Content

Przyjaciele w Mocy

Brotherhood of the Sith

Dział poświęconym zaprzyjaźnionym stronom, z którymi Mgławica Mocy nawiązała bliższą współpracę. Ich senatorowie mogą zamieszczać informacje, newsy oraz ogłoszenia.

Brotherhood of the Sith

Postprzez Triumwirat » 30 Sty 2011, o 20:15

Brotherhood of the Sith (BotS) powstało w 1998 roku jako pokłosie dyskusji na liście dyskusyjnej starwars.pl. Założyciele Bractwa, Freejack, Elbrun, Gandalf i Xeovar, postanowili jednak, że nie będzie to kolejny standardowy klub fanowski, a organizacja w klimacie erpegowym, naśladująca Bractwo Sithów w kształcie, w jakim pojawiło się w serii komiksowej Tales of the Jedi.

Mottem Bractwa stały się trzy słowa: „Lojalność, Dostojność, Wiedza”, a wszyscy jego członkowie są zobowiązani do przestrzegania ich realizacji. Ich celem ma być ciągły rozwój i zdobywanie wiedzy. Nigdy nie spoczywają na laurach, dążą do perfekcji w każdym przejawie życia Bractwa. Ważne są dla nich nie tylko informacje związane z Sithami, ale także poszerzanie postrzegania starwarsowego świata, ulepszanie tego, co już powstało oraz sam sposób przekazywania tego, co wiedzą. Każdy, kto wstępuje do BotS, w pewnych kręgach postrzeganego jako elitarne, musi pamiętać o tym, że jest jego reprezentantem – zarówno w kontaktach bezpośrednich, jak i poprzez wypowiedzi na forach. W przeciwieństwie do gwiezdnowojennych Sithów, członkowie BotS są względem siebie lojalni, a pierwsze słowa Regulaminu Bractwa brzmią „Mrok wspiera Mrok.

Jako że struktura Bractwa jest ściśle hierarchiczna, pozwala to na zachowanie odpowiedniego klimatu. Na czele Bractwa stoi Mroczny Lord, a jego funkcję od czasu założenia Bractwa, pełni Freejack, jako jedyny w BotS noszący tytuł Darth. W jego rękach spoczywa najwyższa władza, jednak szanuje on opinie Rady Lordów, w której skład wchodzą wszyscy aktualni Lordowie, a także będący o krok od uzyskania tego miana Mistrzowie. Są to najwyższe tytuły w Bractwie, stąd stanowią przedmiot pożądania wielu niższych stopniem członków BotS, jednak osiągnąć można je tylko poprzez pracę na rzecz Bractwa.

BotS dzieli się na Szkoły o określonych profilach. Obecnie istnieją trzy:
Inkwizycja,
Egzekutorzy i
Szkoła Magii,
przy czym Inkwizycja odpowiada za walkę z plagiatami i utrzymywanie porządku w Bractwie, Egzekutorzy rozwijają swe pasje szermiercze, zaś Szkoła Magii porządkuje coraz to nowsze informacje z rozszerzającego się świata Gwiezdnych Wojen, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii magii.
Każdy członek poszczególnej Szkoły może w jej ramach realizować swoje zainteresowania, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by dołączyć do projektu prowadzonego przez inną Szkołę lub włączyć się do działań Floty lub Armii Sithów, zrzeszających niezależnie od przynależności szkolnej.

Znakomita większość życia Bractwa toczy się na forum, do którego dostęp uzyskuje się po zakończeniu szkolenia w Akademii i przyjęciu do BotS, jednak nie tylko. Członkowie Bractwa są w większości ze sobą zaprzyjaźnieni, spotykają się na zlotach, zarówno corocznych ogólnopolskich lub mniejszych spotkaniach w obrębie danych miejscowości. Atrakcjami spotkań są konkursy, sesje RPG czy SW Miniatures, dyskusje, a także zwykłe zajęcia integracyjne.

Strona Bractwa:

Image


Wstąp do Akademii, w której zaczniesz odkrywać w sobie Mrok:

Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Triumwirat
Mistrz Gry
 
Posty: 28
Rejestracja: 1 Mar 2010, o 12:24

Wróć do Przyjaciele w Mocy