Content

Questy Retrospekcyjne

Zgłoszenia do Questów Retrospekcyjnych

Image

Zgłoszenia do Questów Retrospekcyjnych

Postprzez Peter Covell » 10 Sie 2011, o 21:05

Temat ten służy zgłaszaniu postaci do Questów Retrospekcyjnych. W Waszych postach chcę widzieć:
a) Imię/nazwisko/pseudonim postaci, o jaką chodzi i link do KP
b) Rok, w którym miałby się Quest odbywać
c) [opcjonalnie] Linki do Questów, między którymi mielibyśmy Retrospekcję wcisnąć, ewentualnie link do Questa, w którym był moment, jaki można bardziej szczegółowo opisać - prosty przykład: MG pisze: "minął tydzień" i Wy chcecie pograć w czasie tego konkretnego tygodnia. Napisane pokracznie, ale kto chce, ten się domyśli :)
d) Uzasadnienie. Tylko bez przesadnego wylewania żali na Mistrza Gry :D
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Gracz

Re: Zgłoszenia do Questów Retrospekcyjnych

Postprzez Nikh » 20 Paź 2011, o 18:28

Imię/nazwisko/pseudonim postaci: Jen
Rok, w którym miałby się Quest odbywać: 18ABY.
Uzasadnienie. nie rozumiem troche tego punktu. Chciałbym żeby to był quest o zadaniu które dostał Jen tuż przed ponownym uwięzieniem prze Imperialnych.
Image

"Ludzie mówią że jestem złym człowiekiem, ale to nieprawda. Ja mam serce małego chłopca... W słoiku na biurku..."
Awatar użytkownika
Nikh
Gracz

Postprzez Peter Covell » 20 Paź 2011, o 18:39

Questy retrospekcyjne stworzone są z myślą przede wszystkim o wydarzeniach, które miały miejsce PO dołączeniu postaci do Mgławicowej fabuły, a nie uzupełniania luk w historii z KP - do tego służą prywatne stoliki. Jeśli jednak wolałbyś przeprowadzić to jako Gracz, a nie pół-MG, ktoś na pewno obierze tam taką funkcję.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Gracz

Postprzez Nikh » 20 Paź 2011, o 18:52

A nie wiedziałem. To poczekam troche jak się postać ruszy :) a pół mg nie lubie być, jeśli już to pełnym ;)
Image

"Ludzie mówią że jestem złym człowiekiem, ale to nieprawda. Ja mam serce małego chłopca... W słoiku na biurku..."
Awatar użytkownika
Nikh
Gracz

Postprzez David Turoug » 2 Mar 2017, o 12:36

Mniej więcej do połowy marca planuję ruszyć z questem retrospekcyjny. Na razie zapytanie baaardzo wstępne, kto byłby chętny wziąć w nim udział. Na tym etapie chętnie sam przeczytam jakieś propozycję.

Akcja questa miałaby się toczyć mniej więcej 34-36 ABY, konkretny rok do ustalenia. Warto zerknąć na kalendarium, gdyż wszystkie wydarzenia do 34 (włącznie) będą już za nami.
Rzecz dotyczyłaby pozostałych przy życiu Jedi i ich walce o przetrwanie z Imperium. Oczywiście nie widzę przeciwwskazań by w queście uczestniczyli Łowcy Nagród, najemnicy itp. Widziałbym to tak, że na trop użytkowników Mocy wpada Imperium i dokonuje na nich ataku. Czy to będzie jakaś zapomniana Świątynia na Zewnętrznych Rubieżach czy np. mobilna baza (fregata typu Corona) do ustalenia.
Kart Postaci jako takich tworzyć nie trzeba. Ot krótki zarys:

Kod: Zaznacz wszystko
1. Imię nazwisko:
2. Data urodzenia:
3. Profesja: Jedi/Sith/Łowca/Imperialec/cokolwiek
4. Wygląd:
5. Cechy charakteru:
6. Umiejętności: (zwykłe / mocowładne)

Jeżeli komuś nie pasują lata, to myślę, że możemy tak to zmodyfikować by wszystkim pasowało. Ponadto chciałbym postawić na storytelling, czyli to co było przed laty na Mgławicy Mocy powszechne. Jak najmniej gamemasterowania, jak najwięcej interakcji i pomysłów graczy. Gracz też będzie mógł kreować fabułę, np. chcesz by na Twojej drodze stanęło więcej szturmowców - piszesz o tym, chcesz napotkać rankora - piszesz o tym.
Oczywiście liczę na zdrowy rozsądek i nikt nie będzie Mocą czy strzałem z blastera chciał rozpylić na atomy SSD.

