Content

Przyjaciele w Mocy

Shard RPG/PBCH - Ogólnopolskie odgrywanie

Dział poświęconym zaprzyjaźnionym stronom, z którymi Mgławica Mocy nawiązała bliższą współpracę. Ich senatorowie mogą zamieszczać informacje, newsy oraz ogłoszenia.

Shard RPG/PBCH - Ogólnopolskie odgrywanie

Postprzez Radarsu » 27 Lis 2012, o 11:50

Odgrywanie postaci w Shard MMORPG
Ogólnopolski czat fantasy z klimatem - PBCH
Image
"W tym świecie nie ma imperialnych potęg, wielkich cywilizacji. Być może nigdy nie było. Wszechobecna dzicz od wieków dominuje, a podczas gdy w bratobójczych wojnach ludzie ograniczają swój rozwój, głęboko pod ziemią i na wschodzie czai się wielkie niebezpieczeństwo. Kimże jesteś, podróżniku, i jak wpiszesz się w historię świata Nzak?"

Szybki start
1. Zarejestruj się.
2. Ściągnij klienta WolfS (World of Shard).
3. Zaloguj się na shard.pl danymi z forum, po czym stwórz postać, jaką chcesz odgrywać.
4. Rozpakuj plik rar (najlepiej jego zawartość umieścić w jednym folderze) i uruchom plik Silizard.exe.
5. Zaloguj się w programie danymi z forum, kliknij ikonę "Wybierz Postać" z prawego górnego rogu i wybierz postać!
6. Przejdź przewodnik u Mentora, który zapozna Cię z mechaniczną stroną gry.
7. Po przejściu do głównego świata gry, najlepiej zająć się poszukiwaniem innych graczy, aby rozpocząć swą przygodę, nawiązać znajomości i...
Realizować marzenia i cele swej postaci ciesząc się z PEŁNEJ wolności, jaką daje RPG.

Image
To nie jest pożeracz czasu!
Jeśli wydaje Ci się, że nie będziesz mieć czasu na tego rodzaju rozgrywkę, jesteś w wielkim błędzie. Nie ma nic mniej pochłaniającego niż gra, którą w każdej chwili możesz włączyć, spędzić w niej dowolną ilość czasu i praktycznie bez zahamowań wyłączyć. Pod kątem czasochłonności nie różni się to od zwykłego czatu.

Ponadto, w grze istnieje możliwość gry solo. Możesz wejść do gry i trenować, handlować dla zarobku, pracować w swej pracowni (jeśli posiadasz zawód) i tak dalej. Mimo iż posiadamy system doświadczenia postaci, zarobku i ogólnego rozwoju, naszym celem jest stworzenie gry w taki sposób, aby dobry gracz, piszący świetne opisy i przykładający się do gry, mógł mimo sporadycznego uczestnictwa w grze spokojnie osiągnąć taki sam lub nawet wyższy poziom rozwoju, co gracz słaby, przebywający w grze (wykorzystujący mechanikę trenowania, by przyspieszyć rozwój postaci) niemal non-stop. Tak więc - jeśli masz pracę, rodzinę, studia, szkołę, dzieci, cokolwiek - nie ma powodu, byś martwił się, jak potoczy się twoja gra na Shard i czy jest sens ją rozpoczynać, gdy brakuje Ci czasu na podrapanie się po głowie.
Wystarczy lubić RPG
Image
Ważne pytania
1. Czy w grze występują potwory (moobs), zadania (questy) i tego typu rzeczy?
Potwory owszem, występują mechanicznie i można spędzać czas na ich zabijaniu, jednakże nie jest to warunek wymagany do rozwoju postaci i praktykują go nieliczni, ze względu na mechanikę czyniącą takie zajęcie ryzykownym i trudnym.
2. Czy w grze można wszystko, co w zwykłym RPG?
Jak najbardziej. Podobnie jak na zwykłej sesji RPG, jeśli tylko chcesz spalić karczmę, zabić króla, wywołać burdę w karczmie, popełnić samobójstwo czy zrobić cokolwiek innego - zgłaszasz się z tym do Mistrza Gry, który przedstawi Ci świat, odegra otoczenie i uwzględni każdą próbę, jaką podejmiesz. Wszystko może się udać, ale tak nie będzie zawsze.
3. Co się dzieje, jak moja postać zginie?
Śmierć postaci nie jest czymś, co obserwujemy na co dzień, lecz zdarza się na sesjach lub podczas konfrontacji między postaciami różnych graczy. W obu przypadkach śmierć postaci jest właściwie jej końcem, jednakże nie zapominajmy - to świat fantasy - w nim możliwe są najróżniejsze scenariusze, a magia i różne artefakty, anomalie i rozległa wiedza mogą doprowadzić do ożywienia martwego. Nigdy nie jest to jednak prosta ścieżka.
4. Czy mogę zakupić lub zbudować dom w mieście, podjąć pracę, zatrudnić się w Straży, pełnić różne funkcje publiczne, tworzyć nowe wynalazki i opracowywać nowe zaklęcia?
Tak. Dbamy o to, aby traktować graczy indywidualnie i poświęcać każdemu tyle uwagi, ile tylko jesteśmy w stanie. Jeśli gracz jest zainteresowany wpływaniem na świat przedstawiony poprzez działania swojej postaci - naszym zadaniem jest mu to umożliwić - tak więc każda akcja tego rodzaju musi być po prostu do nas zgłoszona, a następnie odegrana z Mistrzem Gry. Po jej ukończeniu lub dogadaniu jej z Mistrzem Gry w fabule lub mechanice zajdą należyte zmiany.

