Content

Przyjaciele w Mocy

Secrets of Acheron

Dział poświęconym zaprzyjaźnionym stronom, z którymi Mgławica Mocy nawiązała bliższą współpracę. Ich senatorowie mogą zamieszczać informacje, newsy oraz ogłoszenia.

Secrets of Acheron

Postprzez DuCh4cZ » 18 Lis 2013, o 19:12

Z zapisków naukowca pierwszej ekspedycji Acheronu

Wojna. Pojęcie towarzyszące ludzkości od początku jej dziejów. Wojna o terytorium, o żywność, o dobra naturalne,chęć panowania nad światem. Jeden z filozofów rzekł „ Jeśli ludzkość nie potrafi powstrzymać swoich pierwotnych nawyków, to sami doprowadzą do autodestrukcji, jeśli nie siebie to naszej planety Genesis”... miał rację. Wszystko zaczęło się od jednej małej rzeczy...rzeczy, która wywołała światowy konflikt, doprowadzając do całkowitego wyniszczenia planety. Rzeczy, będącej obiektem pożądań, marzeń i planów. Rzeczy znanej jako Gordium


Graczu wyobraź sobie świat, zamknięty w myślach i słowach , gdzie Twój bohater może zostać kim tylko zechce. Odwiedź nas stając po stronie jednego z trzech mocarstw a dowiesz się jakie sekrety kryję przed Tobą tajemniczy Acheron !