Ktoś chętny? Uwagi? Wnioski?
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Gracz

Postprzez BZHYDACK » 2 Mar 2017, o 13:06

Piszę się. Wolałbym jednak, by było to polowanie na Sithów, nie Jedi, wtedy mógłbym grać BZHYDACKiem, który polował na Sithów właśnie.
Image

GG 31165496
Awatar użytkownika
BZHYDACK
Gracz

Postprzez Gweek » 2 Mar 2017, o 20:59

Ustalić trzeba fakty, miejsce, wątek i wtedy określe w co się wpakuje
Image

gg 5214304
Awatar użytkownika
Gweek
Gracz

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Nicciterra » 3 Mar 2017, o 01:14

Wstępnie się zgłaszam na branie udziału. Przy zarysowaniu większej ilości detali, dam znać czy na pewno.
Image
Awatar użytkownika
Nicciterra
Mistrz Gry

Postprzez David Turoug » 3 Mar 2017, o 12:15

Lokacja: Wstępnie na planetę wybrałem Ord Mynock, system Mynocra, sektor Prefsbelt na Zewnętrznych Rubieżach. Planeta głównie lesisto-bagnista (nawet można się pokusić o nazwę dżungla). Dużo niebezpiecznych roślin, zwierząt.
Podstawowe informacje: Jedynym kosmoportem jest Ord Mynock Freeport - dobrze rozwinięty, szczególnie jak na taką nieprzyjazną planetę. Sporo sklepów, kantyn i przeróżnych istot. W kosmoporcie znajduje się firma ComNet zajmująca się obsługą komunikacji w ty sektorze. Dawniej stanowiła bardzo ważny punkt tego regionu, obecnie podupadła na znaczeniu. Nie jest jak dawniej chroniona przez agentów wywiadu. W tej kwestii postawiono na najemników. Ponadto w mieście znajduje się kasyna "Last Stand" (Ostatnia Walka), utrzymana w archaicznym tonie Starej Republiki, pokryta w dużej mierze drewnem a nie plastalą.
Zarys: Jeszcze raz chciałbym podkreślić, że rola MG ma być minimalna. Gracze mają mieć wolną rękę. Stawiam na storytelling. Nie wiem jak do tego podchodzicie, ale zawsze byłem zwolennikiem dania graczowi spore pola manewru w kształtowaniu rzeczywistości. Oczywiście wiąże się to ze sporym zaufaniem i zdrowym rozsądkiem.
Ogólnie widzę to tak, że Sithowie którzy przetrwali czystkę z 29ABY, kiedy Imperium zaatakowało Korriban i Yavin IV ukrywali się na Ord Mynock, podobnie jak Jedi. I tutaj już spore pole do popisu. Opierając się na książkach są różne warianty. Od walki wszyscy na wszystkich, przez zdradliwe sojusze Jedi+Sith vs. Imperium/Łowcy/etc, po jakieś indywidualne pomysły. Imperium dzięki swoim rozpostartym łapskom dowiaduje się o przebywaniu na Ord Mynock użytkowników Moc i zaczynamy rzeź pogoń! Miejsca jest dla wszystkich Sith, Jedi, Imperium, łowców, najemników, droidów itp itd. Zarys bardzo luźny bo liczę na inwencję wszystkich uczestników.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Gracz

Postprzez Sskirt » 3 Mar 2017, o 12:25

Ze względu na ciekawe okoliczności postanawiam sie zgłosić. Gdzie kp dostarczyć? Post czy priv?
Image
Awatar użytkownika
Sskirt
Gracz

Miejscowość: Września

Postprzez Probos Azad » 3 Mar 2017, o 14:14

Również wyrażam zainteresowanie i podbijam pytanie Sskirta.
Image
Awatar użytkownika
Probos Azad
Gracz

Postprzez Adaari Khepri » 5 Mar 2017, o 19:02

Szukam chętnych osób do kontynuowania tego wątku: viewtopic.php?f=137&t=2794

Można tworzyć nowe postaci lub grać swoimi. Jedynie czego bym się spodziewała, to krótkiego opisu skąd się tam postać wzięła, opis umiejek i ekwipunku.