Czym jest Shard?
Każdy, kto miał okazję grać w RPG (Role Playing Game) pewnie zna różne systemy i formy przeprowadzania sesji. Być może uczestniczył także w LARP (Live Action Role Playing), a także spotkał się z formą przeprowadzania sesji przez skype, gadu-gadu, inne platformy komunikacyjne, forum (PBF - Play By Forum) czy czat (Play By Chat).

Nasz projekt bazuje na PBCH, ale pozostaje całkowicie unikatowy, jeśli chodzi o system i sposób prowadzenia w nim gry. Spotkałem się z dwoma rodzajami gry przez czat. Pierwszą z nich jest typowe prowadzenie sesji lub kampanii dla małej grupy osób (mniej niż 9). Drugą są pokoje, w których regularnie się odgrywa, najczęściej klimatyczne karczmy. Nasz system jest trzecim rodzajem, jakiego nie spotkasz nigdzie indziej. Jest to rozgrywka nieograniczonej liczby bohaterów (o dowolnych charakterach, celach itp.) prowadzonych przez różnych graczy z całej polski, a nadzorowana wspólnie przez grupę Mistrzów Gry wspieranych przez tzw. Minionów. To, co tworzymy ma charakter globalnej, wiecznie trwającej sesji RPG na najwyższym poziomie, jaki jesteśmy w stanie zapewnić.
Radarsu
New One
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 Lis 2012, o 11:49

Re: Shard RPG/PBCH - Ogólnopolskie odgrywanie

Postprzez Kamuro Rushi » 27 Lis 2012, o 17:15

Nzak (shard) już sobie pozwoliłem tu wcześniej zareklamować - przyjaciele w Mocy. Andlar z tej strony.
Image

GG: 10185580
Jak czujesz nieodpartą chęć postawienia komuś piwa, lub też gdy pewnego słonecznego ranka odkryjesz, że jesteś seksowną brunetką z dużym biustem - napisz.
Awatar użytkownika
Kamuro Rushi
Gracz
 
Posty: 444
Rejestracja: 12 Cze 2011, o 13:16

Re: Shard RPG/PBCH - Ogólnopolskie odgrywanie

Postprzez Tzim A'Utapau » 27 Lis 2012, o 18:02

Ja mam pytanko od pewnego czasu kołatające sie po głowie, bo shard mnie już wcześniej zainteresował.

Jest sporo o oryginalności i nowatorskim systemie. Czym wasza gra się różni od starych i dobrze znanych mudów? :P
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1585
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Shard RPG/PBCH - Ogólnopolskie odgrywanie

Postprzez Kamuro Rushi » 27 Lis 2012, o 21:55

Porównywanie Sharda do dobrze znanych MUDów to jak porównywanie laptopa do kalkulatora. WolfS jest zdecydowanie bardziej rozbudowany a zarazem znacznie przyjaźniejszy użytkownikom jak i graczom. Zasadniczo, WolfS sam w sobie jest MUDem, jednak znacznie bardziej "dopieszczonym". Wielki ukłon w stronę skrypciarzy i grafików pracujących nad projektem, ponieważ wykonali kawał dobrej roboty. Zamiast natłoku tekstu i nawału komend, których nie sposób wszystkich spamiętać otrzymujemy przyjazny, w dużej mierze graficzny interfejs podobny tym, które dobrze znamy z gier cRPG. System walki, choć wciąż stale balansowany, jest już na dość zaawansowanym poziomie. Mógłbym wymieniać zalety (jak i wady, bo skłamałbym mówiąc, że projekt ich nie ma) ale sądzę Tau, że najrozsądniej byłoby znaleźć chwilę czasu na zrobienie konta na forum, pobranie MUDa i przyjrzenie się temu samemu :)
Image

GG: 10185580
Jak czujesz nieodpartą chęć postawienia komuś piwa, lub też gdy pewnego słonecznego ranka odkryjesz, że jesteś seksowną brunetką z dużym biustem - napisz.
Awatar użytkownika
Kamuro Rushi
Gracz
 
Posty: 444
Rejestracja: 12 Cze 2011, o 13:16


Wróć do Przyjaciele w Mocy