ImageHistoria

Wojna była nieunikniona. Walka o ostatki zasobów materialnych doprowadziły do wyniszczenia planety Genesis, aż stała się niemożliwa do zamieszkania. Mocarstwa Unii, Bassarii i Yaochi toczące miedzy sobą śmiertelny pojedynek o terytoria zmuszone zostały do opuszczenia galaktyki. Jedynym ich ratunkiem był Acheron, daleka galaktyka, na której mieściły się kolonie trzech frakcji. To Acheron był powodem wyniszczającej wojny i z pewnością będzie jej kontynuacją. Wszystko zaczęło się od Gordium.
Gordium był niedostępnym surowcem materialnym dla ludzkości. Odkryli ten materiał, tuż po tym jak udało im się założyć pierwsze kolonie wokół planety Acheron, która wywodziła się od nazwy galaktyki. Zjednoczone Państwa Unii osiedliły się na planecie Parthenos, gdzie założyli miasto o nazwie Akteon. Drugą z planet zajęła Bassaria, wulkaniczna planeta Uranium nie przeszkodziła komunistom w założeniu miasta Ganimedy. Trzecia Izanami, skolonizowana została przez Yaochi. Wszystkie trzy skupiały się wokół Acheronu, planety, którą otaczały tajemnicze mgławicę, zachwycające swoim widokiem, jakby chciały wykonać najpiękniejszy pokaz kolorów.
To na skolonizowanych planetach odkryto nowy surowiec. Niestety kolonie otaczające Acheron, nie były aż tak rozwinięte technologicznie, by móc w dokładności zbadać nieznany surowiec. Został on przetransportowany na Genesis, gdzie poddano go badaniom, które nie przyniosły żadnych skutków. Rozpoczął się wyścig. Korporacje posiadające największą popularność ścigały się między sobą, mając jeden cel - zbadać właściwość Gordiumu i wykorzystać go w jednym celu - rozwoju technologicznego oraz ogromnego zysku. Pierwsza była korporacja Yaochi, której udało wykorzystać się jedną z wielu właściwości tego surowca w tworzeniu nowej technologii. To oni zdobyli władzę, zyskali poparcie, stając się najbogatszym mocarstwem na Genesis.
W sąsiadującej Bassarii doszło do niepokojów wewnętrznych. Widząc potęgę z jaką korporacja urosła, Czerwoni prawie doprowadzili do wojny domowej. Strach przed nieznaną technologią tylko wzmacniał niepokoje wobec władzy, która była uważana za nic nie robiącą bandę parszywych robaków zdzierających pieniądze z każdego obywatela. Wszystko to się zmieniło z momentem zamachu stanu i wprowadzeniu systemu totalitarnego. Na czele rządzącej partii stanął Ivan Fiodorow, który mianował się pierwszym sekretarzem. Udowodnił, że korporacja Yaochi, mimo szybkiego rozwoju nie stanowi żadnego zagrożenia i wypowiedział wojnę swojemu sąsiadowi. Mocarstwo Bassarii prawie zmiażdżyło korporację Yaochi, która musiała wycofać się z działań wojennych. Widząc zagrożenie ze strony komunistów, Zjednoczone Państwa Unii zaproponowały wstąpienie korporacji do szeregów swojego mocarstwa. Yaochi odmówili, chcąc zachować tajemnice surowca tylko dla siebie. Wiedząc o działaniach Sojuszu, Czerwoni szybko wypowiedzieli wojnę Unii, mając na celu podbój Genesis jak i wprowadzenie władzy totalitarnej. Korporacja Yaochi nie widząc innego wyjścia, pierwszy raz wykorzystała nową technologię, która siała zniszczenie w armii Czerwonych. Fiodorow widząc klęskę przed swoimi oczami sięgnął po ostateczne rozwiązanie i użył bomb atomowych by wykończyć Nieśmiertelnych, wysyłając również pociski w stronę Unii. Sojusz jak i Yaochi bronili się ostatkiem sił przed wyniszczającym ostrzałem wspólnego wroga. Mocarstwa wiedziały, że mają marne szanse. Korzystając ze swoich dostępnych środków oraz technologii wysłali ludność w kierunku Acheronu, by móc osiedlić się na nowo i odbudować podupadające mocarstwa. Po wyniszczających starciach, Genesis stała się całkowicie nie do zamieszkania. Wstrząsy po wybuchach, promieniowanie oraz fale uderzeniowe zniszczyły w całości atmosferę, powodując wymarcie wszelakiej flory i fauny. Genesis stała się planetą wymarłą, nie zdatną do życia kupą gruzu.
Miasta zbudowane na osiedlonych planetach oficjalnie zostały stolicami mocarstw. Do walk dochodziło także na koloniach, znajdujących w galaktyce Acheronu. Wszystko przez jeden surowiec, który nadal stanowił tajemnicę dla ludzkości. Władze trzech mocarstw wiedziały, że tylko dzięki niemu będą w stanie uchronić swój lud przed zagładą. Inni natomiast kierowali się chęcią władzy, a nawet zemsty. Problem jednak pojawił się z momentem wyczerpania złóż surowca na osiedlonych planetach. Wszystkie trzy mocarstwa zwróciły się w kierunku tej ostatniej, tajemniczej planety znajdującej się w centrum galaktyki - Acheronu. To nad tą planetą doszło do ogromnej bitwy między Sojuszem, a Yaochi, która doprowadziła do tajemniczych wstrząsów na powierzchni nieskolonizowanej planety. Dryfujące szczątki okrętów stały się częścią krajobrazu.
Po wyniszczających działaniach między trzema mocarstwami doszło do zawarcia traktatu pokojowego. Kulejące narody musiały wyleczyć głębokie rany. Przez pół wieku nie dochodziło do żadnych działań wojennych. Przez ten czas nowe stolice rozwinęły się gospodarczo i technologicznie. Każda z nich zbudowała nowy system obrony, gdyż pragnęli uchronić się przed swoimi błędami popełnionymi w przeszłości, za które musiała zapłacić Genesis.
Nie mając żadnego dostępu do złoża Gordium, wysyłano ekspedycje na tajemniczą planetę. Okazało się, że w większości jest ona zbudowana z cennego surowca, który dla ludzkości nadal był zagadką. Niestety z czasem dochodziło do zaniku komunikacji między koloniami, a stolicami. Z coraz to nową ekspedycją, tracono łączność, a ślad po badaczach ginął. Zachowały się tylko trzy placówki należące po jednej do każdego z mocarstw. Wstrząsy sejsmiczne planety doprowadziły do ruiny placówki Bassarii uniemożliwiając jej dalszą eksploatację Gordium. Nie widząc innej opcji, komuniści złamali traktat pokojowy i zaatakowali posterunek Yaochi zabijając wszystkich oraz rozpoczynając ponowną eksploatację surowca silnie go fortyfikując. Korporacja Yaochi nie widząc wyjścia wypowiedziała wojnę Związkowi Bassarskiemu. Unia pozostała bezkonfliktowa, pamiętając jednak o tym, że w każdym momencie Zimna Wojna może zamienić się w drugą Wojnę Totalną.


Forum wymaga przez nas jeszcze małych poprawek, które pojawią się z czasem. Nie należymy też do bandy super grafików, ale w końcu liczy się dobra zabawa ;)

Zapraszamy ! bawcie się dobrze

Administracja Secrets of Acheron
DuCh4cZ
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 Lis 2013, o 19:05

Wróć do Przyjaciele w Mocy

cron