drago Iscandar

Postprzez Mistrz Gry » 17 Maj 2015, o 00:05

Myśli Quinlana, a raczej oczekiwania, jakoby hurtownik zakazanym towarem wyrósł spod ziemi należało włożyć między bajki. Choć łowca nagród ułożył w swojej głowie pewien plan, to musiał mieć też jakieś wyjście awaryjne. Przede wszystkim sam musiał podjąć pewne działania, zamiast podchodzić do zlecenia życzeniowo. Równie dobrze tuż za rogiem mógł znajdować się jego cel, Drago Iscandar, ale mogło zdarzyć się tak, iż Prees spędzi na Nar Shaddaa ładnych parę tygodni zanim zrealizuje (bądź nie) swoje zadanie.
Ruch w kosmoporcie był spory, a najemnik na Księżycu Przemytników raczej nie wyróżniał się, ani swoją posturą, ani brzydką gębą. Dwa blastery u pasa, też nie robiły tutaj na nikim wrażenia. Dwukrotnie idąc traktem, został potrącony, najpierw przez barczystych Devaronian, a następnie przez blisko trzymetrową istotę nieznajomej rasy. Facet musiał się wziąć w garść, w końcu nie było tak, że przyleciał tutaj zupełnie z niczym. Quinlan zawsze mógł ruszyć do kantyny "Ariels Breath", gdzie miał przebywać jego kontakt. Łowca posiadał także informację, iż Iscandar najprawdopodobniej zamieszkuje sektor NS46 i jest stałym bywalcem lokalu "Asteroidy Vergesso", a to już było świetnym punktem zaczepienia.
- Kup pan, kup pan! Najlepszy towar w okolicy! Igiełki śmierci, za półdarmo! - niespodziewanie zaczepił go szczyl, na oko w wieku 17-18 lat, nie było w tym nic dziwnego, chociaż nabywanie jakichkolwiek prochów u nieznajomego, mogło skończyć się w najlepszym wypadku utratą kredytów, a w najgorszym oznaczało pożegnanie się z życiem - To jak będzie? 50 kredytów za dwie porcje? Bierzesz!
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 6260
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Re: [Nar Shaddaa] Poszukiwany Drago Iscandar

Postprzez Mistrz Gry » 27 Wrz 2015, o 00:37

Quinlan Prees przebywając w lokalu Ariels Breath, stał się ofiarą swojego informatora i został przymusowo wcielony do karnej kompanii wysłanej do prac przy wydobyciu błyszczostymu na Kessel. Prawdopodobieństwo przeżycia dłużej niż 5 standardowych miesięcy: 10%.
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 6260
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02


Wróć do Archiwum