Typ gry może być hybrydą MG/storytelling.

Wszystkie detale możemy uzgodnić razem.

Pozdrawiam :)
Image
Awatar użytkownika
Adaari Khepri
Gracz

Miejscowość: Legowisko Psów i Drewniaka Kosmytty.

Postprzez Gweek » 5 Mar 2017, o 19:11

Narzekam na nadmiar czasu i jestem gotów w coś się wkręcić. Jakieś info na priv kiedy coś ruszy i co mam przygotować
Image

gg 5214304
Awatar użytkownika
Gweek
Gracz

Miejscowość: Wrocław

Postprzez David Turoug » 5 Mar 2017, o 20:25

Kto chce brać udział to kartę do mnie na PM. Jutro jak się wyśpię po nocy, założę temat z właściwym questem i będziemy działać.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Gracz

Postprzez Sskirt » 5 Mar 2017, o 20:31

Czysto teoretycznie zapytam do którego qesta zbierasz na priv kp? Twojego czy Adaari?
Image
Awatar użytkownika
Sskirt
Gracz

Postprzez David Turoug » 5 Mar 2017, o 20:37

Sskirt napisał(a):Czysto teoretycznie zapytam do którego qesta zbierasz na priv kp? Twojego czy Adaari?

A po co miałbym zbierać KP do questa Adari? :roll:
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Gracz

Postprzez Sskirt » 5 Mar 2017, o 20:48

Jak bym wiedział, to bym się nie pytał. A teraz przestaje produkować tu sztuczny tłok.
Image
Awatar użytkownika
Sskirt
Gracz

Postprzez Tzim A'Utapau » 9 Mar 2017, o 09:57

Adaari - mnie się bardzo podoba zarówno wątek, jak i sposób jego prowadzenia. Jaka częstotliwość odpisów i czy postać mocowładnego nie zepsuje ci konceptu (grałbym Jonem)?

David - a jak się stosunkujesz do postaci kanonicznych (no teraz to Legends)?
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz

Postprzez Adaari Khepri » 9 Mar 2017, o 14:22

Tzim ^
Każda postać się nadaje.
Odpisy maks 3 dni (przynajmniej w moim wypadku)
Image
Awatar użytkownika
Adaari Khepri
Gracz

Miejscowość: Legowisko Psów i Drewniaka Kosmytty.

Postprzez Opliko » 16 Cze 2017, o 22:55

Wpadłem na pomysł by zrobić quest osadzony w 17 ABY, polegający na znalezieniu i wydostaniu zakładnika - księżniczki Lei. Drobny wstęp:
"Księżniczka Leia porwana! Przywódczyni Nowej Republiki została zaatakowana podczas podróży zabrana przez tajemniczych porywaczy. Nie mając czasu do stracenia by czekać na pomoc sił Republiki, pozostała przy życiu załoga i pasażerowie statku ruszają by ją odbić. Jednak czy ta zebrana przez przypadek grupa da radę zastąpić siły specjalne?"

Szukam przynajmniej 3 graczy do obsadzenia najważniejszych postaci:
Łowca Nagród Roti Arton (nie jest to mandalorianka, jakby co)
Jedi Toro Irana (jedyna postać która naprawdę pojawiła się w SW, ale nie jest zbyt ważny :P ) -Zajęty przez Aleraa Rev
oraz Noghri Khonohr.

Jeśli znalazłoby się więcej niż trzech graczy (wydaje mi się że nie ogarnę więcej niż 6. I że i tak tylu chętnych nie będzie :) ), to jestem otwarty na sugestie co do następnych postaci. Mogą być w formie kart postaci, albo zwyczajnych konceptów na postać - warto by było dodać powód dla którego postać znalazła się na statku księżniczki Alderaanu.

Od razu zastrzegę że nie GM'owałem zbyt dużo, więc najwyższej jakości pod tym względem nie należy się spodziewać. Trochę słaba reklama (tym bardziej że być może po prostu się zupełnie nie doceniam i nikt nie będzie miał bardzo dużych problemów z tym...), ale zawsze lepiej ostrzec :) Za to odpisy ode mnie będą raczej szybko.
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#0909
Awatar użytkownika
Opliko
Mistrz Gry

Wróć do Questy Retrospekcyjne